Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze przez jakis czas gierki beda jeszcze wychodzic na ps2. Swiadczy o tym np zapowiedz nowego burnouta i kilku mniej znaczacych tytułów. Zresztą na ps2 jest masa gier, wiec nie trzeba życ samymi nowosciami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Jak&Daxter. Fajna giera, teraz może pomyślę nad Jak II :rolleyes: . Kurde, mam mało czasu na granie ostatnio. FFX się kurzy a czuję że nawet dobrze gry nie zacząłem :? . Jakoś nie mogę się wbić bo jak już się wkręcę znowu przychodzi "szara codzienność", nie mogę myśleć o niczym innym tylko o grze i cierpię katusze :(.

 

Pojadę dzisiaj do MM i zobaczę jak tam ceny przed świętami. Mam zamiar sobie prezencik zrobić pod choinkę ;), tyle że nie wiem co :(. Oczywiście giera za max 50 zeta :D. Taki mój warunek. Jestem ciekaw czy Black albo Burnout:Revenge potaniały. Ogólnie myślę o masie gierek, Killzone (z tym że tu chyba lepiej brać z Allegro, taniej), JakII (Jak III dopiero jak przejdę Jak II ;) ), Mercenaries (z tym że nie wiem czy będzie i za ile, swoją drogą grał ktoś? fajne? bo po reckach wydaje mi się że fajne), FFX-2 (ale jeszcze mam FFX do przejścia więc... :oops: ) i jeszcze kilka innych których ceny na pewno nie są "dla mnie" a przynajmniej nie teraz. Ech....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz ratchet & clank 1 ;) A jak przeszedles to kolejną czesc ;)

 

jak II tez super, ale ja przechodzilem w kolejnosci

 

Jak & Dexter

Ratchet & Clank

Jak II

R&C 2

Jak 3

 

i teraz bede opracowywał R&C3

a potem Jak X i nastepnie Gladiatora od R&C

 

Mi sie tak milo przechodzi wiec Tobie tez tak proponuje :)

 

Nie bierz drugiego rpg'a jak pierwszego nie skocnzyles, bo z doswiadczenia wiem, ze moze sie to skonczyc tak, ze pierwszego jeszcze bardziej Ci sie nie bedzie chcialo przechodzc.

 

 

Mi sie marzy nowy SSX na PS2, ale w klimatach jak SSX3, bo on tour to dla mnie klimatowa kicha. Taki Wasteland tylko ze na snowbordzie. W ogole mi sie nie podobał. 3jka r0x!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem w bojowym nastroju :mur: :angry:. Wczoraj w MM kupiłem kabel S-Video (BigBen...boshe) do PS2 (ma tylko końcówki S-Video i chinche od dźwięku). Chciałem to podłączyć przez przejściówkę do EURO w TV no i lipa na 102 :mur:. W ogóle nie działa, NIC się nie wyświetla. Zastanawiam się czy to wina kabla czy przejściówki a może TV :cry: . Na opakowaniu jest napisane "Jeśli twój TV ma wejście S-Video blabla" ale myślałem że przez tą przejściówkę pójdzie a tu lipa. Any ideas? Najgorsze jest to, że nie mam/znam NIKOGO kto by mi to mógł sprawdzić (w żadnym moim TV nie ma bezpośredniego wejścia S-Video i z tego co wiem znajomi też nie mają). Już mi ręce opadają. Podłączyłem przez tą przejściówkę i tan kabel mojego PSXa (do innego TV) i wprawdzie obraz był ale nie dość, że czarno biały to jeszcze mega niewyraźny. Chwilowo podejrzewam przejściówkę, kupiłem ją kiedyś gdy chciałem podłączyć kompa do TV. Po podłączeniu (kablem s-video) i ustawieniach w sterownikach sygnału s-video obraz był jakby wyprany z kolorów i strasznie niewyraźny, dopiero gdy przełączyłem tryb na Composite wszystko było OK (tyle że obraz jakości wiadomo, jak to po Kompozycie ;) ). Może ta przejściówka to zwykły "przepuszczacz" sygnału Composite i z S-Video sobie nie radzi? Tylko teraz czy istnieje przejściówka S-Video->EURO która przepuści sygnał S-Video i czy mój TV sobie z tym poradzi? Tak BTW to przy wejściu EXT-1 (tam gdzie podłączam konsolę) mam jeszcze tryb S-Video EXT-1 ale nawet na mim jest lipa, obraz czarny i już. Jestem załamany.....

