Skocz do zawartości
Ecuadoo

Polska Służba Zdrowia - Szykuje Sie Strajk...

Rekomendowane odpowiedzi

Esiu - przestań... rząd ma kase zeby sponsorować PRYWATNE uczelnie - tylko dlatego ze JPII umarł i trzeba się PRZYLIZAĆ ELEKTORATOWI mocherków (jak wiadomo - mocherki są najwięcej udzielająca sie grupą wyborców w wyborach). Rząd ma kase na bzdurne becikowe, na wysylanie zolniezy do iraku..

Wystarczylo by ta kasę przelac na konto nfz - w nfz zrobić czystki i byloby po sprawie. ALe chyba nikt tego nie chce.. bo gdy jest czysto to sie konczy mozliwosc robienia wałków.. a po ostatnich aferach to chyba ANI JEDEN polityk nie jest tak do konca czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu - przestań... rząd ma kase zeby sponsorować PRYWATNE uczelnie - tylko dlatego ze JPII umarł i trzeba się PRZYLIZAĆ ELEKTORATOWI mocherków (jak wiadomo - mocherki są najwięcej udzielająca sie grupą wyborców w wyborach). Rząd ma kase na bzdurne becikowe, na wysylanie zolniezy do iraku..

Wystarczylo by ta kasę przelac na konto nfz - w nfz zrobić czystki i byloby po sprawie. ALe chyba nikt tego nie chce.. bo gdy jest czysto to sie konczy mozliwosc robienia wałków.. a po ostatnich aferach to chyba ANI JEDEN polityk nie jest tak do konca czysty.

Wiesz co troche obiektywizmu

Prywatna uczelnia Rydzyka jest sponsorowane, ale czy sa to takie sumy które uzdrowiły by sytuacje w PSZ, becikowe cóz poszły dwie ustawy środki zostały zabezpieczone i już nie da się nic zrobić, Irak nasza misja jest w większej cześci sponsorowana przez USA

 

Ni mówie że się zgadzam na te przykłady marnotrastwa kasy, ale w chwili obecnej kasy na wypłaty nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu - lekarz bez prywatnej praktyki zarabia srednio. Nie mówie ze mało - nie oszukujmy się.

ALe jednak medycyna, weterynaria, farmacja - to nie są łatwe przedmioty. Kupe pieniedzy czasu, poswiecen i przede wszystkim pracy ktoś poswieca by leczyc tych ludzi. Panstwo zastawia sie przysiega hipokratesa. Ale bez przesady - to niech posłowie zrzekną sie woich diet i innych benificjałów na rzecz społeczeństwa.

Ja tez nie zawsze mialem tyle kasy by miec kompa i zyc dos dobrze jak teraz zyję.

Jednakze z czasów kiedy trzeba było naprawde oszczedzac w rodzinie pamietam jedną nauczkę - gdy się oszczedza oszczedza się na wszystkim. A głupota z jaką nasz rząd popuszcza sobie pasa jest przerazająca.

Uwiez ze wystarczyloby dac sobie spokoj z katolickimi uczelniami, z becikowym z opłacaniem wiecy wyborczych z naszych wyplat i z zero procentowymi pozyczkami dla posłów i ich dietami - i juz by sytuacja sie poprawiła.. a jeslichcialbys na dluzszą metę lepszej sytuacji - wystarczy zwolnic z roboty chorsy urzędników.

Ktoś tutaj narzekal ze sie na urzednikach jedzie.. LOL.. wiem dokladnie jak wyglada praca urzednika a jak pracownika w prywatnej firmie.. dam sobie uciąc rekę ze taki urzednik nie wytrzymałby tygodnia nawet u prywaciarza.. A przydaloby sie.. bo po pierwsze - urzednik zarabia wiecej od przecietnego praciwnika biurowego - poaztym wykonuje o wiele mniej pracy. Taka jest prawda i tak po prostu jest. To ze jest grono urzedników robiacych naprawdę dobrą robotę.. to wlasnie oni powinni zostac..

