Skocz do zawartości
Misyo

W jakim kierunku idzie polskie WC? ;]

Rekomendowane odpowiedzi

termit_tm: gratuluje udanego bloczku. Fajne, że znalazł się ktoś nowy a jeszcze fajniej że utarł nosa konkurencji.

 

Jednak chciałbym stanąć w obronie Mate-a. Od razu mówie, że nie mam z nim nic wspólnego ;-) Jestem tylko jego klientem (ale z pozostałymi "producentami" też już współpracowałem). Uważam, że niesprawiedliwe jest używanie argumentu ceny... A dlaczego?

 

A już pisze. Z całym szacunkiem dla Ciebie jesteś "producentem" a on jest producentem ;-) Nie fiskalizujesz sprzedaży (22% VATu na dzieńdobry) plus do tego podatek od uzyskanego dochodu. Nie płacisz ZUSu (cirka 700zł miesięcznie). Utrzymanie domeny, strony, program lojalnościowy (mcs punkty itd)...

 

Mate nie ma szans konkurować cenowo z nieoficialnymi producentami. Niestety z tak wysokimi podatkami i kosztami prowadzenia działalności...

 

Może nie do końca wyraziłem się co miałem na myśli... ale sam ostatnio przerabiałem temat konkurencji działającej bez pozwoleń, fiskalizacji itd. Bo na prawde co innego wziąć zrobić bloczek w cenie X i sprzedać go za X plus marża a co innego zrobić blok w cenie X, dodać VAT, uwzględnić ZUSy (jak dobrze zapamiętałem w sumie ten blok robią 3 osoby - to zapłać za 3 osoby pracujące ZUS, odprowadź za nich podatek dochodowy)... a jak Ci bedzie dobrze szło to Ci kase fiskalną za 3tyś każą kupić...

 

Trochę odbiegam od tematu. Jeszcze raz proszę aby moja wypowiedź nie została jako jakiś atak. Chciałem tylko osobą które nie prowadzą swojego interesu uświadomić co nie co ;-)

Jeszcze raz gratuluje "mocnego wejścia" na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Mate, ale i Samhain. Gdyby i oni nie płacili podatków, za domeny itd itp to wtedy mozna by mówic o normalnej konkurencji.

Ale jest jak jest, dlatego też takim producentom z szarej strefy (wybaczcie ale to prawda) jest o wiele łatwiej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie patrzeć to płace podatki a jak ??? dlatego że moi podwykonawcy to już nie są czarna strefa i płaca to śmieszne podatki :/ jedyne co nie jest opodatkowane to mój dochód B) taka za bardzo się nie znam na tych podatkach i wole się trzymać od nich z daleka a czy ja w ogóle komuś bloki sprzedaje ??? ja je rozdaje i to oni płaca mi podatek od darowizny :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie patrzeć to płace podatki a jak ??? dlatego że moi podwykonawcy to już nie są czarna strefa i płaca to śmieszne podatki :/ jedyne co nie jest opodatkowane to mój dochód B) taka za bardzo się nie znam na tych podatkach i wole się trzymać od nich z daleka a czy ja w ogóle komuś bloki sprzedaje ??? ja je rozdaje i to oni płaca mi podatek od darowizny :lol: :lol:

hmmm no ta wypowiedzia pokazales ze lepiej abys sie nie wypowiadal publicznie o podatkach... tak dla wlasnego bezpieczenstwa...

 

btw: darowizna tez jest opodatkowana ;)

 

ogolnie: jak zalozysz firme bedziesz co miesiac dawal komus 700 pln za nic w sumie... bo musisz... dodatkowo kazdego Twojego dziela cena wzrosnie o 22% (pomnoz 99*1,22=120,78 pln...) juz troszke inna cena prawda? oraz dodatkowo jesli cos sie komus stanie to musisz dac gwarancje ze jak sie cos stanie z Twojej winy pokryjesz straty...

 

i cholera... shit juz nie jest tak kolorowo...

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie patrzeć to płace podatki a jak ??? dlatego że moi podwykonawcy to już nie są czarna strefa i płaca to śmieszne podatki :/ jedyne co nie jest opodatkowane to mój dochód B) taka za bardzo się nie znam na tych podatkach i wole się trzymać od nich z daleka a czy ja w ogóle komuś bloki sprzedaje ??? ja je rozdaje i to oni płaca mi podatek od darowizny :lol: :lol:

Luks płaci podatki za spody? od kiedy :lol:

Misyo -> zapomniałes ze płaci sie podatek 22% od dochodu a nie wartosci towaru oraz jest jeden plus z posiadania firmy taki ze mozna sobie wpisac w koszty wszystkie materiały ktore sie zakupiło zeby wykonac produkt :wink:

Ee po wypowiedzi samhaina sie pogubiłem płaci sie pdatek od calosci na 100zł+22%-122zł i jeszcze podatek od dochodu?

