Skocz do zawartości
Gregor1230

Cell Factor

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie na 6800gt jak wlacze edytor , widze tylko bron i niebieskie tlo , moze ktos wie jak temu zaradzic ? :D

Przeczytaj dokładnie co napisał Sulaco.

 

Jakby ktoś nie widział to zacytuje to co napisał Sulaco

"- odpalamy edytor

- ladjemy LIMBO_FuelingStation.reb

- w menu game robimy Play albo F5

i mozemy polizac troche cukierka"

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem to sie nie wypowiadaj , napisalem przeciez , ze wchodze przez edytor :mur:

Ta a może to ty lepiej poczytaj, napisze to jeszcze bardziej zrozumiale

Odpal edytor

Kliknij File->Open->zaznacz "pokaż wszystkie pliki"->wejdź do katalogu gdzie masz grę->Cellfactor/Maps/Limbo_FuelingStation/LIMBO_FuelingStation.reb

Wczyta się mapa

Kliknij play lub F5 i możesz grać

Nie wczytasz mapy to będziesz miał niebieskie tło i tylko broń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już się "nalizałem"

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Wszystko wydaje mi się naciągane. Tylko biją pianę.

Link do dem oraz gier, które powstają na ich silniku

http://artificialstudios.com/media.php

... piękne Backyard Tech Demo czy Haunted Mansion Tech Demo prezentowane w ówczesnych latach na 9700pro, no i znane nam już gry Retribution i Metronome oraz wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z moim reliktem czyli 6800GT@Ultra?

 

cos sie tym sprzetem z podpisu pobawie tym demem, czy bede mial jak kolega, jednokolorowe tlo? ;d

Mi np. działa to tak jak powinno, wygląda, jak na screenach qqrydza.

 

Narazie pobawiłem się mocą, nawet fajny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że biją pianę miałem na myśli wymagania. W tym okienku od edytora miałem 30fps i mniej a graficznie? Fakt dość szczegółowe tekstury, ładnie wszystko cieniowane ale żeby mi sprzęt zarzynało. Te gry, które znajdują się w linku wyżej też miałyby mieć takie wymagania? Mnie się wydaję, że kombinują jak mogą by zdobyć klientów na nową zabawkę. Sam bym sobie coś takiego sprawił ale czas pokaże czy fucktycznie opłaci się w to zaopatrzyć. Na razie to widzę, że zamiast odciążać kompa dodając fantastyczne efekty i fizykę(tak jak to sobie wyobrażałem) tylko wszystko zwalnia i to na sprzętach o których mogę sobie tylko pomarzyć.

;-)

 

Sulaco, polatałem zanim wskoczyłem do lvl'u :D a jeździć nie jeździłem bo nie widziałem nic co mógłbym do tego wykorzystać. Pewnie wrzuciłeś na plansze sobie jakiś pojazd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, polatałem zanim wskoczyłem do lvl'u :D a jeździć nie jeździłem bo nie widziałem nic co mógłbym do tego wykorzystać. Pewnie wrzuciłeś na plansze sobie jakiś pojazd?

ano mozna dodac CFHelicopter i CFTruck. tez dosc ciekawe sie zachowuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano mozna dodac CFHelicopter i CFTruck. tez dosc ciekawe sie zachowuja.

Zaraz się okaże, że zmontujesz jakiś ciekawy poligonik :wink:

A jeśli chodzi o poruszanie się to zauważyłem, że podczas biegania koleś fajnie się wychyla jak w zakręty wchodzi.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie chce się odpalic. Wyskakuje komunikat:

 

C:\\.......\Reality Builder.exe

Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowna instalacja! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz się nabrać na marketing ( oszustwo ) łykając to aż miło, a ja wychodze z założenia, że to jest jak karta dźwiękowa (50-100zł) równie dobrze może być zintegrowana chcesz kupuj sobie nie wiadomo co ale tak naprawde nie jest to szczególnie istotne, bo żeby odciążyć procesor wystarczy byle badziew za 15 zł :plum:

Jak sam napisałeś nawet badziew za 15 zł jest potrzebny aby procek mógł sie zająć resztą a Ty tu wyskakujesz z oszustwem bo fizykę musi liczyć oddzielna karta(tak samo pograsz na zintegrowanej jak posłuchasz muzyki-jakośc podobna).

Jak ktoś ma "drewniane ucho" to zintegrowana może być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 - ciekawe, czy tak sam o mówiłbyś / mówiłeś, kiedy na rynek wchodziły akcelelatory 3D (Voodoo itp.) :wink: Przecież to byle chwyt marketingowy nikomu nie potrzebny, z grafiką 3D spokojnie sobie procesor poradzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Spokojnie chłopaki bez paniki teraz chłopcy muszą nauczyć się na swoich błędach i zrobić to co jest najtrudniejsze czyli kompatybilność tych kart z różnym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filmik widzieli? ;)

Cell Factor without a PPU

 

http://www.youtube.com/watch?v=L3CiwhbLc_Y

Wlasnie zobaczyli ;). Calkiem niezle sie prezentuje, tylko na kompika, ktory to uciagnie w full detalach bedzie mnie stac za 10 lat :lol2:. Trzeba sie next genem od Billa zainteresowac. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś znajdzie sposób żeby wyłączyć to śmieszne niebieskie i czerwone diabelstwo, albo zrobi to na full screen to niech opisze co i jak. Mi narazie się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gamespocie pojawiło się demo Cell Factor , ale zajmuje ok 10mb więcej niż na oficjalnej stronie i do tego nie pisze , że wymagana jest karta od fizyki - ciekawe czy to jest inna wersja czy kwestia spakowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garsc moich przemyslen:

