Skocz do zawartości
mongothealien

spoko czy kapa?

Rekomendowane odpowiedzi

kilka zdjęć mojej budy ( ma trzy lata i pamieta niemal wsystkie moje procki, mobo itp.. )

wydałem na nią max mało ~100 zeta.

Dołączona grafika

u góry wyciągająca ciepło z kloca 80

przy napędach po prawej fanbus domowej roboty ( 7V niebieska dioda, 12V czerwona )

wyłącznik odcina 220V na PS

na dole 120 - główne żródło chłodnego powietrza w budzie ( dmucha na dwa szajsungi po 20Gb )

Dołączona grafika

dziursko wyciołem wyrzynarką za 25 zeta, plexi 4mm przykręcone kilkoma, chromowanymi śrubkami.

w plexi 80 dmuchająca na prolinka ( na GPU cooler z celeronka, na Hynxach spore radiatory z pociętego wentyla od slotowego p3, po drugiej stronie karty 60 na dystansach )

Dołączona grafika

całość podświetlona 60 LED ( niestety zdjęcia nie oddają uzyskanego efektu )

Dołączona grafika

 

myślę nad pomalowaniem całości na czarny mat...

jak wam sie podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO całkiem nieźle... z tym że np. na rant tej blachy bo zauważyłem drobne nierówności nałożyłbym np. izolacje z przewodu. świetnie kryje takie niedociągnięcia i przy okazji świetnie wygląda..

 

ten wentyl wmontowany w plexi wziołbym prysnął na twoim miejscu (tak jak u mnie jest) na chrom i podświetlił diodami.. Wówczas odblask wewnątrz i podświetlenie miałbyś o wiele wieksze... i wnetrze oraz np. wentyl na procku tez na chrom :D (myśle u siebie prysnąc wnetrze na chrom a na zewnatrz na ciemny jakiś kolor:) )

 

zawsze imho dziwnie wyglądają takie duże wentyle wmontowane z przodu jesli wchodzą na orginalnme "dziury" od wentylacji.. pozatym OK..

 

i chyba symetrycznie umieszczony wentyl od "komina" lepiej by wyglądał.. (dlaczego umieściłeś go tak z boku?? MAsz zasilacz zamontowany pionowo???)

 

Jak połaczyłes te 60 diód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl na górze jest dokładnie nad prockiem - wydaje mi się, ze lepiej ciąnie ciepełko ale musze ci przyznac rację - umieszczony po środku wyglądał by lepiej.

nawet chyba wiem co zrobię:

wytnę w górze okno i w nim umieszczę centrzlnie jakieś 92 - problem z głowy.

z izolacją z kaba jeszcze nie próbowałem, ale thx z pomysł/przpomnienie.

diody - sklep samochodowy... kupiłem największe 3 światło stopu jakie mieli i pociachałem je na dwie części - większa (45) jest przymocowana na spodzie, druga na górze.

był też uv, ale efekt był mizerny i na dodatek gały mnie bolały, więc go <span style="color:red;">[ciach!]</span>łem.

co do zasiłki: zamocowana pionowo tak, by przewody zasilające wychodziły w stronę comów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całość podświetlona 60 LED ( niestety zdjęcia nie oddają uzyskanego efektu )

oglolnie mi sie podoba... fajnie jakbys zapodal jakies fotki w nocy, mozna by wtedy ocenic to podswietlanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

całość podświetlona 60 LED ( niestety zdjęcia nie oddają uzyskanego efektu )

oglolnie mi sie podoba... fajnie jakbys zapodal jakies fotki w nocy, mozna by wtedy ocenic to podswietlanie...

Fakt , brakuje fotek robianych noca.

Dobry pomysl z tym sprayem na bude , back-mat powinien spox wygladac o ile psikniesz rowniez napedy.Tak jak Andrz3j zauwazyl troszke szpeca te ogyginalne wloty powietrza pod czolowym wentylem, przed malowaniem mozna by to zaszpachlowac, na pewno poprawi design 8)

Tak samo te na bocznej scianie.