Bo sytuacja gdy w glupim urzedzie - na 50 stanowisk komputerowych - jest zatrudniony tabun informatyków (8 osób) jest sytuacją smieszną - zwłaszcza jak zna sie najczesniej z 2 osoby z tej grupy i wykonuje cala robotę - bo reszta ma rodzinę "u góry" i umieć nie musi.

Zamiast dawać pieniadze kuzynowi prezydenta miasta - wole dawać je lekarzowi - uwazam ze mam prawo wyboru grzie ida moje pieniądze - podobno jest demokracja.

 

Co do wyplat - czy widziales kiedys strajkujacych urzedników panstwowych??

 

KAZDA inna grupa pracownicza ledo co zipie - od górników po lekarzy, a skonczywszy na młodych prawnikach którzy pracy nie moga sobie znależć - ale klika urzedasów jest nie do ruszenia. - i to jest wlasnie powód biedy w naszym kraju.

Banda zapyziałych aparatczyków, któzy usuneli Komitet Centralny - ale władza im sie ta sama marzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1144404027.807

 

A nie mowilem ze sie zacznie... juz jest porownianie z nauczycielami - teraz to tylko kwestia czasu - kolejny strajk - tym razem w szkolach - teraz rozpocznie sie burza medialna - kto ma wiecej i dlaczego.

 

Juz sie pojawiaja glosy krytyki - lekarze wcale tak malo nie zarabiaja - i po czesci musze sie z tym zgodzic.

Oczywistym jest iz - nie kazdy lekarz ma prywatna praktyke - np ze wzgledu na charakter specjalnosci - np ratownictwo medyczne - taki lekarz powinien zarobic 5 000 zł - aby zawsze mial czas dla ludzi ktorych zycie jest zagrozone - aby nie musial tyrac po 14h, aby zarobic godne pieniadze.

Trzeba sie powaznie zastanowic komu sie co nalezy - na pewno nie wszystkim.

 

Ale laryngolodzy, stomatolodzy, okulisci, dermatolodzy etc. - nie maja na co narzekac - zarabiaja krocie pracujac w swoich prywatnych gabinetach - a do jakich ciekawych sytuacji dochodzi...

 

Przychodzisz do lek. S. (panstwowo) Dzien dobry ! Chciałem zrobic to i to - boli mnie zab etc - Lekarz na to: Niestety nie mam tego i tego - nie moge tego panu zrobic :lol: Ale prosze przyjsc do mnie po godz. 16 00 na ul. xyx... Nie chce nikogo o nic pomawiac - ale reszte dopiszcie sami - najpierw trzeba zrobic porzadek w NFZ - i ostro kontrolowac wydatkowanie oraz dysponowanie medykamentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu cały system jest chory, poczawszy od NFZ a skończywszy na zarzadzaniu PZOZ.

 

Tyle tak szczerze mówiąc to mam dość tej pazerności, jak można w żywe oczy kłamać ludzi ze sie tak mało zarabia ? jeszcze nie widziałem lekarza który by pracował tylko powiedzmy w szpitalu, ale zawsze oprócz szpitala była praca w przychodni i prywatna praktyka. Pomijam już zupełnie fakt tego ile kasy lekarze biorą od pacjentów pod biurkiem.

 

Żal mi jest tylko pielegniarek bo te kobiety rzeczywiscie czasami sie mocno napracują fizycznie a mają ledwo ponad tysiąc zł.

 

Prawa jest taka ze apetyt rosnie w miare jedzenia, lekarze maja dużo a wyciagają reke po jeszcze więcej. Mam sąsiada lekarza i widze jaki on jest "biedny" i jak bardzo trudno mu związać koniec z końcem, wkońcu zakup nowych opon do rocznego Nissana to spory wydatek ...