 

fayna rzecz a ta fizyka ale IMO jak ktos wczesniej zauwazyl - ATI i Nvidia beda same cisnac coraz bardzeiej na integracje ukladoow od fizyki w swoich nowych czipach. Ageia jest tu tylko pionierem - nie zdziwie sie jesli ta firma upadnie za jakis czas lub stanie sie lupem np Nvidii ;] anyway zakup takiej karty nie ma najmniejszego sensu - zanim odpowiednio rozbudowana fizyka w grach stanie sie codziennoscia kazdy z nas bedzie mial to w swoim radeonie xtx2345/ gf 8990 turbo ultra. pozostaje jeszcze jedna wazna kwestia...multiplayer w takich grach - ilez to informacji bedzie musial przeslac engine takiej gry - hah - okaze sie ze bez 2mbit lacza nie ma co grac w multi;] na pryklad w takich symulatorach - kazde zderzenie z obiektem to odpowiednia sila dzialajaca w odpowiednim kierunku na odpowiedni fragment odpowiedniego obiektu - i na tej podstawie engin wyswietli nam odpowiednio np pogieta blache w odpowiednim miejscu .. ;]

 

wnioski:

1. chwyt marketingowy na obecna chwile ...

2. osobne uklady liczace fizyke to przyszlosc - jednak nie jako oddzielna karta ale dodatkowy uklad w czipie karty graf. IMO

3. proces produkcji gier ulenie w przyszlosci jeszcze wekszemu wydluzeniu - juz teraz sytuacja ma sie tak ze wielkie tytuly ukazuja sie moze ze 3 na rok ... a jakosc i tak coraz watpliwsza [a moze sie starzeje ;]

4. jesli chodzi o rynek gier komp. to niestety konsole sa przyszloscia...

 

PS: lobby ATI/Nvidia [raczej wirtualne bo o konkurencja ale wiadomo o co chodzi;] jest na tyle silne ze nikt o zdrowych zmyslach nie pozwoli nowej firmie na podzial w zyskach ze sprzedazy hardwaru na poczet coraz to nowoczesniejszych gier ;] jedynym wiec slusznym posunieciem ze strony ATI [i/lub] NVidia jest walka z nowym mlodym konkurentem - w gre moze wejsc tylko impleentacja nowej technologii [rozwooj wlasnej i zdrowa konkurencja lub wykupienie istniejacej - czytaj przejecie konkurencji wraz z pomyslami - tak jak to mialo miejsce z 3dfx ;] anyway - WEDLUG MNIE - o slynnym physix niedlugo [no moze nie tak niedlugo ale z czasem] wszyscy zapomna...Jesli Ageia chce zaistniec w branzy game hardwareu bedzie pewnie jednak musiala opchnac ponad 50% akcji na rzecz jednego z potentatoow [ATI/Nvidia] zachowujac prawa do patentoow i swojej nazwy - inaczej przepadnie na dobre...

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce pograć bez ppu bez wchodzenia przez edytor, na full screen to podaję zposób:

 

ściągamy demko z adresu

http://download.filefront.com/5049570;3224...f401b47a08750bb

 

do gry podczas uruchamiania dodajemy parametry:

FullScreen=true

EnablePhysX=false

 

czyli polecenie uruchamiające powinno wyglądać np tak:

C:Program Files\CellFactor\SystemGame\CellFactor.exe FullScreen=true EnablePhysX=false

 

w ten sposób demko powinno odpalić się na każdym sprzęcie bez ppu

 

u mnie na athlonie xp 2130 mhz i radeon X800GTO gierka w trybie HOST (bez botów) miała 10-20 FPS w 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie interesuje mnie test porównawczy na jakimś silnym sprzęcie (radeon x1900xtx i Athlon FX) tej gry z PPU oraz bez PPU. Zastanawiam się, czy z PPU byłoby więcej FPS ? Biorąc pod uwagę, że jest w obu testach taka sama ilość obiektów, detali i wszystkie ustawienia można by czarno na białym stwierdzić co tak naprawę daje PPU. Może się okazać, tak jak pisałem już w poście dotyczącym GHOST RECON, że PPU to jedna wielka ściema i nie daje dosłownie NIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie interesuje mnie test porównawczy na jakimś silnym sprzęcie (radeon x1900xtx i Athlon FX) tej gry z PPU oraz bez PPU. Zastanawiam się, czy z PPU byłoby więcej FPS ? Biorąc pod uwagę, że jest w obu testach taka sama ilość obiektów, detali i wszystkie ustawienia można by czarno na białym stwierdzić co tak naprawę daje PPU. Może się okazać, tak jak pisałem już w poście dotyczącym GHOST RECON, że PPU to jedna wielka ściema i nie daje dosłownie NIC.

Prosisz i masz tlko że to jest test PPU http://nvision.pl/content.php?article.92.4

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ale masz napisane, ze trza miec naprawde wypasiona karte zeby miec pozadny framerate w grac hwykozystujacych ppu. Czyli na takiej karcie jak moja to nie ma po co dokupywac ppu bo tylko bym mial pokaz slajdow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nikt nie pisze , że można uruchomić cell factor bez kart od fizyki

 

trzeba zrobić skrót do gry i dopisać EnablePhysX=false

 

 

narazie testuje bez oc i jest żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...