Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś chce parytjke w ET PS2 vs Dureń :lol: Gry macie może lepsze (takie durne na singla) ale multi należy do PC na wieki :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: A tak w sumie ciekaw jestem jak będzie wyglądać HL2 na PS2 i nie powiem na X 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie mi tłumaczyć co daje 128-bit w przypadku procesora PS2 , wiadomo , że w jednym cyklu zegara można zaadresować aż 16Bajtów danych , ale jest taktowany tylko na 300Mhz!

Tylko co z tego , że technologicznie jest Ps2 z przodu? Takie gadanie jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font> warte , liczy się wydajność i ograniczenia konsol , które niestety są coraz bardziej widoczne , a największym ograniczeniem jest ilość pamięci zastosowanych w konsolach! Niestety ale producenci konsol szukając oszczędności (?) pakują do nich zbyt mało pamięci RAM!

I ja już leje ze śmiechu jak czytam pierwsze dane nt. specyfikacji Xbox2 , w którym ma być "aż 256MB pamięci ", dodatkowo zunifikowanej (dzielonej między grafikę , CPU i Dźwięk) ! Śmiech na sali , biorąc pod uwagę to , że konsola ma się ukazać prawdopodobnie pod koniec 2005 roku!

zobacz ile pamięci ma poczciwy "szarak" a i tak dawał sobie znakomicie rade przez tyle lat. grafika to nie wszystko . liczy się miodność a jak wiadomo konsole mają jej najwięcje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem. PS2 jesli chodzi o technologie jeszcze dzisiaj jest w stanie dokopac blaszakom(nie chodzi o szybkosc). XBOX ma 32bit'owy procek wziety z blaszaka. Podobnie jak k. graficzna. PS2 jest zrobiony od nowa. Nie ma czesci pochodzacych od PC'ta(nie liczac HDD, FireWire itp.). A co to daje? Daje duzo. Min. wiele efektow mozliwych do uzyskania przez konsole nie mozlieych do uzyskania na PC. Wlasnie dzieki takim szczegolikom grafika na PC i PS2 moga sie znaczaco roznic. PC ma bardzo czysta grafike, bardzo ostra. Ale monitor, FSAA wplywaja tak na grafike. Za TV pozytywnie wlywa na grafike i poprawia ja w przypadku konsol. Dzieje sie tak dzieki sprzetowemu rozmyciu jakie daje TV. Dlatego np. nie da sie tak latwo zrobic emulatora PS2 na PC, mimo ze teoretycznie PC pociagnie wszystkie gry z PS2. Niestety roznice w architekturze tak wplywaja oraz to ze konsola nie posiada OS'a(sytemu operacyjengo), ktory potrafi zjesc duzo sasobow blaszaka.

Nie bardzo rozumiem co piszesz. Albo specjalnie niejasno sie wypowiadasz zebysmy nie zrozumieli albo sam nie do konca wiesz w czym rzecz.

Szczegolnie chodzi mi o ten tlusty druk.

Ja myslalem, ze jest wrecz odwrotnie. Pozniej jeszcze piszesz, ze to TV polepsza grafike konsoli.

Z tymi procesorami chodzilo mi o to abys wytlumaczyl na czym polega ten fenomen procesora PS2, ktory jest 128bitowy.

Juz dawno PC mogly miec procesory 128bitowe. Konsole MUSIALY miec poniewaz taktowanie ich prockow nie moze byc takie wysokie ze wzgledu na szyne danych oraz predkosc pamieci. Dlaczego ?

Bo konsola kosztowalaby tyle co blaszak !

