Skocz do zawartości
Dr@GuN

Jaki Linux Dla Starego Kompa Tylko Do Netu ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam na squadzie tego staruszka no i narazie siedzi na nim spokojnie sys win 98se , ale już zaczynają sie strony wolno wczytywać...a tego nie znosze , nie pomaga zmiana przeglądarki itp... :mur: więc pomyślałem że zostaje tylko linux...moje wymagania....:

-obsługa spokojnie przez tego kompa (p233 79mb ram 800x600 dysk jak sie da wolę 2gb oddać...)

-łatwa obsługa (znaczy sie z strony użytkownika)

-stabilność (tu podobno nie będzie problemu)

-dobra przeglądarka np firefox lub czysta mozilla...

-eee nie wiem....

 

net mam z mojego routera więc nie będzie kłopotu , sieciówka stara jakaś na pci że nawet 98se ma do neij stery...:P . błagam tylko coś łatwego , bo ja nawet w knoppixie sie gubię czasem.....(znam tylko pare poleceń..) :lol2:

 

ps. mi sie to tak widzi , odpalam kompa - około 5-10s (długo ale niech będzie :P ) i odrazu jest tylko przeglądarka , tam nic więcej nie musi być...żadnego specjalnego środowiska graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do firefoxa , nie koniecznie , ja pisałem coś pokroju , chodzi o to żeby nie było tak dziur jak w ie ....

co do linuxa i konfiguracji:jest baaaardzo dużo dystrybucji , niektóre konfiguruje sie w 5 minut inne całymi dniami , w razie problemów napiszę , mam troche kompów i sobie poradzę :D ten pentiak to ma być właśnie takie cudo , jak by sie pozostałe 3 popsuły i trza pilnie do netu , a żeby sie nie marnował to będzie po 12h/24 chodził dla wszystkich z fajnym lcd 15 :D

wracając do tematu , napewno są jakieś fajne dystrybucje , np knoppix czy ubuntu sam sie mi konfiguruje do netu :D

Edytowane przez Dr@GuN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Jeżeli masz czas i oczywiście chciałbyś się tym zająć to mam dla ciebie propozycje.

 

 

Jeżeli masz jakiegoś innego kompa oprócz tego wyżej (co powinien być przerobiony na wykałaczki już dawno) to możesz zainstalować na tym kompie dystrybucje która nazywa cię NND. Jest to bardzo przyjazna, polska dystrybucja linuxa. Zajmuje ona ok. 100 MB (w innych wersjach ok 80-90 MB) i co najważniejsze bardzo stabilna. Co prawda nie ma tam X-ów ale ja np. używam ją w domu, komp chodzi 24h chociaż jest słabszy od twojego i nie ma żadnych problemów. Spokojnie możesz zainstalować tą dystrybucję jak oczywiście będziesz chciał.

Iso znajduje się na stronie http://www.nnd.freesco.pl w katalogu download.

 

 

 

Pozdrawiam..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie przegladarki:

Nie tak dawno awaryjnie korzystalem P200 PRO, 64RAM, VGA 2MB jednym slowem staroc :).

Opera przy takiej konfiguracji jest lepszym wyborem od Firefoxa.

 

Z jakiegos rozbudowanego wm mozna zrezygnowac, wystarczy twm do rysowania okien.

I calkiem sprawnie to bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO każdy linux tylko we właściwy sposób skonfigurowany. Żadne GNOMy' KDE'y i tego typu fajerwerkowe pożeracze zasobów. Dla takiego kompa fluxbox powinien działać bez problemu... A co do przegladarki to links -g... A może by spróbować operę? Albo poszukać czy nie istnieje jakaś mozilla w wersji light czy cuś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram - opera nadzwyczaj dobrze działa na slabych kompach. Mialem okazje korzystać na czyms około 100 mhz i bylo znosnie. (oczywiscie jesli nie bylo za duzo flashow etc na stronie, ale tak forum jakies czy cos to luz. Pozatym mozna teraz w Operze latwo blokowac reklamy wiec problem sie nijako rowiazal :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie "lekkie" ograniczenie przestrzeni dyskowej, to Gentoo - kompilując go pod ten procesor zyskałbyś maks wydajności. Jeśli już miałbyś zostać pod konsolą + links, to 2 GB powinno starczyć spokojnie. Jak chcesz się pchać w X-y, to (jak zauważył przedmówca) KDE i GNOME stanowczo odpada.

Listę masz tutaj: http://xwinman.org/

Natomiast tutaj po polsku: http://www.linuxkatalog.pl/Srodowiska-graf...enedzery-okien/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wlasnie sobie sciagnolem tego DSL i wszystko pieknie tylko myszka mi niedziala

Mam standardowa myszke optyczna na ps2

Doswiadczenia z linuxem zerowe

WIecie moze jak to rozwiazac ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux jest tylko jeden - to kernel, czyli jądro :P Traktując dosłownie twoje pytanie, to bierz kernela serii 2.4.xx (do tego typu prehistorycznych maszyn jak znalazł).

 

Co do dystrybucji (bo o to Ci chodziło), to jakakolwiek lekka. Może być DSL, może być Vector Linux lub jakakolwiek dająca możliwość wyboru IceWMa, Fluxboxa, Enlightenmenta E16, EvilWMa, Blackboxa czy innego lekkiego środowiska graficznego (polecam Vectora - jest optymalizowany pod i586 czyli Pentiumy i chodzi całkiem, całkiem na zabytkach, Vector jest oparty na Slackware - jest więc stabilny, dodatkowo jest bardzo łatwy w codziennym użytkowaniu, jedyny minus to kulejące tłumaczenie na j. polski).

 

Może być także twoja własna - LFS, ale jeśli zadajesz takie pytania, to lepiej pozostać przy standardowych dystrybucjach.

 

Inną opcją jest praca w konsoli + Lynx lub Links, ale to już w ostateczności.

Edytowane przez SlawioG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio postawilem na laptopie (troche mocniejszy od twojego kompa P3450 128MB ram) zenwalka i musze powiedziec ze chodzi bardzo sprawnie tylko trzeba wywalic firefoxa ktory jest tam domyslnie i zainstalowac opere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja bym powalczył z CDLinux

www.cdlinuz.pl

U mnie na 300mhz i 128mb ram latało pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...