 

 

Zauwazyłem tez pare postów wyzej tekst ze nasza misja w Iraku jest fundowana przez USA, hahaha śmiech na sali, radze troche sie zapoznać z faktami, jedyne co narazie USA zafundowało Polsce to Hummery, za reszte płacimy MY podatnicy tylko ze jest to skrzętnie przemilczane przed społeczeństem a każdy kto się smie lekko wychylić i powiedzieć coś na ten temat jest szybko uciszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze wiem jak to wyglada w sluzbie zdrowia wrzuce do dyskusji swoje 2 grosze.

Lekarze sa jednym z najlepiej oplacanych zawodow na calym swiecie (no prawie... w koncu mamy ten temat :lol: ). Z reszta podobnie bylo w Polsce przed wojna, wiem to na przykladzie wlasnej rodziny. Tuz po studiach stac bylo lekarza na zakup sportowego samchodu i wyjazd do wloch na wakacje. A teraz? Na rezydenturze (czyli od razu po studiach) lekarz dostaje ok 1000zl, pozniej jest nie wiele lepiej... Oczywiscie, ze mozna pracowac na 2 etaty, ba! w sumie to mozna nawet na 3 etaty robic (24+8=3 :lol:), no i oczywiscie w weekend prywatna praktyka, co by lekarz nie mial za lekko :mur: Za granica lekarza stac na wszystko. Pensje wykwalifikowanych specjalistow czesto sa szesciocyfrowe, ale nawet pomijajac ich to przecietny lekarz zarabia ok 10x wiecej niz w Polsce (!!!) i jest to chyba jedna z najwiekszych roznic miedzy placami w Polsce, a bogatszych krajach UE (np. urzednicy zarabiaja 2-3x, no moze czasami 4x wiecej, ale nie 10x!!!). Jako przyklad przypomnial mi sie pewien dentysta, ktory wyjechal do UK i jego stwierdzenie, ze nawet nie wie ile obecnie ma pieniedzy na koncie, bo i tak wie, ze zawsze one tam sa i na wszystko go stac. Poza tym w Polsce pracowal ok. 12h dziennie, tam poza praca w szpitalu nie ma juz prywatnej praktyki, czy innych etatow.

 

zakup nowych opon do rocznego Nissana to spory wydatek ...

Przypatrz sie na pierwszym lepszym filmie (zagranicznym) jakie samochody maja tam lekarze (i nie jest to bynajmniej fikcja, widzialem na wlasne oczy). Wystarczy powiedzec, ze najpopularniejsze marki wsrod lekarzy to Prosche i Saab... a u nas? Kilkuletnie auto sredniej nizszej klasy (bo takie wsrod lekarzy przewazaja) to az tak wiele?

 

jak mi sie jeszcze cos przypomni/wyczytam w poprzednich postach to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz sie na pierwszym lepszym filmie (zagranicznym) jakie samochody maja tam lekarze (i nie jest to bynajmniej fikcja, widzialem na wlasne oczy). Wystarczy powiedzec, ze najpopularniejsze marki wsrod lekarzy to Prosche i Saab... a u nas? Kilkuletnie auto sredniej nizszej klasy (bo takie wsrod lekarzy przewazaja) to az tak wiele?

Nie przesadzajmy, wystarczy popatrzyć jakimi wozami przyjeżdzaja lekarze do pracy, nie twierdze ze wszyscy maja super nowe fury bo tak nie jest, ale 80% tego środowiska ma dobre auta, a srednia wieku tych samochodów to 3-4 lata góra. Jednak nie mozemy Polski przyrównywać do innych krajów bo u nas wszystko jest poprzestawiane do góry nogami. Jak sam napisałeś, są zupełnie inne relacje pomiedzy płacami ludzi z różnych sektorów rynku pracy.

