Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik fajny ale musialem troche usprawnic wentylacje: planuje dorzucenie jeszcze jednego wentyla, ktory bedzie zasysal powietrze do srodka.

Obudowe mam nietypowa (ArcitcCooling) - fajna jest bo zajmuje malo miejsca ale w srodku troche ciasna i zasilacz jest w innym miescu niz standardowych obudowach, calosc zasila jest 350W Seasonic, ktory daje sobie spokojnie rade z moim sprzetem :D ... ale nie o tym ten temat.

 

A teraz potwierdzenie wczorajszych wynikow: (wiernym kibicem, byla moja 1,5 roczna cora :wink: )

Dołączona grafika

 

Pozniej meczylem jeszcze karte na 06 i mialem wynik 4015 @711/1530 (lekko kiepski ale to chyba wina pozostalego sprzetu no i 12p)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam takie pytanko, jakie temperatury maja wasze grafy, bo moj radek x1800gto ma 65*C bez zadnej ingerencji w niego, czy to jest normalna temperatura tej grafy??

 

Mój sprzęt to:

AMD Athlon 64 3800+

ASUS M2N-E

Sapphire Radeon x1800 gto

GEIL DDRII 667 2x512 cl 4

Chieftec 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na standardzie ok 60C, w idle 50C jak krece + 100% speeda wiatraka 57C, a w idle 46C // HiS X1800GTO IceQ3 T.

bude mam mala i ciasna, nawet bardzo [grafa zostawia niewiele m-sca na przewiew] wiec po zmianie jej pewnie jeszcze troche temp. spadna

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na standardzie ok 60C, w idle 50C jak krece + 100% speeda wiatraka 57C, a w idle 46C // HiS X1800GTO IceQ3 T.

bude mam mala i ciasna, nawet bardzo [grafa zostawia niewiele m-sca na przewiew] wiec po zmianie jej pewnie jeszcze troche temp. spadna

Hmmmmmmmm to wysokie masz tempy. Na mojej nie podkreconej (odblokowane potoki tylko) mialem max 45* wiatrak skrecony na 40%. Komp lezacy na biurku bez budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a radek Sapek czy ICEQ? Bo jak Ice to bardzo wysoki a jak sapek/3dconnect/powercolor to w normie (No może więcej) zmień paste to problem zniknie.

P.S ja na swoim miałem 90c i zył (no prawie :P)

Zobacz siga. To ten co sapie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm to wysokie masz tempy. Na mojej nie podkreconej (odblokowane potoki tylko) mialem max 45* wiatrak skrecony na 40%. Komp lezacy na biurku bez budy.

No wiec moze dlatego ze mam cieplo i ciasno w budzie, nic nie ruszalem w chlodzeniu karty... a te max 45C to w stresie? to zdaje sie malutko?...

pozatym ta moja buda ma tak malo dostepu powietrza ze pozal sie Boze...

Ja te 46/5x mam na 620/650 16p

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec moze dlatego ze mam cieplo i ciasno w budzie, nic nie ruszalem w chlodzeniu karty... a te max 45C to w stresie? to zdaje sie malutko?...

pozatym ta moja buda ma tak malo dostepu powietrza ze pozal sie Boze...

Ja te 46/5x mam na 620/650 16p

No malo malo. Na karte i uklady napiecia na CPu wieja 2 fanderki puszczone na min. :]

 

Jak dostane plyte z serwisu to powalcze o jakis ladniejszy wyniczek.

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów że znów Ci dfi poszła ? haha - sorry ale to już zaczyna byc smieszne :-D

No niestety tak. Wcalem nie to nie smieszy wrecz jestem wk...... Wogole to w zeszlym tygodniu na forum poszly 2 albo 3 Infinity. Na dniach dostane ja z serwisu i wtedy zmieniam na LP.

 

No a potem zobaczymy co moze moja karta i x2

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh Toledo - do reszty zawsze miałeś szczeście

Ja?! Szczescie??

Nie no nie zartuj sobie. :P Jak do tej pory to mi sie tylko udalo dobrego 3200+ trafic a co do reszty to jeszcze nie wiem. No jeszcze nie wiem.

 

11k to bedzie ciezko zrobic no chyba ze karte sie pokatuje na dobrym FC badz nawet ln2 (sa takie plany) no i jeszcze dobry CPU musi byc. Na razie jak dojdzie plyta to sie karta pobawie i zobacze ile max pojdzie na ice-q 3. No a potem jakies WC or something.

