Skocz do zawartości
cmsydney

Jakiego Laptopa Polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostalem grant na projekt i w kosztorysie wpisalem zakup laptopa. By tej kasy nie stracic musze tego laptopa kupic mimo ze go nie potrzebuje. A jak musze to szukam takiego ktory bedzie spelnial nastepujace wymagania:

cena: 4000pln minimum, powiedzmy ze do 5000pln

marka: mozliwie jak najlepsza

procesor: szybki oraz energooszczedny by komp byl mozliwie jak najcichszy: centrino czy moze a64, turion?

grafika: koniecznie grafika na ati z wyjsciem tv: cos pokroju x300-x700 z wlasna pamiecia

ram: 256/512 nie ma znaczenia i tak bede chcial dokupic do 1gb, ale 512 lepiej wtedy 256 nie musze sprzedawac

hdd: 60gb, w ostatecznosci 40gb

dvd+-rw: wiadomo, double layer nie musi byc

matryca: 15'', mile widziane 15.4''

touchpad: koniecznie

usb 2.0: minimum 3 porty

bateria: az tak bardzo mi nie zalezy na czasie ale wiadomo im wiecej tym lepiej

lpt: mile widziany

com: mile widziany ale chyba teraz to rzadkosc

wifi: koniecznie

lan: 100Mbps

line-out, microphone, line-in (sa w ogole w laptopach wejscia audio? bo bardzo by mi sie przydalo)

ma byc cichy

system operacyjny nie jest konieczny, lepiej bez a za jego rownowartosc lepszy sprzet, a jesli juz to xp pro mile widziany

 

pozostale parametry nie sa istotne

 

dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega przejrzy oferty i sie czyms zainteresuje skoro wie czego mu trzeba ... a nie PRZYNIES PODAJ POZAMIATAJ :x

 

ps.Za wejscie audio bedzie robil "mikrofon".

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega przejrzy oferty i sie czyms zainteresuje skoro wie czego mu trzeba ... a nie PRZYNIES PODAJ POZAMIATAJ :x

fajnie tylko nie moge znalezc laptoka z comem, dopiero ten asus co @cml podal, na nim mi zalezy bardzo bo chce miec mozliwosc podlaczenia np do samochodu a te przejsciowki usb<->com nie bardzo dzialaja

ps.Za wejscie audio bedzie robil "mikrofon".

w kazdym laptoku tak jest? kiepskiej jakosci musi byc to wejscie

 

jaki procesor lepszy? centrino, a64 czy turion? chodzi o szybkosc, pobor mocy, temperatura i systemy obnizania taktowania

 

przy okazji bede tez sprzedawal starego laptoka: Toshiba Satellite Pro A60-117

Specyfikacja po francusku ale chyba skumacie :wink:

zakupiony we francji (klawiatura QZERTY), ma 13mies, stan bardzo dobry, brak uszkodzen, bad pixeli, bad blockow, bateria trzyma jak nowa (nie widze roznicy)

ile za niego moglbym dostac?

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym laptoku tak jest? kiepskiej jakosci musi byc to wejscie

Nie. Jesli sa trzy gniazdka audio, to zazwyczaj jedno z nich jest wejsciem liniowym, dugie jest wyjsciem, a trzecie to mikrofon.

Na wyjsciu liniowym sluchawki kiepsko graja. Wejscie mikrofonowe nie jest kiepskie. Impedancja jest tylko inna.

jaki procesor lepszy? centrino, a64 czy turion? chodzi o szybkosc, pobor mocy, temperatura i systemy obnizania taktowania

Przeginasz pale. Jak na naukowca, strasznie sie migasz od literatury. Dziwne, ze dostales jakikolwiek grant. Chyba go ktos inny za ciebie wymyslil i napisal wniosek.

To jest najczesciej przewijajace sie pytanie, a ty wlasnie dolaczyles do niechlubnego grona "wrogow wszelkich wyszukiwarek".

 

Co do portow. Nie lepiej ci zaopatrzyc sie w jakis starszy, tani lapek z tymi portami? To sa juz przezytki i laptopy z nimi to niemal biale kruki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z opisu wynika ze ten hp nie jest centrino, do tego hdd 40gb i tylko dwa usb, zdecydowanie za malo, nie rekompensuja tego porty lpt i com

ja znalazlem jeszcze takiego fajnego acera: acer aspire ale acery nie maja lpt ani com, i dlaczego laptoki z centrino i x700 maja 64mb? przyklad: Acer travelmate. Czy plyta glowna Turiona jest nowoczesniejsza? bo grafika jest na pcie i ma wyjscie dvi

w tym wypadku turion jest zdecydowanie lepszy

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten HP ma centrino (czyli pentium mobile) ! :]

dysk mozna wymienic, a usb po co CI wiecej jak masz lpt/com ?

do tego za grosze mozna kupic hub usb :)

sprzecik bardzo wydajny i bateria trzyma 4-5h

acer... lol czy wiesz w co sie pakujesz ? :D

turiony, jak acera lepiej omijac :P

chciales procka energooszczednego i ktory obniza duzo taktowanie.... = Intel Centrino only!