 

Najbardziej w tym wszystkim boli mnie tylko jedno, została zupełnie zatracona sama idea bycia lekrzem, co sie stalo z przysiegą Hipokratesa jaka skłądają nowi lekarze ? dzisiaj jest już tylko pogoń za kasą, całe klany rodzinne są lekarzami, a nie ludzi którzy chcą z powołania pomagać innym, ludzie którzy w wielu przypadkach są bardziej zdolni, tylko ludzie którzy widzą w tym dobry interes na dostanie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w tym wszystkim boli mnie tylko jedno, została zupełnie zatracona sama idea bycia lekrzem, co sie stalo z przysiegą Hipokratesa jaka skłądają nowi lekarze ? dzisiaj jest już tylko pogoń za kasą, całe klany rodzinne są lekarzami, a nie ludzi którzy chcą z powołania pomagać innym, ludzie którzy w wielu przypadkach są bardziej zdolni, tylko ludzie którzy widzą w tym dobry interes na dostanie życie.

Ano prawda - ale co zrobisz ? Kazda Akademia Medyczna jest w pewien sposob - "obstawiona" - przykladem jest nasz minister prof. Religa - a raczej jego syn - ostro sie z tego tlumaczyl, no ale niesmak pozostal...

 

Tam juz nie ma powolania, licza sie tylko pieniadze, nowy samochod, i atrakcyjna dzialka budowlana.

Na akademiach nie ma miejsca dla - powolan, ludzi biednych etc. To nie seminarium duchowne - sad but true...

 

A wracajac do pielegniarek - faktycznie - one zarabiaja nedzne grosze - a ich praca jest niezwykle ciezka i wymaga wielu poswiecen - mam nadzieje ze rzad cos zrobi w ich sprwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Denaturatos

HIPO - skoro lekarze takie bogate XD to moze sam idz na medycyne? Niestety praca lekarza rozni sie troche od pracy np urzednika, lekarz musi posiadac OGROMNA wiedze, musi zdac naprawde trudne studia i wiele sie nameczyc zeby miec zawod. Poza tym blad w pracy urzednika moze kosztowac go czym? nagana :D ?, lekarz popelniajac blad moze zabic czlowieka, co wiaze sie oczywiscie z adekwatna kara (wiezienie?), pomijam to ze sady niezby czesto skazuja lekarzy (ale to wina sadow). Moim zdaniem lekarze (specjalisci, chirurdzy) powinni zarabiac tyle samo, a moze nawet wiecej niz posłowie.

 

PS. Moze lekarze powinni sie napic i isc porozwalac cos pod sejmem, tak jak gornicy, wtedy pewnie dostali by te pensje.

Edytowane przez Denaturatos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak narzekaja jak malo zarabiaja hehe niech ktos ich skontroluje ile oni na lewo maja , ile lapow biora , teraz jak ktos z twojej rodziny trafia do szpitala musisz dac lekarzowi w lape aby chociaz sprawdzil czy wszystko jest w porzadku z pacjentem itp , jesli nie dasz to wejdzie do pokoju zajmie sie tymi co dali a reszte bedzie traktowal jak powietrze , pamietam jak moja znajoma miala kilka lat temu wypadek i miala wogole juz nie chodzic , nie bylo miejsc w dobrych klinikach czy nie bylo terminow po dostaniu koperty miejsca sie cudem znajdowaly , terminy tez , zamiast czekac 2 lata wszystko bylo zrobione juz po tygodniu :lol2: gdyby nie to ze ktos dostal koperte do tej pory by jedzila na wozku

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma czego bronic - korupcja w sluzbie zdrowia jest ogromna.

Jestem przekonany ze wyzsze zarobki niczego nie zmienia - nawet gdyby od jutra dano lekarzowi 5000 zł - on i tak bedzie "brał" - ale winna lezy rowniez po stronie pacjentow - nie zglaszaja tego prokuraturze - dwa, sami niejako przyzwyczailsmy lekarzy do tego ze trzeba "dac jak sie chce zyc"...