O to mi tylko chodzilo ale widze, ze gdzies tylko uslyszales o 128Bitowym procesorze w PS2 i twierdzisz, ze jest 100lat swietlych przed dzisiejszymi CPU z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś chce parytjke w ET PS2 vs Dureń  :lol: Gry macie może lepsze (takie durne na singla) ale multi należy do PC na wieki :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!: A tak w sumie ciekaw jestem jak będzie wyglądać HL2 na PS2 i nie powiem na X  8)

ja jestem ciekaw czy bedzie dzialać, i jak bedzie wyglądać na twoim sprzecie :) zanim hl2 wyjdzie twój konfig bedzie za słaby aby pograć w najnowszego pasjansa :) :) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaaaa może Twój komp to bochater :?: Jak FarCry chodzi na max detalach przy 1024x768 to HL2 na pewno pójdzie na 640x480 :!: A nawet jeśli będzie za słaby wezme coś kaski i przejada sie do odpowiedniej instytucji (sklepik :lol: ) i kupie co trzeba... A co do gier na PS2 to istny szajsung :!: Proponuje podłączyć kompa pod TV i kupić pada to samo a nawet lepiej :!: Ciekaw jestem jak sie pisze życiorys na PS2... Taa szybkie manipulowanie padem :lol: A tak poza tym częścio od kompa też są sprzedawane do PS2 np Klawiaturka i mysz dużo lepsze od pada który nadaje sie do Tekena :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaaaa może Twój komp to bochater :?:  Jak FarCry chodzi na max detalach przy 1024x768 to HL2 na pewno pójdzie na 640x480 :!:  A nawet jeśli będzie za słaby wezme coś kaski i przejada sie do odpowiedniej instytucji (sklepik  :lol: ) i kupie co trzeba... A co do gier na PS2 to istny szajsung :!:  Proponuje podłączyć kompa pod TV i kupić pada to samo a nawet lepiej :!: Ciekaw jestem jak sie pisze życiorys na PS2... Taa szybkie manipulowanie padem  :lol:  A tak poza tym częścio od kompa też są sprzedawane do PS2 np Klawiaturka i mysz dużo lepsze od pada który nadaje sie do Tekena :!:

twoja wypowiedz świadczy o twojej wiedzy i wieku....

 

 

nikt nie porównuje tu ps2 do pc pod względem pracy!!!

 

pc do pracy i gier. konsola do gier i czasem do filmów.

 

dzięki za rade! dzisiaj podłącze kompa do TV i zagram w gran turismo :) :) :) bedzie wyglądać tak jak na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co do RAM'u w konsolach.

Nie patrz na konsole z perspektywy blaszaka. W blaszaku 256MB to dzisiaj malo ale w konsolach to bardzo duzo. Po pierwsze konsola nie ma systemu operacyjnego tak jak blaszak. W naszym blaszaku najwiecej ramu pozera wlasnie sam system operacyjny i tutaj trzeba najpierw nakarmi OS a dopiero potem wykorzystywana jest na inne zasoby kompa. Wiec gadki typu ze 256MB to cholernie malo jest smieszne. Trzeba popatrzec do czego ta pamiec bedzie wykorzystywana. Tam kazdy MB pamieci mozna wykorzystac w przeciwienstwie do blaszaka gdzie jest zainstalowany OS, antywirus, firewall i inne programy pracujace w tle oraz wiele uslug systemowych wiec nie porownuj pamieci blaszaka z pamiecia konsol bo nie wiesz co piszesz.

 

Juz dawno PC mogly miec procesory 128bitowe. Konsole MUSIALY miec poniewaz taktowanie ich prockow nie moze byc takie wysokie ze wzgledu na szyne danych oraz predkosc pamieci. Dlaczego ?

Oczywiscie. A nie ma ich bo chcieli najpierw wyprzedac 32bit'owe i 64bito'owe ktore wyprodukowali az nadto.

Procesory 128bit'owe to mozesz zobaczyc chyba w pentagonie a nie w blaszakach na biurku. 64bit'owy procesor dla blaszaka jest produkowany od niedawna(Athlon 64) niestety jego cena jak narazie odstrasza i tansze wersje kosztuja tyle co PS2.

Co do taktowania prockow to znowy patrzysz na to ze strony blaszaka. Skoro w blaszaku jest zrobione tak ze taktowanie procesora = magistralaxmnoznik, a do tego magistrala jest wspolna dla wszystkich komponentow(chyba ze masz nForce lub najnowsze plyty Intela). Pamietaj ze konsoli nie sklada sie tak jak blaszaka(chyba tylko X'a). Tam kazdy procesor robi co innego, nie musza one byc powiazane jedna magistrala. A co do niskiego taktowania procka PS2 to powiem ze MHz w procesorze to nie wszystko. 3GHz procesor Intela jest wolniejeszy od 800MHz procesora Motoroli. Wiec nie same MHz swiadcza o szybkosci procesora.