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks płaci podatki za spody? od kiedy :lol:

Misyo -> zapomniałes ze płaci sie podatek 22% od dochodu a nie wartosci towaru oraz jest jeden plus z posiadania firmy taki ze mozna sobie wpisac w koszty wszystkie materiały ktore sie zakupiło zeby wykonac produkt :wink:

 

Misiu!!! 22 placi sie podatek od wartosci towaru a 19 od dochodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

państwo pazerne jest nie? :lol:

Za co oni chca te 41%?

Nie wiem moze troszke tego nie czaje cos pomyliłem pewnie bo to niemozliwe :lol:

 

Sam jak to robisz ze twoje bloki sa takie tanie?:P

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie zdziwienie....

 

teraz sobie policzcie dlaczego bloki mate tyle kosztuja... i nie tylko jego ;)

 

 

Sam jak to robisz ze twoje bloki sa takie tanie?:P

 

nie jestem pazerny...

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo sam robi bloki nie tylko dla zarobków ale też dla własnej satysfakcji,mysle ze wiekszosc zarobkow przeznacza na usprawnienie produkcji poprawienie jakosci itp.przeciez to widac kupił cnc,coraz to kolejne rev jednego bloku,nowe odmiany gpu,nb i pracuje nad kolejnymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz.. jakie 41% ;P Panowie!

 

22% płacisz od wartości na rachunku/fakturze czyli do ceny netto dodajesz wartośc VAT w tym przypadku 22% i otrzymujesz wartość brutto czyli tą do zapłaty.

 

Drugi podatek to podatek dochodowy. Tutaj przedsiębiorcy z reguły decydują się na liniowy 19%. Ale to sie placi od dochodu czyli zysku (zysku=przychód - koszta tak najprościej). Nowe firmy przez dłuższy okres nie płacą bo z reguły na początku nie zarabiasz (nawet jak nieźle Ci idzie.. ponieważ inwestujesz w firmę czyli robisz KOSZTA).

 

termit: wypowiedź na temat darowizny wole nie komentować. I poważnie radzę Ci porozmawiaj z kimś na ten temat bo jak dostaniesz standardową kare z US czyli 30tyś zł będzie niefajnie

 

samhain: nie no co do Twojego podejścia do tematu to można podręczniki pisać :D Szkoda, że było tyle wtop. Mimo wszystko całkowity zwrot kasy na konto jest godny pochwały.

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta gadka, o podatkach i vat-ach ? Przeciaz kazdy chyba zdaje sobie sprawe z tego ze bloki "Homemade" to jest sliska sprawa, a załozenie działalnosci to poprostu makabra w naszym kraju, niema sensu o tym gadac. Wiem ze jest to czasem irytujace, ale wiecie ile osób by chciało miec na wejsciu pare grubych baniek by zakupic maszyny i stac ich było na zatrudnienie pracowników !! Kazdy od czegos zaczyna, a tym co maja firmy teraz, to gratuluje bogatych starszych lub niezłego farta w zyciu. I ufam ze nawet dziesieciu gosci którzy zaczynaja od zera, beda robili bloki czy cokolwiek innego, nigdy niebedzie stac by wejsc z tym naprawde na rynek i załozyc normala działalność.

 

Termit_tm - rzeczywisci bloki sa super, fajnie ze scena wc w polsce sie rozwija, sa ludzie z wizja i pasja. Moze kiedys ludzie z forum załoza wielka firme i beda potentatem na najlepsze bloki wodne na swiecie, kto wie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta gadka, o podatkach i vat-ach ? Przeciaz kazdy chyba zdaje sobie sprawe z tego ze bloki "Homemade" to jest sliska sprawa, a załozenie działalnosci to poprostu makabra w naszym kraju, niema sensu o tym gadac. Wiem ze jest to czasem irytujace, ale wiecie ile osób by chciało miec na wejsciu pare grubych baniek by zakupic maszyny i stac ich było na zatrudnienie pracowników !! Kazdy od czegos zaczyna, a tym co maja firmy teraz, to gratuluje bogatych starszych lub niezłego farta w zyciu. I ufam ze nawet dziesieciu gosci którzy zaczynaja od zera, beda robili bloki czy cokolwiek innego, nigdy niebedzie stac by wejsc z tym naprawde na rynek i załozyc normala działalność.

