Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

ok

to wreszcie wrocilem do domu....

 

na stockowym V i zegarach ccc pokazuje mi ok 55 - 60'C w idle

z tego co pamietam po oc na poziomie 60mhz gpubylo raptem 2 - 3'C wiecej

 

Mów jak tam wyniki o/c :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem kompa do kupy ok polnocy

wlaczylem bf2 po wczesniejszym ustawieniu 650/650... wlaczylem gre i... ostatnie copamietam, to ze nie jakis burak zastrzelil jak chcialem wsiadacdo smiglowca. obudzilem sie rano i pobieglem do roboty :]

aha - chba zle zamontowalem blok, bo temp na wodzie w stosunku do stocka spadla o jakies 10'C w idle... w strecie doszlo chyba do 50'C - att i skanowanie artow.

dzisiaj chyba sie skusze na formata, bios z wyzszym V i zobaczymy.

aha - jakie memki sa montowane wg. specyfikacji w tym gto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan - a jakie miales stockowo V na gpu, i czym dumpowales biosa?! atitool oczywiscie sobie z tym nie poradzil, a ja wczoraj z rozpedu wgralem jakis z 1,200V i niby modem na 16p, ale nie wiem nawet czym sprawdzic czy dziala - poza smarkami oczywiscie.

aha - sprawdzilem sobie przy okazji winflasha (czy jakos tak) - fajne narzedzie i nawet dziala - chyba :P qrwa - na nic nie mam czasu ostanio. [ciach!]le - dzisiaj ide po browarka i robie format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sie bawilem , i chyba cos zjeb...

temp sie wogole nie zmienia, a grafa sie ciela nawet na def. zegarach. wgralem jakiegos biosa, podnioslem V do 1,25, czy 1,3 - juz nie pamietam... i co kilka chwil w 3d mialem czarny ekran, jakby vpu rec (ktorego w rzeczywistosci nie bylo), i wracalo do normy.

wydaje mi sie, ze zle zalozylem blok, ale niemialem ejszzcze czasusprawdzic... pozatym ada dzien bede mial nowy top, to i tak bede rozkladal, wiec nie bylo sensu

 

wyniki ? kiepsko - zrobbilem tylko 2k3 i zanim zaczelo sie sypac mialem cos kolo 15k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 dajesz z tym radkiem.

Z tego co widze nieduzo osob ma ta karte. A mnie czasami dopytruja na PW jak mi sie udalo osiagnac takie taktowania.

Wiec pokaz co twoja potrafi bo juz nie wiem czy mam taki model czy to wszystkie takie kretliwe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam jestem ciekaw jak to jest naprawde z tymi kartami :-P

Nie tylko ty chcesz sie dowiedziec :] tez czekam na wiecej informacji z kolejnego "zrodla". Fajna ta karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uda mi się uzbierać troche $$ to stane się posiadaczeczem własnie tej karty :)

Marzy mi się jakaś karta od HIS'a oczywiście modowalna bo na chłodzeniu mi nie zależy - i tak będzie WC

Zastanawiam się jednak nad prawdopodobieństwem trafienia na modowalną kartę, bo z tego co słyszałem to właśnie HIS tutaj prowadzi ale cena sklepowa zabija.

Dziwi też mnie troche, że tak niewiele osób z forum ma ta kartę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ceny rosną :? początkowo myślałem nad 7600GS ale ta karta (x1800gto) wydaje mi się znacznie lepszym wyborem, również ze względu na O/C - to już przez jonathana :P

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest lepszym wyborem.

Z tego co sie anczytalem moj egzemplaz nalezy naprawde do fajnych.

