Skocz do zawartości
-cinek-

Czy Athlonxp Na 133(266) Da Rade Na 200(400)?

Rekomendowane odpowiedzi

AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+ (Palomino)

kilka pytań odnośnie podkręcania:

 

1. Czy po podniesieniu magistrali do 200 i obniżenia mnożnika do 7,5 (7,5*200=1500) ten proc ruszy bez podnoszenia napięcia ??

2. Jaka różnica będzie w wydajności ??

3. Jeżeli płyta główna ma regulacje mnożnika na zworkach, to przy zablokowanym mnożniku na procu będzie można obniżyć mnożnik na zworkach z 11 na 7,5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+ (Palomino)

kilka pytań odnośnie podkręcania:

 

1. Czy po podniesieniu magistrali do 200 i obniżenia mnożnika do 7,5 (7,5*200=1500) ten proc ruszy bez podnoszenia napięcia ??

2. Jaka różnica będzie w wydajności ??

3. Jeżeli płyta główna ma regulacje mnożnika na zworkach, to przy zablokowanym mnożniku na procu będzie można obniżyć mnożnik na zworkach z 11 na 7,5 ??

jesli mnoznik jest zablokowany to zmiana zworek nic nie da (poczytaj o odblokowaniu mnoznika)

ogolnie te palomino to byla kiszka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jaka różnica będzie w wydajności ??

Po podniesieniu FSB zwiększy się prędkość komunikacji Procesor > RAM. Dzięki temu dane są szybciej dostarczane do ramu co daje większy wzrost wydajności( niż w przypadku podniesienia mnożnika). Oczywiście wszystko zleży od płyty głównej. Bo jeżeli masz chipset VIA to tak wysokie podkręcanie FSB nie będzie możliwe z powodu nie zablokowanej częstotliwości AGP/PCI. Tylko nVidia ma chpsety które blokuja AGP/PCI

Edytowane przez maproxpaprox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu FSB zwiększy się prędkość komunikacji Procesor > RAM. Dzięki temu dane są szybciej dostarczane do ramu co daje większy wzrost wydajności( niż w przypadku podniesienia mnożnika). Oczywiście zleży od płyty głównej. Bo jeżeli masz chipset VIA to tak wysokie podkręcanie FSB nie będzie możliwe z powodu nie zablokowanej częstotliwości AGP/PCI. Tylko nVidia ma chpsety które blokuja AGP/PCI

Via ma za to dzielniki i dzieki temu nie zwieksza sie czestotliwosc pracy AGP i PCI (oczywiscie na niektorych czestoliwosciach FSB mozna je stosowac)

 

A poza tym to jest palomino i watpie by chodzil on na FSB 200MHz, te procesory to straszne kaszany jezeli chodzi o ich podatnosc na O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby odblokować mnożnik wystrczy połączyć mostki L1 :D

wiem że te procki na tym jądrze sie za bardzo nie kręcą, a przy tym się grzeją.

dlatego chciałem go podkręcić za pomocą magistrali :D

jak ruszyłby na fsb200 z mnożnikiem 7,5 (200*7,5=1500) to został by podkręcony o 34 mhz,

więc wydaje mi sie że powinien ruszyć :D

 

co do częstotliwości AGP/PCI to także płyty na SIS 'ie mają ustawione na sztywno AGP/PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-cinek-

Na FSB 200MHz i mnozniku 7,5 roznica taktowania wyniosla by faktycznie 34MHz i pozornie byla by niezauwazalna, ale tylko pozornie. W rzeczywistosci daloby to niezlego kopa Twojej maszynce, tylko obawiam sie, ze palomino nie jest w stanie zbootowac sie na takim FSB nie mowiac juz o stabilnej jego pracy. Probowac jednak zawsze mozesz, a moze sie uda :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Via ma za to dzielniki i dzieki temu nie zwieksza sie czestotliwosc pracy AGP i PCI (oczywiscie na niektorych czestoliwosciach FSB mozna je stosowac)

 

A poza tym to jest palomino i watpie by chodzil on na FSB 200MHz, te procesory to straszne kaszany jezeli chodzi o ich podatnosc na O/C.

No właśnie na niektórych. Ja dysk prawie rozwaliłem. :) Edytowane przez maproxpaprox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :D

jak wiadomo każdy proc kręci się inaczej ale teraz wiem że jest to możliwe :D

i mam nadzieje że tyle wyciągne.

 

korzystałem troche z szukajki i znalazłem pare tematów:

-bez odblokowania mnożnika palomino nie idzie nawet na 160

pozostaje tylko odblokować mnożnik

jak odblokować mnożnika ;)

obniżyć go i magistralą nadrabiać :D

 

niestety moja stara płyta mi się sypie :sad: i sobie nie pokręce (nawet na to nie pozwala)

ale już niedługo nowa płyta i zabawa z prockiem :D

 

 

postawił ktoś jeszcze tego proca (palomino) na FSB 200 (400) ??

 

edit:

znalazłem na forum jeszcze -----> takie coś <-----

szkoda że nie mam porządnej płyty głównej, to bym się zabrał za teścik :D

co do odblokowania mnożnika to za którym razem wam to wyszło ?? i czy działają wszystkie mnożniki ??

Edytowane przez -cinek-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...