O to mi tylko chodzilo ale widze, ze gdzies tylko uslyszales o 128Bitowym procesorze w PS2 i twierdzisz, ze jest 100lat swietlych przed dzisiejszymi CPU z PC.

Juz dlugo siedze w tematyce komputerow. Moj pierwszy to byl 8bit'owy commodore. Przeszedlem przez amige, 386 az do dzisiejszych prockow.

A 128bit'owy procek w PS2 jest technologicznie daleko przed 32bit'owymi dzisiejszymi prockami. Mimo malego teoretycznie taktowania jest w stanie wykonywac obliczenia o ktorych 32bit'owe procesory nawet o 2x wiekszym taktowaniu moga pomazyc(w dniu premiery byl jednym z najmocniejszych procesorow produkowanych seryjnie).

Nie zawsze liczy sie taktowanie(Motorolla bije najsilniejszego intlela bez problemu) ale takze architektura ukladu.

Ja myslalem, ze jest wrecz odwrotnie. Pozniej jeszcze piszesz, ze to TV polepsza grafike konsoli.

Nie mowie tutaj o rozdzielczosci ale o czyms takim jak rozmycie obrazu, dzieki czemu np. na starym PSX'ie nie bylo tak widac pixeli. Do tego krawedzie dostaja jakby antyaliasingu dzieki temu rozmyciu. Oczywiscie ze na TV nie uzyskasz takich rodzielczosci jak na monitorze ale wlasnie przez to ze monitor ma takie ogromne rozdzielczosci jak i ostrosc obrazu grafika wyglada sztucznie i nie poprawi tego nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo ale konsola jest dla mniej wymagających :!: Jak ktoś ma pojęcie o grach na PC to uruchomi wszystko obcinając odpowiednio detale :lol: A na PS2 co :?: Włożyć płytke i koniec... Sory ale wieku sie nie czepiaj bo jeszcze na tym źle wyjdziesz... Może i jestem młody ale ma wiedza jest duża. Co mnie to obchodzi że na PS2 nie da sie pisać :?: To jest zabawka dla dzieciaków :!: A tak nawiasem mówiąc widać że nie grałeś na TV w Colina 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie mi tłumaczyć co daje 128-bit w przypadku procesora PS2 , wiadomo , że w jednym cyklu zegara można zaadresować aż 16Bajtów danych , ale jest taktowany tylko na 300Mhz!

Tylko co z tego , że technologicznie jest Ps2 z przodu? Takie gadanie jest <font color="#FF0000">[ciach!]</font> warte , liczy się wydajność i ograniczenia konsol , które niestety są coraz bardziej widoczne , a największym ograniczeniem jest ilość pamięci zastosowanych w konsolach! Niestety ale producenci konsol szukając oszczędności (?) pakują do nich zbyt mało pamięci RAM!

I ja już leje ze śmiechu jak czytam pierwsze dane nt. specyfikacji Xbox2 , w którym ma być "aż 256MB pamięci ", dodatkowo zunifikowanej (dzielonej między grafikę , CPU i Dźwięk) ! Śmiech na sali , biorąc pod uwagę to , że konsola ma się ukazać prawdopodobnie pod koniec 2005 roku!

zobacz ile pamięci ma poczciwy "szarak" a i tak dawał sobie znakomicie rade przez tyle lat. grafika to nie wszystko . liczy się miodność a jak wiadomo konsole mają jej najwięcje....

Zgadzam się z tobą , że najbardziej liczy się miodność i grafika to nie wszystko.

Ale niestety pamięć bardzo ogranicza konsole , za bardzo i twierdzę że głównie np. przez ten element taki Driv3r jest tak skopany.

Co do szaraka , pamiętasz może dlaczego TTT nie ukazał się na nim mimo , że na automatowym odpowiedniku psx hulał aż miło :wink:.