To co ja osiagnolem na AC niektorzy robili na FC i to nie z takim skutkiem

Faktycznie, karta jest lepsza od konkurenta (7600GT), ale teraz, gdy kosztuje ponad 700pln netto to w sumie nie warto płacić za tą troche lepszą wydajność (oczywiscie mówie o zwykłej, referencyjnej x1800gto, bo HiS jak narazie kosztuje 1k :/ ). Zresztą nie wiadomo czy uda się na każdej karcie wycisnąć chociaż te 650/1600, bo jeżeli nie to po podkręceniu GT mamy lepsza karte...Swoją drogą, te kilka klatek nikogo nie zbawi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie kupno "teraz" 7600gt jest idiotyczne... poniewaz za 100-200 zl mniej mozna miec podobnie wydajnego 7600gs od Galaxy

Ja i tak kupiłem sobie za 600zł kilka dni po premierze także wbijam w to :P A co do GS'ów to nie 200zł mniej a 100zł mniej za wersje 256 ;> Moim zdaniem radeony warto kupowac za te 700-750zł, więcej nie ma sensu płacić, lepiej się rozjerzeć za używaną 7800GT. EOT.

 

edit:

 

no a ze ty kupiles po takiej niskiej cenie to nie znaczy, ze kazdy sobie po takiej kupil... najtaniej teraz mozna dostac 7600gt za 690 zl... do tego ta ver. nie posiada zalmana jak ow Galaxy... wiec po co doplacac do czegos co i tak nie jest lepsze

No tak, tyle że ja grafe kupiłem jakoś po świętach Wielkanocnych, a GSy od Galaxy wyszły półtora mięsiąca pózniej...zreszta i tak nie żałuje, na codzien moge sobie ustawić 935mhz dla mem bez radiatorów i vmodow ;] Dobra, konczmy tutaj rozmowe o 7600 bo zaraz nas jonathan obdaruje %% :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem dlatego przedzial... bo bynajmniej ja bym sie na kwapil na ver. z 256 MB bo roznica miedzy nimi nie jest az tak duza... a kiedy bedzie juz na tyle duza to ja juz dawno nie bede mial tej grafy

 

no a ze ty kupiles po takiej niskiej cenie to nie znaczy, ze kazdy sobie po takiej kupil... najtaniej teraz mozna dostac 7600gt za 690 zl... do tego ta ver. nie posiada zalmana jak ow Galaxy... wiec po co doplacac do czegos co i tak nie jest lepsze

 

sry za OT

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka klatek nie , ale niedobor mhz jest wqrw....

tak czy inaczej - memki chodza stabilnie tylko na 630mhz - jakas paranoja. to jest przeciez 1,4ns! moje 2,0 na x800gt robily 620 :/

gpu dobija przy 1,1V (taki bios wgralem po poprzedniej wtopie) do 625mhz - bf2 stable :]

 

chetnie pomeczyl bym pamieci, bo az nie chce mi sie werzyc, ze tak malo leca. niestety niebardzo wiem co dalej z nimi zrobic

gpu? - dzisiaj mialem dostac nowy top, obawiam sie jednak, ze trzeba bedzie kolejne kilka dni poczekac... tak czy inaczej - jonathan - podeslij mi konkretnie ten bios na ktorym najbardziej wymeczyles tego radka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie wiele wymęczysz miałem dwie XL jadana miała 2.0 ns i kręciła się na 670 druga miała 1.4 a pamięci wyżej 650Mhz za nić nie dało rady pogonić.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Dzisiaj znalazłem pewna aukcje z hisem za...sami zobaczcie ile coprawda licytaca ale... klik, interesujące jest to że sprzedawca jakby sugerował że karta da sie przerobić na 16p poprzez wgranie biosu od X1800XL i to bezutraty gwarancji, ciekawe

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem pewna aukcje z hisem za...sami zobaczcie ile coprawda licytaca ale... klik, interesujące jest to że sprzedawca jakby sugerował że karta da sie przerobić na 16p poprzez wgranie biosu od X1800XL i to bezutraty gwarancji, ciekawe

Pozdro

A przeczytałes recenzje na pclabie?...tam jest recka tej karty, i pisze, że kazdy egzemplarz się moduje na te 16 potokow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1a bawiles sie z timingami pamieci??

Ja z nich troche odpuscilem :D

 

Podaj mi na pw swoje dane to ci posle paczuszke.

Nie masz sie co obawiac, zegary w biosach sa conajwyzej poustawiane na 600MHZ na rdzeniu i na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...