Skocz do zawartości
Misyo

W jakim kierunku idzie polskie WC? ;]

Rekomendowane odpowiedzi

samhain - ja nie napisałem ze grzechu nic nie zrobił dla wc, czy tez ze nie wykonał rzadnego blok, tylko ze zatrzymał sie taksamo jak wiekszość w martwym punkcie i zadnych rewelacji nie widac na horyzoncie, czegoś co zrewolucjonizuje rynek bloków, czegoś nowego inowacyjnego. :) poreszta ja niemówie tego po złości ;) o tym chyba kazdy wie i nie wyczuwa zadnej ironi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esaj

Hyhy :lol2: wybacz, że się śmieje ale zrobilem kilka bloków w swoim życiu i potrafie co nieco wydziergać.

Nie robie bloków masowo bo nie mam, tu gdzie mieszkam dostępu do narzędzi i urządzeń no i nie chce zakładać firmy (z własnych prywatnych względów), nie mam tez tyle czasu ile chciałbym mieć na moje zainteresowania.

Bloki robie bardziej hobbystycznie, zresztą nie tylko bloki.

Ideały i pasja zaprzeczeniem mojej wypowiedzi? - opisane masz wyżej dlaczego na rynku nie ma i moich bloków.

Nie wiem co mam Ci jeszcze napisać, żebyś zrozumiał o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale z drugiej strony ideą homemade nie jest to, żebyśmy tym wszystkim, jak to się Misyo wyraził "producentom" "zlecali" improwizację... Jak ktoś chce chłodzić to kupuje to co większość szarych użytkowników... a jak chce się spełnić to niech stworzy coś SAM. Wynalazłem znajomego ślusarza, z tym że 30 kilometrów ode mnie - każdy kto szuka czegoś więcej powinien iść właśnie w tym kierunku... własne dzieło daje zdecydowanie więcej radości, nawet jeśli jakośc pozostawia wiele do życzenia.

 

p.s. dowiedziałem się też, że ten znajomy to autor osławionego malucha - pługa śnieżnego ;P będzie się działo ;p

 

Myślę, że właśnie na tym polega idea homemade, jeśli nie podoba nam się brak weny u zasiedziałych twórców, zróbmy coś sami. Mój blok na NB będzie na pewno odbiegał jakością od bloków "profesjonalistów" ale da mi dużo więcej satysfakcji ;)

 

powtarzam się bo o tej porze moc obliczeniowa mojego mózgu ogranicza sie do liczenia baranów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten "homemade" zmienił dość mocno znaczenie. Co to za homemade, skoro spody przygotowuje jeden, topy drugi, a ten co sprzedaje tylko to składa do kupy i sprawdza szczelność. Niby zajęcie odpowiedzialne, ale z określaniem tego jako "homamade" nie przesadzałbym, ponieważ dawno się skończyły czasy, gdy WC było czymś ekstremalnym i każdy dążył do max wydajności poświęcając temu całą swoją duszę;]

Teraz większość myśli jakby tu zarobić, skoro jest taka popularność chłodzenia wodnego i tak duży popyt na bloki. Jedni mają narzędzia i nie potrafią ich wykorzystać, inni mają pomysły, a są jeszcze tacy co dużo gadają, projektują, obiecują i nic z tego nie ma (nie będę się wdawał w szczegóły :) ).

 

Może przytoczę przykład (imo całkiem trafny).

Swego czasu bloki.pl był nieźle zapowiadającym się sklepem z niezbyt wygórowanymi cenami, jednak od kąd pojawili się producenci typu: Kyniek, Misiu, itd. to sprzedaż im spadała. Nie ma się co dziwić skoro ceny zbliżone, a wydajność zupełnie inna. Tylko, że jedni muszą płacić vat, podatek, itd. a inni nie. Mate i Samhain obniżyli ceny (co się chwali), więc taki sklep jak bloki.pl nie ma już szans na wysoki udział w rynku.

