Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

715/775 (na codzien) na default (2,4 GHz proc) mam 10100 marków. Na 3,6 GHz (OC 50%) i te same takty mam 10600 punktów (równe wartości). Więc proc tak dużo nie daje :wink: 10k jest z samej karty :D

@ mib

 

Ale ty masz His? (16p)?

Tak mam HIS'a z odblokowanymi potoczkami. Wynik i tak jest spora za niski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wynik kuleje :?

I nie mam pojecia dlaczego jest taki niski :(

Moze system juz zawalony albo kijowe stery.

Zrobie testy stock proc i karta i potem podkrecony procek i stock karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem już max na pamięci czyli 2,48 ale max co daje efekt to 2,4v (ale na omegach, na warcatach (6.11) wlacza sie throttling. W kazdym razie na memki jade na codzien 2,2v (775 mhz).

 

Mam aparat i zrobie foto jeszcze dzis :) obleilem tylko 2 uklady kolo sekcji zasilania :)

 

Hmm widzieliście linki z vmodami dla X1800GTO/XL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radeon x1800 mobility to ja miałem wcześniej , ale na 1,3 v to ona ledwo 651 mhz robiła. Więcej nie dawałem bo bałem się że padnie i wymieniłem na r520 który leci przy tym samym V o 20 mhz więcej. Pytałem się Jonathana wczesniej co ma za rdzen i miał się pochwalic bodajrze w jakiś poniedziałek ,ale mu nie wyszło ;) . Tak czy inaczej moje mobility było do [gluteus maximus].

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

715/775 (na codzien) na default (2,4 GHz proc) mam 10100 marków. Na 3,6 GHz (OC 50%) i te same takty mam 10600 punktów (równe wartości). Więc proc tak dużo nie daje :wink: 10k jest z samej karty :D

Bardzo ciekawe ze proc nic nie daje, az nie chce mi sie wierzyc, u mnie na 7900gto krecenie karty dawalo niewiele, a za to w przypadku proca skakalo wysoko (pd915) przy SLI ronica miedzy kartami na stock a po oc byla praktycznie zerowa, za to fsb o 1 wyzej i duzo pktow. 915tka nie nadaje sie do 3d, ale w koncu 2k5 lubi proca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm - zsmieszna sprawa. zaczolem sie bawic atitrayem i... - nie mam wogole zakladki V :] wersja 1.2.6.955 .

 

Xtreme Addict - jakiie ustawiasz napiecia w atitoolu ?

 

ps. nie ma przeciez omeg na catalystach 6,11 - najnowsze sa na 6,9!

co wiec lepiej - omegi na 6,9 , czy warcatsy na 6,11 ?

 

i co to jest ten "throttling"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam na razie 6.11 originalnych sterow ATI. Zobacze potem Warcatsy. Zrobie testy na pocietym OS moze bedzie wiecej.

 

Zastanawia mnie rowniez sprawa kozystania z 2 rdzeni przez 3Dmarka. Ustawie na sztywno uzycie tylko 2go (wolnego rdzenia) przez 3dmarka. W koncu 2800MHz to malo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak jednego - wydaje mi sie, ze 2 jajka wiecej dadza.

Jest mozliwosc ustawienia w menadzeze zadan w windzie z ktorego rdzenia ma kozystac aplikacja. Chce zrobic tak ze winda jest na 1 rdzeniu a 3dmark na 2 gim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy gto leci na 9k pkt . Jeśli nie leci na tyle znaczy , że coś go spowalnia ;). Mib rzeciez ja wiem ,że 9k w 3dmarku05 to aż taki dramat nie jest i na obecne czasy wystarcza w zupełności do płynnej gry w prawie każdy tytuł. Muszę się przełamać i dać z 1,375 V na gpu i dobic do 720 mhz i zapuścić marka tym samym przekraczając 9,5k . 11k to chyba nie dla mnie Xtreme Addict jest poza zasięgiem ;) - krejzak z niego jak cholera, ale efekty są , Pozdrawlaju.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dobrze wykrecony X1800GTO@XL spokojnie wystarczy jeszcze na kilka miesiecy i jak narazie nie widze sensu zmiany. Z reszta ceny jeszcze sa troszke wysokie i narazie pozostaje nam i tak czekac na aplikacje wykorzystujace DX 10 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na taktach 675/1400 mam 8415 w 3dMarku 05, 1.35/2.25V

