Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą po tych wszystkich historiach z padającymi PS2 zrobiłem mały wywiad środowiskowy, zanim kupiłem własną. Zauważyłem pewną prawidłowość w całym tym padaniu konsol: wszystkie były przerobione jakimś modchipem, albo katowane swap-magic :P

 

Co jest całkiem logiczne, bo jak komuś konsola padnie, to nie lamentuje na forum tylko oddaje ją na serwis, bo ma gwarancję :P

 

Dlatego stwierdziłem, że nie zamierzam przerabiać konsoli. Póki co moja teoria sprawdza się w praktyce, albo miałem po prsotu szczęście. Ale IMHO raczej to pierwsze ;)

Wybacz ale "katowanie" (co za okreslenie ja nie moge :? ) SWAPEM nic nie ujmuje gwarancji..caly czas ja masz..sam KATUJE swoją od 4 miesięcy i chodzi pieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale "katowanie" (co za okreslenie ja nie moge ) SWAPEM nic nie ujmuje gwarancji..caly czas ja masz..sam KATUJE swoją od 4 miesięcy i chodzi pieknie

To fakt, masz rację. Jednak, jeśli Ci udowodnią korzystanie ze swap magica, albo w ogóle gmeranie w sposób niezgodny z normalnym użytkowniem - przez np. jakieś głębokie rysy w okolicy tacki, z czego trudno się wykręcić, bo można to zakwalifikować jako próba naruszenia integralności, czyli próba zniszczenia sprzętu i że to wpłynęło na działanie konsoli. Oczywiście to czyste spekulacje, jednak prawdopodobne. Pomińmy stopień tego prawdopodobieństwa. W tym akapicie chciałem po prostu przekazać, że użytkownicy swap magica nie mogą sieczuć w pełni bezpieczni, ot co.

 

Natomiast bardziej realnie. O co mi chodzi: Swap też może zepsuć konsolę, może nie bezpośrednio w przypadku Slimline, ale duża już bardzo, bo trzeba na chama slidetoolem wyciągać tackę. Druga sprawa to tandetne, tanie, czasem źle wyważone płytki. To też może być przyczyną padu laserka i to w obu przypadkach, dlatego napisałem jak napisałem.

Edytowane przez Jędrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swap niszczy konsole bardziej niz modchip... duzo bardziej katuje laser.

 

Teorie, ze mozna wykryc uzywanie swapa (pomijam zdjeta zaslepke na slidetoola, to sie da latwo zamaskowac jak ktos myslal przy zdejmowaniu), to jest straszne naciaganie. W Slimach jest to w zasadzie niewykonalne, chyba ze ktos bedzie glupi i przyklei zaslepki ;)

 

Notabene nie trafiaja do mnie teksty w stylu "czy konsola byla dobrze czyszczona w srodku i miala dobra wentylacje?" do posiadaczy padnietego sprzetu. Co ja mam niby, rozkrecac konsole? Chyba to sie troche kloci z warunkami gwarancji, o zdrowym rozsadku nie wspominajac? Stacjonarny odtwarzacz DVD tez rozkrecasz i odkurzasz?

To samo z wentylacja: to chyba producent ma o to zadbac, nie ja? Pewnie, sa przypadki ze ktos wstawi konsole do ianej, calkowicie zamknietej szafki - ale przy normalnym uzytkowaniu i prawidlowym ustwieniu nie powinno dochodzic do sytuacji, ze konsola sie przegrzewa lub cos sie pali.

A niestety PSTwo zarobily na swoja opinie awaryjnych wcale nie dzieki przerobkom. W pierwszych partiach tych konsol lasery padaly jak muchy. Nie wspominajac o wadliwych zasilaczach, ktore Sony hurtem wymienialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie, ze mozna wykryc uzywanie swapa (pomijam zdjeta zaslepke na slidetoola, to sie da latwo zamaskowac jak ktos myslal przy zdejmowaniu), to jest straszne naciaganie. W Slimach jest to w zasadzie niewykonalne, chyba ze ktos bedzie glupi i przyklei zaslepki

dlatego napisałem, że to czyste teoretyzowanie, mimo że prawdopodobne, to jednak mało :)

 

Notabene nie trafiaja do mnie teksty w stylu "czy konsola byla dobrze czyszczona w srodku i miala dobra wentylacje?" do posiadaczy padnietego sprzetu. Co ja mam niby, rozkrecac konsole? Chyba to sie troche kloci z warunkami gwarancji, o zdrowym rozsadku nie wspominajac? Stacjonarny odtwarzacz DVD tez rozkrecasz i odkurzasz?