Więc wydaje się to być niesprawiedliwe, że przez takich "producentów", którzy nie płacą podatku, nie rejstrują swojej działalności uczciwi ludzie tracą klientów, a co za tym idzie- zyski.

 

Nie mam nic przeciwko osobą, które podejmują się takiego "robienia" bloków, jednak powinni oni przemyśleć swoje działania. Albo w jedną stronę, albo w drugą, bo na chwile obecną trudno mi jednoznacznie nazwać zamieszanie jaki stworzyli na rynku chłodzenia wodnego. A na pewno nie wpływa ono pozytywnie na ludzi, którzy próbują wyżyć z tego interesu i nie traktują tego jako dorywczej roboty.

 

 

/edit

Kilka literówek.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumie twoje wypowiedzi i niepotrzebny mi osobny komentarz do ich wyjasnienia ;) ! Nietwierdze tez ze masz zarzucac rynek swoimi wyrobami, bo czytam posty na tym forum i wiem ze niekazdy tutaj odrazu bedzie firme zakładał i robił sie na biznesmena, bo tata akurat ma firme i potrzebne narzedzia do wykonania paru rzeczy !! ale zrozum tez co ja chce ci powiedziec.. to ludzie z tego forum i paru innych wyznaczaja trendy, sciezki wizualne produktów do wc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samhain - ja nie napisałem ze grzechu nic nie zrobił dla wc, czy tez ze nie wykonał rzadnego blok, tylko ze zatrzymał sie taksamo jak wiekszość w martwym punkcie i zadnych rewelacji nie widac na horyzoncie, czegoś co zrewolucjonizuje rynek bloków, czegoś nowego inowacyjnego. :) poreszta ja niemówie tego po złości ;) o tym chyba kazdy wie i nie wyczuwa zadnej ironi.

nie mozna zakladac ze kazdy wie wszystko ;)

 

odebralem za atak... - sorx

 

Grzecha cenie bardzo i po prostu niesprawiedliwy wydal mi sie atak na jeog osobe (odebralem jako atak)

 

 

co do tego gdzie idzie wc:

 

na poczatku jak powstal F1... duzo bylo komentow ze kopiowany... pozniej powstal f2s... do tej pory wiele osob nie wierzy w ta konstrukcje... ja nie wierzylem do pierwszej bety... pozniej jzu sami widzieliscie jak wypadla i jak dzialala... pozniej rev2... (ktory notabene jeszcze nie zostal przetestowany na Jet'ach)... nie jest kopiowna konstrukcja... wiec dlaczego ludzie kupuja CUBY i podobne?

 

jak ktos napisal wyzej... bo jest szum medialny kupujemy to co znajomi...

 

nie mam za zle, ze powstaja nowi ktorzy produkuja bloki itp... szkoda tylko ze nie maja odwagi (no bo to jednak duze ryzyko) wyjsc na swiatlo dzienne w durna strefe podatkow i innych... wtedy jak juz pisalem bloczek nie kosztowalby 99 a 120... o ile wogole utrzymaliby sie na rynku dluzej... kwestia chcenia...

 

i nie tylko nowych produktow, ale takze walki z wiatrakami i urzedasami...

 

Peace

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esaj

Ciesze się, że rozumiesz.

jestem pasjonatem i nie musze zarabiac na tym co robie.

Osobiście nie pochwalam niektórych działań pewnych osób na tym forum (Tu Narcyz dobrze to wszystko opisał).

 

esaj

"to ludzie z tego forum i paru innych wyznaczaja trendy, sciezki wizualne produktów do wc"

 

Oprócz Samhaina i Mate'a no i kilku pierwszych bloków naszych producentów nie rozliczających się z państwem, to nie widze żadnych trendów czy nowych ścieżek - wszystko to samo, na jedno kopyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esaj

Ciesze się, że rozumiesz.

jestem pasjonatem i nie musze zarabiac na tym co robie.

