Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, trzeba będzie sprawdzić jak to w praniu wygląda, jakby co mam jeszcze 21' crt do zadań specjalnych ;p

 

Swoją drogą - co do biblioteki gier na ps2 - konsola obchodzi obecnie 9 urodziny (sto lat stooo laat!) i z tej okazji Sony podało różne statsy (były bodajże na polygamii, nie chce mi się szukać ;)) - m.in. to, że ps2 jest w co 3 amerykańskim domu, ogólnie sprzedało się na świecie 140mln sztuk i wreszcie - do końca tego roku liczba tytułów osiągnie 10 000 :)

PS2 była w pierwszych latach krytykowana tak samo jak obecnie 3 - mało (naprawdę) dobrych gier, trudne pisanie gier - tymczasem konsola przebiła szaraka, oby był to dobry prognostyk na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No długo mi było dane czekać na tą konsolę u siebie w domu. A wcześniej grałem tylko u znajomych, albo w pobliskiej kafejce( tak oprócz kompów była sala z wygodnymi kanapami, CRT 21' i grubymi PS2 w specjalnych gablotkach.

 

Swoją mam zaledwie od ponad roku i to dosłownie fartem, bo akurat kumpel się chciał jej pozbyć. Cena już wtedy nówki mnie troszkę zniechęcała i fakt, że wiele tytułów było niedostępnych, a do Allegro w tym czasie miałem odrazę z pewnych względów. Kupiłem jednak używkę od kumpla i przełamałem się i zacząłem zamawiać na Allegro używane gierki, które akurat mnie interesowały.

 

Skoro jesteśmy przy temacie gier to może polecicie jakieś naprawdę ciekawe tytuły. Ja przeszedłem zaledwie z 8 tytułów, a przy 10 000 to aż głowa boli i nie wiem co wybrać. Posiadam/posiadałem GOW 1 i 2 (miód i jeszcze raz miód dla GOW 3 mam zamiar kupić PS3), RE: Code Veronica, Resident Evil 4. MGS 2, 3, Tekken 5, Soul Calibur 3.

 

Co do gatunku to praktycznie każdy, ale głównie z tych co gry posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2 była w pierwszych latach krytykowana tak samo jak obecnie 3 - mało (naprawdę) dobrych gier, trudne pisanie gier - tymczasem konsola przebiła szaraka, oby był to dobry prognostyk na przyszłość ;)

PS2 po 3 latach na rynku było już ponad 45M, a PS3 jest dopiero 25M. PS2 w tym okresie miało sporo naprawdę dobrych gier, m.in. GT3, GTA3, GTA:VC, FFX, FFX-2, NFS:U, MGS2, Kingdom Hearts, TTT, T4, DMC, DMC2 itd. Do tego większość była dostępna tylko na PS2, a są to w większości system sellery :P

Dzisiaj jest trochę inaczej. Mocne exclusive'y można policzyć na palcach jednej ręki...

Prędzej Wii osiągnie taki wynik jak PS2. PS3 to się raczej nie uda :)

 

PS

Po 3 latach na rynku mamy ponad 55M Wii ;] 10M więcej niż miało PS2 ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku PS3 to imho 70-75mln do premiery kolejnej generacji (grudzień 2012?) byłoby dobrym wynikiem :). No i fakt, brak ex'ów jest problemem, liczy się multiplatformowość ;/

 

@Devil - Ico i Shadow of Collossus na dobry początek ;)

 

PS

Wii 9 lat nie dociągnie imho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam do kupienia tanio zepsutą PStwo model 70003 od kolegi (najprawdopodobniej laser) za okazyjną cenę.Zastanawiałem sie nad zrobieniem jej , i z tego powodu mam kilka pytan:

1.Gdy zepsuty jest laser to sonka powinna kręcić płytą?(bo plejka nie kreci wogule) laser świeci posunie sie w góre i w dół i dalej nic.

2.Prowadnica jest sprawna po włorzeniu płyty podjerzdza pod tz.silniczek a po wyjęciu odjerzdza.

3.Sonka nie jest przerobiona kolega ma ja z Angli wcześniej działała po tym jak ja rozkręcił przestała wogule czytać płytki(wcześniej słabo czytała ale działała)

4.Ustawianie napięcia lasera może uszkodzić tylko głowicę lasera czy może równierz coś zepsuć w płycie głównej bo bym spróbował ustawić skoro laser i tak jest uszkodzony

 

Teraz mam takie pytanie czy jak bym kupił na allegro cały mechanizm tz.głowicę silniczek i wszytkie taśiemki to nie powinno być problemów z dziłaniem konsoli?a tak przy okazji zapytam was czy 80zl.za konsolę z okablowaniem bez pada i k.pam. to dobra cena czy nie warto sie w to bawic? czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2 można dostać na Allegro za 200-250 zł sprawne, więc nie wiem.

