Skocz do zawartości
alepajonki

Zintegrowane Karty Graficzne W Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

W sumie krótkie pytanie - jaka jest najlepsza zintegrowana karta graficzna w laptopach. Zależy mi właśnie na takiej, bo nic się za nią nie płaci i pobiera bardzo mało prądu icon_wink2.gif

Troche nie ten dział, ale słyszałem o 7800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6200 TC i całkiem nieźle się spisuje.W sygn jest ile z niej wydusiłem.Nie osiąga niebotycznych wartości FPS w grach ale ma jedna zaletę jest oparta na nowoczesnym silniku graficznym i ma PS w wersji 3.0 co pozwala odpalić nawet najnowsze gry jak Tomb Raider Legends,Call Of Duty 2, a nawet Oblivion !!.Wada-->64 bit na szynie pamięci.Przepustowość po podkręceniu ~ 6GB/s.

Edytowane przez Tex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie szukaj jakiegoś 6200tc albo X300.

Spokojnie na lapie da się na tym pograć w to co mówiłeś ...

 

Dziś z ciekawości zainstaluje sobie Warcrafta III:TFT na notebooku :]

U mnie siedzi "Intel GMA 900"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie szukaj jakiegoś 6200tc albo X300.

Spokojnie na lapie da się na tym pograć w to co mówiłeś ...

 

Dziś z ciekawości zainstaluje sobie Warcrafta III:TFT na notebooku :]

U mnie siedzi "Intel GMA 900"

 

w3 ma bardzo niskie wymagania, więc nie będzie on jakims wyznacznkiem :D on płynnie śmiga na rivie tnt 2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w3 ma bardzo niskie wymagania, więc nie będzie on jakims wyznacznkiem :D on płynnie śmiga na rivie tnt 2 :P

potwierdzam sam mam troche przestarzaly sprzet celeron 600Mhz@900Mhz, 256MB RAM Infineon, Seagate 40GB, plyta blizej nie zidentyfikowana i Riva TNT2 lekko podkrecona i WarCraft III chodzi plynnie na srednich, a na maxymalnych przycina czasem gdy jest wieksza bitwa i duzo czarow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnisek - aby sie dobrze bawic nie trzeba miec wypasionego sprzetu :D

A tak na marginesie - na fx5200 mialem w 2003 ok 1600pkt i cod2 w 800/600 low detal smigal pieknie wiec na paku spoko bedzie dawac w 1024/768 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty w laptopach najlepsze to:

 

ze zintegrowanych: ATi Xpress200M wersja 128mb nalutowane plus 128 shared, Ale zwykły 128 shared też jest ok. ma 2 potoki, 2 vertexy, jeden pixel shader, 350mhz na rdzeniu. Pełne Dx 9.0 (ale bez Shaderów 3.0

 

4potokowe intele gma900/950 nie dorastają Ati do pięt z powodu braku vertexów (robi to softwarowo procek) oraz co gorsza brak silnika T&L (mimo 4 potoków deklasuje to tą grafę no i część gier wymaga patchy a część nigdy nie pójdzie)

 

Podobno jeszcze S3 wypuściło specjalny DeltaChrome do laptopów i to mogłoby zarządzić, ale nie znalazlem info o żadnym lapku z tą zintegrowaną grafą.

 

z dedykowanych to najlepsze teraz chyba jest GF7900SLI Dell to montuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x300 poradzi sobie sobie z nfs mw i cod (dx 7.0) skoro x200 sobie radzi... najwyzej zmniejszysz detale.

 

graf do laptopów w postaci kart nie ma. Jedynym wyjątkiem są grafy na złączu MXM od della bodajże, ale to droga impreza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko w x200 zależy jaki ram masz w laptopie. u mnie 1227 w 3dm03. 32-128 przydzielanej. zalecane jest przynajmniej 768mb ramu w lapku, najlepiej ddr400 albo ddr2.

Jak na zintegrowaną grafę chodzi pięknie.polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MesJasZ

 

ja bym pewnie mial ddr-II 533 :)

 

a czy NFS-MW by mi poszedl na x200? tak na 800x600? min detale? i na jaki fraps mogl bym liczyc? :)

 

procesor byl by pewnie 1.5 GHz jakis celofanek M :)

i 512 Ram'u , a potem 1Gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ifirn - czeski błąd miało być DO Della :) a tak naprawdę mxm nie jest do della, juz sprawdzilem tylko do innych firm, malo znanych raczej w pl.

 

co do X200 jak będziesz miał na ddr2 to plus moze z 1300 w 3dmarku byś wykręcił, myślę że 800x600 min. detale plynnie jest jak najbardziej możliwe. Juz nie pamiętam ile klater robi x200 moze na weekendzie zainstaluję to powiem. jak masz opcję 667 mhz na ramie to weź taką (ale nie wiem czy celek pociągnie) Ew. idź w stronę Semprona mobilnego 3000+ i wyżej z ramem ddr400. co stracisz ramem nadrobisz procem. ale ogólnie CelekM też będzie ok. przeczytaj moją reckę V2405US tam jest parę słów o X200 i wydajności w grach.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co Ci chodzi?? zapętliłes się ?? :P

Czasem wystarczy odrobinę ruszyć głową- posta, którego komentujesz napisałem, gdy ten temat wisiał jeszcze w subforum "Karty graficzne" i dopiero po mojej interwencji przeniesiony został do właściwej części forum. Ergo- uwaga, która skomentowałeś jest już nieaktualna.

 

PS. Gadki o tym jak dana integra radzi sobie w grach też powinny być połączone z innym, istniejącym już tematem, o wydajności zintegrowanych vga w laptopach w zastosowaniach 3D.

 

PPS. MXM jest także dostępny w laptopach sprzedawanych w Polsce (np. do mojej papryczki), niestety sama dostępność vga w standardzie MXM w naszym kraju jest mizerna- o wymianie na 7900gtx mam zapomnieć, aż do stycznia 2007, bo wtedy to Gericom podobno ma sprowadzić kilka egz. luzem. Słowem, lepiej nie nastawiać się na przyszły upgrade vga w laptopie, tylko na kupno zupełnie nowej przenośnej zabawki.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samedi, rozmawiałem z serwisantem z centrali Gericoma w Wawce i on twierdził, że karta to właśnie MXM i gdyby tylko miał 7900gtx MXM, to mógłby podjąć się wymiany w moim laptopie. Jako to serwisant, mógł się mylić, ale tembr głosu miał przekonujący ;)

 

PS. Sam się dziwiłem, bo na mxm-upgrade.com ani słowa o naszych lapkach, ale patrz zdanie wyżej.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy w giercoma nie wierzyelm i w jego serwisantow tez nie wierze. wiem to od ludzi z rocka i temat byl walkowany na NBF wiec moja opinnia na temat giercoma chyba pozostaje niezmieniona :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie lepsze x200 z pamiecia przydzialna z systemowej czy taki 7500 ze 32mb?

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=39568

 

In order of performance:

Intel Extreme Graphics

SiS Integrated

Intel Extreme Graphics 2

Intel GMA900

Intel GMA950

ATI Mobility Radeon 7500

Nvidia GeForce 4 440 Go

ATI Mobility Radeon 9000

Nvidia FX Go5200

ATI Mobility Radeon 9200

Nvidia Go6150

ATI Radeon Xpress 200M

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...