Na podobnych taktach mam grubo ponad 9,5

 

 

Bardzo ciekawe ze proc nic nie daje, az nie chce mi sie wierzyc, u mnie na 7900gto krecenie karty dawalo niewiele, a za to w przypadku proca skakalo wysoko (pd915) przy SLI ronica miedzy kartami na stock a po oc byla praktycznie zerowa, za to fsb o 1 wyzej i duzo pktow. 915tka nie nadaje sie do 3d, ale w koncu 2k5 lubi proca....

Różnica jest, ale tylko 500 punktów, a OC proca jest duże (ponad 50%) do tego dochodzi OC memek :D Też mnie to zastanawia, bo myślałem, że sam proc da mi ok. 1000 marków :? Wniosek tego z taki, że karta nie jest ograniczana poprzez E6600 na default :D

 

hmmm - zsmieszna sprawa. zaczolem sie bawic atitrayem i... - nie mam wogole zakladki V :] wersja 1.2.6.955 .

 

Xtreme Addict - jakiie ustawiasz napiecia w atitoolu ?

 

ps. nie ma przeciez omeg na catalystach 6,11 - najnowsze sa na 6,9!

co wiec lepiej - omegi na 6,9 , czy warcatsy na 6,11 ?

 

i co to jest ten "throttling"

Jadę na Warcatsach, ale na omegach lepszy wynik jest, poza tym wydają mi się bardziej "dopracowane" ( i na catalystach i na warcatsach (obie paczki 6.11) nie mam controlpanel, instaluje sie poprawnie ale go nie ma, omegi i po problemie :wink: choc i tak uzywam ATT). A co do napięć to już pokazałem screen z ATT :wink:

 

Throttling - zwalnianie grafy przez zbyt dużą temperaturę bądź MHz.

 

 

To będzie gorzej, bo 3DM potrafi chyba korzystać z dwóch

Jakis tam boost jest, ok. 100 czy 200 punktów

 

 

Ale chyba nie 3dmark05 ;). Hihi temat still alive , juz myslałem , że każdy pobiegł i kupił 8800 ;) .

oj nie, obecnie kupowanie 8800 jest dla mnie nieoplacalne, czekam co powie ATI, poza tym karta pokroju X1800GTO @ OC wystarcza do wszystkiego (szczerze to mnie wystarczala 6800U :D)

 

Zrobie testy na stock karcie i zobacz jak to wychodzi :>

 

Gregor1230

 

przciez to nadal mocna karta i niektore egzeplarze sie ladnie kreca. :]

Na stock ale z 16 potokami?

 

Ja na stock (Caly komp) mam 7,2k w 05 i 14,5k w 03

 

Każdy gto leci na 9k pkt . Jeśli nie leci na tyle znaczy , że coś go spowalnia ;). Mib rzeciez ja wiem ,że 9k w 3dmarku05 to aż taki dramat nie jest i na obecne czasy wystarcza w zupełności do płynnej gry w prawie każdy tytuł. Muszę się przełamać i dać z 1,375 V na gpu i dobic do 720 mhz i zapuścić marka tym samym przekraczając 9,5k . 11k to chyba nie dla mnie Xtreme Addict jest poza zasięgiem ;) - krejzak z niego jak cholera, ale efekty są , Pozdrawlaju.

No jak widać nie każdy :P Dziękuję :)

 

Jak najbardziej dobrze wykrecony X1800GTO@XL spokojnie wystarczy jeszcze na kilka miesiecy i jak narazie nie widze sensu zmiany. Z reszta ceny jeszcze sa troszke wysokie i narazie pozostaje nam i tak czekac na aplikacje wykorzystujace DX 10 :D

Dla mnie lepszą inwestycją od 8800 jest x1900XT 512 mb uzywka, taniej, a póki co całkiem dobrze :wink: Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...