 

Wymiana Całego mechanizmu nie jest specjalnie trudna. Ostatnio czyściłem cały mechanizm. Rozkręciłem i rozłożyłem konsolę na części. Złożenie nie zajęło mi wiele czasu i nie miałem z tym większych problemów.. Ale czy zabawa warta świeczki ? Nie sądzę. Do tego brak pada i k. pamięci. Nawet jak uda Ci się kupić tanio cały sprawny mechanizm z Laserem to pozostaje jeszcze kupno pada i k. pamięci, a to wydatek nawet 100zł Dlaczego tyle ?

 

 

Bo do PS2 zalecam nówkę Dual Shocka 2, a ten kosztuje jakieś 60-70 zł. Polecam sklep Gekon, bo tam mają na pewno nówki i oryginały. Na Allegro ciężko dostać NÓWKĘ i do tego oryginała. Trzeba się na szukać. To żeby był oryginalny jest IMO dość ważne. Zagraj sobie w God Of War to będziesz wiedział czemu oryginalny DS2 będzie lepszy od taniej podróbki, których pełno na Allegro. Chodzi o bardziej precyzyjne analogi. Sam miałem okazję porównać i faktycznie na DS2 łatwiej się wykonywało ruchy analogiem w pewnych momentach gry, gdzie ważna była precyzja. Na przykład zabicie meduzy, po naciśnięciu "O" i wykonaniu kilku specjalnych ruchów analogiem, na taniej podróbce było cholernie trudne. Na DS2 udawało mi się to za pierwszym lub drugim razem.

 

Co do k. pamięci to też IMO nie warto kupować podróbki, bo któregoś dnia może Cie zdziwić brak save'ów w jakiejś grze. Ponoć znikają. Chociaż znajomy ma taką 64 mb z mcbootem i nie narzeka.

 

Jednak na twoim miejscu rozejrzał bym się nad sprawną konsolą z Allegro. Można trafić na okazję i kupić nawet za 200 zł i to z dwoma oryginalnymi padami + k. pamięci, a nawet paroma grami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie jezeli bym wymienił cały mechanizm czyli (prowadnica laser i silniczek napedzajacy płytke) to nie bylo by raczej komplikacji.Bo przeczytałem na necie ze mogły pujść bezpieczniki lub jakis czujnik od właczania lasera,dodam ze konsola normalnie dziala wiatrak chodzi pracuje cicho usb sprawne.Bo znalazłem na allegro cały mechanizm za 77zl.ok100zl. z przesyłka wyjdzie,a PSa jednak kupiłem za 50zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc z przekonaniem stwierdzam, iż jeśli ktoś ma LCD 22" i chce zmienić kabel z Composite>SCART na Component, to naprawdę warto. Różnica jest naprawdę wyraźna. W moim przypadku wszystkie gry odpalają w 576i (gram w proporcjach 16:9).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to Wii śmierdzi.

 

A na serio to po 1mc zabawy się odechciewa (nawet WiiFit, wolę biegać).

 

 

Fajnie by było żeby PS3 rozwinęło skrzydła... W końcu bym może pozbył się Xzłoma (który nawiasem mówiąc kolejny się spitolił :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG. Jak czytam takie posty to mi się odechciewa wchodzić na to forum. Co masz na myśli fajnie by było jakby PS3 rozwinęło skrzydła ? Myślę, że gier już sporo wyszło, a znając Sony będzie jeszcze lepiej. Sony tak prędko nie uśmierci tej konsoli jak to zrobił Microszit z Xboxem 1. Co nie zmienia faktu, że Xbox 360 to żaden złom. Ba ma sporo zalet. Jedyna poważne wady to wysoka awaryjność i płatne granie online. Ale na szczęście można powiedzieć, że owa awaryjność w nowych modelach została mocno obniżona. Poza tym jest gwarancja. No chyba, że miałeś wielkiego pecha jak mój szwagier, któremu padły w ciągu roku 3 konsole. I to wszystkie nowe i wszystkie to były Falcony. Teraz ma prawie rok Jaspera (wymieniony za 3 z rzędu Falcona) i nie narzeka. Kolejność była taka RRoD, E74, RRoD ;) Inny powód narzekania ludzi to brak gwarancji ze względu na przeróbkę. Ale to już ich problem. Chociaż różnie można na to patrzeć w świetle polskiego Prawa. I jeszcze uwzględniając,że konsola nie jest w pełni zgodna z tym co oferuje. Tyczy się to oczywiście braku polskiego Xbox Live

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony tak prędko nie uśmierci tej konsoli jak to zrobił Microszit z Xboxem 1.

