Skocz do zawartości
dimex

Stary Tani Laptop Do Netu I Worda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zastanawiam się nad kupnem laptopa, wczoraj przetestowałem sąsiadowego ARISTO 300S, no i zawiódł mnie strasznie jeśli chodzi o jakiekolwiek gry. Owszem super pi policzył bordzo szybko ale grafika straszna. No i juz wyleczyłem się z kupna laptopa na którym mozna byłoby pograć chwilkę bo to zbyt drogie. Dlatego proszę o odpowiedź użytkowników laptopów jakie są minimalne parametry osprzętu w laptopach.TZN jaki minimalny procesor ile minimalnie ramu i jaki minimalny dysk. Chodzi mi o stabilną i wmiarę szybką pracę za rozsądną cenę. chodzi mi o minimalne parametry a nie o procesor 1,4 do przeglądania internetu, albo 60 gb dysk do pisania w wordzie. Dokładnie to chodzi mi o laptop jak najtańszy bo taki do gier to kosztuje od 5 tyś wzwyż. A napisałem o aristo po to by pokazać że na laptopie za ponad 3 tyś nie mamy co mażyć o graniu bo jast za cieńki. Proszę o komnatarze do waszych laptopów typu dell c600 lub ibm t22. bo one w zupełności wystarczają do pisania i surfowania po sieci. Ale w tych laptopach też jest duży wybó i o taki komentarz proszę. Chodzi mi dokładnie o to czy do moich potrzeb potrzebuję 128 czy 256 ramu. czy dysk potrzebuję 20 gb czy 30 gb, czy procesor wystarczy 700 MHz czy 1 GHz. Ma to byc jak najtańszy laptop do uzytku w W/w celach. A do grania mam obok radka X800GTO 12 potokowca. więc to odpada.

 

Ceny specjalnie nie podaję żeby nie była ogranicznikiem, chodzi mi o minimalne parametry.

Nie ukrywam że w rachubę wchodzi firma dell, compaq, ibm, ale mże jeszcze coś polecacie. Tylko prosze o wypowiedzi użytkowników bo jak narazie to wszyscy chwalą tylko IBM na tym forum.

Z góry dzięi za odp. pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że do możesz spokojnie mieć coś takiego:

* ~600 MHz

* 196 RAM [może nawet 256]

* 20GB HDD

 

Wiadomo sieciówki i uesbeki i takie tam ciach!ły. Na takim sprzęcie spokojnie zainstalujesz sobie Windowsa 2000 i będzie smigał bardzo ładnie.

Ja miałem 350MHz + 128 MB HP OmniBook XE2 i działał sprawnie - choć troszke czasem lekko mulił - to jak byś miał troszke lepszego to myśle, że spokojnie byś pociągnał zarówno Worda jak i net czy jakieś programiki mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to myślę o tym allegro

 

sądzisz że to wystarczy do netu worda i filmu jakiegoś czasem???? tylko w takim wydaniu żebym nie musał czekać 20 minut az mi się uruchomi windows. no i jak możesz to napisz jaki windows na tym poleci w miarę szybko. dzięki wielkie z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam IBM ThinkPad R51e UR16NPB- sprzet za 3000 PLN i daje rade. kiedys mialem Compaqa armade m700 na Intel Penium III 850 MHz, 384 RAM, 60 GB dysk i Nagrywarka DVD, sprzedalem to za 1500 PLN wiec dosc tanio a sprzet byl naprawde wypas- bateria trzymala kolo 2 godzin ale to po tym jak ja ponad rok ostro katowalem. jak cos z uzywanych to IBM seria T lub wlasnie compaq- tez ma obudowe z jakiegos stopu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to co podałeś spokojnie Ci starczy do netu i Worda na Windows 2000, nie wiem jak z XP - może byc problem z RAM'em. Ale to kwestia 100 PLN dołożenia drugiej kości.

 

Uważam, że wybór byłby dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc postanowione, IBM t22 tylko teraz co wybrać by polepszyć jego pracę. Bo w testowanym przeze mnie aristo 300s jest procesor 3 x za dobry do całej reszty. i właśnie chodzi mi o to aby nie wydawać bez potrzeby kasy. 128 czy 256 do stabilnej pracy no i jaki procesor 600 MHz czy 1 GHz???

 

 

 

bo może kosztem procesora dołożyć ramu i odwrotnie. proszę o pomoc bo to chyba ciut inaczej niż w PC, dlatego nie mam zielonego pojęcia.

Edytowane przez dimex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki chcesz system na tym postawic?? jesli XP to lepiej 256 ramu i to w jednej kosci, zebyc pozniej mogl ewentualnie cos dolozyc, jesli chodzi o dysk to najlepiej 20 GB no i zwracaj uwage a baterie- ile trzyma bo regeneracja nie jest tania. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popelniles zasadnicz blad spodziewajac sie po notebooku z karta graficzna UMA duzej wydajnosci w grach.

 

Laptop uzywany majacy ponad 2,3 latka to zawsze ryzyko czy cos sie nie popsuje na amen.Ba zwroc uwage na baterie czy jeszcze cos z niej pozostalo.Jednak jesli mialbym wybrac miedzy notebookiem na 1,5k starym i uzywanym poszukalbym raczej czegos nowego z gwarancja nawet o naslabszej konfiguracji bo i tak bedzie ona zapewne silniejsza od tego urzywanego a zawsze bedziesz mogl polegac na bezplatnym serwisie w razie awarii(oczywiscie nie dotyczy to serwisu acera bo w tym przypaku mozesz jeszcze stracic zdrowie),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może coś takiego

http://www.allegro.pl/item95128828_piekny_...b_10gb_dvd.html

Mam coś takiego na sprzedaż, laptop jest rewelacyjny, brak tylko w nim napędu ale z tym sobie już poradziłem i stoi na nim xp :), a potem już możesz podłączyć normalną kieszeń nawet z nagrywarką dvd pod usb

Cena ~ 800zł

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i następny dylemat, czy kupić t21 i dołożyć ramu kosztem słabszego procesora, czy kupić t 22 z mocniejszym prockiem????

 

 

bo 128 mb ramu to chyba troszkę za mało, co o tym sądzicie??

 

 

no i ewentualnie można coś takiego kupić

Edytowane przez dimex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego :

 

http://www.allegro.pl/item95737977_sliczny..._windowsem.html

 

Za 1100zł oddam .

 

Celeron 1GHz , 128MB RAM , DVD , matryca 14" , dysk 15GB , stan jak na zdjęciach czyli IDEALNY . Wszystkie wyjście : USB , szeregowe ,równoległe , nawet stacja dyskietek jest wbudowana . Z gierek da się pograć w Unreal Tournament w 1024x768 i max. detali . Bateria około 1,5 godziny ( czasami do 2 godzin zależy co się robi akurat , ja cały czas pod zasilanie miałem podłączone więc bateria niezużyta wogóle ) .

 

Aha , jeszcze jest licencja na Windows Millenium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poszukać ThinkPada T23, w którym jest już PIIIM (na rdzeniu Tualatin) i do którego można włożyć 1GB RAM (SDRAM PC133). Nie wiem jak T22, ale T21 może obsłużyć maksymalnie 512 i ma PIII na rdzeniu Coppermine. Wbrew pozorom taki T23 z 1GB RAM może się okazać całkiem rześkim komputerem do prac biurowych, oglądania filmów etc. Oczywiście nie wchodzi w grę uruchamianie żadnych nowych gier. Jeśli znajdziesz ThinkPada w dobrym stanie, to będzie to bardzo dobry zakup, bo maszyna jest lekka i cienka, co ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...