Nikt nie mówi o rozkręcaniu, nigdzie nie pisałem o czyszczeniu wnętrza. Taką czynność może wykonać autoryzowany serwis i gwarancji wtedy, rzecz jasna nie stracisz.

 

Ale np. jeśli otworzysz instrukcę obsługi, to doczytasz się dokładnych informacji na temat sposobu użytkownia urządzenia. Z instrukcji dowiesz się na przykład, że sprzęt elektroniczny musi mieć zapewnioną dobrą wentylację i to każdy sprzęt elektroniczny, nie tylko PS2. Sprzęt elektroniczny powinien być też regularnie czyszczony z osadzającego się na nim kurzu i trzymany w czystym otoczeniu, a nie we wszechogarniającym go syfie. Jesli sprzęt jest trzymany w kurzu, to ten kurz osadza się na podzespołach, potrafi spowodować zatarcie się wentylatorów, utrudnia odprowadzanie ciepła.

 

To samo z wentylacja: to chyba producent ma o to zadbac, nie ja? Pewnie, sa przypadki ze ktos wstawi konsole do ianej, calkowicie zamknietej szafki - ale przy normalnym uzytkowaniu i prawidlowym ustwieniu nie powinno dochodzic do sytuacji, ze konsola sie przegrzewa lub cos sie pali.

Wierzysz w to, że ludzie zawsze ustawiają sprzęt należycie? Śmiem twierdzić, że mało kto ma w ogóle jakiekolwiek o tym pojęcie. Mimo to, to Ty masz zadbać o prawidłową wentylację urządzenia, nie producent. Producent ma zadbać o to, by urządzenie miało warunki pozwalające uzyskać prawidłową wentylację(czytaj: otwory wentylacyjne), bo na to co zrobi użytkownik nie ma wpływu. Sytuacje, gdy sprzęt jest serwisowany z powodu spalenia się któregoś z podzespołow w wyniku przegrzania poprzez nieprawidłową wentylację urządzenia są na porządku dziennym. To nie jest nic nienormalnego. Powinieneś mieć tego świadomość.

 

A niestety PSTwo zarobily na swoja opinie awaryjnych wcale nie dzieki przerobkom. W pierwszych partiach tych konsol lasery padaly jak muchy. Nie wspominajac o wadliwych zasilaczach, ktore Sony hurtem wymienialo.

Co do laserów, nie warto się kłócić, jednak, z tego co ja ustaliłem przeglądając różnego rodzaju fora dyskusyjne, listy mailingowe, a także rozmawiając osobiście ze znanymi mi użytkownikami PS2 wynika jasno, że znacznie więcej przypadków padnięcia lasera czy innego uszkodzenia konsoli nastąpiło po przerobieniu konsoli lub nieprawidłowym używaniu swap-magic.

 

Co do zasilaczy. No i co z tego że były wadliwe, skoro wymienili - uwaga - za darmo, chociaż tak na prawdę nie mają takiego obowiązku. Powiem więcej, bardzo dobrze, że wymienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej>

 

czesto rozmawiam z takimi osobami jak Juchy,maldini, dominik, są bardzo znani w srodowisku konsolowym. na Zapytanie dominika o pstwo powiedział, chłopie nie bierz tego gó...!

 

ale i tak kupilem pstwo :)

 

Widziałeś kiedyś duala ze starszej ps2? powiedzmy modelu 39004? Jest o niebo lepiej wykonany niż ten dodawany do pstwo. Sony musi nieźle oszczedać na materialach.