 

A co do gier na PS2 to istny szajsung

Zaślepiony fanboyowski dzieciak :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaaaa może Twój komp to bochater :?:  Jak FarCry chodzi na max detalach przy 1024x768 to HL2 na pewno pójdzie na 640x480 :!:  A nawet jeśli będzie za słaby wezme coś kaski i przejada sie do odpowiedniej instytucji (sklepik  :lol: ) i kupie co trzeba... A co do gier na PS2 to istny szajsung :!:  Proponuje podłączyć kompa pod TV i kupić pada to samo a nawet lepiej :!: Ciekaw jestem jak sie pisze życiorys na PS2... Taa szybkie manipulowanie padem  :lol:  A tak poza tym częścio od kompa też są sprzedawane do PS2 np Klawiaturka i mysz dużo lepsze od pada który nadaje sie do Tekena :!:

Oczywiscie bo wszystkie gry z PS2 chodza na blaszaku.

Wiesz nie piernicz takich glupot. 90% tytulow, ktore sa na PS2 nigdy nie zostanie przekonwertowane na blaszaka wiec jak chcesz grac na blaszaku w gry z PS2?

Oczwiscie mozesz poczekac jeszcze 5 lat az wyjdzie jakis dobry emulator PS2 i bedziesz mial niezly komputer aby gry dzialaly w miare szybko i bez problemu. Ale wtedy juz bedzie PS3 ktory bedzie mial znowu pelno gier, ktore nigdy nie pojawia sie na blaszaku. Wiec oczywiscie za te 5lta moze pograsz sobie w hiciory na PS2 tylko ze wtedy grafika tych gier bedzie cie odpychac. No ale ty jestes magikim i jak podlaczysz pod TV to wszystko bedzie dzialac.

Powidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co do RAM'u w konsolach.  

Nie patrz na konsole z perspektywy blaszaka. W blaszaku 256MB to dzisiaj malo ale w konsolach to bardzo duzo. Po pierwsze konsola nie ma systemu operacyjnego tak jak blaszak. W naszym blaszaku najwiecej ramu pozera wlasnie sam system operacyjny i tutaj trzeba najpierw nakarmi OS a dopiero potem wykorzystywana jest na inne zasoby kompa. Wiec gadki typu ze 256MB to cholernie malo jest smieszne. Trzeba popatrzec do czego ta pamiec bedzie wykorzystywana. Tam kazdy MB pamieci mozna wykorzystac w przeciwienstwie do blaszaka gdzie jest zainstalowany OS, antywirus, firewall i inne programy pracujace w tle oraz wiele uslug systemowych wiec nie porownuj pamieci blaszaka z pamiecia konsol bo nie wiesz co piszesz.

Ja to wszystko bardzo dobrze wiem , ale zrozum , że w takim Xboxie2 będzie siedział GPU o wydajnośći przynajmniej takiej jak dzisiejszy Geforce 6800Ultra , czy najnowszy Radeon (od ATI zresztą i co by nie mówić jak na premierę za 1.5 roku to konsolka już będzie w tyle za PC) i myślisz że 256MB RAMU nie będzie ograniczało tej konsoli? Moim zdaniem będzie jeszcze bardziej ograniczało niż X-boxa 1!

Tak na marginesie to moim zdanie Xbox powinien posiadać te 256 MB Ramu, wtedy z konwersją takiego Far Cry czy Mafii nie było większego problemu , ale i tak producenci konsol leją na to ciepłym moczem , niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo można powiedziec o grach z PC, które są piękne tylko na blaszaku. A co do emulowania gier nic takiego nie napisałem więc niezłą masz wyobraźnie :!: Czasem szkoda że gry z PS2 nie wychodzą na kompa ale można bez nich przeżyć :!: A gry na TV z kompa to mam na myśli te istniejące na PC... Jak Colin czy GTA :!: Powodzenia w dalszym szukaniu dziury w całym 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole sie kupuje dla gier a nie dla sprzetu. To podstawowa roznica miedzy swiatem PC a konsolami. Mi naprawde wisi co jest w srodku w tych pudelkach (ile MHz ile RAM? bosz po co to komu potrzebne) - one maja mi dawac rozrywke i spelniaja swoje zadanie lepiej niz PC (to moje wlasne zdanie i nie koniecznie musi sie zgadza z opinia czytajacego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko bardzo dobrze wiem , ale zrozum , że w takim Xboxie2 będzie siedział GPU o wydajnośći przynajmniej takiej jak dzisiejszy Geforce 6800Ultra , czy najnowszy Radeon (od ATI zresztą i co by nie mówić jak na premierę za 1.5 roku to konsolka już będzie w tyle za PC) i myślisz że 256MB RAMU nie będzie ograniczało tej konsoli? Moim zdaniem będzie jeszcze bardziej ograniczało niż X-boxa 1!  