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze kupic laptoka nowego koniecznie (dowod zakupu jest mi potrzebny), zadne wymiany nie wchodza w gre bo na to kasy nie dostane, po co mi wiecej usb? a chociazby myszka, klawiatura (tak uzywam osobnej klawierki bo te w laptoku mnie wk**** brak numerycznej i normalnie polozonych pgup itp), a tu jeszcze gdzie trzeba podlaczyc klucz usb czy aparat

acer slyszalem opinie ale nadal nie wiem dlaczego, ale i tak acer odpada bo nie ma ani lpt ani com

a co do procka, widac ze jestes fanem pentium, widzialem testy i turion jest bardzo dobry, pobor mocy jest porownywalny (zaleznie od zastosowan ale srednio tyle samo mocy pobieraja), no i bardzo ciezko trafic na centrino+x700 128mb, sa 64mb a turion zawsze z x700 128mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmsydney po co mamy ci doradzaj skoro ty wiesz lepiej ... wychodzi ze chcesz procka od AMD x700 128mb com lpt 3 pewnie za malo ale ciezko znalesc wiecej(czasem 4)..

 

Wyszukalem w dosc dobrej wyszukiwarce komputronika i oto rezultaty:

 

 

producenci:

Asus, ECS, IBM, LG, Sony, Toshiba, Acer, Maxdata, HP, Aristo, Apple, Fujistu-Siemens, TWINHEAD

procesor:

AMD Sempron, AMD Sempron Mobile, AMD Turion 64

pamięć RAM:

od 512 do 2048

dysk twardy:

od 40 do 200

karta graficzna:

ATI Mobility Radeon X700

porty wyjścia/wejścia:

1x COM 9-pin, 1x LPT, 3x USB 2.0, audio

 

1 Acer Aspire 3024WLMi

15,4" WXGA CrystalBrite / AMD SempronTM 3.100+ (25W) / 512MB (2x256) / 80GB / DVD-Dual DL / 128MB ATI Mobility X700 / WiFi / LAN 10/100 / Microsoft Windows XP Home EN/PL 3999,-

 

2 Acer Aspire 3025WLMi

15,4" WXGA CrystalBrite / AMD SempronTM 3.300+ (25W) / 512MB (2x256 DDR PC-333) / 80GB / DVD-Dual DL / 128MB ATI Mobility X700 / WiFi / LAN 10/100 / Microsoft Windows XP Home EN/PL 4339,-

 

3 Acer TravelMate 4402LMi

AMD Turion 64 ML28 (1.6 GHz / 512kb cache) / 80GB / 512MB (1x512 DDR PC-333) / 15" TFT XGA / DVD Dual ( -RW,+RW) / k. graficzna Radeon X700 64MB DDR / PCMCIA / Li-Ion do 4godz./ Złącza zewn.: 4xUSB 2.0, Fire Wire (IEEE 1394), 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor), 6-in-1 card reader MMC,SD,SM,MS,MS Pro,xD), S-Video, RJ-11, RJ-45, audio in/out / Intel PRO/Wireless 2200BG / 10/100/1000 Mb/s Ethernet / Windows XPPro PL / Wymiary: 363 x 278 x 33 mm / Masa brutto: 2,91 kg.

 

 

Ale Acer ma zasadnicza wade .. ma beznadziejny serwis i duzy odsetek awarii.

 

ps.Komputronik ma dosc duza baze notebookow wiec sprobuj poszukac sam cos bo korzystanie w wyszukiwarki jest dziecinnie proste http://sklep.komputronik.pl/szukaj.php?idk=33&x=31&y=6 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sługacmsydney

Traktuj te wszystkie testy z przymrużeniem oka, bo kość kości nie równa.

Najlepiej brać pod uwagę opinie znajomych, lub bardziej doświadczonych forumowiczów, oraz swoje organoleptyczne spostrzeżenia.

