Skocz do zawartości
kamilo23

Upload Szaleje ( Kilkam Moich Dygresji)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radiówke 256/128 kbp/s prawie od 7 miesięcy. Na początku był spoko emule i inne programy p2p chodziły pięknie. Im więcej osób było pogarszała się jakosć sieci. Od wakacji admin poblokował całkowicie p2p i nic mu to nie dawało bo dalej w szczycie przebić się to graniczy z cudem. Ostatnio cos tam zmieniał jakies nadajniki, wzmacniał. <_< Nowoscią jest dla mnie teraz to że odblokowął p2p od 22:30 do 7:00. Problem w tym że upload strasznie szaleje raz wynosi 0-5 Kb/s a raz 38 Kb/s :blink: :blink: . A wiadomo w programie typu osioł wysyłanie stabilne jest ważne.

Pisze do niego on mi mówi że maja jakieś problemy i wirusy, zrobią od nowa system i będzie ok. Cos mi się wydaje że mnie robi w bambuko. :mur:

 

Dlatego pytam sie was bo jest tu dużo administratorów sieci Wi-Fi. Powiedzcie mi co i jak? Bo widze że bede się do niego musiał przejść :angry:

 

:wink:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie masz wyjscia

jesli wina nie lezy po twojej stronie to tylko mozesz czekac

Pisze do niego on mi mówi że maja jakieś problemy i wirusy, zrobią od nowa system i będzie ok. Cos mi się wydaje że mnie robi w bambuko.

raczej twoj ISP nie zna sie na tym :)(((((-amator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem szkoda ze tylko ten net radiowy moge miec nic innego nie wchodzi w gre. A już nie mam siły z nim się użerać. Skoro przydzielał każdemu pobieranie to chyba może wysyłanie tez przydzielić ? :huh:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to pewnie chodzi, ze nie bardzo ma z czego przydzielic ten upload. byc moze wzial jakiegos DSL i rozdzeial go na iles osob. DSL ma bardzo maly upload i nie wystarcza dla wszystkich... Sprawdz to np. wysylajac jakis mail z duzym zalacznikiem i obserwo co sie bedzie dzialo... Znam takie sieci, gdzie wszstko bylo ladnie na poczatku a potem ...klops. Symetryczne lacze rozwiazywalo problem (np. Polpak z TP). Moze w Twoj okolicy jest kolej.. Tam gdzie sa tory, sa w zasadzie swiatlowody Telekomunikacji Kolejowej. Oni rowniez posiadaja dobre lacza miedzy innymi dla ISP mniejszych. moze sie z nimi dogad Twoj admin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na wsi, internet dochodzi do mnie z miasta ok 4km, neostrada nie bo brak światłowodu, inne opcje tak samo :sad: :sad: :sad:

 

BTW tego uploudu, co moge z tym zrobic , coś rzec adminowi?

 

 

wysyłanie masz racje jak dam duży załącznik to mnei krew zalewa. Już mówiłem adminowi ze czasem nie moge wysyłać plików poczta , a ten mnie olał

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niestety na "monopoliste" nie ma rady...

chyba ze sam sie za to wezmiesz ( troche chetnych pewnie znajdziesz bo jak tak " ladnie " smiga necik to jest pare w.........h osob :P )

koszt - jak rozlozyssz na kilkanascie osob to spox moze byc O.K. ( troche tylko nauki i topicow na tweak.pl :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co moze zrobic admin to .. zmiana lacza na symetryczne. Oznacza to by lacze posiadalo taka sama predkosc w wysylaniu jak i w pobieraniu danych. Wiaze sie to dla niego oczywiscie z wieksza oplata. Jednak nic tak sie nie oplaca jak zadowolenie klienta. W ogolnym rozrachunku wyjdzie na tym lepiej, bo:

 

1. przybeda nowi,

2. poprawi sie zadowolenie obecnych,

3. obecni poleca nowych.