Tak na marginesie to moim zdanie Xbox powinien posiadać te 256 MB Ramu, wtedy z konwersją takiego Far Cry czy Mafii nie było większego problemu , ale i tak producenci konsol leją na to ciepłym moczem , niestety.

Wlasnie nigdy niektorych gier, ktore sa na konsolach nie bedzie na blaszakach. Do tego na blaszaku jest male urozmaicenie gier. Wiekszosc firm wydaje tylko FPP. Dowod: Nikt nie mowi o niczym innym od 2 lat tylko o Doomie i Half-Lifie2. Caly swiat blaszakow praktycznie zyje tylko premiera tych gier.

Oczywiscie sa fajne gry na blszaka ale np. ostanio nie wyszla jakas niezla strategia. A przeciez strategie na blaszakach to exclusiv. Powinno byc ich troche. A ja od czasow swietnego Warcrafta 3+dodatek nudze sie. Brak dobrej strategi. A war3 znudzil mi sie. No ale ciagle wszyedzie trabia od 2 lat ze zaraz bedzie premiera domm'a3 i Halfa2. Szkoda ze tylko o nich gadaja bo ciagle premiere przekladaja. Na FC zawiodlem sie. Jednynie Call od Duty przyciagnal mnie do ekranu ostanim czasy z FPP. Ale juz nudza sie. RPG. Sa fajne oczywiscie na blaszakach. Baldur, newerwinter, Icewind Dale. No ale ile mozna grac ciagle w RPG'i. Mozna tez powiedziec ze jest jeszcze Spinter Cell 2. Gralem, fajne ale to za malo troche. A patrzac sie na ostatnie premiery gier na PC to 70% to FPP, 10% RPG, 5% strategie a pozostale 5% reszta. Np. kolejna czesc Fify lub nastepny NFS. Czasem trafi sie perelka ala Colin ale to bardzo rzadko. Poprostu blaszak jest zapchany grami typu FPP a ja mam ich juz dosyc. Moze i w Hala2 bym zagral bo 1 mi sie podobala ale Doom3 strasznie nie podoba mi sie. Nie wiem czemu ale nie podoba mi sie i juz. I tak mam wybor na blszaku. Znowu wlaczyc CoD lub inna gre FPP czy zagrac znowu w warcrafta. Nawet w moja ukochana gre jaka jest Heroes of Might&Magic nie chce mi sie grac bo kazda mape przeszedlem na kilka sposobow. Poprostu gry na blaszaka sa juz nudne i bez polotu. Wiekszosc producentow robi gry FPP bo tam najlepiej pokazac nowe wynalazki graficzne ala PS2.0 itp. Ale te gry maja wiele wad. Sa skrajnie nierealistyczne. Przeciez jest tyle gatunkow gier a na blaszka ciagle tylko to samo. FPP,FPP,FPP. Nie rozumiem tego zamilowania do tego typu gier. Z jednej strony musza byc bo sa fajne ale nie aby wybor miec czy zagram w CoD czy FarCry bo to zaden wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie kolego mylisz najnowszą strategią jest choćby Soldiers: Heroes of World War. A moża powiedzieć że w przyszłym roczku wychodzi Lord of The Ring. Co trzeba przyznać na Blaszaki jest BARDZOOO mało platformówek ostatnia jaka wyszła to I-Ninja. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie kolego mylisz najnowszą strategią jest choćby Soldiers: Heroes of World War. A moża powiedzieć że w przyszłym roczku wychodzi Lord of The Ring. Co trzeba przyznać na Blaszaki jest BARDZOOO mało platformówek ostatnia jaka wyszła to I-Ninja.  :?