 

@.:Solid_Snake:.

Chyba padnie na Jak II (Ratchet jakoś mnie nie kręci ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Solid_Snake:.

Chyba padnie na Jak II (Ratchet jakoś mnie nie kręci ;) ).

a grales? bo gra jest naprawde bombowa i stoi na tej samej pozycji w moim rankingu co Jak. Pozatym jak II zbliza sie klimatami wlasnie do Ratcheta (broń, roboty, srodowisko gry osadzone tak jakby w przyszlosci) tylko ze ratchet nadal wypada przy tym lepiej bo

a) broni masz od groma w porownaniu do JAKII (a w dalszych czesciach to juz w ogole full - jak przejdziesz jedynke R&C to nie kasuj savea, a w dwojce bedziesz miał odrazu te bronie)

b) jest wiecej, bardzo zroznicowanych, pieknych i kolorowych swiatow, a nie jak w JAK II tylko jeden z kilkoma małymi lekko rozniacymi się planszami.

 

ale jak tam chcesz ;p

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przed chwila sobie kupiłem PS2 :) 3 miesięczna z czego była uzywana 1 miesiac za 285zł z wysylka :) :) ktos ma Garn Tulismo 4 tanio do sprzedania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueVanDal:

 

jesli Twój TV nie obsługuje sygnału S-Video, to przejściówka nie pomoże. Chyba że przejściówka z układem konwertujacym. Problem polega na tym, że S-Video zupełnie inaczej przesyła sygnał.

 

Jak juz mówiłem, musisz mieć kabel z odpowiednim układem jak chcesz zrobić przejście S-Video -> Component. Sugeruję zakup: 30 PLN kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueVanDal:

 

jesli Twój TV nie obsługuje sygnału S-Video, to przejściówka nie pomoże. Chyba że przejściówka z układem konwertujacym. Problem polega na tym, że S-Video zupełnie inaczej przesyła sygnał.

 

Jak juz mówiłem, musisz mieć kabel z odpowiednim układem jak chcesz zrobić przejście S-Video -> Component. Sugeruję zakup: 30 PLN kosztuje.

Mi raczej chodzi o Composite jeżeli już (ale to mija się z celem). Ale teraz to mnie rozwaliłeś. Kolejna kasa pójdzie i nadal nie wiem czy będzie działać. Najbardziej się zawiodłem na TV chyba. Po cholerę jest tam tryb S-Video do pierwszego wejścia EURO skoro i tak on nie działa?? No i gdzie taką przejściówkę magiczną dorwać? Na allegro pewnie, zaraz będę szukał (chociaż nadal nie wiem czego dokładnie i czy to ma sens, ten kabel kupiłem z myślą poprawy jakości obrazu, jak teraz mam mieć przejściówkę która mi to wszystko spartoli to ja chyba wolę od razu inny kabel kupić...). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales nad zwyklym kablem Euro RGB? Skoro masz wejscia euro w TV, to powinine dzialac.