 

Termit_tm - rzeczywisci bloki sa super, fajnie ze scena wc w polsce sie rozwija, sa ludzie z wizja i pasja. Moze kiedys ludzie z forum załoza wielka firme i beda potentatem na najlepsze bloki wodne na swiecie, kto wie....

zaczynalem od szlifierki katowej... teraz mam cnc... nie zale sie nikomu... kazdy jakos zaczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" fajnie ze scena wc w polsce sie rozwija, sa ludzie z wizja i pasja" może i masz racje ale wg mnie to zwiększa się tylko lizcba sprzedających a produkty praktycznie te same - wg mnie to bzdura totalna, ale to tylko moje zdanie.

Niech sie np Misiu wypowie ile razy go nękałem i pytałem czy zrobił wkońcu cos nowego.

Dziwie się większości forumowiczów, że kupują nadal te same oklepane konstrukcje i dziwie się producentom (z forum), że nie idą do przodu (lekkie zmiany kosmetyczne czy dopasowanie rozmiarów topów itd to dla mnie żadne rozwijanie się)

Jak już napisałem to moje zdanie, nie mam nic do nikogo - poprostu żal mi 4 litery ściska, że co chwile widze to samo = bleeeh

Pozdrawiam i NO OFFENCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" fajnie ze scena wc w polsce sie rozwija, sa ludzie z wizja i pasja" może i masz racje ale wg mnie to zwiększa się tylko lizcba sprzedających a produkty praktycznie te same - wg mnie to bzdura totalna, ale to tylko moje zdanie.

Niech sie np Misiu wypowie ile razy go nękałem i pytałem czy zrobił wkońcu cos nowego.

Dziwie się większości forumowiczów, że kupują nadal te same oklepane konstrukcje i dziwie się producentom (z forum), że nie idą do przodu (lekkie zmiany kosmetyczne czy dopasowanie rozmiarów topów itd to dla mnie żadne rozwijanie się)

Jak już napisałem to moje zdanie, nie mam nic do nikogo - poprostu żal mi 4 litery ściska, że co chwile widze to samo = bleeeh

Pozdrawiam i NO OFFENCE

Takk miszczu a pamietasz ile razy ci mowiłem o braku mozliwosci w wykonaniu innego bloku, poprostu nie mam warsztatu zeby wykonac cos innego niz piny. Oczywiscie wszystko da sie zrobic mozna isc do firmy z cnc i bulic gruba kase za projekt i wykonanie ale...no da sie zrobic nie?

No chyba ma sie pieniadze zeby zamowic na raz np 500-1000 spodow wtedy cena za sztuke drastycznie maleje

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się większości forumowiczów, że kupują nadal te same oklepane konstrukcje

Ja na przykład kupiłem bloki od Misia jakkolwiek oklepane nie są, bo i tak chcę komputer chłodzić, a nie patrzeć na niego :]

 

Znowu porównam sprawę do samochodu - każdy patrzy na to subiektywnie, ale dla mnie samochód ma jeździć a nie zadziwiać wszystkich nieprzyzwoitym spojlerem na tylnim zderzaku, czy wlotem powietrza do bagażnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówie, że jest to tylko moja opinia :wink:

Misiu - wybacz, ale gdybym miał tą frezarkę co miałeś/masz to pokazałbym multum bloków.

Dla mnie liczą się pomysły - jeśli ktoś je ma to i sobie poradzi posiadając sprzęt.

Doceniam Twoja prace - ale brakuje mi w tym wszystkim pasji i pomysłów.

Pożycz mi tą frezarke na 3 tygydnie :wink: to postaram sie o nowego lidera na liście Jet-PC :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - Z jednej strony masz racje z tym ze no niby wszystko takie oklepane, ale zauwaz jaki krok na przód został zrobiony, spojrz na pierwsze "garazowe" konstrukcje - a te teraz co wychodza, niebo a ziemia ! Wiesz tez dobrze ze jednen gosc na rynku nic nie zwojuje bo mu wizji braknie, musi byc konkurencja !! chociazby ze wzgledu na to by było sie na czym wzorowac i isc krok dalej. Wiem ze ludzi majacych firmy lekko mówiac krew zalewa, ze pojawiaja sie ludzie którzy sprzedaja "na lewo" jakies małe ilosci sztuk zabierajac klientów, ale to zmusza by własnie postawic ten krok i spowrotem przeciagnac sobie klientów.