W przyszlym roku :]. Kurcze dopiero minelo pol roku tego roku. Gdzie tam nastepny rok. Przeciez to smieszne. 1 gre podales a 2, ktorej premiera bedzie za pol roku albo i pozniej. Siwetnie. Gra strategiczna na pol roku, coz mozna chciec wiecej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, ze jest zalew konkretnych tytulow.

Pamietam premiery hitow: HL, SIN, Blood2. Kazdy sie jaral ale malkontenci narzekali, ze wszystko to samo, ze samo FPP.

Te gry przeszly do legend.

Pozniej byl wysyp RTS. Pewnie maniacy tegoz gatunku zasypaliby mnie tytulami. Ja sie nie znam za bardzo na RTS ale wiem, ze kilka swietnych powychodzilo i z tego co pamietam to w kazdym ŚGK, CDA, Resecie i innych gazetach 80% to byly RTS.

Pozniej w cholere wyscigowek colin03, railli championship, toca racer, i inne.

Nie wiem czemu tak sie dzieje ale zawsze jest sezon na konkretne typy gier i nie ma co narzekac.

Jak juz ktos madrze w tym watku powiedzial.

PS2 jest do grania, PC do grania i pracowania.

PS2 nigdy nie dorowna PC i nie ma co tlumaczyc, ze konsola ma 2 lata. To jest jej wada i zaleta. Wada bo to juz stary sprzet i nie da sie w nim nic ulepszac a zaleta, ze to wlasnie stary sprzet, a nadal wychodza na na nowe gry.

Raz kosztem grafiki, raz opracowaniem gry, a raz po prostu niedbalstwem developerow, ktorzy chca wydrzec kase z graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecety wypierane przez konsole

Snake; środa, 14 lipca 2004

 

 

Od jakiegoś czasu można zaobserwować, że na PC wychodzi coraz mniej dobrych gier, bowiem te przenoszą się na konsole. Za nimi idą oczywiście gracze, przez co jeszcze bardziej spada zainteresowanie pecetami ze strony developerów.

Michael Goodman analityk pracujący dla Media & Entertainment Strategies twierdzi, że wzrost rynku konsolowego oddziałuje negatywnie na sprzedaż gier na PC. Powiedział on również, że pecetowcy właśnie z tego powodu przerzucają się na konsole. W ten sposób zmniejsza się sprzedaż gier na te platformy, maleje zaś na blaszaki.

Pecety ratują na razie gry online, których sprzedaż zwiększa się w dość szybkim tempie. Analitycy przewidują, że ten rodzaj rozrywki do 2008 będzie przynosił dochód z abonamentów rządu 1.1mld USD.

 

Zródło www.gry.wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecety wypierane przez konsole

Snake; środa, 14 lipca 2004

 

 

Od jakiegoś czasu można zaobserwować, że na PC wychodzi coraz mniej dobrych gier, bowiem te przenoszą się na konsole. Za nimi idą oczywiście gracze, przez co jeszcze bardziej spada zainteresowanie pecetami ze strony developerów.

Michael Goodman analityk pracujący dla Media & Entertainment Strategies twierdzi, że wzrost rynku konsolowego oddziałuje negatywnie na sprzedaż gier na PC. Powiedział on również, że pecetowcy właśnie z tego powodu przerzucają się na konsole. W ten sposób zmniejsza się sprzedaż gier na te platformy, maleje zaś na blaszaki.

Pecety ratują na razie gry online, których sprzedaż zwiększa się w dość szybkim tempie. Analitycy przewidują, że ten rodzaj rozrywki do 2008 będzie przynosił dochód z abonamentów rządu 1.1mld USD.

 

Zródło www.gry.wp.pl

na moj gost takei argumenty raczej nei przekonają zatwardziałych maniaków PC na przejście na konsolę....