Czasem czlowiek nie ma wyboru - bestie tylko zeruja na ludzkim nieszczesciu - jak ktos jest w ciezkim stanie, nikomu z rodziny nie przychodzi na mysl walka z lekarzem w sadzie. To jest oczywiste - jednak przypadki korupcji powinny byc zwalczane w najprsotszych przypadkach - przyjecia na wizyte, prostego zabiegu chirurgicznego etc.

Trzeba im dac lekcje. Niestety - brzmi to bardzo agresywnie ale nie ma innego wyjscia.

Szpital nie jest juz miejscem pomocy - jest miesjcem o wiekszej przestepczosci ni New York w latach 70-tych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale lekarze u nas mają dużo kasy na lewo, a odpowiedzialność prawie że zerowa, pisze kolega Denaturatos ze lekarz odpowiada przed sądem itd, ale tylko teoretycznie bo w praktyce to jest u nas zupełnie bezkarny. Raczej troche zapoznać sie z faktami z rzeczywistosci a nie tylko karmić sie teorią; proponuje zgłoscić skarge na lekarza który zle udzielił Ci pomocy do Okręgowej Izby Lekarskiej, gwarantuje ze będzie to jak rzucenie grochem o sciane, bez odpowiedzi ale odpowedz lekcjoważąca. Niestety ale lekarze są środowiskiem zamkniętym, bronią siebie nawzajem a nie praw pacjenta.

 

Co sie dzieje starczy poczytać w prasie, polecam Angore i odcinki powiesci grozy pt "Polski pacjent" to co lekarze robią to wielkokrotnie sie w pale nie miesci, a jak słysze o odpowiedzialnosci lekarskiej to mi sie smiać chce, to jest bezkarność, wiekszą odpowiedzialność za swoje czyny ponosze ja, jeśli wykopie jakaś rure albo urwe kabel to pełne konsekwencje tego spadaja na mnie. A lekarz schowa sie za izbą lekarską w której jaka kolwiek skarga praktycznie nie ma szans na przebicie.

 

 

 

Jeśli chodzi o zaroboki, o proponowanie zeby były większe jak u posłów to juz jest wierutna bzdura, poslom bym wręcz obniżył jeszcze bo ta banda darmozjadów bierze za nic full kasy.

 

Wogóle uważam ze jak ide do prywatnego gabinetu lekarskiego, zeby nie czekać dwa tygodnie na przyjęcie to płace za wizyte co po co do [ciach!]y nędzy mam jeszcze oddawać 350zl co miesiac na ZUS, ubezpieczenie zdrowotne i fundusz pracy ?

 

ZUS jeszcze ujdzie bo to składka emerytalna ale na służbe zdrowia w takiej sytuacji uważam ze płacić sie nie powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcielismy polityków to mamy - nasze składki z NFZ nie idą na leczenie tylko na utrzymanie tej chydry urzedniczej...

Mówi sie ze lekarze moga dorabiac na prywatnej praktyce - ok - ale to jest wtedy praca na 2 etaty!!!

Ja coraz bardziej odczuwam to ze w polsce nie warto się kształcić na wyzszej uczelni.. bo wynika z tego ze gosc zapi*** na studiach, robi praktyke po to tylko zeby zraniac tyle co pani Krysia w sklepie z ciuchami.. sorry.. ale to jest CHORE...

rząd zwala cała odpowiedzialnośc na NAS.. nie robiąnic !!! ciagle słyszymy "jakoś to będzie". Nie ma KTO RZADZIĆ W POLCE..

 

Kurde i to wieczne wjerzdzanie na "milosc do ojczyzny" - no ile moza ..

Studiowałem, uczylem sie w technikum, nie bimbałem w podstawówce.. po co?

Naprawdę by dostac sie do normalnej pracy tro wiedza nie wystarczy.. a jak się aspiracje człowieka zderzają z szarą polska rzeczywistoscią.. to moglem skonczyc zete z mechaniki pojazdowej i do angli jechać.. bym przymajmniej "swiatowy" był i jeszcze na tym zarobił..

Z resztą.. w polsce taki mechanik tez niezle zarabia..

