Skocz do zawartości
Pietr_as

Dobra Stabilna Plyta Pod Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

Chipset nie ma znaczenia w tak niskiej klasie cenowej :D

Najlepszy oczywiście jest nForce (3 - AGP; 4-PCI-E), ale to generalnie płyty od 200 złotych wzwyż.

 

Rozsądne minimum to Sempron 2800+ BOX [270 zł] i do tego Gigabyte GA-K8U [150 zł] - czyli razem 420 złotych ;) Jeśli masz trochę więcej to weź proca w wersji OEM/Bulk i do tego AC Freezer 64 Pro za +/- 60 złotych. Wtedy podkręcanie jak marzenie ;)

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeśli masz 600 złociszy to weź Athlona 64 2800+ OEM [400 zł], AC Freezer 64 Pro [60 zł] i Gigabyte GA-K8U [150 zł]. Dychę przekroczyło, ale z pewnością warto!

IMO nie opłaca sie. Lepiej asrock dual sataII i sempron 3000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze raz napiszę. Sempron 3000+ i Asrock Dual SataII. W przyszłości będziesz mógł kupić grafikę na pci-e i wsadzić lepszy procek. Chociaż te Semprony też są dobre. Za to z przesyłką powinno wyjść nie więcej niż 600zł. Jak za miesiąc czy dwa dozbierasz i kupisz lepsze chłodzenie to go ładnie podkręcisz i będziesz miał kompa jak się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Sugerujesz, że lepiej wyjdzie na AsRocku i Sempronie z dwukrotnie mniejszym cache'em niż na GB I Athlonie 64?

Tak, z czasem zastosuje sie przelotke na am2 albo walnie sie jakiegoś X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:

? ? ?

:huh: :huh: :huh:

 

No mów co chcesz, ale dla mnie Athlon 2800+ jest dziesięć (no może nie dziesięć razy, ale na pewno o 30-40%) razy szybszy niż Sempron 3000+ ;)

 

A jeszcze O/C, więc różnica prawdopodobnie się tylko zwiększy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:

? ? ?

:huh: :huh: :huh:

 

No mów co chcesz, ale dla mnie Athlon 2800+ jest dziesięć (no może nie dziesięć razy, ale na pewno o 30-40%) razy szybszy niż Sempron 3000+ ;)

 

A jeszcze O/C, więc różnica prawdopodobnie się tylko zwiększy...

Tak? To pokaż jakiś test, w którym A64 2800+ jest 30% szybszy.

naprawdę jest 0-10% szybszy zależnie od aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:

? ? ?

:huh: :huh: :huh:

 

No mów co chcesz, ale dla mnie Athlon 2800+ jest dziesięć (no może nie dziesięć razy, ale na pewno o 30-40%) razy szybszy niż Sempron 3000+ ;)

 

A jeszcze O/C, więc różnica prawdopodobnie się tylko zwiększy...

Przesadziłeś o 40%. Dla mnie Sempron jest nawet troszę lepszy. Poczytaj testy. Wiadomo, że gdzieś Athlon będzie trochę wydajniejszy, ale w czymś innym Sempron będzie wydajniejszy. Z tym 30-40% za bardzo przesadziłeś :-|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - niech wam będzie Sempronowcy :)

 

Ale, że Sempron jest wydajniejszy od Athlona jest to śmiech na sali. Przecież wszystkie Athlony-niewypały (z niedziałająco częściowo pamięcią cache) idą na Palermo (czyli Semprony).

No dobra. Nie ma się o co kłócić ;). Niech będzie, że oba procki są tak samo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy w czym wydajnosc wieksza... miedzy venicem 3000+ a sempem 3000+ nie ma wielkiej roznicy (jesli chodzi o gry, jedynie w programach typu winrar itp.)

 

a co do tego 2800+ na sockecie 754 to bym sie sprzeczal co lepsze... bo ten cache rekonpensuje dual na socketcie 939

 

polecam porownanie na egieldzie...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu_1990@

IMO co? Sugerujesz, że lepiej wyjdzie na AsRocku i Sempronie z dwukrotnie mniejszym cache'em niż na GB I Athlonie 64?

