Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, własnie jestem po lekko zarwanej nocce.

Powód: Shadow of the konufiks....Wodny kolos zrobil na mnie takie wrażenie ze gierka wciągnela mnie jak najgorsze bagno. Powoli zmieniam zdanie, choc ICO i tak nie przebije :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja -ale odpalales kiedys inne tryby wyswietlania niz max dla monitora?,szczegulnie stare monitory -wtedy mozemy miec bardzo fajny efekt z cyklu ale ..o cio chosi i co gdzie jest ;)

dlatego zalecana rozdialka to zapewne najlepsza opcja :)

 

ps.mniejsza pewnie nie zaszkodzi ale po co wtedy wydawac kase na Xplodera? ;)

A ja myślałem, iż można do podłączyć do telewizora HDTV, który obsługuje 720p :blink:

Na kineskopie to wiadomo iz nie odpalisz (a przynajmniej nie wyświetli) większej rozdziałki, niż ta do której został przygotowany (z tąd zalecanie tej rozdziałki dla pala).

Myślę iż obaj wiemy o co chodzi, lecz chciałem tylko sprostować dla osób trzecich.

Trzymajta się.

 

P.S. Costi, ładny padzik.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko ;]

mam na 7600 svideo

czy kupujac kabel svideo do ps2 podlacze konsolke do monitora przez to svideo ktore mam na grafie????

zalezy czy masz tylko wyjscie (tv-out) czy VIVO

jak ma tv-out to nie podlaczysz

jak masz VIVO to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co z optyka? Wpinasz sie do wejscia liniowego karty dzwiekowej. Tak samo zreszta przy tunerze TV.

 

Geng - mialem Leadteka TV XP RM i jakos sie to spisywalo, choc obraz nie byl najwyzszych lotow. Grac sie oczywiscie dalo, i w sumie to dalo sie przyzwyczaic do takiego obrazu (choc ja mialem jakies dziwne zaklocenia i czasami pionowe pasy i nie moglem dojsc skad :? ).

Dzwiek wpiety do Audigy 2 OEM po analogu (potem po optyku), na Logitechach X-530 gralo bardzo ladnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co z optyka? Wpinasz sie do wejscia liniowego karty dzwiekowej. Tak samo zreszta przy tunerze TV.

No, ale i tak musze uzyc jakies przejsciowki.

Przeciez chincha(tylko taki mam) nie wepne do karty muzycznej, a przez grafe dzwiek nie poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejsciowka 2x chinch -> jack stereo bedzie oczywiscie potrzebna - ale takie cos kosztuje 3zl, a nie 80zl jak w przypadku przejsciowki optyk -> SPDIF coaxial ;)

 

Ew. (jesli bardzo zalezy Ci na optyku) mozesz sie rozejrzec na Allegro za sledziami z gniazdkami optycznymi - ja kupilem sledzia od plyty Aopen za 10zl i po zamianie miejscami dwoch kabelkow we wtyczce smiga jak zloto z moja Audigy :)

 

EDIT: MacOSek Ci pokazal, co mam na mysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2416862[/snapback]

Ew. (jesli bardzo zalezy Ci na optyku) mozesz sie rozejrzec na Allegro za sledziami z gniazdkami optycznymi - ja kupilem sledzia od plyty Aopen za 10zl i po zamianie miejscami dwoch kabelkow we wtyczce smiga jak zloto z moja Audigy :)
Nieeee

Wszystko jak najtanszym kosztem chce zrobic.

Po prostu popykac sobie, zeby nie zardzewiala konsolka do reszty :wink:

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszy? Ciezko powiedziec, wszystko zalezy od jakosci wejscia TV na karcie - jak jest zrobione na odwal, to cudow sie nie spodziewaj. Skoro masz stary TV, to jakosc obrazu bedzie raczej taka sama, a moze byc nawet minimalnie gorsza.

Na pewno, jesli tylko masz takie wejscie, zainwestuj w kabel SVHS (S-Video) - roznica miedzy nim a Composite jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, skoro jakies kable do tej PS2 juz masz, to podlacz i zobacz (chyba, ze dopiero planujesz kupno grafy z VIVO), nawet bez dzwieku.