Oj, uwazalbym. Co prawda zycze tej konsoli jak najlepiej, ale ostatnie numery z wycinaniem kompatybilnosci wstecznej w PS3 nie napawaja optymizmem w kwestii podobnych praktyk w nastepcy.

 

ów awaryjność

Awaryjnosc jest rodzaju zenskiego, wiec "owa awaryjnosc" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok. Wcześnie rano było ;) Do pracy trzeba wstać ;)

 

A co do wycinania kompatybilności wstecznej czy ostatnia plotka o blokadzie instalacji innego softu faktycznie nie napawa optymizmem. Ale nie oszukujmy się. PS2 i z osobna PSX jako konsole dały mi więcej radochy z grania niż X360.

 

Po za kilkoma perełkami jak Gears Of War 2, Halo 3 czy Dead Rising (wymieniam tylko te w które nie można zagrać na PC) ta konsola nawet w połowie nie dała mi tyle zabawy co wyżej wspomniane platformy. Nie chcę tu wywoływać burzy, ale jakby PS3 miało jeszcze pożyć te 2-3 lata to sytuacja może być nawet podobna do tej z PS2 i Xbox'em. Gdy na PS2 jeszcze wychodziły gry (i wciąż wychodzą), gdzie na Xboxa 1 praktycznie w ogóle. A jak na razie to nawet X360 nie oferuje (dla mnie) żadnej ciekawej gry tylko na tą konsolę.

 

Czekam na Alan Wake, ale co potem ? Jak też sprawy potoczą się z PS3 ? Jeśli chodzi o Exclusive'y to konsola od Sony ma się troszkę lepiej. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomimo mojego 27letniego życia nie miałem wcześniej do czynienia z graniem na PS2 - aż do ostatniego tygodnia kiedy kumpel którego do którego przyjechałem na ślub nie pożyczył od znajomego konsoli...

 

z całego zakresu gier przypadł mi do gustu burnout revenge (w FPS'y po prosu nie umiem na konsoli grać)

tak więc postanowiłem sobie kupić taką zabawkę (w zasadzie z myślą tylko o wyścigach samochodowych)

 

w związku z powyższym mam kilka pytań jako do was bardziej doświadczonych w tym biznesie :)

- jaką wersję konsoli najlepiej kupić (chodzi mi o awaryjność)?

- czy podpinając konsolę do LCD 37 cali będzie to jako tako wyglądać?

- pchać się w używkę czy polecacie jednak nówkę?

- czy kupować coś już przygotowanego na kopie zapasowe(jak konsola traktuje płyty?)

- czy na coś mam szczególnie zwracać uwagę przy zakupie?

 

od razu mówię - nie kupie ps3/xbox 360 bo mnie żona zatłucze jak tyle wywalę na zabawkę.... wiem też że spora część tych gier jest na PC do którego mogę dokupić pady - ale chcę to potraktować jako rozrywkę jak kumple wpadną na piwo...

 

Z góry dzięki - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Atrus

Kup nowke 399zl,nie przerabiaj,gry chodza po 30zl ;).

KABEL PS2 PS3 DO TV COMPONENT DZWIEK AV HD HDTV (1500377146) - Aukcje internetowe Allegro tego typu kablem podlacz pod LCD.

 

Z wyscigow kup na pierwszy ogien Gran Turismo 3 jak zmeczysz cale kup Gran Turismo 4 (koniecznie w takiej kolejnosci i nie pytaj dlaczego,poprostu kup). Kup God Of War i Resident Evil 4,zona ma Cie z glowy na miech ;),a Ty masz banana od ucha do ucha i fun z grania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z powyższym mam kilka pytań jako do was bardziej doświadczonych w tym biznesie :)

1. jaką wersję konsoli najlepiej kupić (chodzi mi o awaryjność)?

2. czy podpinając konsolę do LCD 37 cali będzie to jako tako wyglądać?

3. pchać się w używkę czy polecacie jednak nówkę?

4. czy kupować coś już przygotowanego na kopie zapasowe(jak konsola traktuje płyty?)

5. czy na coś mam szczególnie zwracać uwagę przy zakupie?

 

1. taką, jaką taniej dostaniesz ;-)

2. tak sobie... zależy jeszcze jaki TV, ale ogólnie to na kineskopie dużo lepiej wygląda

3. jak masz kasę to kupuj nówkę, przynajmniej gwarancja będzie

4. jak koniecznie chcesz odpalać "kopie zapasowe" to kup już przerobioną. Niektóre sklepy sprzedają przerobione nówki z gwarancją.