 

 

samhain - wspaniale jest, firma działa, prosperuje, klienci zapewne sa, nie narzekasz i kto by przypuszczał ze mozna zaczac w garażu i ze zwykla kątówka, wielu ludzi na starcie by powiedziało ze niema sensu i by sie poddali. A teraz wchodzac na strone starego kolegi pewnie przecieraja oczy ze zdziwienia i w głowe zachodza jak to mozliwe... ze jemu sie akurat udało !! No cóz cieżka praca potrafi zdziałac cuda

 

pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain - wspaniale jest, firma działa, prosperuje, klienci zapewne sa, nie narzekasz i kto by przypuszczał ze mozna zaczac w garażu i ze zwykla kątówka, wielu ludzi na starcie by powiedziało ze niema sensu i by sie poddali. A teraz wchodzac na strone starego kolegi pewnie przecieraja oczy ze zdziwienia i w głowe zachodza jak to mozliwe... ze jemu sie akurat udało !! No cóz cieżka praca potrafi zdziałac cuda

 

thx za mile slowa... a to dopiero poczatek :)

 

co do reszty, ja juz chyba powiedzialem wsio co bylo w temacie...

 

co do konstrukcji zdarza sie... kiedys byla taka wojna o Uriela i Frosta 1 i inne podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Grzechu prawi.. ;]

Teraz robienie blokow przez "homemadowców" stalo sie komercyjne..

Kiedys co chwila ktos probowal wymyslec nowe kontruckje, udziwnienia - wszystko zeby zrobic cos nowego.. Wtedy to bylo zastanawianie sie nad wydajnoscia, konstrukcjami.. via Grzechu, mechl!n, liquidboy, pietach..

Teraz co pozostalo? Multum identycznych blokow na oklepanych schematach ktorych nawet autorzy blokow sami nie obmyslili..

 

Btw, bede musial tu porzadek zrobic - moze stworzyc temat poswiecony: Gdzie podąża WC? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu - Z jednej strony masz racje z tym ze no niby wszystko takie oklepane, ale zauwaz jaki krok na przód został zrobiony, spojrz na pierwsze "garazowe" konstrukcje - a te teraz co wychodza, niebo a ziemia ! Wiesz tez dobrze ze jednen gosc na rynku nic nie zwojuje bo mu wizji braknie, musi byc konkurencja !!

 

pozdro all

To ma byc krok na przód? wybacz, ale jesli rok czasu - rok, widze to samo to to jest wg mnie cofanie się do tyłu.

Jeden gość na rynku nic nie zwojuje? Nie zgodze się poprostu a nie chce mi sie rozpisywać już dlaczego.

Pomysłów od nikogo również nie trzeba brać, na nikim nie trzeba się wzorować - wystarczy wyobraźnia i troche pasji oraz czasu, a można cudeńka robić.

 

To mówiłem ja - Grzechu, idealista i pasjonat

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nic w tym kierunku nie robisz ?? Ideały i pasja sa zaprzeczeniem twojej wypowiedzi !!! pokaż wszystkim w która strone trzeba iść... ja widze starania innych, nie umniejszam im zasług - czekam tylko na twoja "rewelacje" w swiecie wc, moze sie myle i w niedługim czasie ujerza me oczy cos czego jeszcze nie było i podpisane bedzie -- zrobione z pasja made by grzechu, ale narazie widze tylko słowne narzekanie.

No offece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nic w tym kierunku nie robisz ?? Ideały i pasja sa zaprzeczeniem twojej wypowiedzi !!! pokaż wszystkim w która strone trzeba iść... ja widze starania innych, nie umniejszam im zasług - czekam tylko na twoja "rewelacje" w swiecie wc, moze sie myle i w niedługim czasie ujerza me oczy cos czego jeszcze nie było i podpisane bedzie -- zrobione z pasja made by grzechu, ale narazie widze tylko słowne narzekanie.

No offece

ee yy chyba zlego czlowieka wziales do tej wypowiedzi ;)

 

zobacz na liste Jet-PC - wydajnosc... blok Grzecha... wiec udowadniac duzo nei trzeba... pozniej spojz jak zostal wykonany... i pisz o tym zeby mial cos udowadniac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec, że sie zgadzam z tym co prawi Grzechu. Jednak jak zobaczyłem ostatni blok termita to sie zawiodłem, pomyślałem .... cholera i znowu to samo. W kółko jeże, piny i takie tam płaskie topy z pleksy. To troche nudne. Wiem, że nie jest to łatwe wymyślić coś nowego ale jeżeli ktoś sie tym naprawde pasjonuje to może wprowadzać nowe "trendy" do polskiego wc.

 

Też chciałbym na tym miejscu wyrazić moje wyrazy uznania w kierunku Samhaina. Trzymaj tak dalej, wypuszczaj nowe i ciekawe produkty .. a klientów nie zabraknie. Jak narazei jestes jedynym gościem tutaj z pomysłem, który stara sie zrobic cos nowego.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...