Jakosc jest wrazeniem zubiektywnym i Tobie moze wystarczac to co zobaczysz :) Ja mam porownanie tylko z tanim tunerem TV leadteka, wiec tez wielkim znawca nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

w koncu bede mogl skonczyc gt4 ;]

zarezerwuj sobie ze 3 miesiace jak chcesz dobic do tych 85% ;)

jak chcesz miec 100% i wszystkie fury to i rok moze byc malo :D

 

Pytanko - czy ktos podlaczal konsole optykiem do amplitunera i czy udalo mu sie w ten sposob wydobyc z gier dzwiek przestrzenny?

 

Ja jakos mam z tym problemy - podlaczylem konsole do Yamahy RX-V557 i mimo ustawienia w grach stosownych opcji (ProLogicII w FFXII, Surround w Killzone), amplituner uparcie wykrywa mi tylko PCM stereo. Cos zle robie?

Dodam, ze filmy DVD dzialaja prawidlowo (automatycznie wykrywane jest DD5.1)

ja tak mam podlaczone. z tym ze teraz troche teorii - Dolby Prologic II to nie to samo, co Dolby Digital czy DTS - DPII to dzwiek pseudoprzestrzenny. tzn. uzyskasz przestrzennosc stosujac programowy dekoder w ampli - powinienes miec opcje Dolby Prologic II Movie i Dolby Prologic II Music. i dopiero aktywujac te opcje uzyskasz dzwiek przestrzenny. konsola na ampli podawac bedzie jedynie sygnal stereo, ktory ampli bedzie rozkladac na wszystkie glosniki "dekodujac" ze stereo do surround. wbrew pozorom dziala to dosc dobrze - Black tak rozklada dzwiek na wszystkie glosniki i sprawowalo sie to tam rewelacyjnie. ale zalezy od gry i producenta. jesli chcesz uslyszec pelny surround to odpal SSX3/On Tour - tam po optyku wychodzi dzwiek 4.1 - dwa przednie, srodkowy i z tylu idzie dzwiek mono - ale spisuje sie to w praniu doskonale, bo to Dolby Digital. zatem kwestia magicznego przycisku "Dolby Prologic II Mode" na pilocie od ampli albo cos w ten desen (listen mode? surround output? pokombinuj :))

 

co do HDTV Playera od XPlodera - znajomy ma i jest zadowolony poza jednym "ale" - tryb 720p i 1080i owszem dzialaja, ale w ten sposob, ze gra odpalana jest w rozdzialce dajmy na 1280x720 - z tym, ze gra renderowana jest w 640x480, co skutkuje tym, ze wyswietlana jest w malutkim okienku na srodku, co podwaza sens zakupu. choc tryby 480p i 535p (czy jakos tak) juz sprawuja sie ponoc bardzo dobrze - kazdy kto widzial roznice miedzy grami w 480i a 480p bedzie wiedzial o co chodzi - a ten caly HDTV Player umozliwia odpalanie gier wlasnie w trybie progressive scan. jak ktos nie ma next gena a ma HDTV to moze wbijac.

 

P.S.

HDTV Player nie dziala ponoc z chipami, nie dziala ze Swap Diskiem (tzn. z tym drugim to "dziala" - ale albo odpalasz HDTV Playera i potem juz nie odpalisz zadnej gry z "kopii bezpieczenstwa", albo nie odpalasz HDTV Playera, za to odpalasz gre ;))

ja sie zastanawialem nad tym ustrojstwem specjalnie do Gran Turismo, ale wydawac rownowartosc gry na XBoxa 360 dla jednej gry na PS2 to takie... malo oplacalne jak dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wlaczeniu sobie DPLII w ampli wiedzialem (mam nawet tryb Game :D ), ale myslalem, ze skoro opcja nazywa sie Surround, to konsola wypluwa z siebie cos wiecej niz stereo. Ech, co jest zlego w starym, dobrym Dolby Digital :| No coz, it's a Sony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

O wlaczeniu sobie DPLII w ampli wiedzialem (mam nawet tryb Game :D ), ale myslalem, ze skoro opcja nazywa sie Surround, to konsola wypluwa z siebie cos wiecej niz stereo. Ech, co jest zlego w starym, dobrym Dolby Digital :| No coz, it's a Sony...

stare, dobre Dolby Digital potrzebuje wiecej mocy na policzenie kazdego kanalu z osobna ;)

i tak samo jest (bylo) w XBoxie1, wiec to nie tylko Sony...

ale fakt faktem - DD jest znacznie lepsze niz DPLII. ale jak sie nie ma co sie lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taki zastoj? W nic nie gracie?:P

Ja odpalam ostatnio konsolke tylko od swieta, dzis pogralem troche w shadowa, ale raczej z przymusu. Juz wiem ze tej gry nie skoncze, przy 9tym kolosie po prostu wieje nuda i odechciewa sie grac....

