Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

nie ;/ - nic ... volty 1,3 2,2 norma temp lekko poniżej 70 - ale jeszcze nie wszystko stracone - 1 stab. napięcia wygląda na przypalony - zaraz go wylutuje a jutro pojde po nowy - we will see :( a narazie jestem w żałobie

:P

to nie jest śmieszne ;D Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja MIAŁEM tyle samo przy 1,28 ;> jak już mówiłem kupiłem na allegro takiego zalka jak ty masz - za pob więc mam 14 dni na zebranie kasy ;P

chyba że nie naprawie grafy - to wtedy musztarda po obiedzie - 1 miesiąc w ser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro to słyszeć :?

Ja właśnie jestem po demontażu oryginalnego chłodzenia - chciałem zrobić mały rysunek techniczny karty.

Wymieniłem odrazu paste na AS5

Póki co temp. spadła o jakieś 3C

I powiem, że oryginalne chłodzenie (oprócz tego elementu chłodzącego rdzeń) to tak troche kiszka - radaitory wyglądają na miedziane a w rzeczywistości jest to aluminium. Te silikonowe gąbeczki, które niby przewodzą ciepło z ramów też są śmieczne i gdyby nie konstrukcja radaitora to już bym się ich pozbył.

W dodatku wentylator na karcie nie wieje na radiator od pamięci - może minimalnie.

Także jutro jade po miedź i zaczynam robić jakieś bloki na tą karte.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde - teraz ja mam ten problem z "P/N mismatch "...

nie moge sobie z tym poradzic (chcialem wgrac jakiegos biosa od XL'a) i nie da rady

 

( dokladnie to samo co w poscie #464 )

 

help!!

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro to słyszeć :?

Ja właśnie jestem po demontażu oryginalnego chłodzenia - chciałem zrobić mały rysunek techniczny karty.

Wymieniłem odrazu paste na AS5

Póki co temp. spadła o jakieś 3C

I powiem, że oryginalne chłodzenie (oprócz tego elementu chłodzącego rdzeń) to tak troche kiszka - radaitory wyglądają na miedziane a w rzeczywistości jest to aluminium. Te silikonowe gąbeczki, które niby przewodzą ciepło z ramów też są śmieczne i gdyby nie konstrukcja radaitora to już bym się ich pozbył.

W dodatku wentylator na karcie nie wieje na radiator od pamięci - może minimalnie.

Także jutro jade po miedź i zaczynam robić jakieś bloki na tą karte.

Pozdrawiam

Mala prosba moglbys na PW wyslac wymiary tej karty bylbym wdzieczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary mam na kartce papieru - ciężko będzie mi to przelać do kompa.

Może powiedz co dokładnie Cie interesuje to postaram się napisać.

Pozdro

Hmmmmmmmm

Rozmieszczenie pamieci na grafie w stosunku do GPU i krawedzi kart + ich wymiary. No i jakbys mogl to podaj roznice w wysokosci GPU w stosunku do pamieci.

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

gutman to żes przedobrzył :wink: loodzie wychamujcie w te gorące bo wam karty pozdychają, lepiej przeczekac te upały i dopiero sie bawić bo tak to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmmm

Rozmieszczenie pamieci na grafie w stosunku do GPU i krawedzi kart + ich wymiary. No i jakbys mogl to podaj roznice w wysokosci GPU w stosunku do pamieci.

z gory dzieki

hyh - no to będe miał robote - troche to potrwa

A różnice w wysokości mogę Ci podac odrazu chociaż nie miałem specjalnie jak zmierzyć - 1.8-2mm

Shim jest minimalnie niższy niż rdzeń jakieś 0.1-0.2mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnice w wysokości mogę Ci podac odrazu chociaż nie miałem specjalnie jak zmierzyć - 1.8-2mm

Shim jest minimalnie niższy niż rdzeń jakieś 0.1-0.2mm

W sumie to nie najgorzej, troche sie balem ze bedzie roznica okolo niecalego milimetra. Akuat shim to nie problem ze nizszy. Bede kombinowal. Ladnie rozrysuje sobie bloczek i pokombinuje

 

Ja bym tak nie mógł ... Homemade ... już wole w sklepie kupic... rozumie Cpu ale gpu to już przesada

A to niby czemu?? dobre chlodzenie na GPU i pamieci kosztuje okolo 350-400 pln. A nie jest to az tak skomplikowana sprawa. Majac narzedzia i przede wszystkim prjekt przemyslany to juz polowa sukcesu.

 

PS a nie widziales kolesi co wrzucaja chlodzenie od prockow na grafy ??

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan

przeslales mi: r520mod.rom, r1.rom, r.rom

 

standardowe napiecia to: MVDDC & MVDDQ : 1.889v dla rdzenia chyba 1.1v

 

gutman1

kondolencje

 

chase1

sciagnij najnowszego WinAtiFlash'a - [link]

 

powinno byc tak :Dołączona grafika

 

 

mib i Grzechu

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie mógł ... Homemade ... już wole w sklepie kupic... rozumie Cpu ale gpu to już przesada

Dlaczego?

aaa wiem - bo jeszcze nie widziałeś tego co zrobie na karte :-P

spoczko nie będzie to prowizorka - nie takie rzeczy się robiło

a zresztą scyzorykiem tego nie będe robił lecz również frezami więc będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przegladam profile i sygnaturki uzytkownikowi i trafilem na fajne fotki forumowicza janio :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

to jest to czego nam obecnie brakuje do sprawdzenia granic x1800gto ;)

Edytowane przez SlowsilVa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie bawilem w grudniu, czy tam styczniu...

2 chlodnice na dlugich wezach wywalone na balkonie, na nich wiatraki, do kompa dodatkowo doprowadzone "zimne" powietrze z dworu przez kilka wiatrakow 120...

na procu w stresie przy 2,9ghz mialem +3'C, na gt@12p przy 620 na gpu po serii smarkow bylo chyba +5'C :]

staralem sie wtedy nie zejsc ponizej 0'C , bo cos mi komp zaczynal wariowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie bawilem w grudniu, czy tam styczniu...

2 chlodnice na dlugich wezach wywalone na balkonie, na nich wiatraki, do kompa dodatkowo doprowadzone "zimne" powietrze z dworu przez kilka wiatrakow 120...

na procu w stresie przy 2,9ghz mialem +3'C, na gt@12p przy 620 na gpu po serii smarkow bylo chyba +5'C :]

staralem sie wtedy nie zejsc ponizej 0'C , bo cos mi komp zaczynal wariowac...

Tylko że było -30, w tą zime nie będzie już zapewne tak ładnie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa uffff.... ale i tak zaraz się chyba zabije - zrobiłem formata bo mi marki nie działały - po foramcie na czystym dysku to samo :! tylko zainstalowałem starowanik 3dmark03 - wysypuje się podczas startu 05 - w ogóle się instalka nie uruchamia

 

Eh już wiem (chyba) o co chodzi... otóz zrobiłem 2 formata.

Zainsatalowałem 3dmarka 03 odrazu - wywaliło błedy że nie ma tego tamtego ale włączył się! zaisntalowałem CP - error skasowałem CP- znów wywalało ale się włączył -zainstaloawłem omega (jakąś tam) znów error ;( nie wiem o co chodzi - na początku marki mi działały a teraz jaka [gluteus maximus] HELP!

 

EDIT ;( Dołączona grafika

ja chcem marki

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...