 

I naprawdę - mam dosyć słuchania tego bełkotu tych głupków w rządzie.. ILE LAT polsa bedzie sie wyciagała z kryzysu.. jak długo będziemy:

 

- sponsorować kosciół

- sponsorowac prywtane uczelnie

- sponsorowac partie

- sponsorowac wybory

- sponosrowac becikowe

- utrzymywac tą hiene biurokratyczną

- utzrymywac wojsko z poboru

- utrzymywać nierentowną słuzbę zdrowia

- utzrymywać szpitale dla wipów

Kazdy mówi ze to .. och troszkę kasy.. kurde

jak troszkę.. jak troszkę.. jak ktoś jest biedny to wie jak oszczedzać..

ale jak ci panstwo wielcy moga cos wiedziec o oszczedzaniu.. skoro jeden poseł samoobrony hummerem jezdzi.. drugi samolot kupuje.. kurde - ludzie..

i jeszcze ciagle te skecze - ze były minister nagle jest zatrudniany w firmie - dla której wywalczył jakies benificjały... kurde..

 

Zobaczycie - przez tą głupią bandę troli z sejmu - bedziemy mieć drugą argentynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Denaturatos

najwiecej kasy rzad traci na ZUSie (30 mld?), bez calkowitej reformy Zusu nie ma nawet co myslec o jakims polepszeniu sytuacji.

 

Moim zdaniem kazdy powinien sam odkladac kase na emeryture, oraz samemu dbac o ubezpieczenie w PRYWATNEJ ubezpieczalni. Kase na stare lata moglby kazdy albo chowac sobie do skarpety albo ulokowac ja na w jakims funduszu emerytalnym, oczywiscie moznaby bylo w ogole nie odkladac kasy jesli ktos nie ma ochoty :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę - mam dosyć słuchania tego bełkotu tych głupków w rządzie.. ILE LAT polsa bedzie sie wyciagała z kryzysu.. jak długo będziemy:

 

- sponsorować kosciół

- sponsorowac prywtane uczelnie

- sponsorowac partie

- sponsorowac wybory

- sponosrowac becikowe

- utrzymywac tą hiene biurokratyczną

- utzrymywac wojsko z poboru

- utrzymywać nierentowną słuzbę zdrowia

- utzrymywać szpitale dla wipów

- sponsorować kosciół - tj. jakies 25 mln złotych z tegorocznego budzetu - kropla z morza - mozna zostawic, niczego to nie zmieni.

- sponsorowac prywtane uczelnie - ? Prywatne ? Musza sie utrzymac same - dostaja marne grosze z budzetu - chyba ze masz na mysli szkole ojca dyrektora. Ale to tez grosze jakies 30 mln zł.

- sponsorowac partie - sponsoruje sie tylko kampanie wyborcza - a nie partie - to jakies 20 mln na jedna partie jak PiS lub PO - w gruncie rzeczy nic to nie zmieni - za male kwoty.

- sponsorowac wybory - tak jak wyzej.

- sponosrowac becikowe - 300 mln zł - mozna zlikwidowac - bedzie przyczyna patologii spolecznych - koniecznie nalezy zlikwidowac te zapisy.

- utrzymywac tą hiene biurokratyczną - co masz na mysli ? Zlikwidowac wszystkie urzed ? :lol:

- utzrymywac wojsko z poboru - tu sie z Toba zgadzam - zlikwidowac pobor do wojska - 100 000 tys armia zawodowa wystarczy - i tak w razie konfliktu zbrojnego np z Rosja - nie jestesmy sie w stanie bronic dluzej niz 7 dni... wiec chyba nie ma sensu doplacac do calej masy poborowych - z czego polowa z nich nie wie jak poprawnie trzymac bron.

- utrzymywać nierentowną słuzbę zdrowia - tu sie nie zgodze - sluzba zdrowia zawsze w pewnym stopniu bedzie nierentowna - taka juz jest. Nie mozemy jej calkowicie sprywatyzowac.