Od czasu do czasu popykam w star treka i tyle...Przydałby mi sie jakis wsysacz^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taki zastoj? W nic nie gracie?:P

Ja odpalam ostatnio konsolke tylko od swieta, dzis pogralem troche w shadowa, ale raczej z przymusu. Juz wiem ze tej gry nie skoncze, przy 9tym kolosie po prostu wieje nuda i odechciewa sie grac....

Od czasu do czasu popykam w star treka i tyle...Przydałby mi sie jakis wsysacz^^

Ja mecze JAK III narazie i mam jakies 72% gry. Ogolnie malo czasu mam ostatnio na granie i to obojetnie na jaka platforme. DS daje rade na wykladach i to all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Co taki zastoj? W nic nie gracie?:P

Ja odpalam ostatnio konsolke tylko od swieta, dzis pogralem troche w shadowa, ale raczej z przymusu. Juz wiem ze tej gry nie skoncze, przy 9tym kolosie po prostu wieje nuda i odechciewa sie grac....

Od czasu do czasu popykam w star treka i tyle...Przydałby mi sie jakis wsysacz^^

ja z braku neta tymczasowo odstawilem XO (czasami jeszcze Dead Rising na odstresowanie - jednak mimo wszystko odpowiada mi bardziej niz Mercenaries w RE4), a tak to REZ, Guitar Hero II (kobiety nie moge namowic, a szkoda, bo multi wyglada przewypasnie w porownaniu do tego co bylo w jedynce), Frequency, Black (teraz na werihart ;)), Gran Turismo 4 (choc te godzinne wyscigi mnie nieco odstraszaja) i przymierzam sie do skonczenia Final Fantasy X - choc z braku czasu wole nie wlaczac na razie - ale na "wszelki wypadek" zgralem stan na memorke :)

PES6 poszedl w odstawke, bo w pilke z kompem nie gram. a - moja ukochana czasami gra w ICO, jak ja siedze dluzej w pracy

 

BTW: Solid - mam pytanko odnosnie tych Logitechow - nie piszcza Ci jak gra wykorzystuje DPLII/DD? bo ja jak podlaczylem PS2 optykiem do ampli to mam slyszalne lekkie piski w Blacku i SSX :| nie jest to jakos przeszkadzajace bardzo, ale jak nic nie gra (zadna muzyczka czy inne dzwieki) to slychac taki wysoki pisk :|

Edytowane przez SamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: Solid - mam pytanko odnosnie tych Logitechow - nie piszcza Ci jak gra wykorzystuje DPLII/DD? bo ja jak podlaczylem PS2 optykiem do ampli to mam slyszalne lekkie piski w Blacku i SSX :| nie jest to jakos przeszkadzajace bardzo, ale jak nic nie gra (zadna muzyczka czy inne dzwieki) to slychac taki wysoki pisk :|

wszysktko dziala cacy, zero piszczenia. Black miazdzy. SSX to kolejny tytuł ktory chce przejsc na tych glosnikach, bo podobno efekt lawiny jest ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

wszysktko dziala cacy, zero piszczenia.

no to mnie nie pocieszyles ;)

 

a co do SSX3 - faktycznie lawina robi wrazenie, ale IMO najciekawsze efekty sa zwiazane z muzyka - przy wjezdzie do tuneli, spadaniu z przepasci itp. itd. genialne pozycjonowanie dzwieku.

a Blacka moje kochanie nienawidzi - "nie mozesz grac na sluchawkach?!?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stare, dobre Dolby Digital potrzebuje wiecej mocy na policzenie kazdego kanalu z osobna ;)

i tak samo jest (bylo) w XBoxie1, wiec to nie tylko Sony...

ale fakt faktem - DD jest znacznie lepsze niz DPLII. ale jak sie nie ma co sie lubi...

czlowieku nie pisz o czyms czego nie widziales na oczy.

x-1 kazda gra chodzi w 5.1 w AC3 przez optyk co jest zadnym ewenementem poniewaz

sound storm ktory siedzie w chipsecie nv w tej konsoli obsluguje codowanie sprzetowo.

Wiec nie pisz ze w x bylo tak samo poniewaz to zwykle klamstwo.

nim cos napiszesz to sprawdz a nie wprowadzasz ludzi w blad.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...