Osobiście nie pochwalam niektórych działań pewnych osób na tym forum (Tu Narcyz dobrze to wszystko opisał).

 

esaj

"to ludzie z tego forum i paru innych wyznaczaja trendy, sciezki wizualne produktów do wc"

 

Oprócz Samhaina i Mate'a no i kilku pierwszych bloków naszych producentów nie rozliczających się z państwem, to nie widze żadnych trendów czy nowych ścieżek - wszystko to samo, na jedno kopyto.

 

No dobra, a co bys chcial nowego? hp w blokach :lol: sory a ale jakos nie moge sie z wami zgodzic ze nowe trendy cos dadza, mialem 2

przyzwoite bloki, unikatowe, i sprzedal sie tylko jeden supernova (uzytkownik bardzo zadowolony), a wave lezy sobie do tej pory, bo nikt nie chcial go kupic nawet za 50zl, gdzie wydajnosciowo na a64 prezentuje sie tak jak px

 

Mate jakos zrezygnowal z wymyslania corazto nowszych spodow, x3n to nic innego jak ksztalt x3m i zamiast wymyslnego srodka dal troche lepsze finy, jak dla mnie caly ten szum o nowe trendy to walka o nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co bys chcial nowego? hp w blokach :lol: sory a ale jakos nie moge sie z wami zgodzic ze nowe trendy cos dadza, mialem 2

przyzwoite bloki, unikatowe, i sprzedal sie tylko jeden supernova (uzytkownik bardzo zadowolony), a wave lezy sobie do tej pory, bo nikt nie chcial go kupic nawet za 50zl, gdzie wydajnosciowo na a64 prezentuje sie tak jak px

 

Mate jakos zrezygnowal z wymyslania corazto nowszych spodow, x3n to nic innego jak ksztalt x3m i zamiast wymyslnego srodka dal troche lepsze finy, jak dla mnie caly ten szum o nowe trendy to walka o nic

bo moze nikomu nie chce sie wymyslec czegos nowego? brakuje polotu? moze pomyslow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moze nikomu nie chce sie wymyslec czegos nowego? brakuje polotu? moze pomyslow?

mhhh nie tyle co sie komus nie chce, ale wlasciwa praca na cnc, dom i rodzina to chyba wazniejsze jak myslenie ciagle o blokach, defakto, Twoja praca sa bloki, wiec u ciebie myslenie o blokach ma wyzszy priorytet niz u innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhhh nie tyle co sie komus nie chce, ale wlasciwa praca na cnc, dom i rodzina to chyba wazniejsze jak myslenie ciagle o blokach, defakto, Twoja praca sa bloki, wiec u ciebie myslenie o blokach ma wyzszy priorytet niz u innych

ee wydaje sie Tobie ze az tak zboczony jestem? :P

 

mysle o innych rzeczach (czasami ;P) tez :P

 

edit:

 

wc w PL idzie w strone zachodu= wygoda zaczyna dominowac nad wydajnoscia... chocby przejscie na weze 8/10... a to dopiero poczatek

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten zastój minie i bedzie dużo niespodzianek ;) Kto wie :) Ale fakt faktem że Grzechu i Narcyz dobrze prawią... Ja sobie Homemade wyobrazam zrobiony całkowicie w domu i pilnikiem albo dremlem, albo jeszcze czymś innym :P Sam ale nie uważamy że jesteś jakiś zboczony ;) ( ale może i tak :P ale to dobrze, przynajmniej niespodzianki z dziedziny WC nam robisz ;) )

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee wydaje sie Tobie ze az tak zboczony jestem? :P

 

mysle o innych rzeczach (czasami ;P) tez :P

 

edit:

 

wc w PL idzie w strone zachodu= wygoda zaczyna dominowac nad wydajnoscia... chocby przejscie na weze 8/10... a to dopiero poczatek

zboczony nie, ale raczej jak produkujesz bloki, to wiecej myslisz o swojej pracy

 

udowodnij ze weze 8/10 sa gorsze od 16/22, pod wzgledem wydajnosci w stopniach a nie w c/w B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jedno jest pewne obniżenie cen napewno jest na plus dla kupujacych , ale kto będzie projektował i robił nowe bloki napewno będzie zniechęcony bo wojna cenowa się zaczeła a pozatym dużo bloków pojawiło się teraz jeszcze w leszych cenach np: na allegro ludzi którzy do tej pory na forum pokazywali i sprzedawali swoje dzieła...

 

czekać tylko kolejnej osoby po koledze termit_tm która znowu obniży poprzeczekę cenową a podniesie standart a być może za kilka miesięcy zatakują bloki np: cpc swoimi cenami:) ehhh

 

 

 

użytkownik ryba :) napisał:

 

a wave leży sobie do tej pory, bo nikt nie chcial go kupic nawet za 50zl, gdzie wydajnosciowo na a64 prezentuje sie tak jak px

Mate jakos zrezygnowal z wymyslania corazto nowszych spodow, x3n to nic innego jak ksztalt x3m i zamiast wymyslnego srodka dal troche lepsze finy, jak dla mnie caly ten szum o nowe trendy to walka o nic

 

i tu zgodzę się z wypowiedzią:) sam mam mnóstwo projektów bloków bo od 2000 roku już nimi się zajmuję ale wiekszość nie jest nawet opłacalna by je robić a co dopiero konkurować miały by cenami zresztą niewielu by nawet doceniło walor tego że pieknie wyglądają .

Edytowane przez gmaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekać tylko kolejnej osoby po koledze termit_tm która znowu obniży poprzeczekę cenową a podniesie standart a być może za kilka miesięcy zatakują bloki np: cpc swoimi cenami:) ehhh

użytkownik ryba :) napisał:

 

 

 

apropo tego to akurat uważam to za bzdurę. wojnę cenową zaczeły bloki Sama. wojna była i ano już się skończyła. Ceny spadły do okolic 100zl i raczej ponizej tej ceny nie da sie zrobić bloczku z czołówki wydajności.

?Według mnie obniżanie bardziej cen mozę jedynie mieć na celu koszenie konkurencji bo poziom zysków już by drastycznie spadł.

 

Moim zdanienim nastapi odwrotny tręd-obecne konsterukcje bęą w tej cenie, natomiast pojawić sie powinny nowe konstrukcje jeszcze "ciut" wydajniejsze , z barzio efektownym wyglądaem ale też droższe- w cenie 120-150zl.

Sorry ale na dzień dzisiejszy czy ktoś buduje kibelek za 200zl czy za 600-800 to w jego skład wchodza podobne bloki za ok 100zl. Jest to moim zdaniem nienaturalne. W drozzszych układach można już zobie pozwoolić na to by poszaleć- kupić jakis niepowtarzalny i inowacyjny bloczek na cpu, bloczek na gpu chłodżący też np pamieci itp...

 

Rybnek tak skostniał z kilku powodów. Po 1 piny okazały się bardzo wydajne i stosunkowo proste do wykonania(pracochonna ale dość prosta obróbka.) Finy takze są bardzo wydajne jednak na icgh wykonanie mogą sobie pozwolić właściwie tylko posiadacze cnc.

Przy cenie 100zl za bloczek to producentom "sklepowym" że tak powiem nie bardzo sie opłaca proweadzić jakieś kosztowne testy i eksperymenty z nowymi rewolucyjnymi konstrukcjami, tym bardziej,zespektakularnego wzrostu wydajnosci już sie nie osiagnie. Czasy gdy nowa konstrukcja wnosiła wydajnosć o kilka stopni wyższa już sie raczej skończyły.