- utrzymywać szpitale dla vipów - dla populistow dobre haselko przed wyborami - nic wiecej - niczego to nie rozwiaze.

 

Wiesz co nalezy zrobic ? Sprywatyzowac wszystkie uniwersytety i politechniki oraz akademie medyczne - to przyniesie ogromne oszczednosci dla budzetu - liczone w setkach mln zł -

- kraje wysoko rozwiniete doplacaja do studiow na uczelniach panstwowych cos około 40 % wysokosci czesnego - i uwierz mi ze jakby wprowadzic taki sam system jaki jest u nas - nawet taki budzet jaki ma USA by tego nie wytrzymal -

- jak myslisz dlaczego w USA, jest mase pieniedzy na badania, rozwoj naukowy, najwiecej uniwersytetow, najlepszych lekarzy - potrafiacych wykonac najbardziej skomplikowane zbiegi chirurgiczne ? Bo to cudowna Ameryka ? Kraj idealny ? Nie. Tam nic nie ma za darmo.

- Tam panstwo tylko doplaca czesc - reszte ludzie zainteresowani danymi uslugami - jak np szkolnictwo wyzsze.

U nas panuje zasada:

- wszystko za darmo - no ale zobaczymy jak daleko zajdziemy na tych komunistycznych haselkach...

 

Ale nikt takiego pomyslu nie wprowadzi w zycie - jest tak niepopularny - ze nawet strach o nim pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z toba..

teraz dochodzi do takich sytuacji ze sprzataczka w szkole ma mgr przed nazwiskiem.. panstwo utopilo w tej kobiecie ok 15 000 zł - i po co?

Do naszego rynku pracy nie potrzeba tylu ludzi z wyzszym wyksztalceniem..

Jestem jak najbardziej za - pozatym jesli ktos placi za studia to tez sie bedzie starał - a na dziendzisiejszy to wygląda tak ze ktos idzie na studia ma je za stosunkowo niska cenę i tak tez sie zachowuje..

Przypomina mi sie przystanek alaska - i dr fleishmann który musial odpracowac swoją naukę - juz by się skończyly problemy ze stazem i z wyplatami dl lekarzy...

Ale niestety.. hydra urzędnicza nie maialby czego pozreć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecuadoo, chyba spales na matematyce ;)

 

25 mln tu, 30 mln tam, 20 mln per partia polityczna - czy mi sie zdaje, czy przekroczylismy juz setke?

 

Nie mozna podchodzic do tematu na zasadzie "to jest mala kwota, nie ma co sobie glowy zawracac" bo wlasnie na takich malych kwotach mozna najwiecej kasy urwac bez koniecznosci robienia rewolucji. Koszty spoleczne takich ciec beda bardzo male, jesli wogole ktos sie zorientuje.

A parenascie czy paredziesiat milionow tez sie na pewno na cos przyda - jak nie na podwyzki, to na remonty drog czy na redukcje zadluzenia szpitali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej - gdy sie oszczedza - oszczędza się na wszystkim - a nie tylko na czymś kosztownym...

Zwłaszcza ze zmiana tych parametrów pracy polski - które podałem - pociagną za sobą jeszcze wiele innych zmian - jak chociazby MUSOWE wyrobienie normy zamówien - nawet gdy juz nie ma co kupić - wczoraj była pokazana sprawa jednego urzedu miasta, tak samo dzieje sie w szpitalach - te które nie wyrobily normy - zawyrzają koszty - bo boją sie ze im sie ta roznice za rok obetnie.

To jest chore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten strajk imho to dobry pomysł ... tylko żeby coś dał :/

 

Lekarz chirurg II stopnia dostaje w PL 1500zł . Dla porównania - temu samemu lekarzowi proponują 10.000E* we Francji/Dani/Szewcji/Portugalii/Niemczech - do wyboru do koloru. :] Jednak jest tak, że wielu lekarzy tutaj trzymają różne czynniki np. nieznajomość języka angielskiego na tyle aby sie dokładnie pozorumieć czy rodzina w Polsce...