 

EDIT: tak w ramach ciekawostki - widzialem wczoraj w Empiku PS2 Slim Pink :) Niesttey nie bylo odpakowanej konsoli. Jakbym mial nadmiar pieniedzy, to kupilbym sobie takie cos dla zgrywu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

pink - ble i fuj

do tego rozowy pad jest, rozowa memorka, brakuje tylko lusterka na klapce od DVD ;)

ale dziewczynkom - fankom Bratz i innych rozowosci podpasowalo bardzo, bo sprzedaje sie ponoc swietnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko wykonczenia futerkiem (rozowym oczywiscie) :)

 

Dlatego pisze, ze dla zgrywu, pzy nadmiarze kasy :P W normalnych warunkach, jakbym szukal konsoli, to bym omijal to cos szerokim lukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslales nad zwyklym kablem Euro RGB? Skoro masz wejscia euro w TV, to powinine dzialac.

(...)

Pewnie że myślałem ale coś mnie podkusiło żeby kupić ten kabel. Myślałem że będzie działał przez przejściówkę tak samo jak inny kabel EURO ale się przeliczyłem :(.

 

BTW: Też widziałem PS2 Pink.....jak dla mnie to no comments.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :) dzis przyszla do mnie PS2 :) ktora byla wyslana wczoraj poczta chyba nitro dostala :-P szybko przybrnelo :) Konsolka oki, jest to 70004, podobno ma 3 miesiace jakos mi sie nie chce w to wiezyc <_< mozna jakos sprawdzic date produkcji?? <_< narazie gralem tylko w SQUAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawiłem sobie monitor 22"W do kompa i kombinuje, jakby tu wykorzystać go do ps2. odkopałem gdzieś starusieńką kartę tv (FlyVideo'98 FM) ale jakość obrazu jest bardzo słaba. zastanawiam się, czy wymiana tunera na coś nowocześniejszego (może WinFast TV2000 XP Expert) poprawi jakośc obrazu?

czy może najsłabszym ogniwem są kable? bo z tego co wiem, do tunera nic lepszego niz s-video nie podłączę. czy s-video daje lepszą jakość niż standardowy chinch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz w pokoju miejsce na tv, to lepiej kupic jakiegos uzywanego 21'' niz sie w tunery bawic

właśnie mam tv 21" ale chce go eksmitowac bo mi pokój zagraca. i psuje design ;)

 

na razie przełożyłem karte tv do nizszego slotu (dalej od GPU) i jakość lekko się poprawiła. chyba kupie tuner przez inet i najwyżej zwróce po 10 dniach jak bedzie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z warszawskich uzytkownikow PS2 uzywa VGA Boxa i moglby pozyczyc tego urzadzonka na jeden dzien w celu obadania, jak wyglada obraz?

Miejsca na TV w pokoju nie mam, a chce sie uniezaleznic od kompa (zreszta tuner i tak bym musial jakis kupic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Czy ktos z warszawskich uzytkownikow PS2 uzywa VGA Boxa i moglby pozyczyc tego urzadzonka na jeden dzien w celu obadania, jak wyglada obraz?

Miejsca na TV w pokoju nie mam, a chce sie uniezaleznic od kompa (zreszta tuner i tak bym musial jakis kupic).

nie mieszkam w Warszawie i zapewne z tego powodu niepozycze ci mojego VGA boxa -ale z mojego dwuletniego doswiadczenia z tym sprzetem powiem ze jestem bardzo zadowolony ,uzywam jednoczesnie ps2,GC, xboxa i obrazowi nie moge nic zarzucic.Dodatkowo takie urzadzenia maja jeszcze konfigurowalne opcje wyswietlania obrazu i wyboru rodzaju monitora lcd czy crt,rozdzielczosc do 1024@768 max i kilka gotowych ustawien obrazu a nawet czasami mini gre.

 

testowalem na tym nawet x360 i bez problemow scaler wyswietlal obraz w 480p,jednak do tej konsoli lepiej dokupic kabel vga i cieszyc sie 720p czy wyzsza rozdzialka.

