Skocz do zawartości
lesman

Hp Nx9420 Czy Dell 9400?

Rekomendowane odpowiedzi

hej ludziska!

potrzebuje bardzo szybkiej pomocy- za kilka godzin musze dac znajomemu w Stanach w sprawie kupna laptopa, inaczej nie zdazy mi przywiezc sprzetu. wybralem 2 kompy:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...AMEWA%3AIT&rd=1 lub http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...AMEWA%3AIT&rd=1

Interesują mnie tylko te dwa modele. KTory byscie wybrali?

 

dziekiz a szybka odp!

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP bo ma lepsza grafe ! Coprawda dell ma szybszy procek i matryce o wyzszej rozdzielczosci, ale to pierwsze mozna zmienic a w drugim przypadku sprawa czyli rozdzieloczsc matrycy jest indywidualna.

Grafika tez jest sprawa indywidualna, nie sadzisz? :D

 

Ja bym bral Dell'a :) Mam wieksze zaufanie do tej marki.

Poza tym napisz na czym Ci najbardziej zalezy (grafa, matryca, proc).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dopoki zwracalem uwage tylko na matryce to glownym kandydatem do kupna byl DELL 9400 z WUXGA - 1920x1200. Dell produkuje jeszcze matryce o nizszej jakosci WXGA - 1280x768 (800). Matryce WSXGA - 1680x1050 (czyli kompromis miedzy WXGA a WUXGA) nie sa produkowane przez Della, za to produkuje je HP.

Tak wiec mam nielada zagwostke ktory komputer wybrac:/

 

ps. ten HP to tez dual core, tylko e 1.83 a nie 2.0 GHz jak w Dellu.

Edytowane przez lesman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi mysle ze preferencje pt matryca 17" zdradzaja ze nie ma byc to notek mobilny a najslabsza strona w wydajnosci tych notebookow jest grafika i jest jest to sprawa duzo mniej indywidualna niz matryca ktora moze sie podobac lub nie lub tez wszystko jedno(pewnie najczescie poki czlowiek sie jeszcze do czegos nie przyzwyczail).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi mysle ze preferencje pt matryca 17" zdradzaja ze nie ma byc to notek mobilny a najslabsza strona w wydajnosci tych notebookow jest grafika i jest jest to sprawa duzo mniej indywidualna niz matryca ktora moze sie podobac lub nie lub tez wszystko jedno(pewnie najczescie poki czlowiek sie jeszcze do czegos nie przyzwyczail).

Tak tylko tez nie wiemy do czego ten lapek ma byc wykorzystywany. I niekoniecznie grafika musi tu byc najwazniejsza sprawa przy wyborze sprzetu. Najlepiej niech lesman napisze do czego bedzie uzywal glownie laptopa - wtedy latwiej mu bedzie doradzic. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zapytam- czy roznica miedzy 256MB ATI Mobility Radeon X1400 HyperMemory a ATI X1600 video card with 256-MB jest naprawde znacząca (przyznam sie ze nie znam sie ale w gierki czasami jeszcze lubie w wolnym czasie popykac)? no i jak ten ATI X1600 ma sie do GF 7800 ktory czasami mozna spotkac w Dell'ach- niestety w moim przypadku - finanse i czas juz nie pozwalaja na szukanie Della z GF7800...

 

 

no i fimra- HP- wiem jedynie ze aparaty cyfrowe robia 3ciego sortu, a jak jest z laptopami? no i serwisem w Polsce? w Polsce serwis DELL'a praktycznie nie istnieje...

 

edit: laptop bede uzywal do wszystkiego- filmy, internet, gry- bo i z komputera bedzie korzystac kilka osob- ojciec, siostra i ja. Kmputer musi byc przenosny gdyz czasami bede go zabieral razem ze soba w nocy do pracy.

Edytowane przez lesman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile gwarancja hamerykanska bedzie akceptowana w polsce(najlpiej zadzwon na infoilnie hp i della w polsce).

Aparaty syfrowe HP to nieporozumienie;) X1600 jest zdecydowanie lepszy od X1400(zreszta info mozna znalesc na forum).

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie- przejrzalem forum- XP1600 jest ewidentnie lepsze, tak wiec sumujac plusy i minusy:

 

Procek: DELL 2.0, HP 1.83 czyli Dell +

pamieć RAM: Dell 2GB 677 HP 2GB 533 Dell +

LCD: Dell WUXGA HP WSXGA ale Brightview chyba remis

Grafika: Dell X1400 HP X1600 HP +

 

 

no i jestem w kropce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...