Domowi dlubacze też nic cnekawego nie wymyślą bo bo nie mają dostepu do cnc oraz funduszy. Na prostej frezarce czy tokarce raczej nie wymyśli sie bloku innego wizualne bez pogarszania wydajnosci i znaczącej podwyżki kosztów.

 

 

Moim zdaniem obecne bloki celują w rynek tanich/popularnych bloczków. Osiafneły one właścieie wydajnosć

do niedawna zarezerwowaną dla najdroższych konstrukcji.

Ja czekam osobioscie na nowe droższe bloczki. Jeśli stać już wiele osób na markowe chłodnice zamiast szrotówek, pompki 12v lub obiegowe zamiast atmanów i inne takie to dlaczego nie ma mody na droższe bloki? Wtedy większosć userów majacych ograniczeone fundusze kupowała by bloki do 100zl ale te kilkadziesiat procent rybnku inwestowało by w droższe ale też lepiej wykonane, łdniejsze i bardziej inowacyjne zabawki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co bys chcial nowego? hp w blokach :lol:

Nie - chciałbym żeby był większy wybór, a nie że 3 ludzi robi te same bloki.

Trendy trendami, ale ja raczej namawiam do samodzielnego myślenia i projektowania a nie powielania cudzych konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest uzależnione od stosunku skomplikowania konstrukcji (cena) a wydajności. Powszechny schemat typu „kratka”, „jeżyk”, jest w zasięgu wykonawczym „każdego”, (pomijając kwestie estetyki i szczelności) nawet zastosowanie brzeszczota a CNC, - niby dwie skrajne pozycje - nie powoduje dramatycznych różnic w wydajności. Dalsze komplikowanie konstrukcji odbiłoby się na koszcie takiego bloczka a co za tym idzie automatycznie spadłoby zainteresowanie przeciętnego klienta, który nie kupiłbym tak „drogiego” bloku choćby był lepszy nawet i o te 0,5 stopnia, bo dla niego byłoby to tylko 0,5 stopnia. Najwyżej wyjątkowi maniacy OC by się mogli nim zainteresować – twórca takiego bloku miałby jedynie satysfakcję z bycia najlepszym w rankingu Jet-PC, co by było oczywiście dzwignia reklamową a większość dochodów i tak pewnie przynosiłyby low-end’owe konstrukcje.

 

To tak jakby chcieć ulepszyć konstrukcję radiatora, można, ale, po co? „Kratka” to kompromis pomiędzy nakładem pracy, wydajnością i ceną – czyli inaczej, trudno będzie stworzyć konstrukcje równie prostą, wydajna i tanią.

 

aaaaaaaa i tak wiadomo, że najważniejsza jest chłodnica :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno będzie stworzyć konstrukcje równie prostą, wydajna i tanią.

- nie powiedziałbym, wystarczy troche pomyśleć i pokombinować.

No ale mniejsza o to.

Gdybym ja był producentem nie ogranoczałbym sie do 1 czy 2 rodzajów bloków. Wiadome jest przecież, że im więcej mamy do zaoferowania tym możemy trafić do gust większej ilości klientów, dlatego nie rozumiem poczynań pewnych osób.

Może moje stwierdzenia są powodem wykształcenia ekonomicznego (również praw marketingu i reklamy) oraz mojego idealistycznego myślenia. W każdym bądź razie nie traktujcie moich wypowiedzi jako atak. Chce Wam dać tylko do myślenia co jest lepsze:

stanie w miejscu czy rozwijanie się.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat ma pewne racje z tym ze rynek zaczyna nasycac sie konstrukcjami do 100 a jak wszyscy wiemy mozna zejsc jeszcze nizej z cena ale trzeba by jechac po kosztach i prawie wogóle by niezarabiac !! Ja tez mysle ze powoli zacznie wchodzic era droższych bloków moze nawet ekskluzywnych... moze trzeba by pojść w tym kierunku wykożystać srebro ? nie jako cały blok, ale chociażby jako piny !!