 

 

Z innej beczki, gdyby na konsoli grało się miłow FPP to już dawno bym się przesiadł, lecz grając w HALo na Xboxie i MOH na PS2 stwierdzam że konsolom jeszcze dużo brakuje... Jakość grafiki i inne duperele z tym związane mnie nie obchodzą, ważna jest dla mnei sama gra...

i ciekaw jestem jak będą wyglądać FAr Cry i HL2 na PS2 (wkońcu chodzą słuchy ze obie gry mają zostać wydane na tę platformę....)

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Jak juz ktos madrze w tym watku powiedzial.

PS2 jest do grania, PC do grania i pracowania.....

.

ale kto komu zabrania mieć PS2 (lub inna konsolę) do grania i do tego PC'ta do innych żeczy, i tez do grania. Nie ma to jak multiplatformowość :) ktorą wyznaje od czasów PSX'a i PCtów tamtej generacji... nie zapomne takich gierek jak Teken'y jedynki i dwojki, grantturizmumy i inne tego typu hity z pleja, ale też warcraft 1 i 2, diablo 1 z pcta. Notabene ostatnią gierą w ktorą grałęm był Colin 4 z PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie pod względem FPP i RTS PC jest niezastąpiony (takie jest moje zdanie),ale niechciał bym cie zmartwic ale ja bym na twoim miejscu bardziej sie przejmował jak tobie pujdzie H-L2 i Far Cry jak by nie patrzec na poczciwym już GF2 :roll: .Po na PS2 i Xboxa obetną troche tego i tamtego ale bedzie hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie pod względem FPP i RTS PC jest niezastąpiony (takie jest moje zdanie),ale niechciał bym cie zmartwic ale ja bym na twoim miejscu bardziej sie przejmował jak tobie pujdzie H-L2 i Far Cry jak by nie patrzec na poczciwym już GF2  :roll: .Po na PS2 i Xboxa obetną troche tego i tamtego ale bedzie hulać.

Na PC sam sobie moge poobcinac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie pod względem FPP i RTS PC jest niezastąpiony (takie jest moje zdanie),ale niechciał bym cie zmartwic ale ja bym na twoim miejscu bardziej sie przejmował jak tobie pujdzie H-L2 i Far Cry jak by nie patrzec na poczciwym już GF2  :roll: .Po na PS2 i Xboxa obetną troche tego i tamtego ale bedzie hulać.

to ja akurat wiem :lol: . Tylko jest jeden mały chaczyk, walnąć znowu kasiore na pieca czy wkońcu zainwestowac we własną konsole, a nie pożyczać od znajomych... :P

 

Walnąc kasiore na pieca w moim przypadku tez nie jest tak kolorowo.. moge sobie kupić jakąś grafe żedu GF FX 5200 lub Radeon 9550/9600 i znowu po jakimś czasie wymieniać. A jak ktoś się zapyta czemu nei odrazu jakiegoś radzia 9800, a no dlatego, że zaraz tsza wymieniać ram, mobo, proca, bo bendą ograniczać karte.. jak widać komp to studnia bez dna :(..... dlatego dzieli mnie o krok aby wkońcu zainwestowac w tą konsole i mieć wszystko gdzieś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie pod względem FPP i RTS PC jest niezastąpiony (takie jest moje zdanie),ale niechciał bym cie zmartwic ale ja bym na twoim miejscu bardziej sie przejmował jak tobie pujdzie H-L2 i Far Cry jak by nie patrzec na poczciwym już GF2  :roll: .Po na PS2 i Xboxa obetną troche tego i tamtego ale bedzie hulać.

Na PC sam sobie moge poobcinac.

no tak tylko zobacz ile trzeba wylożyć siana zeby pograc na kompie. średnio słaba karta grafiki kosztuje 500 zł plus pamięć ram wychodzi 1000 zł jak nic. starczy to może na 2 lata ( a może nie?)

 

a tak to za 1000 zł mamy konsole ktora starcza średnio na 5 - 6 lat. a do kompa można kupić słąbsza karte np. do gier sieciowych. strategi itd.. i wystarczy 256 mb ramu.