 

bezapelacyjnie najlepszym model ps2 był 39004, miałem takiego. Bez przeróbki, ale i tak po pewnym czasie, laser nie wczytywał gier za pierwszym razem. Rozkręciłem ją, w środeczku było idealnie czysto, dmuchnełem lekko powietrzemw soczewke ale to nic nie pomogło :sad:

 

na jedym z forum wypowiadał się gość z serwisu sony, i mówił ze pstwo ma źle zaprojektowaną płyte głowną i coś tam jeszcze, dlatego jest tyle awari. (jak znajde to dam link)

 

nowe modele 75004 mają zabezpieczenia i wyłąnczają konsole jak robi się niebezpiecznie, tylko że nie zawsze to działa

 

Fakt, ze przeróbka te awarie podwaja, tylko nie kazdy przerabia konsole i i tak padają.

 

 

najlepiej kupić dużą ps2 plus dysk twardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przeróbki, ale i tak po pewnym czasie, laser nie wczytywał gier za pierwszym razem. Rozkręciłem ją, w środeczku było idealnie czysto, dmuchnełem lekko powietrzemw soczewke ale to nic nie pomogło

dmuchanie w soczewkę? Chłopie, żeby wyczyścić laser trzeba np. kupić płytę czyszczącą.Albo weź wacik, taki na patyczku, trochę spirytusu i delikatnie przetrzyj oczko lasera w konsoli. A w to "idealnie czysto" nie uwierzę. Kurz się zawsze osadza, taki jest wredny :)

 

Dmuchaniem możesz sobie co najwyżej pogorszyć sprawę.

Zapytanie dominika o pstwo powiedział, chłopie nie bierz tego gó...!

Jak każdy fanatyk xboksa. Każdy fanatyk playstation, zapytany o xboksa powie Ci: "nie bierz tego g" ;)

 

Widziałeś kiedyś duala ze starszej ps2? powiedzmy modelu 39004? Jest o niebo lepiej wykonany niż ten dodawany do pstwo. Sony musi nieźle oszczedać na materialach.

Dlaczego twierdzisz, że jest lepiej wykonany? EDIT: Bo nie widziałem takiego :P Za to widziałem DS1 z PS, tamte były po prostu cięższe.

 

na jedym z forum wypowiadał się gość z serwisu sony, i mówił ze pstwo ma źle zaprojektowaną płyte głowną i coś tam jeszcze, dlatego jest tyle awari. (jak znajde to dam link)

No to dobry ten serwisant musi być, żeby wypowiadać sięna temat projektu płyty głównej. Kto wie lepiej? Tęgie głowy opłacane setkami tysiąców dolarów, które opracowały tę płytę główną, czy serwisant z Polski :) Jakie ten człowiek miał w ogóle wykształcenie? Kim on był? Podpisał się w ogóle imieniem i nazwiskiem? Wiesz, ja też mogę wejść na dowolne forum i powiedzieć, że jestem serwisu Sony i [tu w staw dowolną historyjkę]. Raczej wątpliwy argument moim zdaniem.

 

nowe modele 75004 mają zabezpieczenia i wyłąnczają konsole jak robi się niebezpiecznie, tylko że nie zawsze to działa

tak? Nawet nie wiedziałem. Moja PsTwo chodziła swego czasu przez ponad 48 godzin z rzędu(wakacyjny weekend z GT4 i wyścigami endurance :P) Po takim czasie była jedynie ciepła. Nie gorąca, a ciepła. Między bajki można wsadzić twierdzenie, że PsTwo się przegrzewa, bo jest źle zrobiona. PsTwo ma male otwory wentylacyjne - i to o tym trzeba pamiętać. Wystarczy dobrze konsolę ustawić i przynajmniej z tym problemu nie będzie. Jak już pisałem, zasłonięcie otworów wentylacyjnych jest jedną z najczęstszych "awarii" sprzętu elektronicznego w domu.

 

Fakt, ze przeróbka te awarie podwaja, tylko nie kazdy przerabia konsole i i tak padają.

DVD padają, nagrywarki w PC padają. Osobiście widziałem więcej padniętych nagrywarek konputerowych, niż konsol PS2. Sam przerobiłem ze trzy, do tego dwa napędy DVD i to różnych producentów. Do sprzętu trzeba mieć po prostu szczęście. Padło Ci PS2? Miałeś pecha, oddaj do serwisu gwarancyjnego i tyle. To jest normalne. Skarżenie się na awaryjność jakiegokolwiek sprzętu, do którego pozbawiliśmy się w ten czy inny sposób praw wynikających z gwarancji producenta jest hipokryzją :) Edytowane przez Jędrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, nie będe się z tobą spierał.