 

Dobry żart, ale tylko na prima aprilis ;)

IMO Venice twoja wiedza o komputerach jest na zenujaco niskim poziomie co pokazujesz w kazdym kolejnym poscie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy w czym wydajnosc wieksza... miedzy venicem 3000+ a sempem 3000+ nie ma wielkiej roznicy (jesli chodzi o gry, jedynie w programach typu winrar itp.)

 

a co do tego 2800+ na sockecie 754 to bym sie sprzeczal co lepsze... bo ten cache rekonpensuje dual na socketcie 939

 

polecam porownanie na egieldzie...

Venice939 vs Sempron939

cache ma znaczenie takze w niektorych grach - szczegolnie w DOOM3, ale to jest taki wyjatek gdzie roznica jest znaczaca - w tym wypadku spotkalem sie z opiniami ze po prostu ta gra jest zoptymalizowana pod 512kB L2 cache.

 

Athlon754 vs Sempron939

Dual zrekompensuje mniejsza ilosc cache L2 w sempronie. Mimo tego sempron bedzie nieco wolniejszy (ma 1800Mhz, a athlon3000 na 754 2000Mhz. Pominalem tu A64 2800+ bo tylko pare zloty drozszy jest 3000+). Trzeba jednak wziac pod uwage proces technologiczny. Sempron - 0,09um. Athlon - 0,13um. Dzieki temu Sempron lepiej sie podkreca i wydziela mniej ciepła.

 

@Venice - ja tylko przestrzegam innych. Jeszcze sie ktos naczyta twoich głupot i uwierzy.

 

@Pietr_as - zastanów się czy ci potrzebna nowa platforma. Na twoim miejsu kupil bym legende Socket A - Abita NF7. Na tej plycie podrecisz troche procka. Nie wiem jaka masz reszte sprzetu, ale moze lepiej dolozyc ramu, albo zaopatrzyc sie w jakas karte graficzna ?

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gwynbleidd" - jeżeli chodzi o moja konfiguracje to

AMD Athlon XP, 2075 MHz (12.5 x 166) 2800+ SPIRE SPA04B4-U WhisperRock V

Gigabyte GA-7N400S(-L)

Pamięć Kingston 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) Radeon 9550 gigabyte seagate 40 gb 2 mb cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalej prowadzić tej dyskusji.

Podsumowując

Jeżeli chcesz mieć nowszą platformę, czyli S.939 to kup Semprona 3000+ i Asrock Dual SataII. Jest już tutaj obsługa Dual DDR co nawet troxhę daje. W grach nie będzie różnicy między nim i Athlonem s.754. W niektórych programach Athlon może być minimalnie szybszy. W przyszłości będziesz mógł tutaj włożyć grafikę na pci-e i to jest bardzo duży plus. Również do tej płyty włożysz lepszy procesor.

Jeżeli jednak chciałbyś kupić Athlona 2800+ z jakąś płytą główną na S.754 to będziesz miał mniej przyszłościowy komputer. Na chwilę obecną będzie on w miarę dobry. Jednak nie włożysz tu grafiki na pci-e. Trochę lepszy procesor możesz do tego włożyć, ale już wiadomo, że nowe procki na S.754 nie są produkowane i do wymiany procka w przyszłości o wiele lepszy będzie S.939.

Tak więc wybór należy do Ciebie. Ja bym na Twoim miejscu kupił zestaw z Sempronem na S.939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

mam płyte gł. Gigabyte Ga-7n400s-l (totalna porażka) i teraz chiałbym ja wymienic na cos stabilnego

jak płyte warto kupic ???

Skoro chcesz wymienic plyte - polecam Abita NF7-S

 

A co do zmiany platforym ktora radza Ci koledzy z forum - zastanow sie czy jest Ci ona potrzebna.

Koszt bedzie o wiele wiekszy, nie ma co ukrywac.

 

Za Abita zaplacisz jakies 170 zł - za nowa platforme - forumowicze podali Ci ceny.

 

Co do płyt GB ... Porazka... mialem GB GA7N400 Pro 2 - dzieki Bogu udalo mi sie jej pozbyc i mam teraz Abita i chwale go sobie ;)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli jezeli chciałbym kupic semprona to pasowało by go troche podkrecic i własni czy na ASRock K8 939Dual-SATA2 dało by sie tego dokonac bez problemów Semprona 3000 z 1800@ na 2400Mhz ???

Płyta bez problemu pozwala na takie podkręcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...