Ale Ty powinieneś o tym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyszukiwarki to lipa, acer mi nie pasuje, brak lpt i com

a co do procka, krotka pilka: czy centrino jest na tyle lepszy by rezygnowac z grafiki 128mb? bo jakos czytam opinie uzytkownikow i sa bardzo zadowoleni z turiona, nie grzeje sie ani laptoki nie sa glosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyszukiwarki to lipa, acer mi nie pasuje, brak lpt i com

a co do procka, krotka pilka: czy centrino jest na tyle lepszy by rezygnowac z grafiki 128mb? bo jakos czytam opinie uzytkownikow i sa bardzo zadowoleni z turiona, nie grzeje sie ani laptoki nie sa glosne

kto Ci takich pierdół nawciskał, że przy Centrino są 64mb x700? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. nie jestem fanem Intela, tylko lepszego rozwiazania, a w tym przypadku mobilne pentiumy bija na leb AMDki. AMD moga zachwalac osoby, ktore nie mialy porownania do Centrino.

2. Jak najbardziej sa dostepne Centrino z X700 128MB

 

Edit:

Twoje wymagania spelnia np:

 

Dell Latitude D810

 

LCD: 15.4" WXGA+ Display

Grafika: Radeon X600 128MB

1 x LPT, 1 x COM, 4 x USB 2.0 :)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dell latitude d810 - swietna propozycja, tez bralem pod uwage ale cena....6100pln za konfiguracje minimum jaka mi pasuje, zdecydowanie za duzo, a na stronie amerykanskiej nie ma tego modelu

nvidia nie wchodzi w gre, raz ze nienawidze produktow tej firmy (to moje zdanie) a dwa i wiele osob sie z tym zgodzi, gorsza jakosc wyjscia tv, i nie przekonywac mnie ze jest inaczej, widzialem i widze roznice

asus a6va-q039 - brak com, bardziej mi zalezy na comie niz lpt

 

jak na razie pasuje mi tylko asus a3v, ale jest juz ciezko dostepny

bez coma wybor jest szerszy ale bawic sie w przejsciowke usb? nie wiem czy warto, wiele osob narzeka ze to nie dziala tak jak powinno

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5500 za duzo, max 5000pln

Huh, tak was czytam i się zastanawiam jaki w ogóle jest sens kupowania lapka za 6k skoro taki sprzęcik za rok dwa będzie kosztował nieporównywalnie mniej...

kretynizm, to moze w ogole poczekam do smierci, kasa zostanie w kieszeni bo laptok juz mi sie nie przyda

a po co kupowac samochod teraz skoro za rok bedzie tanszy?

a po co kupowac swiezy chleb skoro pozniej czerstwy bedzie tanszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dowiedzialem sie odnosnie coma, przejsciowki usb-com nie dzialaja tak jak nalezy, nie widzi wszystkich tunerow czy samochodow, nie bede ryzykowal, ma byc com w laptoku koniecznie, coma na pcmcia nie bede kupowal bo sa cholernie drogie (te z kolei dzialaja poprawnie)

i tak to co znalazlem i co mi doradziliscie:

asus: a3v mi pasuje

acer: brak com

fujitsu: nie widzialem laptoka z radeonami

toshiba: nie kupie z x700 do 5000

hp: comy w laptokach z grafika intel

lg: firma mi nie pasuje

ibm: brak touchpada

dell: swietny d810 ale 6000 za duzo jak dla mnie

 

szukam dalej i czekam na dalsze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieniadze moge wydac TYLKO na komputer, co najwyzej moge dokupic pamiec ale karta rozszerzen nie wchodzi w gre bo nie jest potrzebna do wykonania projektu (sprawdza to i odrzuca fakture) i bym musial jej koszt pokryc z wlasnej kieszeni. 300pln za rs232 nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj - czytam te posty i wlos mi sie jezy na glowie.

Cmsydney oczekuje pomocy, ale nie na zasadzie " czy moglibyscie" lecz "nalezy mi sie, bo pytam".

Skoro tak wybrzydza i nic mu nie pasuje, to ja sie wam dziwie. Takich "madrych" sie wystrzegam, bo i tak na koncu powiedza, ze sami wiedza lepiej i nic im nie pomogliscie.

Edytowane przez jacekplacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj - czytam te posty i wlos mi sie jezy na glowie.

Cmsydney oczekuje pomocy, ale nie na zasadzie " czy moglibyscie" lecz "nalezy mi sie, bo pytam".

Skoro tak wybrzydza i nic mu nie pasuje, to ja sie wam dziwie. Takich "madrych" sie wystrzegam, bo i tak na koncu powiedza, ze sami wiedza lepiej i nic im nie pomogliscie.

ale z ciebie inteligent, wybrzydzam? przeczytaj post #1 i #25. Jasno napisalem co mnie interesuje, a jesli jakas propozycja nie spelnia wymagan to mam po rekach calowac? Pomysl troche, 5000pln ulica nie chodzi i chce kupic takiego, ktory spelni moje oczekiwania. nie podoba ci sie to nie pisz w ogole Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...