 

Drozda - a ja mysle ze "homemade" to produkt domowej roboty, wykonany na tym co sie ma.. jedni maja brzeszczot, pilnik, reczna wiertarke inni frezarke, tokarke, maszyny do pleksy, ale to nadal jest "homemade" jesli robi to jedna osoba, i nie dla duzego zysku, tylko z własnej pasji, hobbystycznie !! A jezeli kazdy półprodukt robi inny człowiek to takiej konstrukcji niemoza juz według mnie nazwac "home" bo to juz praca zespołu czyli niejako firma (wiem wiem zaraz pojada po mnie ze firma moze byc jednoosobowa) ale chyba rozumiecie co mam na mysli.;)

 

Odnosnie, kratki, pinów, finów zwał jak zwał - to nie jest kompromis pomiedzy wydajnościa a cena !! niezawsze jest tak ze jesli coś jest proste do wykonania to jest złe. Kratka to jak zwazyliści przewaznie osadzone, wyfrezowane sześciany czyli mamy tu na kazdym pinie 5 powierzchni oddajacych ciepło cieczy to narazie najlepsze co moze byc, moze ktoś w koncu wyfrezuje lub osadzi osmiokąt :lol2: liczy sie powierchnia oddawania ciepła i materiał.

 

A zastanawialiście sie kiedyś dlaczego marka ferrari odniosłą sukces, dlaczego ludzie ja nadal kupuja ?? Bo maja kase ?? nie !! dlatego ze kazda z tych maszynek jest w 90% robiona recznie i jest niepowtarzalna. A ja jestem jak właściciel ferrari kocham coś czego inni nie moga mieć i zapewne wolał bym dać wiecej kasy za blok o podobnych właściwościach oddawania ciepła niz ten tańszy, ale zrobiony tylko jeden i niepowtarzalny !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa i tak wiadomo, że najważniejsza jest chłodnica :wink:

 

 

Właśnie !! :)

temat o kierunku polskich wc-tów, a gadka o blokach. (które też są częścią wc, ale....)

 

 

ja chcialbym też zwrócić uwagę na to, ze niektorzy odchodzą od brzydkich [choć nie zawsze], niewymiarowych [choć nie zawsze] :wink: wlasnie chlodnic do wc - mam tu na myśli nagrzewnice samochodowe.

coraz częściej w wucetach widać tak zwane "bipy / bixy". głównie to chyba dzięki zaaważalenj różnicy cen, po między alphacoolem a cenami u nas, "szałowi" na zamówienia z niemiec :wink:.

obecnie można dostać, takie same chłodniczki juz w polskich sklepach, w podobnych cenach. chłodnice takie moim zdaniem są wygodniejsze, łatwiejsze w montażu, bardziej przyjazne, nawet dla mniej znających sie na instalowaniu wc - wkręcasz kroćce i podłaczasz. innymi słowy - wygodniej. nie ma przeróbek, grzebania, lutowania, czasem przecieków - czego sie niektórzy obawiali....

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze sie wypowiem co to cen blokow, szczegolnie tych robionych na cnc, bo na tym forum powstaje jakas anomalia toku myslenia w tym kierunku. Sam sprzet cnc jest srednio drogi, to juz same narzedzia do obrobki to sa piekielnie drogie i nikt tego tutaj nie widzi. Oczywiscie sa tutaj dwie drogi ktorymi mozemy podazac, albo kupic narzedzia z HSS'u albo ze stali weglikowej. Te pierwsze, to oczywiscie te "gorsze" bo tansze, obrobka nimi czesto przytrafia o bole glowy, slaba wytrzymalosc materialu (szybkie tepienie sie oraz pekanie), jakos skrawanej powieszchni tez nie jest za piekna. Stal weglikowa to jest calkowite przeciwienstwo hss'u, drogie, wytrzymale i piekna powieszchnia po obrobce. Roznica w cenie narzedzi jest kolosalna, ale cos za cos, wiec niech pozniej na forum nikt ni pisze ze blok ktory kosztuje 100-150 zl, nie jest za 50 zl, a tlumaczenie ze materialy nie sa takie drogie, jest bez sensu...