 

ale soczewki spirytusem nawet najwiekszemu wrogowi bym nie polecal czyscić. po pierwsze spiryt zostawia osad, po drugie soczewka matowieje bo jest plastikowa, po trzecie wacik zostawia nitki które mogą paskudnie wleźć miedzy soczewke.

płyta czyszczaca jest jeszcze gorsza.... tylko po co czysćić płytą czyszczącą jak się ma otwartą konsole? przy okazji smarowalem prowadnice bo piszczaly. Plyta czyszczaca ma to do siebie że nagania brud na soczewke wiec robi jeszcze gorzej

 

jak fanatyk xboxa? nie fanatyk a serwisant konsol.

 

pad od starej ps2 jest lepiej wykonany, lepsze materiały, jeszcze lepsze są z literką A na spodzie.

 

Nigdy nie napisałem że pstwo się grzeje, choć zimne nie jest, poprostu jest dużo cieplejsze od lepiej wykonananej dużej ps2.

 

ps2 padlo mi 4 razy. myśle że nie tylko mi, wsystarczy poczytać fora dyskusyjne i zobaczyć tematy o laserach

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ps2 padlo mi 4 razy. myśle że nie tylko mi, wsystarczy poczytać fora dyskusyjne i zobaczyć tematy o laserach

Przerabiales? Z Twoich postow wynika, ze tak. Wiec nie masz prawa krytykowac. Ja slyszalem kiedys, ze AMD padaja jak muchy, sam mialem Thortona, ktory sie spalil, nastepny byl Barton, ktory na razie dziala w komputerze mamy, ale to pewnie tylko dlatego, ze go nie podkreca. To stwierdzenie ^^ jest tak samo sensowne jak Twoje. Kazda teze mozna udowodnic. Nawet ta, ze PSTwo jest szybsze od grubaski bo ktos tak gdzies napisal. Bzdura.

Mam PSTwo od poltora roku. `Przez ten czas nie dosc, ze ani razu sie nie zawiesila, to na dodatek pad mimo, ze traktowany dosc brutalnie i nierzadko rzucany o sciane, ewentualnie "przez przypadek" przydepniety nadal dziala i jest tak samo precyzyjny jak byl na poczatku. Nic sie nie sciera, nic nie szwankuje. Wracajac do konsoli: kumpel ma monitorek - taki Joytecha LCD dolaczane do konsolki. Konsolka z tym wyglada jak laptop. Monitorek ten jest fajny, ale ma jedna powazna wade: zaslania polowe otworow wentylacyjnych. I zgadnij co: jemu tez konsolka nie szwankuje ani nie pada. Kwestia nie przerabiania tejze. Aha - uzywam mojej jako odtwarzacza DVD - a filmow posiadam ponad 200, do tego od czasu do czasu wypozyczam jakies nowosci (kupuje raczej klasyki). Oczywiscie wszystkie filmy obejrzane na moim PSTwo. I nadal dziala. Byly dni, ze konsolka dzialala non stop po kilkadziesiat godzin - jakies weekendowe imprezy ciagnace sie od piatku do niedzieli, Singstary (gral ktos w '80s polskie? bo zamierzam kupic jak bede w kraju), DDRy, Tekkeny, Soul Calibury i zwykla muza z PSTwo traktowanego jako mp3 player (Action Replay) - i powtarzam: sprzet ani razu sie nawet nie zawiesil. O niedzialaniu/klopotach z odczytem plyt nie wspominam, bo tego nie doswiadczylem. Dodam wiecej: zaden z moich znajomych, ktorzy nie przerabiali PSTwo takich klopotow nie mieli. Ci, co przerabiali - a i owszem. Ale nie o tym dyskutujemy, prawda? Nowe PSTwo ma zla opinie w Polsce, bo przerobiona ma tendencje do padania. A w kraju nad Wisla kupuje sie konsole pod katem jej "przerabialnosci". Wszystko na ten temat.