 

Wentyli IMHO na bialo bym zrobil i laserLEDy wmontowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pokoju miałem ciemno, tylko zapomniałem wyłączyć lampę i dać dłuższą ekpozycję :oops:

jutro przed robotą cisnę po chrom lub biały spay ( który lepszy ?? ), maluje wentyle i instluje niebieskie ledy ( może uda mi się pod wieczór zapodać foty ).

reed: masz rację, przed malowaniem zaszpachluję dziury na froncie ( z bokiem dam sobe spokój - za dużo roboty i pozatym fajnie czerone światło bije na biurko ).

dorwałem też stary, ręczny skaner i planuję go wykorzystać do podświetlenia kloca, tylko nie mam zielonego ( tu powinno być [ciach!] ) jak to zrobić... ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=19367 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem - ma 3 lata +

w sumie i tak była wypasiona jak na tamte czasy, żadko można było dostać coś innego niż:

http://tola.allegro.pl/photos/oryginal/97/9710/971007/9710077

( mój kumpel, który pracował w hurtowni nazywał je piesczotliwie "klucha" :lol: )

 

najbardziej zadowolony jestem z fanbusa.

sześć przełączników 7/of/12 daje dość spory komfort w pracy, od dołu:

1-120 na froncie

2-80 w plexi z boku

3-80 nad klocem

4-60z drugiej strony GPU

5-300W PS HEC'a ( stbilny jak skała pomimo duzych obciążeń )

6-podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i powiedzmy ustawiwajac przelaczniczki na 7V jak te wiatraki halasuja? do zniesienia? :-)

 

po drugie, troche glupie pytanie :-) ale mam z ta dziura w budzie duuuuzy problem.

 

"dziursko wyciołem wyrzynarką za 25 zeta"

 

Mozesz powiedziec cos wiecej na ten temat? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm napisales ze masz "pstryczek" wylaczajacy zasilanie w psu... morzesz napisac mniej wiecej jakto masz zrobione? planuje podpiecie pompki w wc do gniazdka w zasilce i wylaczanie calego zestawu wlasnie takim pstryczkiem... nie wiem jak jeszcze to zrobie temu szukam roznych sposobow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon:

na 7V najgłośniejszym elementem stają się szajsungi (HDD) :D wentylacja i tak jest na przyzwoitym poziomie...

na 12V musze uważac na papiery na biurku bo się robi przeciąg :wink: a hałas jest jak cholera :?

co do dziury: obaj jesteśmy z katowic, podaj mi twój tel. - zadzwonię, umówimy się i dziursko masz za free 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoil:

to jest "deska ostatniego ratunku"...

a tak poważnie: w ATX'ach nawet gdy wyłączysz kompa cały czas podawane jest napięcie na PS'a i mobo, jeżeli dość często grzebiesz w budzie lepiej być na 100% pewnym, że nie spowodujesz jakiegoś dziwnego zwarcia/spięcia.

pomysł zrodził się poprzez przykre doswiadczenie: zjarałem abta, bo wsadziłem paluchy do niby odłączonej budy, macnołem modem i kapa :cry:

podczas wyprowadzki PS poza budę odciołem poprostu kabel od wtyczki 220V i zrobiłem przejście przez wyłącznik na froncie.

jak masz WC to jest to chyba najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie zasilania pompy - > nie włączysz koma puki nie włączysz WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoil:

to jest "deska ostatniego ratunku"...

a tak poważnie: w ATX'ach nawet gdy wyłączysz kompa cały czas podawane jest napięcie na PS'a i mobo, jeżeli dość często grzebiesz w budzie lepiej być na 100% pewnym, że nie spowodujesz jakiegoś dziwnego zwarcia/spięcia.

no wiec tak.. znalazlem na necie opis przerobki zasilki atx na at.. tzn nie dokladnie przerobki tylko moda ktory odcina zasilanie w zasilce po wylaczeniu kompa... adresu teraz niepamietam, :( jutro go wrzuce jesli ktos chce ( moze po moim opisie ktos sie skapnie i podesle go przedemna ).

Jesli ktos z czytajacych ma tak pomechcony zestaw niech sie podzieli doswiadczeniami..

Jeszcze raz napisze jak chcialem to zrobic:

-podlutowac kable z pompki do wtczki WYCHODZACEJ z zasilki ia tak przerobic zasilke zeby odcinala prad po wylaczeniu kompa. nie wiem czy ten sposob jest dobry, jesli ktos ma inacej zrobione - prosze o uwagi, ja caly czas kombinuje i ani wyglad mojej zmodowanej budy ani ostateczna wersja wc ani nawet producent obudowy nie jest jeszcze ustalony :) na razie mam ta "komfortowa" sytuacje ze nie mam kasy, wiec siedzie i mysle :) caly czas cos zmieniam szukam na necie itp. mam nadzieje ze to mi pomoze w dobrym wyborze.. chce sobie to wszystko porzadnie zmontowac, zeby starczylo na dlugo i dobrze mi sluzylo.. NIe ukrywam ze wy wszyscy na forum mi pomagacie :wink: ucze sie na waszych bledach i dosw.. jak wszystko juz zrobie tez sie tym zamierzam podzielic.. dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pokoju miałem ciemno, tylko zapomniałem wyłączyć lampę i dać dłuższą ekpozycję  :oops:  

jutro przed robotą cisnę po chrom lub biały spay ( który lepszy ?? ), maluje wentyle i instluje niebieskie ledy ( może uda mi się pod wieczór zapodać foty )......