 

Znalazlo sie tez pare osob co twierdzi, ze jak np pit202 czy nawet Samhain posiadaja wlasne frezarki CNC to moga robic tanie bloki, bo roboty nigdzie nie zlecaja, tylko robia "swoim sprzetem". A kto im zaplaci za wykonana prace, maja robic za darmo? Nie bede zagladal Rafalowi do portfela i dociekal czemu mu sie oplaca robic bloki do 100 zl, jego sprawa czym i jak robi (jaka frezarka i jakie narzedzia), ale dla was bloki beda zawsze za drogie.

 

Najlepiej powalil mnie kiedys Misiu15go tekstem w stylu: "kto dluzej porobi, piter na 1 frezie za 200 zl, czy ja na 100 frezach po 2 zl"

 

Prosil bym o branie tych aspektow pod uwage, podczas walenia swoich smutow na forum co do cen blokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o brak nowosci wsrod konstrukcji homemade to trzeba sie z tym zgodzic. Jednak trzeba tez pamietac ze "producenci" mysla bardziej o zysku i masowej (na swoje mozliwosci) produkcji. Normalnie bawiac sie pare tygodni frezarka mozna wystrugac jak sie ma umiejetnosci prawdziwe perelki, takie jak robil np Grzechu. Jezeli jednak nastawiamy sie na wieksza ilosc sztuk i krotszy czas wykonywania to sprawa wyglada inaczej - bloki sa prostsze i zarazem latwiejsze do wykonania / powielania. Mysle ze glownie stad bierze sie ta powtarzalnosc. Mozna zrobic nietypowy, nowatorski blok, ale bedzie trudno wprowadzic go do "masowej" produkcji, ktora dorowna konstrukcjom typu jez.

A ceny blokow zawsze moga byc tansze. To tez kwestia wyboru rynku. Ktos woli robic malo drogich blokow, a ktos chce sprzedac wiecej za nizsza cene. Mi np nie przeszkadza ze blok jest "pospolity", jesli dzieki temu ma byc tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale burze zrobiłem.

 

Przeczytałem wszystko uważnie.. i nie do końca się znowu zgadzam.

 

Po 1. Co nowego REWOLUCYJNEGO można wymyśleć w bloczku? Pomijam kwestie trendów panujących w danym momencie na tweaku (top z plexy czy miedź, oringi czy spawane itd). Wiadomo, że przy tak wyśróbowanych parametrach dużo już się nie zdziała. Kolej na srebro....

 

Po 2. Dlaczego wszyscy uparli się na te bloki na CPU? Nikt nie robi na HDD a tu jest jeszcze prościej bo wszyscy mamy dyski 3.5 cala...

 

Po 3. nikt nie kaze kupować nikomu CRC. Takie kwestie sie zleca.

 

Ogólnie odcinam się od dalszej dyskusji. Jestem tylko klientem i moge napisać swoje sposptrzeżenia. Z drugiej strony prowadzę 2 firmy i mam doświadczenie i know how ;-)

 

Reasumując:

- termit to żaden homemade. A sprzedaje bez fiskalizacji. A to już nie jest do końca fair. A sprzedając swój blok poniżej ceny konkurencji może nabawić się problemów (bo z jakiej racji ja mam płacić podatki ze swoich produktów a ktoś inny ma ich nie płacić i mieć z tego większy zysk).

- samhain: tutaj jest paragonik i firma. Jest pełna współpraca w przypadku reklamacji. Można mieć zastrzeżenia co do jakości produktów (albo ja po prostu pecha miałem) ale co do samego załatwiania spraw to na prawdę wzorcowa sprawa.