 

X2 mam od Pana Tomka wiec powinno zrobic spokojnie 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak chcecie biosa standardowego to moge wam zgrac tylko powiedzcie jak bo jeszcze tego nie robilem wiec nie wiem co i jak

2. Co do tych 65*C grafy to moja obudowa jest zamknięta, w obudowie jest jeden wiatrak od zasilacza (ogromny na spodzie zasialacza), na procku standardowy z boxa i na grafie tez standardowy, czy jesli jest to sapek to te 65*C jest normalne??

3. Mam athlonka 3800+ i chcialem go podkręcić ale jak ustawie w biosie 220x12 to juz sie nie chce włączyć, czy mieliście poodbne problemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak chcecie biosa standardowego to moge wam zgrac tylko powiedzcie jak bo jeszcze tego nie robilem wiec nie wiem co i jak

2. Co do tych 65*C grafy to moja obudowa jest zamknięta, w obudowie jest jeden wiatrak od zasilacza (ogromny na spodzie zasialacza), na procku standardowy z boxa i na grafie tez standardowy, czy jesli jest to sapek to te 65*C jest normalne??

3. Mam athlonka 3800+ i chcialem go podkręcić ale jak ustawie w biosie 220x12 to juz sie nie chce włączyć, czy mieliście poodbne problemy??

odp 1. Sciagnija Ati Tray tool i poszukaj w opcji dump bios

odp 2. Dobrze by bylo abys zainwestowla w dodatkowy wentyl 80 albo 120mm wyciagajacy powietrze z budy. W przeciwnym razie mozesz ugotowac sprzet.

odp 3. Zobacz FAQ o podkrecaniu A64. Podaj dokladny konfig kompa nie zapomnij o zasilaczu

Tu moze byc kilka opcji:

-za goraco i sprzet sie przegrzewa

-slaby procek (obniz mnoznik procka i podjedz htt), zobacz temperatury na procku

-slabe chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ln2 nie żartuj sobie... nie masz szans zrobic kont. a co dopiero DOSTAC ln2 nie dokładając do tego sorry - nie poradzisz sobie a co do karty - pewnie też bo napięci 1,6 dla DI to mało a co dopiero dla ln2 (vmod) a jeszcze zasilacz tak z 4 razy lepszy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ln2 nie żartuj sobie... nie masz szans zrobic kont. a co dopiero DOSTAC ln2 nie dokładając do tego sorry - nie poradzisz sobie a co do karty - pewnie też bo napięci 1,6 dla DI to mało a co dopiero dla ln2 (vmod) a jeszcze zasilacz tak z 4 razy lepszy ..

A to niby czemu nie mam szans?? Plany sa planami a co z tego wyjdzie to inna sprawa. Nie goraczkow sie i nie mow ze zartuje albo cos. Nie znasz mnie i nie znasz moich mozliwosci.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phe tylko nie zaczynaj kłótni ... nawet tu niemówie o twoich umiejętnościach bo nie mi to oceniac ale jaka jest szansa że kupisz LN2 w tak znikomej ilości?

To juz moja w tym glowa. Plany sa i tyle a co z nich wyjdzie to sie zobaczy. Na razie czekam na plyte i pokrece grafe i procka na WC moze na FWC a potem sie zobaczy. Nie wiem jak mi czasowo wyjdzie bo w tym roku robie dyplom a to zajmuje sporo czasu.

 

Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy karty x1800GTO.

Mam kartę firmy PowerColor z pamięciami 1.4ns. Próbowałem odblokować potoki, jednak się nie udało.

Ale nic straconego, bo karta podkręca się bardzo dobrze.

Moje osiągnięcie, to GPU: 700MHz 1.35V i MEM: 800MHz 2.2V. Są to stabilne wartości, testowane grami parę godzin.

Karta chłodzona jest Revoltec'iem Graphic Freezer Pro , a na układy zasilające założyłem odpowiednio przycięty jakiś stary aluminiowy radiator.

Dla mnie jedyną wadą tej karty była konieczność wymiany zasilacza, na ten, co teraz mam w sigu.

 

Z karty jestem bardzo zadowolony. Pozwala mi na komfortową grę w większości tytułów w 1280x1024 z "upiększaczami obrazu"

 

Dziś wieczorem postaram się dodać wyniki w 3DMark 2005.

Edytowane przez ŁukaszM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ln2 nie żartuj sobie... nie masz szans zrobic kont. a co dopiero DOSTAC ln2 nie dokładając do tego sorry - nie poradzisz sobie a co do karty - pewnie też bo napięci 1,6 dla DI to mało a co dopiero dla ln2 (vmod) a jeszcze zasilacz tak z 4 razy lepszy ..

co za problem zrobic kontener na grafe? to nie CFwiec nawet waski nie musi byc :blink: a vmod to tez jest 5 minut.....

 

także nie mów hop.........

 

//to ja sie juz wiecej nie wtracam bo nie mam 18gto ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...