Skocz do zawartości
grzegorz_ch

Ilość Pamięci L2 Rozpoznana W Windowsxp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam prośbę do użytkowników procesorów Celeron M na jądrze Dothan.

 

Jaką macie wartość parametru SecondLevelDataCache

w kluczu rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

?

 

Ja mam wpisane 0, czy można ręcznie wpisać ilość pamięci L2, czy to coś zmieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do użytkowników procesorów Celeron M na jądrze Dothan.

 

Jaką macie wartość parametru SecondLevelDataCache

w kluczu rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

?

 

Ja mam wpisane 0, czy można ręcznie wpisać ilość pamięci L2, czy to coś zmieni?

Można ręcznie. A zmienić to zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Także dorzucam sie do pytania, poniewaz juz kiedys próbowalem zmienic wartość pamieci L2 (w celeronach jest to 1MB), nie pamietam dokladnie co wpisalem (moze sie gdzies machnalem ale wartosc napewno podalem w KB) ale po takiej zmianie niestety musialem robic reinstalacje systemu - nie pomogly uruchomienia w trybie awaryjnym i powrot do starych, windosowkich ustawien.

 

Z tego co slyszalem zmiana tej wartosci powoduje pewien wzrost "mocy" jednak podobno niewielki - jednak zawsze cos:)

 

Jezeli ktos moglby opisac dokladny sposób zamiany tej pamieci to bylbym wdzieczny

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaładałem kiedyś taki temat...

W swoim procku mam jak wiadomo 2mb cache l2 i zmiana tejże wartości w rejestrze nie zmienia nic w wydajności, prawda jest taka że winxp mimo że może "rozpoznać" dużo cach'u to jednak nie kożysta przeważnie z ilości większej jak 512KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tu gdzies taki sam temat ale nie chce mi się szukać. Było tez kika takich na oprogramowaniu.

 

NIe chce mi się nawet pisac o tym, ale dla tych którzy myslą ze zmiana tego coś zmieni :

The value of this entry is used only when the Hardware Abstraction Layer (HAL) cannot detect the L2 cache.

SecondLevelDataCache records the size of the processor cache, also known as the secondary or L2 cache. If the value of this entry is 0, the system attempts to retrieve the L2 cache size from the Hardware Abstraction Layer (HAL) for the platform. If it fails, it uses a default L2 cache size of 256 KB. If the value of this entry is not 0, it uses this value as the L2 cache size. This entry is designed as a secondary source of cache size information for computers on which the HAL cannot detect the L2 cache.

 

This is not related to the hardware; it is only useful for computers with direct-mapped L2 caches. Pentium II and later processors do not have direct- mapped L2 caches. SecondLevelDataCache can increase performance by approximately 2 percent in certain cases for older computers with ample memory (more than 64 MB) by scattering physical pages better in the address space so there are not so many L2 cache collisions. Setting SecondLevelDataCache to 256 KB rather than 2 MB (when the computer has a 2 MB L2 cache) would probably have about a 0.4 percent performance penalty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...