5. na kolor - różowa nie każdemu pasuje do salonu ;-)

 

od razu mówię - nie kupie ps3/xbox 360 bo mnie żona zatłucze jak tyle wywalę na zabawkę....

 

x360 można za ~400zł kupić :P

 

 

PS

a nie myślałeś o pierwszym Xboxie? konsola jest niezniszczalna, samochodówek też dużo - burnouty, pgry, forza

do tego po przerobieniu to całkiem niezły media center jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nowke 399zl,nie przerabiaj,gry chodza po 30zl ;).

KABEL PS2 PS3 DO TV COMPONENT DZWIEK AV HD HDTV (1500377146) - Aukcje internetowe Allegro tego typu kablem podlacz pod LCD.

 

Z wyscigow kup na pierwszy ogien Gran Turismo 3 jak zmeczysz cale kup Gran Turismo 4 (koniecznie w takiej kolejnosci i nie pytaj dlaczego,poprostu kup). Kup God Of War i Resident Evil 4,zona ma Cie z glowy na miech ;),a Ty masz banana od ucha do ucha i fun z grania ;).

 

Sony Playstation 2 Slim Emotion Engine @ 128 bit 300 MHz 40 kB cache - Konsole - Sony Playstation 2 Slim Emotion Engine @ 128 bit 300 MHz 40 kB cache cena od 348.99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie polecam brać używek. Nawet jak gość nie ładował do konsolki mod-chipa to laser i tak może być już nieco zjechany. Niestety, ale napęd DVD to najsłabszy element tej konsoli. A co do przeróbek to wcale nie trzeba inwestować wspomniany Mod-chip. Wystarczy przeróbka na karcie pamięci. Na znanej stronie z aukcjami z pewnością znajdziesz. Jest nawet możliwość zamówienia paru kopi dla testów. Opcja również zalecana do nowych konsol, bo oszczędza laser. Ba nawet można nagrać na Pendrive'a i grać.

 

 

Chociaż szczerze wolałbym jednak oryginały. Zwłaszcza po tej cenie. Potem będziesz miał setki gier i żadnej nie ukończysz. Nówkę PS2 masz już od 350 zł. Ath dał Ci linka. Warto się zastanowić. Zwłaszcza jak masz zamiar dłużej na tym grać. A jak nie przerabiasz to tym bardziej warto kupić nówkę.Po prostu nowy laser lepiej sobie poradzi z porysowanymi używanymi grami. Jedyne co musisz zrobić to dokupić drugiego pada. Najlepiej by było kupić Dual Shocka 2. Ale tylko oryginał. Cena ok 50-60 zł. Wiem drogo, ale i tak będzie lepiej niż na podróbie czy już potarganym używanym oryginale. Ale jak tak bardzo chcesz zaoszczędzić te 100 zł i dostać parę gier to oczywiście kupuj. Ale upewnij się w jakim stanie jest konsola. Jak laser jest zjechany to na przykład nie będzie chciał czytać płyt DVD DL. Niektóry gry były wydawane na nośnikach dwuwarstwowych. Na przykład God Of War 1 i 2.. Do tego mogą Ci przerywać filmiki w przypadku pozostałych gier. Można też oczywiście wymienić laser. Koszt niewielki i roboty też nie za dużo. Ogólnie polecam jednak nówkę sztukę + oryginały. Te kilka tytułów nie powinno Cie kosztować więcej niż 300-350 zł. Średnia cena gry na PS2 używanej to właśnie 30 zł.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie polecam brać używek. Nawet jak gość nie ładował do konsolki mod-chipa to laser i tak może być już nieco zjechany. Niestety, ale napęd DVD to najsłabszy element tej konsoli.

 

nowy laser do slima to ~35-40zł z przesyłką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Ale nówka w tej cenie mimo wszystko lepsza i do tego na gwarze. PS2 raczej się tak nie psuje, ale różnie może być. Musiałby tylko dokupić pada. I jak tak bardzo chce to mcboot'a jeszcze. Chociaż ja bym kupował oryginały w tej cenie. Ale to głównie z osobistych względów. Lubie po prostu kolekcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak planowałem kupowanie oryginałów - może to śmiesznie zabrzmi ale naprawdę martwiłem się o płyty... widziałem stan płyt u znajomego - tak więc zostanę na kupnie używki w wersji SCPH 90004 nie powinna być strasznie zużyta a będę miał i karte i 2 pady i jakieś gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...