 

* E = 3.95zł

10.000E = 39.500zł

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich warunkach płacowych nasze państwo sromotnie przegrywa walkę o młodych lekarzy - ludzi z mojego rocznika którzy pokończyli medycynę kilka lat temu nawet się nie zastanawiali - w kraju zostali TYLKO ci których tu coś trzymało - bo tutaj są dwie wersję - albo masz bogatego/dobrze zarabiającego małżonka - albo MUSISZ popieprzać na dwa etaty/dyżury i wtedy nie masz rodziny .... Bogaci są tylko lekarze starzy (vide Religa - dorobiony na różnych 'operacjach') - a młodzi spieprzają tylko się kurzy ... w takiej szwecji przyjezdnym lekarzom pomaga się załatwić mieszkanie, są darmowe kursy szewdzkiego a o zarobkach nie wspomnę przez litość dla tych którzy zostają w kraju. Ja tam lekarzom u nas w kraju nie dziwię się absolutnie - kilkaset kilometrów na zachód lub północ jest po prostu inny świat - jak to jest że tamtym krajom się opłaca - mimo że składka na ubezpieczenie zdrowotne jest często NIŻSZA niż u nas ?? Może mniej marnotrawią różne NFZ-ty lub inne biurotwory złośliwe .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche nie w tamacie jestem... ale tydzien temu bylem zapisany w piatek do lekarza do ktorego zapisywalem sie 3 miesiace wczesniej.. bo tyle sie czekalo... ostro sie wqrzylem gdy pojechalem do szpitala i zobaczylem ze okienka rejestracji sa zamkniete... pokoj lekarza takze... w piatek czuje ze urzadze tam mala scenke jak beda mi kazali znowu czekac 3 miesiace... rozumiem tych ludzi... ale pol roku czekania na dostanie sie do lekarza to lekka przesada :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi was sytuacja z roche?

Akurat wtedy gdy panstwo nie wie co począc z lekarzami nagle odnajdują sie paiery ze szkolenia przedstawicieli farmaceutycznych.. które w niedlaekim okresie czasu powodują konklucję..

A moze to koncerny farmaceutyczne "sponsorują strajki"..

Dobry sposób dyskredytacji lekazy przed spoleczenstwem.

Szkoda tylko ze te same koncerny nie ustalały marzy za leki w ustawach farmaceutycznych, ze te same koncerny nie ustalały takiego proawa które pozwala zapisywac leki jakie sie chce..

 

Oczywiscie tez wcale nie jest wazne to ze tak n aprawdę leczy substancja aktywna leku - która jest najczesciej uniwersalna w danej grupie leków - i tylko producentem sie rozni. Więc tak naprawdę nie mozna zarzucac lekarzom ze wypisuja jakieś leki. Wiem ze sytuacja jest chora, ale to tak samo jakby winic sprzedawców w sklepie komputerowym ze za sprzedane legalne oprogramowanie dostają od MS prezenty... lol...

 

Czemu akurat teraz tą sprawę ruszono skoro cała spolecznosc lekarzy farmaceutów a juz napewno nasz wybitny minister Religa wiedzą ? Przeciez komu jak komu ale mu to przedstawiciele pchali sie oknami i dzrzwiami i nie mówie ze cos brał - ale dokladnie wiedzial o calej sytuacji..

Czemu teraz robi sie aferę?

 

Ano trzeba zdyskredytowac lekarzy jako złych i złodziejskich lewasów.. szkoda ze za paru lekarzy cierpi cała społecznosc..

 

ps.

Nie mam nic wspolnego z lekarzami. Wrecz przeciwnie nie cierpie. Ale tez nie oszukujmy sie, nawet nie wszyscy nazisci byli zli... nie ma 100% winy w zadnej grupie spolecznej a juz na pewno nie zawodowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...