 

Co do gier: demo Blacka wymiata maksymalnie, zona od razu zamyka drzwi od pokoju, jak je wlaczam, a subwoofer... Wrrrrrrrrrrrrrrrr... Szkoda tylko ze ma to cholerne ograniczenie czasowe. Do premiery jeszcze 4 dni... Nie opre sie :) A mialem kupic Shadow of the Collosus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze w horoskopy, ale w ostatnim pisze ze 24.02 wydam duzo kasy, wysmialem to bo mam tydzien L4 (ehh grypa:( Patrze na gazetke z MM a tam ps2 slim za 349. No i chyba sie skusze( pierwsze 39004 kupilem 4 lata temu za 370 euro!- po roku sprzedalem). Ale naszla mnie ochota na gt4 i wrc4, moze jeszcze burnout revenge i tourist rophy jak wjdzie. Innego zastosowania ps2 nie planuje. Ehh te horoskopy:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala>>>

 

jedne ps2 miałem nie przerobione ale i tak padło :) nie będe się z wami spierał, o awaryjności ps2. Bo chyba każdy wie jak jest naprawdę, no chyba że ktoś jest fanboyem i twierdzi inaczej.

 

 

ciekawe dlaczego sony w najnowszym slimie dalo zabezpieczenia lasera? no chyba nie dla jaj. Model 70004 nie posiadał takowych. Sony miało bardzo dużo awari, i wprowadzili te zabezpieczenia oraz dodali inny rodzaj chipa.

 

Znam dużo osób którzy sa zadowoleni z modelu 70004, jednak to nie znaczy, że jest całkiem udany, to tak samo jak pamietamy afere z tv od sony i padającymi kineskopami, znajomy ma taki tv do dziś i jest zadowolony ale to nieznaczy że nie są awaryjne.

 

wpisz sobie w gogla awaryjność ps2, zobaczysz ile jest tysiecy tematów na ten temat. Co wszystkie są wyssane z palca? Fanboje powiedzą, że tak... :)

http://www.psxextreme.info/index.php?showtopic=24386&st=0

zobacz sobie ilu osobą w tym temacie padła playstation 2, oczywiście nie przerobiona. A to jest tylko kropla w morzu. Fakt faktem i nic tego nie zmieni, że sony produkuje badziewne lasery. Mam nadzieję że z ps3 bedzie inaczej.....

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe PSTwo ma zla opinie w Polsce, bo przerobiona ma tendencje do padania. A w kraju nad Wisla kupuje sie konsole pod katem jej "przerabialnosci". Wszystko na ten temat.

ile razy jeszcze bedziesz sie "chwalił" ze kupujesz TYLKO oryginały, piraci sa feee i wogóle..wyjechałes z kraju?? zarabiasz dobrze?? to sobie kupuj oryginały i stfu :? niestety w Polsce osoba zarabiajaca 1000 zł nie moze pozwolic sobie na gre za 200zł (tylko niech mi nikt tu nie wyskakuje że gry to jest towar LUKSUSOWY :lol: )

 

ufffff juz jest dobrze :) puściło to co mi lezało na sercu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ile razy jeszcze bedziesz sie "chwalił" ze kupujesz TYLKO oryginały, piraci sa feee i wogóle..wyjechałes z kraju?? zarabiasz dobrze?? to sobie kupuj oryginały i stfu :? niestety w Polsce osoba zarabiajaca 1000 zł nie moze pozwolic sobie na gre za 200zł (tylko niech mi nikt tu nie wyskakuje że gry to jest towar LUKSUSOWY :lol: )

 

ufffff juz jest dobrze :) puściło to co mi lezało na sercu :)

Napisal to czlowiek, ktory ma kompa za jakies circa 10 tysiakow. Biednys, oj biednys.

Faktycznie lepiej wpakowac od ch*** kasy w sprzet, ktory za pol roku bedzie przestarzaly i okradac producentow gier. Zazdrosc Cie zzera, ze kogos stac na oryginaly? Uwazasz, ze sie chwale? A to w Twym podpisie to jak nazwiesz? Osoba zarabiajaca 1000 zl w Polsce nie moze sobie pozwolic na wpakowanie do blaszanej obudowy tyle kasy, co Ty. Nie mowiac o grach za 200 pln. Dlatego nigdzie nie napisalem, ze piractwo jest fuj i be. Ale jak ktos narzeka, ze konsola mu pada - a pada bo ja przerabia - wiec niech nie narzeka. Skoro go stac na kupno nowej konsoli + przerabianie jej co rok, dwa, to jego problem.