IMHO lepszy jest chrom a do podświetlenia wentyla ja użyłem dwie czerwone jasno świecące (koszt ok 1,50 pln za szt.) i 2 niebieskie (cena ok 4 pln za szt.) .. nie wiem jak masz ukształtowane łopatki ale czasami lepiej inaczej zamontować te diody.. W moim przypadku zamocowałem je po srodku boku wentyla i przesunąłem ku przodowi (w ten spsoób u mnie lepiej swiecą one) . Mozna też zamocować w narożnikach wentyla , świetnie można je wtedy ukryć, tylko czasami gorzej świecą..

P.S. nie zapomnij o rezystorze..

Poszukaj o wentylach na tym forum. dowiesz się więcej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

reed: masz rację, przed malowaniem zaszpachluję dziury na froncie ( z bokiem dam sobe spokój - za dużo roboty i pozatym fajnie czerone światło bije na biurko ).....

Ja u siebie przełozyłem boki ten z dziurami dałem na drugą stronę a "czysty pełny" zmodyfikowałem...

 

 

P.S. Ma może ktoś sprzedac bok do Codeszajsu 6013L (longa)?? Pełny bok potrzebuję za małe prajsy... Mam pomysł na nowy mod :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........

podczas wyprowadzki PS poza budę odciołem poprostu kabel od wtyczki 220V i zrobiłem przejście przez wyłącznik na froncie.

jak masz WC to jest to chyba najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie zasilania pompy - > nie włączysz koma puki nie włączysz WC.

Ten wyłacznik odcina Tobie tak jak w orginal AT zarówno kable + jak i - czy tylko jeden kable rozłacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoil:

to jest "deska ostatniego ratunku"...

a tak poważnie: w ATX'ach nawet gdy wyłączysz kompa cały czas podawane jest napięcie na PS'a i mobo, jeżeli dość często grzebiesz w budzie lepiej być na 100% pewnym, że nie spowodujesz jakiegoś dziwnego zwarcia/spięcia.

no wiec tak.. znalazlem na necie opis przerobki zasilki atx na at.. tzn nie dokladnie przerobki tylko moda ktory odcina zasilanie w zasilce po wylaczeniu kompa... adresu teraz niepamietam, :( jutro go wrzuce jesli ktos chce ( moze po moim opisie ktos sie skapnie i podesle go przedemna ).

Jesli ktos z czytajacych ma tak pomechcony zestaw niech sie podzieli doswiadczeniami..

Jeszcze raz napisze jak chcialem to zrobic:

-podlutowac kable z pompki do wtczki WYCHODZACEJ z zasilki ia tak przerobic zasilke zeby odcinala prad po wylaczeniu kompa. nie wiem czy ten sposob jest dobry, jesli ktos ma inacej zrobione - prosze o uwagi, ja caly czas kombinuje i ani wyglad mojej zmodowanej budy ani ostateczna wersja wc ani nawet producent obudowy nie jest jeszcze ustalony :) na razie mam ta "komfortowa" sytuacje ze nie mam kasy, wiec siedzie i mysle :) caly czas cos zmieniam szukam na necie itp. mam nadzieje ze to mi pomoze w dobrym wyborze.. chce sobie to wszystko porzadnie zmontowac, zeby starczylo na dlugo i dobrze mi sluzylo.. NIe ukrywam ze wy wszyscy na forum mi pomagacie :wink: ucze sie na waszych bledach i dosw.. jak wszystko juz zrobie tez sie tym zamierzam podzielic.. dla innych.

moze to cos pomoze ? :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=16329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

całość podświetlona 60 LED ( niestety zdjęcia nie oddają uzyskanego efektu )

oglolnie mi sie podoba... fajnie jakbys zapodal jakies fotki w nocy, mozna by wtedy ocenic to podswietlanie...

Fakt , brakuje fotek robianych noca.

Dobry pomysl z tym sprayem na bude , back-mat powinien spox wygladac o ile psikniesz rowniez napedy.Tak jak Andrz3j zauwazyl troszke szpeca te ogyginalne wloty powietrza pod czolowym wentylem, przed malowaniem mozna by to zaszpachlowac, na pewno poprawi design 8)

Tak samo te na bocznej scianie.

 

Wentyli IMHO na bialo bym zrobil i laserLEDy wmontowal.

Przychylam sie do opinii reeda. Fakt, ze zaspachlowanie tych wlotow duzo by dalo. Jakos tak estetyczniej by bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...