Skocz do zawartości
wariacik

Wielki Problem Z Uruchomieniem Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

mam drugiego kompa, z prockiem duron 1300 mhz. zawieszal sie wiec spojrzalem na temperature i 78 stopni. patrze wentylator dziala wiec chcialem go posmarowac pasta termoprzewodzaca. zdejmuje wentylator , oczywiscie kurz w grubosci 1 cm (komp byl nie otwierany przez 3-4 lata)

wyczyscilem , bierzemy sie z kumplem za zdejmowanie radiatora . meczymy sie z z zapinka ale w koncu schodzi patrze tam 0 pasty termoprzewodzacej wiec smaruje pasta (nie jestem pewien czy tam nie bylo tasmy termoprzewodzacej, nie wiem jak wyglada. ale chyba nie bo po zdjeciu zsapinki latwo odszedl radiator) meczymy sie z zalozeniem ale sie w koncu udalo . wlaczam kompa odpala sie i dalej nic monitor sie wylacza klawiatura nie dziala , cd rom dziala, slysze jak sie kreci wiatraczek , hdd chyba nie chce sie odpalic bo nie zauwazylem czerwonej kropki przy power . co moze byc przyczyna? oraz jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykasować ustawienia biosu, ale jak dla mnie ukszodziłeś proca - niemożliwe żeby się aż tak męczyć przy zakładaniu i ściąganiu - pewnie coś robiłeś źle.

Zobacz jeszcze czy wszystko dobrze podłączyłeś!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wyciągnąć wszystko ! Zasilacz przede wszystikm ! wszystkie kable i listwy ! wtedy ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> się za zdejmowanie proca ! poszukaj sobie śrubokrętu który będzie idealnie do tego pasował ! kiedy ja pierwszy raz zdejmowałem proca to.... była masakra :) kiedy zdejmiesz już proca oczyść dokładnie go i radiator, zobacz jak rozprowadziła się psta, czy nie dałeś jej zbyt wiele lub zbyt mało ! Przede wszystkim zwróć uwagę na to czy rdzeń się nie ukruszył no i czy wszystkie nogi są i czy są proste ! przd zakładaniem procka posmaruj i wetrzyj troszeczkę pasty w spód radiatora no i posmatuj rdzeń ! Zwróć również uwagę na przykłądanie radiatora równolegle do soltu a nie jakoś bokami ! będziesz miał dużo miejsca więc zrób to starannie ! No jeszcze uważaj żeby nie włożyć radiatora "na odwrót" czyli koniecznie zakładaj tym wcięciem na radiatorze ze strony napisu socket A i dzwigni zabespiecznia procka ! byćmoże zrobiłeś to na odwrót jeśli były problemy z założeniem radiatora!

Podsumowująć:

- pusta buda

- powoli i dokładnie

- radiator przyciskaj równolegle !

 

Aha, czy po wyczyszczeniu kompa (zapewne odkużaczem) sprawdzałeś czy komp chodzi !!!?? byśmoże wciągłeś jakoś zworkę !

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...