Wskaz jedno nieprawdziwe lub napastliwe zdanie w moich postach. Moim zdaniem przerabianie konsoli = ryzyko ze konsola padnie. Mam gdzies takie ryzyko.

 

Co do oryginalow - pisze o nich na forum gier w kontekscie niedorobek, ktore w wersjach PC mnie w[ciach!]****a nieziemsko. Bo skoro juz place za gre, to wymagam, zeby byla dopracowana. Sam przez wiekszosc zycia jechalem na piratach i nie rozumialem czemu niektorzy tak bluznia, ze cos w grze jest niedopracowane. Teraz sam jestem w sytuacji klienta, ktory jest robiony w ch**a przez producenta, ktory zmusza mnie do sciagania kilusetmegowego nieraz patcha, zeby gra w ogole poprawnie dzialala. A jesli uwazasz, ze sie chwale - uwazaj sobie co chcesz. Ja sie po prostu lepiej czuje z tym, ze kupie sobie oryginalna gierke nawet jesli mialbym miec w kompie niedomagajaca karte graficzna albo dzwiekowa. Poza tym kupuje (i gram) tylko te gry, ktore naprawde zamierzam skonczyc. I w 90% unikam rozczarowan. Gram w mniej gier niz 95% uzytkownikow tego Forum, ale mam wrazenie, ze gry mnie bawia duzo bardziej. Mimo, ze nie gram online (wyjatek: PES5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek, PS2 rzeczywiście Rulez :) Mam ją od niedawna i jestem zachwycony. Nie przerobiłem jej i gram na orginałach. Gdybym chciał grać we wszystko co się da, to musiałbym ją przerobić. Ale ja kupiłem PS2 dla czterech gier które sobie metodycznie kupowałem jeszcze zanim kupiłem samą konsolę :D Nigdy nie walczyłem z piractwem i rozumiem ludzi którzy przerabiają swoje konsole. Ceny u nas są chore w porównaniu do żenująco niskich zarobków. Jak chodzi o orginały to polecam Allegro. Czasem można trafić na sporą okazję. A renek gier używanych to prawdziwy raj. Większość ludzi dba o gry i można mieć np. Gran Turismo 4 jak nowe za niecałe 70zł. Nie mówiąc o starszych grach które kosztują nawet 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Witam. Mam zamiar kupic konsole PS2. Jestem zielony w tych sprawach, w ogole sie na tym nie znam. I mam pytanie:

 

Czy kazda gra bedzie chodzic na kazdej konsoli, czy np. konsola ma jakas wersje i dana gra musi byc pod nia?

 

Gdzie moge najtaniej kupic konsole, moze byc uzywana itp? (nie wie ktos ile kosztuje w media markt?)

 

Oplaca sie kupywac przerobione konsole, czy maja one jakies wady?

 

Jaki telewizor do tego? Zalezaloby mi na dobrej jakosci obrazu (takiej jak na PC ;]) i cenie (Taniej).

 

Dziekuje i pozdrawiam.

 

EDIT:

 

AHA i co z tym NTSC i PAL??? czy nowe konsole odtwarzaja wszystkie systemy?

Aaaa , no i czy mozna grac na sluchawkach???

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

 

Zasadniczo wszystkie gry chodza na wszystkich wersjach, jest pare wyjatkow ale raczej nie dotarly one wogole do Europy. Jedynym problemem moze byc Gran Turismo 4, z ktorym sa problemy na starych wersjach konsol.

 

W MM/Saturnie kosztuje z tego co pamietam ok. 500zl. Uzywana oplaca sie kupic tylko jezeli zalezy Ci na starej (duzej) wersji i graniu z HDD

 

Przerobione maja te wade, ze traci sie gwarancje i jest wieksza szansa padniecia lasera (a to wiaze sie w przypadku starych konsol z duzymi kosztami, w mojej v4 wymiana lasera wyniosla mnie 230zl). No i oczywiscie koszt konsoli wzrasta o cene przerobki.

