Skocz do zawartości
przemek2f

Fc By Przemek2f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis chciał bym zaprezentowac moje fc które robilem kawał czasu. Postanowilem zbudowac tanie, ekonomiczne, ciche fc a przy okazji dosc wydajne jednak czego mozna zadac od 1/4hp. Układ jest napełniony czystym propanem i najnizsza temp jaka widzałem to -51.6 niestety nie mam foty mam z -50. Zakładałem to na kompa ale tylko po to zeby sprawdzic czy nie ma CB i pod sempem 3ghz 1.85v w czasie sp2004 trzymało -32 na evapie.

 

Kompresor: NL7 z nowym olejem i nowy lakier i nowa naklejka ( troche zaduza ale juz mam miejsza :P)

 

Skraplacz: został zrobiony z wiekszego skraplacza ma wymiary całkowite około 17x17cm

 

Parownik: to kopia chilly1 zaczeta na tokarce a skonczona szlifierka kontową

 

Ssąca: 60cm weza stalowego

 

Hx: 2m długosc rurka 6mm w 12mm zwinte w spirale o srednicy 15cm

 

desuperheater: 1m rurki 6mm zwinietej w spirale 5cm :)

 

znany i lubiane cepev :)

 

Wszytko miało byc zamkniete w małej budzie z al niestety wyszło inaczej i jest dzua buda z sklejki wymiary budy to około 66x21x21.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanie to nie jest napewno ja wiekszosc miałem w domu zakupilem tylko kompresro za smieszna cene 60zł w bdb stanie, termometr za 35zł thx bazone, rurki i izolacje łacznie mie to z 200zł wyszło i tydzien pracy razem z skracaniem skraplacza. Fc jest bardzo ciche dosłownie jak lodówka w koncu to słynna seria NL ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...