Skocz do zawartości
kornographyc

Spadek Wydajności Przy Oc Karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna posiadam kartę Gigabyte GV-N68128DH - pasywnie chłodzony model 6800. Chodzi pięknie, czuję znaczną różnicę w porównaniu do wcześniejszej 6600GT (mimo, że różnica pomiędzy tymi kartami wielka nie jest to czuję dużą różnicę). Jak zwykle po zakupie chciałem sprawdzić podatność karty na podkręcanie i tutaj niespodzianka.. karta pracowała stabilnie, bez artefaktów z zegarami 390 i 910Mhz (domyślne 325, 700)! Bardzo przyzwoity wynik, zwłaszcza na pamięciach, jednak po włączeniu 3DMarka zdziwienie... karta zamiast wzrostu wydajności przedstawiła znaczny jej spadek o +/-25%! Co więcej po dłuższym eksperymentowanu okazało się, że podwyższenie zegarów nawet o 10Mhz z domyślnych powoduje spadek wydajności. Zauważyłem też, że przy całym 3DMarku po podkręceniu zdarzają się 3-4 kilkusekundowe freezy pomiędzy testami.

 

Dlaczego nie mogę podkręcić tej karty? Temperatura jest w porządku, skierowałem na radiatory przy podkręcaniu 3 wentylatory i zamiast 100 miała max. 57 stopni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż...karty 6800 z pasywniakiem wypuścił chyba tylko Gigabyte, i do OC sie nie nadają za specjalnie bo temperatura szybko wzrasta (sprawdzałeś?) Jak za bardzo podbijesz mhz to grafa sie dławi/przegrzewa. Więc wychodzi na to że standardowe zegary będą ci towarzyszyc przez zywot tej karty jeżeli chcesz miec bezstresową i stabilna prace.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to że standardowe zegary będą ci towarzyszyc przez zywot tej karty jeżeli chcesz miec bezstresową i stabilna prace.

No niezupełnie.

Wystarczy że dokupi jakiś wentylek na tego pasywniaka, ew. zamontuje na bocznej ściance fajny nawiew w oklice karty i problemik powinien zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałem wyraźnie, że na czas OC kartę chłodziły 3 wentylatory i temperatura z dwóch czujników (rdzeń i pamięci) nie przekraczała 60 stopni! Bez tych wentylatorów karta osiąga ponad 80 i działała stabilnie, tak więc chyba nie temperatura jest tutaj problemem.

 

Poza tym zegary nawet podniesione o te 20Mhz powodują spadek wydajności, a takie znikome podkręcenie nie powoduje żadnego znacznego wzrostu temperatury.

Edytowane przez kornographyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też tą karte ale jej nie kręciłem bo bez OC mam już 70C ;( wiec nie najlepiej może zmieni chłodzenie na Pentagrama i wtedy pokombinuje. Tobie też radze zmienić chłodzenie karty i będziesz mógł spokojnie kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówię, że z dodatkowymi wentylatorami temperatura nie przekracza mi 60 stopni :mur:

 

Spadek wydajności nie jest więc spowodowany wysoką temperaturą!

 

p.s. misiek175 jeżeli jesteś zainteresowany to akurat mam nowy zestaw Pentagrama całego z miedzi na sprzedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...