Skocz do zawartości
zet64

Pamięć Ddr 266 ... Ale Co Dalej ? Nie Wiem Co To Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś ma pomysł jak znaleźć parametry kości DDR. Szukałem w sieci i poza stwierdzeniem , że są to kości 2100 i 256 MB nie znalazłem żadnych informacji. Nie ma CL itp ... proszę o pomoc bo chciałbym wiedzieć co to za kości.

 

na naklejce jest taka informacja

 

 

KTF0598 - INB6

0333

 

 

na drugiej naklejce poniżej

 

 

9995192 - 020.A00

1292122

 

a na kościach jako takich

 

 

Infineon

 

HYB25D256800BT-6

 

 

 

Ciekaw jestem czy mogą dzialać w dualu skoro są identyczne i jeszcze jedno pytanie - czy jest i jaka różnica skoro kości są po jednej stronie płytki, bo mam pamięć w tej chwili która ma kości z obu stron.

i teraz, czy warto zalożyć te dwie po 256MB ale 266 jednostronne, czy lepiej zostawić tę która jest teraz czyli 512 ale 400 dwustronna Kingston ? Jak to ocenić ? Dodać muszę , że procesor to barton 2600 , czyli 333. Nie wiem jak te wszystkie dane ocenić żeby wybrać najsprawniejszy zestaw.

 

 

Właśnie dowiedziałem się, że może to być też 333 MHz ... nie bardzo wiem co myśleć, jedyna informacja jaką udao mi się znaleźć w sieci wskazywala na 266. Gdzie jest coś konkretnego ? Z oznaczeń na końcu kości, czyli 6 , wynika że to jest rzeczywiście 333 bo z kolei na stronie Infineon'a jest krótka i mało rozwinięta informacja ale wskazuje na to właśnie. gdzie można to potwierdzić ? Skoro oznaczenia z naklejki wskazuje na 266 a z kości na 333 - to co to jest ? :mur:

Edytowane przez zet64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jeżeli chodzi o samo oznaczenie z kości, HYB25D256800BT-6 -> DDR SDRAM Components - 256Mbit (32Mx8) DDR333 (2.5-3-3)

aby uwiarygodnić :

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...56800BT-6.shtml

więc tu mamy już jasność :)

 

A ten kingston jakie ma timingi ??? Często lepiej ustawić pamięć synch z procesorem /u Ciebie 333MHz/ na agresywnych timingach i CL 2,5 niż na 400MHz na CL 3. Ale sam musisz porobić testy wydajności. Ja osobiście obstawiałbym 2 kostki Infineona.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston ma CL3 na 400Mhz... czyli na 333 będzie miał 2,5.

no właśnie, jakie jest lepsze zestawienie ? 2xInfineon który będzie mial 2,5 na 333 - czy 1x kingston też 2,5 na 333.

Pewnie różnice będą symboliczne. niby mam płytę na której mogę zrobić dual'a , ale czy warto ? Druga sprawa, że miałem zamiar kupić niedługo następną kostkę 512. Tyle że jakoś nie jestem przekonany do Kingstona, ostatnio jakieś informacje słyszę , że nie jest już taki dobry ... może tylko takie plotki bez podstaw. Polecano mi ostatnio Patriot'y jako niespodziewanie dobre. Może się skuszę ... Ale na razie szukam odpowiedzi na te pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...