Skocz do zawartości
Memphis

Stałe IP ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Z góry zaznaczam, że moje pojęcie o budowie sieci jest malutkie, ale nigdy nei jest za późno, żeby czegość się dowiedzieć z :). Mam łącze stałe z Multimedii o przepustowości 128 kb/s. Na razie nie ma stałego ip ("w przyszłości" wprowadzą je, jako dodatkową usługę). To znaczy, ze nie mogę postawić sobie serwera pop3 ? Za to nie ma to chyba wpływu na udostępnianie połączenia ? Aha, jeszcze jedno. W umowie napisanej jest, że do łącza może pyć podłaczony tylko jeden terminal (więcej za dopłatą). Ale gdybym chciał postawić sprzętowego firewalla ? Albo miał ć w domu - powiedzmy trzy komputery w sieci LAN, ale tylko jeden miałby dostęp do internetu, a nie udostępnia by go pozostałym dwóm, to czy to też jest złamanie regulaminu ?

Heh, rozpisałem się. wiem, że te problemy są błache, ale jak już mówiłem, jestem lama jeśli o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zlamanie regulaminu, lecz jesli kupisz router(ok 350pln) lub zrobisz soft router na [brzydkie określenie na linuksa]u to cie moge cmoknac :)

Od biedy mozesz nawet zrobic udostepnianie netu pod windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to absolutnie wbrew regulaminowi bo nie jesteś im w stanie zagwarantować, że inne komputery z Twojego LANu nie będą korzystać z łącza. Jedyne rozsądne rozwiązanie to dogadać się z providerem [co pewnie będzie się wiązać z większą opłatą] lub starać się ukryć LAN za jakimś urządzeniem aktywnym [niestety taka próba - przynajmniej teoretycznie - jest do wykrycia*]. Tylko wtedy musiałbyś wszystko sprzątać przy każdej wizycie obsługi technicznej :)

 

*na podstawie wzmożonego wykorzystania sieci i drobnej różnicy w znaczniku życia pakietu**.

 

**każdy pakiet IP posiada znacznik tzw. czasu życia pakietu, który zmniejsza się o jeden podczas każdego przejścia przez urządzenie aktywne. W windowsach standardowo to chyba 64, 128 albo jakaś inna 'okrągła liczba'. Gdy dojdzie do zera pakiet nie jest transmitowany dalej i umiera :)

 

Pewnie mało który provider tak postępuje i zapewne liczbę tę można zmienić grzebiąc gdzieś w systemie, ale teoretyczna możliwość istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTL to jedno, ale oni moge cie cmoknac. Przeciez rewizji ci nie zrobia, ani nie odetna(w koncu szmal jest).

Ja nie mam kasy na router, wiec dziele w windzie. Nic jednak nie stoi na przezkodzie, zeby postawic freesco na jakims 486 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z góry zaznaczam, że moje pojęcie o budowie sieci jest malutkie, ale nigdy nei jest za późno, żeby czegość się dowiedzieć z :). Mam łącze stałe z Multimedii o przepustowości 128 kb/s. Na razie nie ma stałego ip ("w przyszłości" wprowadzą je, jako dodatkową usługę). To znaczy, ze nie mogę postawić sobie serwera pop3 ? Za to nie ma to chyba wpływu na udostępnianie połączenia ? Aha, jeszcze jedno. W umowie napisanej jest, że do łącza może pyć podłaczony tylko jeden terminal (więcej za dopłatą). Ale gdybym chciał postawić sprzętowego firewalla ? Albo miał ć w domu - powiedzmy trzy komputery w sieci LAN, ale tylko jeden miałby dostęp do internetu, a nie udostępnia by go pozostałym dwóm, to czy to też jest złamanie regulaminu ?

Heh, rozpisałem się. wiem, że te problemy są błache, ale jak już mówiłem, jestem lama jeśli o to chodzi.

Sluchaj mam tez MM i IP stale dostalem bez proszenia sie znaczy nawet nie chcialem :), a ten napis na stronce to widnieje od zawsze. Stawiaj i sie nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dostalem stale IP i to jest standart. Płacisz za kablówke i to powinno im chyba już wystarczyć. U mnie monterzy sami mi powiedzieli jak udąstępnoć sieć sąsiadowi. Twierdzili, że i tak się tego nie da sprawdzić. Szczerze to i tak nie ma się czym podzielić z kolegami(nie wiem jak u was), ile płacisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dostalem stale IP i to jest standart. Płacisz za kablówke i to powinno im chyba już wystarczyć. U mnie monterzy sami mi powiedzieli jak udąstępnoć sieć sąsiadowi. Twierdzili, że i tak się tego nie da sprawdzić. Szczerze to i tak nie ma się czym podzielić z kolegami(nie wiem jak u was), ile płacisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem podzial w multimediach w Toruniu. Spokojna glowa, uzytkownicy wciaz zyja i maja sie swietnie! Jesli wziales ta promocje to z gory Ci mowie, ze chyba nie ma co dzielic 64/32... A jesli chodzi o stawianie serwera pocztowego, to zainteresuj sie tematyka DynDNS (np. www.no-ip.com). Jest to mozliwe!

 

Pozdrowienia,

kris23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja mam łącze 128 kb/s. Chcę po prostu zrobić rodzicom oddzielny terminal do ich pokoju na przykłąd, na którym moglibym przeglądać strony WWW, czytać pocztę i używać Office' a.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...