 

Odnosnie TV zapraszam do dzialu Elektronika - sporo tam jest o roznych telewizorach. Ogolna rada, jaka moge dac to zeby upewnic sie, ze TV ma wejscie Euro RGB - na takim kablu uzyska sie najlepsza jakosc obrazu. IMHO nie ma sie tez co silic na panorame - mimo, ze konsola obsluguje widescreen, gry sa pisane raczej z mysla o 4:3.

 

Konsola ma wyjscie audio 2xRCA, wiec sluchawki albo podlaczysz do TV, albo bedziesz musial majstrowac jakies przejsciowki.

 

Nieprzerobiona konsola PAL bedzie odtwarzac tylko gry PAL. Po przerobce mozna odtwarzac gry w obu systemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pozbyc sie psp i za pieniązki ktore za nie dostane kupic ps2....Rozglądam sie raczej za używanym "grubasem" z allegro, najlepiej przerobiony. I tutaj pada pytanko, na co musze uwazac zeby sie nie przejechac :) Chciałbym zeby konsolka mi troche posluzyla...Texty w stylu "poczekaj na ps3" , "kup x360" zostawcie dla siebie ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser to loteria, szczegolnie w przerobionych.

 

Raczej bralbym konsole przerobiona jakims Ripperem, jesli sie da to z tych nowszych (wieksza dostepnosc laserow). Najlepiej, jakby w zestawie juz byl Network Adapter i ew. HDD.

 

Jesli nie planujesz korzystania z HDD to IMHO nie ma co bawic sie w szukanie grubasa - slim bedzie dzialal rownie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg - ja właśnie planuje pozbyć się PS2 Slim na rzecz PSP

 

powód: Bardzo mało mam czasu ;)

 

A PSP zawsze odpale i gram...

 

Jeśli jesteś zainteresowany odezwij się na moje gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci sluzy dobrze i dlugo :)

 

W nastepnej kolejnosci polecam Rippera 3.x, Network Adapter i HDD ;)

hdd już czeka, co prawda tylko 6gb ale na początek chyba wystarczy ;)

Narazie w planach ripper i przede wszystkim memorka;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze Ci ten 6GB ruszy... ogolnie sa problemy z dyskami mniejszymi niz 40GB.

 

Mozesz sprawdzic czy jest tutaj: http://ps2drives.x-pec.com/?p=list&l=1

Polecam zreszta skorzystanie z tego linka przed kazdymi planowanymi zakupami dysku do PS2 - aha, i nie kupuj WD bo nie da sie go podlaczyc (za szeroki rozstaw zlacz) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 Gb to zdecydowanie za mało nawet jeżeli ruszy. Gry zajmują zazwyczaj ok 4 Gb, wszelkie ułamki są zaokrąglane w górę. Sądzę że 40 Gb to rozsądne minimum. Tak czy inaczej po zamontowaniu HDD od razu bardziej polubiłem swoją ps2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 Gb to zdecydowanie za mało nawet jeżeli ruszy. Gry zajmują zazwyczaj ok 4 Gb, wszelkie ułamki są zaokrąglane w górę. Sądzę że 40 Gb to rozsądne minimum. Tak czy inaczej po zamontowaniu HDD od razu bardziej polubiłem swoją ps2

No to w takim razie trzeba bedzie jeszcze poszukac na allegro taniej 40stki ;)

Żeby odpalać gierki z hdd konsola musi być przerobiona tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad roku posiadam PSTwo Slim, bez przeróbek itp. Mam do niej trzy oryginały :-P ale od czego koledzy którzy tez mają PS2 no i wymiana na używki :)

 

Ale ja z troche nny pytaniem. Otóż wkurza mnie po raz kolejny przechodzenie Killzone na padzie i pytanie - czy zwykła myche z PC moge jakoś podłączyć do PS2? Wiem że konsowa ma USB ale po podłączeniu mojego Logitecha MX310 mysz nie działa. Jest jakiś sposób czy musiałbym kupić mysz specjalnie pod PS2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...