Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie dostałem kabelek S-Video i jestem w szoku :D zresztą sami oceńcie ;)

 

taki piękny kabelek za jedyne 27zł :lol2: :

Dołączona grafika

 

Composite vs S-Video:

Dołączona grafika vs Dołączona grafika

Dołączona grafika vs Dołączona grafika

Dołączona grafika vs Dołączona grafika

Dołączona grafika vs Dołączona grafika

 

screeny wygladaja gorzej niz obraz "na zywo" - DScaler robi brzydkie screeny (szczegolnie napisy jakies dziwnie poszarpane na screenach są, a "na zywo" idealnie gładkie), ale obraz na monitorze daje zaje***ty

 

 

jeśli ktoś ma w TV/tunerze wejście S-Video, a dalej jeździ na composite to radzę czym prędzej wymienić kabel ;)

 

 

 

edit:

a tu jeszcze 2 obrazki z T5 po S-video (screeny po composite dalem pare postow wczesniej):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sie wierzyc nie chce.

 

Nie dziwie sie juz dlaczego w psx extreme wszedzie gdzie tylko mogli polecali kupna kabla s-vhs.

 

W koncu rozmazgane teksturki nie beda tak razic po oczach.

 

 

ps. jaki masz TV??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są screeny robione z kompa ;)

 

tuner : Winfast TV2000XP Expert

soft : DScaler

No moje niedopatrzennie.

Myslalem, ze z jakiegos dobrego TV na kompa zrzuciles te screeny tym programem.

 

A swoja droga na swego czasu b.dobrym TV crt(100hz, DRP i inne teraz juz przestarzale [ciach!]ly) obraz bedzie wyraznie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A swoja droga na swego czasu b.dobrym TV crt(100hz, DRP i inne teraz juz przestarzale [ciach!]ly) obraz bedzie wyraznie lepszy?

zdecydowanie tak

najlepszy bylby po componencie - potem IMO ida leb w leb RGB i S-VHS (z naciskiem troche na RGB jednak), potem zwykly SCART i compozite. i najgorzej po RF-Adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje niedopatrzennie.

Myslalem, ze z jakiegos dobrego TV na kompa zrzuciles te screeny tym programem.

 

A swoja droga na swego czasu b.dobrym TV crt(100hz, DRP i inne teraz juz przestarzale [ciach!]ly) obraz bedzie wyraznie lepszy?

pare postow w tyl masz moje fotki z plazmy - mysle, ze dadza jakis obraz sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi szczena opadała. Obraz jest wyraźnie ostrzejszy ,a kolory jakby nieco żywsze (takie mniej wyblakłe) . Przynajmniej tak ja to widzę ;) Sprawię sobie taki kabelek. Do tego przydałby się dobry TV ,bo ten 28'C Panasonica co mam to IMO wyświetla bardo słaby obraz. Mam niewiele gier jak na razie ,ale w takim NBA 2k3 to widać te kolory jakieś takie blade :| Kabel to chyba RGB (dostałem go razem z konsolą). Poleć ktoś jakąś fajną platformówkę ,ale z tych mniej znanych :) ? Czyli nie tam żadne Crash'e etc. Aha i najlepiej jakby była już w platynie czyli nieco starszy tytuł. Max w tym miesiącu mogę wydać 90 zł ,a nie mam już w co grać :(

 

P.S Czas chyba pomyśleć nad jakimś Ripper'em czy co tam teraz najlepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

IMO kabel RGB daje lepsze kolory (nasycenie) i kontrast niz S-Video, wiec raczej nie masz takiego kabelka ;)

latwo to sprawdzic - wlacz jakis film na DVD i jesli obraz bedzie zielony - to masz kabel RGB. jak bedzie normalny - masz zwyklego SCARTa.

 

i nie chce nic mowic, ale gry na PS2 sa juz tak tanie, ze bawienie w Rippery... :| no comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie chce nic mowic, ale gry na PS2 sa juz tak tanie, ze bawienie w Rippery... :| no comment

A wychodza w Europie tak szybko, ze... no comment ;)

 

@MacOSek - podaj jakiegos linka/namiar gdzie kupiles ten kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

A wychodza w Europie tak szybko, ze...