- mate: dla mnie ktoś co po prostu robi swoje i jest z boku. Nie podnieca się, nie krzyczy, nie podkręca nastrojów na forach. Robi świetne bloki i nie tylko bloki. No i pelno profesionalne podejście. Nie ma syndromu małego grzesia ;D

- siu15go: nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie miałem przyjemności. Mogę tylko opisać swoje odczucia czytając wypowiedzi. Ale nie chodzi tu o odczucia tylko o fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Co nowego REWOLUCYJNEGO można wymyśleć w bloczku?

Glownie chodzi o spody. Najlepiej spojrzec na Frosta2. Prosta konstrukcja, "dziwny" ksztalt frezu w ogole nie zapowiadajacy takiej wydajnosci. Mozliwosci jest naprawde duzo i wydajne bloki wcale nie musza byc robione w kierunku powiekszania w nieskonczonosc ilosci pinow, czy zageszczania finow (jak to ma miejsce w wielu konstrukcjach). Albo cos w stylu Cascade - ta technika tez daje duze mozliwosci innowacji i wysokiej wydajnosci.

No i kwestia topow, ktore moga byc nie z plexy/poliweglanu a zwyczajnie z miedzi albo aluminium jak to bedzie mialo miejsce np w nowych blokach od Mate'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Pan M... oraz Pan T... jak i im podobni, nie mając zalegalizowanej działalności gospodarczej(nie płacą podatków itp.) zdzierają z nas!? 99zł za blok w przypadku 99zł od Sama.

Tosz to piractwo.

 

powyższy tekst należy traktować z lekkim przymrużeniem oka

 

Edit

Co do wydajności to termodynamika się kłania, troszkę o zachowaniu cieczy poczytać, zapożyczyć coś z aerodynamiki(wiecie podciśnienia, przepływ strugi i takie tam) no i mamy fajny bloczek.

 

Edit

a jak ktos ma firme, placi podatki, a sprzedaje na lewo

Normalna praktyka w branży PC (tzw. 2 obrót) sprzedaż na ten sam paragon itp. ile razy się da, towar poszedł(zysk jest) a w skarbowym zastój. Po prostu w naszym pieknym kraju ludzie są zmuszeni kombinowac lub robią to bo inni tak robią. Kwadratura koła.

Edytowane przez Zwykły User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Pan M... oraz Pan T... jak i im podobni, nie mając zalegalizowanej działalności gospodarczej(nie płacą podatków itp.) zdzierają z nas!? 99zł za blok w przypadku 99zł od Sama.

Tosz to piractwo.

 

powyższy tekst należy traktować z lekkim przymrużeniem oka

 

Edit

Co do wydajności to termodynamika się kłania, troszkę o zachowaniu cieczy poczytać, zapożyczyć coś z aerodynamiki(wiecie podciśnienia, przepływ strugi i takie tam) no i mamy fajny bloczek.

a jak ktos ma firme, placi podatki, a sprzedaje na lewo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując Pan M... oraz Pan T... jak i im podobni, nie mając zalegalizowanej działalności gospodarczej(nie płacą podatków itp.) zdzierają z nas!? 99zł za blok w przypadku 99zł od Sama.

Tosz to piractwo.

Dokładnie .... coś w tym jest. Różnie ludzie mają różne priorytety. Tak jak sie domyślam Sam miał zamiar zrobic WC bardziej dostepne dla kazdego człowieka, a duze zyski nie były główym celem. Inni znowu chcą chyba na tym interesie poprostu zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .... coś w tym jest. Różnie ludzie mają różne priorytety. Tak jak sie domyślam Sam miał zamiar zrobic WC bardziej dostepne dla kazdego człowieka, a duze zyski nie były główym celem. Inni znowu chcą chyba na tym interesie poprostu zarobić.

chyba mi sie w jakims stopniu udalo, nie sadzisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...