 

Przykre jest jednaka to, iz wykorzystuje on sytuacje, iz nie macie wyboru i wyglad to tak: "Albo bedziecie mieli odemnie, albo nic". masz moze kontakt do jego klientow?. Moze jakies wspolne pismo, gdzie okreslicie, iz jesli nie podejmie stosownych krokow w poprawie jakosci uslugi, to zlozycie zbiorowe wypowiedzenie. I nie obawiajcie sie, ze wiaze Was jakas umowa. nie zachowuje nalezytej jakosci i mozna ja napewno zerwac, tym bardziej jesli bedzie poparta opinia innych uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, za neta płące 45zł w ofercie jest też opcja 348 kb/s :blink: Ciekawe jak innym chodzi koszt 75zł.

z kumpalmi mówiłem że pójdziemy w kilku i sobie porozmawiamy, ale oni mówią ze im net chodzi dobrze i takie tam.

U admina mam na pieńku :lol: ( poczytajcie inne moje posty w tym dziale, jak mnei posądzał o hakerstowo i pingowanie) :mad: , już mi brak słów wysyłam do niego kilkanaście e-maili, kilka razy się spotkałem. P2p zablokował bo mówił że mu się cos dział z pasem , że zawalało strasznie cos tam i wirusy. :? Co do światłowodu, to jest u mnie tylko że nie podłączona jescze nowa centrala i do mnie do domu. TPSA wie jak zadbac o klijenta :mur: Mam nadzieje że jak pójde na tudia to bede miał jakiś normalny net, a to już za kilka miechów :wink:

 

Jednym słowem nigdy więcej radiówki, chyba że jakś zaufany admin i nie robi ze mnie idiotów.

A co najbardziej mnie denrwuje, to jak rozmawiam z kumpalmi o necie Wi-Fi to ci zaraz że sie nie znam oni wiedza lepiej, jak chcesz to sam sobie zrób. :mur:

 

jednym słowem kalafior :razz: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj problem z "administratorem" sieci radiowej nie jest odosobniony - w takich malych miejscowosciach gdzie niema konkurencji takie osobniki robia co chca (dla wielu klientow taki net to ich pierwszy raz i nie maja porownania jak to jest z innymi i dlatego mowia ze wszystko OK).

 

W moim przypadku tez na poczatku bylo pieknie DSL 2000 i z 10 osob wszystko dzialalo wysmienicie, wszystko sie rozpieprzylo gdy dolaczyl kolejne 30 osob wiekszosc gimnazjalna dzieciarnia (wiadomo co typowy ssacz p2p)

 

Dla nich wszystko dziala dobrze, filmy i gry sciagaja sie pieknie a dla mnie upload marny, przyciete pasma- komunikacja glosowa nie mozliwa , pingi, packetlosty, nie ladujace sie www, wyslanie poczty prawie niemozliwa.

 

Naszczescie ten moj admin to prawie idiota - siec zabezpieczyl tylko w podstawowym stopniu i gdy mam pewnosc ze go niema to sie zaczynam rzadzic ( tak jak teraz godzina po polnocy , wreszcie wysylam poczte, zaraz wlaczam TS i ide grac :)

 

Z tego typu osobami nie da sie nic zalatwic maja swoich klientow gdzies - zaczynaja przejawiac zainteresowanie toba gdy nie zaplacisz miesiecznej daniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz moze jeszcze cos o tym radiu jaka karta, antena jaki dlugi kabel do tej anteny odleglosc od ap odwiedz www.interline.pl tam znajdziesz jakiegos progsa ktory podaje jakosc sygnalu (stosunek moc / szum) i daj znac :)

 

netstumbler to sie wabi dokladnie

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge podać strone admina, dotyczącą mojego netu w tym topicu. :?

 

Kabel do kompa nie jest długi ja wiem max do 5m. Od antety do mnie jest ok 10- 20 metrów i od tej anteny do głównej jakieś 6 KM :wink:

 

Co do tego programu to pisze mi ze nie wykrywa adaptera

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...