 

Ogolnie ten sprzet przyda sie komus kto z roznych powodow chce-musi grac na monitorze i w takim przypadku beda to dobrze zainwestowane pieniadze-kwestia wyboru modelu to juz inna sprawa bo zapewne jakies roznice moga byc

 

dodam ze czasami w niektorych grach na ps2 obraz byl w troche mniejszym okienku niz ekran monitora,ale nie przeszkadzalo mi to w niczym-a niesadze aby ktokolwiek jeszcze uzywal 14 cali przy dzisiejszych 19 calowych standartach min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odlapiłem wczoraj FF12....

Po prostu szok, chyba tylko ICO przyciagnal mnie tak do konsolki. Gra jest niesamowita. Moze podoba mi sie tak mocno dlatego ze nigdy jeszcze nie gralem w Final fantasy, ale chyba bede musial to nadrobic :>

Niestety z braku czasu spedzilem z tytulem tylko 3h... Mam nadzieje ze przejscie jej to coś kolo ~100h, a nie standardowe dwa wieczory ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Odlapiłem wczoraj FF12....

Po prostu szok, chyba tylko ICO przyciagnal mnie tak do konsolki. Gra jest niesamowita. Moze podoba mi sie tak mocno dlatego ze nigdy jeszcze nie gralem w Final fantasy, ale chyba bede musial to nadrobic :>

Niestety z braku czasu spedzilem z tytulem tylko 3h... Mam nadzieje ze przejscie jej to coś kolo ~100h, a nie standardowe dwa wieczory ;>

Mysle ze tak ok 130-150 godzin,zaleznie od tego ile ci sie bedzie chcialo zaliczac pobocznych questow,czy tez szlachtowac potwory na zamowienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pidpinam się pod pytanie, do tego czy jest mozliwość odpalania divx i txt z polskimi znalami, przy odpowiednim przygotowaniu konsoli, z płyt? Oraz czy da się zrobić, by czytało DVD-MP3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przechodze GoW i jestem w trakcie zadania hades'u. Ta gra MIAŻDZY! Książe persji to przy tym co robi krotos to zpedalony metroseksualista ze zniewieściałymi ruchami. OGIEŃ KUFA! Kto ma dostęp do PS2 to musi przejść tą grę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie...

 

Otóż filmy DVD i PS2. Większośc filmów, które nagrałem nie chodzą na PS2. Tzn. odpalają i tną się. Najlepsze jest to, że zawsze używam firmowych płyt i to jest loteria, na tych samych płytach film działa bez problemu, a drugi już nie :| z grami nie występuje ten problem kompletnie... Gry mogę nagrywac nawet na Hawkach i pieknie dzialaja (oczywisie nie robie tego :wink:)

 

Dysponuje 3 nagrywarkami

Sony DRU700

NEC 5240A

NEC 7120 bodajże (najnowsza)

 

Używałem płyt

 

+ TDK Beżowe (najlepsze) nagrywane z prędkością x4

- TDK Beżowe (zdecydowanie gorsze) nagrywane z prędkością 4

+ Memorex (dobre) nagrywane z prędkością x4

- Memorex (złe) nagrywane z prędkością x4

- Verbatim (średnie) nagrywane z prędkością x16 (bo inaczej cieło)

- Maxell (bardzo dobre) nagrywane z prędkością x8 (czyli max), statystycznie najlepsze

 

Co jest dziwne, to jeden film działa ok, drugi nie :| nagrany w takich samych warunkach, na tej samej nagrywarce...

 

To już mi działa na nerwy. Więc prosiłbym o poradę jakich płyt używac, plusy minusy itp. z jaką prędkością nagrywac, jakiej nagrywarki uzywac oraz programu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytnik moze cos nie dzialac...

 

Ale kazda gre czyta bardzo dobrze, filmy ktore dzialaly - dzialaja

 

Zreszta dzisiaj 2 nagralem, jeden z predkoscia x12 (ideal), drugi z predkoscia x18 (4 zaciecia podczas filmu) na Verbatimie z MCC.

 

Ale co dziwne, mam problem z odtwarzaniem oryginalow (filmow) :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...