...ze ja i tak nie nadazalem ich przechodzic ;)

bez przesady - ktos, kto zaczyna przygode z PS2 ma tyle gier do nadrobienia, ze zanim skonczy polowe z nich, to juz wyjdzie PS4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No MacOSek dobrze ze w koncu go masz :) Svideo to nie ta sama para kaloszy co composite, ktore jeszcze hardware'owo naklada nam watermark na obraz :D.

 

Dla zainteresowanych, mam do sprzedania kabelek svideo do ps2/xbox ze switchem firmy BigBen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO kabel RGB daje lepsze kolory (nasycenie) i kontrast niz S-Video, wiec raczej nie masz takiego kabelka ;)

latwo to sprawdzic - wlacz jakis film na DVD i jesli obraz bedzie zielony - to masz kabel RGB. jak bedzie normalny - masz zwyklego SCARTa.

 

i nie chce nic mowic, ale gry na PS2 sa juz tak tanie, ze bawienie w Rippery... :| no comment

Tak mam normalny obraz w filmach ,czyli jednaj to zwykły SCART. A ripper ,bo dostępność do gier jest większa , a nie że jest taniej. Przyznam bez bicia -gry na PS2 są tanie ,ale nie wszystkie tak tanio można dostać. Resident Evil 4 w empiku za 160 zł :-| Aha mam jedno pytanie:

 

Warto brać Killzone ,fajne ta gierka.? Wiem że są recenzje ,ale one nie zawsze oceniają grę prawidłowo. Do tego mogę ją mieć za 49 PLN i to nówkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać Killzone ,fajne ta gierka.? Wiem że są recenzje ,ale one nie zawsze oceniają grę prawidłowo. Do tego mogę ją mieć za 49 PLN i to nówkę :)

Killzone'a trzeba koniecznie zaliczyc! :P

I drogo troche, zwlaszcza ze na allegro to chodzi za grosze. Swoją nieplatyne sprzedałem za całe 15zł :lol:

 

Bajdełej.

Mam kabel ten standardowy który dostalem w pudle. Rozumiem ze kupując kabel RGB zobacze najlepszy obraz, rajt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killzone'a trzeba koniecznie zaliczyc! :P

I drogo troche, zwlaszcza ze na allegro to chodzi za grosze. Swoją nieplatyne sprzedałem za całe 15zł :lol:

 

Bajdełej.

Mam kabel ten standardowy który dostalem w pudle. Rozumiem ze kupując kabel RGB zobacze najlepszy obraz, rajt?

Jesli masz mozliwosc podlaczenia komponentu to bierz taki kabel, jesli tylko s-vieo, to bierz s-video. Na RGB obraz bedzie nieznacznie lepszy, na pewno nie zobaczysz takiej roznicy jak przy przejsciu z composite -> s-video.

 

btw. Costi, albo ktos ze zgromadzonych ktorzy korzystaja z dobrodziejstw componentu. Mozecie mi powiedziec, jak to jest z Progresive Scanem w Soul Caliburku 3?? niby gra z tym wyglada obłędnie, a w rzeczywistości nie ma nawet co porownywac z T5. Nie wiem czy tam sie PS włacza automatycznie czy nie, ale obraz smuży, nie ma płynnego przejscia barw - no gorzej to wyglada niz na crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. Costi, albo ktos ze zgromadzonych ktorzy korzystaja z dobrodziejstw componentu.

Ja sie niestety nie zaliczam do tej grupy - czekam, az ojciec kupi sobie DVD-playera z HDMI, zeby mi zwolnil componenta w TV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań , bo zbieram sie do zakupu PS2 , dlaczego 2 . Po 1 cena , po 2 to dla brata , zeby mi sie od kompa odczepił i mogł grac w COD3 ;)

Wiec nowa konsola w empiku to 599 zł , chciał bym pod to podpiac dysk , czytałem co nieco tez o Swap Magic , .

Wiec. Jesli kupie nowa konsole , to zeby podpiac dysk co jest potrzebne.

I czy na Swap nowym 3.6 ? Bedzie chodzic wszytskie mozliwe kopie , czy trzeba robic chip moda ?

Czy moze kupic http://www.allegro.pl/item159465324_nowe_p...3_41u_w_wa.html ?

 

Moze ktos napisac , co trzeba kupic zeby PS2 + hdd i kopie chodzily :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...