Skocz do zawartości
fischu

Acer Aspire 2026 - Podkręcanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy próbował ktoś podkręcić laptopa serii Aspire 2020? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Proszę o podanie możliwości jakie istnieją przy tych modelach, programach itp. Interesują mnie zarówno modyfikacje programowe jak i coś bardziej extremalnego. Z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy próbował ktoś podkręcić laptopa serii Aspire 2020? Jeśli tak, to proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. Proszę o podanie możliwości jakie istnieją przy tych modelach, programach itp. Interesują mnie zarówno modyfikacje programowe jak i coś bardziej extremalnego. Z góry dziękuję za pomoc:)

OT

powiedz mi co to jest mobility radeon 5700?

/OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla to tajenica poliszynela.

Jesli chodzi o podkrecanie aspire2020 czy innych notebookow na pentiumM i z kartami ati to sprawa jest analogiczna jak w przypadku innych maszyn,a to juz bylo na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może analogiczna, ale mi chodziło o jakieś większe konkrety. Ile maksymalnie mogę z tego sprzętu wycisnąć :-)

Probuj, ja z mojego TravelMate'a wycisnalem 2.1 GHz... Stabilnie jak skala... CO daje 0,5 GHz O/C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezły wynik, ale czy jest możliwość zrobienia tego ClockGen-em? Ile maksymalnie mogę podnieść taktowanie przy moim procesorze? Intel Pentium M 2.0GHz 2MB Cache :-)

Dołączona grafika

 

:D

 

co do Twojego - próbuj sam wycisnąć z niego maks, bo nikt Ci w tym temacie nie odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy móglbyś mi podać źródło programu, którym udało ci się podkręcić procka? Próbowałem robić to ClockGen-em, ale niestety nie działa :-/

A masz clockena pod swojego lapciaka dobranego...

Poszperaj, bo ja tez kilka roznych wersji sprawdzlaem, az zadzialala jedna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie pod 16094 jest specjalny dedykowany program pisany na zamowienie :)

mozesz sprobowac tu: http://www13.plala.or.jp/setfsb/

poszukaj progsa pod twoj chipset i sprobuj.

Bedziesz potrzebowal giveio.sys ale to jest na gorze strony podane.

Powodzenia.

PS. ja mam taki sam model jak kucyk, jednak az tak sie nie kreci jak jego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...