 

za zaoszczędzaną kase ze sprzetu który pakujemy jak w kaczy kuper średnio co poł roku, możemy kupować dziewczynie prezenty, sobie browary lub nowe gry :)

 

wyjatek stanowią osobnicy, ktorzy grają w 3dmarki, biją rekordy, nie mają zrobić co z kasą, graficy komputerowi. itd

 

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie pod względem FPP i RTS PC jest niezastąpiony (takie jest moje zdanie),ale niechciał bym cie zmartwic ale ja bym na twoim miejscu bardziej sie przejmował jak tobie pujdzie H-L2 i Far Cry jak by nie patrzec na poczciwym już GF2  :roll: .Po na PS2 i Xboxa obetną troche tego i tamtego ale bedzie hulać.

Na PC sam sobie moge poobcinac.

no tak tylko zobacz ile trzeba wylożyć siana zeby pograc na kompie. średnio słaba karta grafiki kosztuje 500 zł plus pamięć ram wychodzi 1000 zł jak nic. starczy to może na 2 lata ( a może nie?)

 

a tak to za 1000 zł mamy konsole ktora starcza średnio na 5 - 6 lat. a do kompa można kupić słąbsza karte np. do gier sieciowych. strategi itd.. i wystarczy 256 mb ramu.

 

za zaoszczędzaną kase ze sprzetu który pakujemy jak w kaczy kuper średnio co poł roku, możemy kupować dziewczynie prezenty, sobie browary lub nowe gry :)

 

wyjatek stanowią osobnicy, ktorzy grają w 3dmarki, biją rekordy, nie mają zrobić co z kasą, graficy komputerowi. itd

 

 

:wink:

Wiem, ale ja nie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze juz niedlugo piece beda sluzyc do grania. Czesto konsoe maja wyjscia na monitory oraz polaczenie z siecia. Juz dzisiaj mozna kupic takie akcesoria jak klawiatura czy mysz wiec brak tego w standardzie nie jest problemem. Uwazam ze poprostu gracze sami zbojkotuja blaszaki wlasnie ze wzgledu na ciagle modernizacje go. Aby zagrac w najnowsze gry czesto trzeba posiadac sprzet o wartosci min. 4000zl.(na dana chwile) lub wiecej. Dzisiaj aby zagrac w FarCryja trzeba miec karte za min. 900zl. inaczej zostaje 800x600 i Low Detale. Nie wspominajac o pamieci. A tak kazdy bedzie posiadal blaszaka na ktorym bedzie pracowal i konsole sluzaca tylko do gier. Teoretycznie wydaje sie takie polaczenie dosc drogie ale w rzeczywistosci jest tanie. Na konsole wydajemy raz na 7lat 1000zl. podczas gdy na blaszaka trzeba 1000zl. wydawac przynajmniej raz do roku aby byc na biezaca ze sprzetem. Torche to absurdalne ale prawdziwe. Do tego wiele switnych tytulow wychodzi tylko na konsole. Na baszakach nigdy ich nie bedzie lub konwersje sa przeporowadzane rok albo pozniej po premierze na konsolach(i wtedy wszyscy podniecaja sie ze grafa na PC wyglada ladniej niz na konsoli-np. Halo). Kiedy byla premiera gry MOHA:Rising Sun na konsolach? A jescze tej gry nie ma na blaszakach. A co za problem skonwertowac ja na blaszaka? Nie ma zadnej a jednak nie ma. Podobnie z wieloma innymi grami.

Wiec wydaje mi sie ze jeszcze pare lat i komnpy beda tylko do pracy, wysylania maili, przegldanai stron i gadki na forach a konsole stana sie domowym koncikiem rozrywki. I nie tylko gier ale takze muzyki i filmu.

Ciekawe na ile bedzie to prawda ale wydaje sie to bardzo realistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze juz niedlugo piece beda sluzyc do grania. Czesto konsoe maja wyjscia na monitory oraz polaczenie z siecia. Juz dzisiaj mozna kupic takie akcesoria jak klawiatura czy mysz wiec brak tego w standardzie nie jest problemem. Uwazam ze poprostu gracze sami zbojkotuja blaszaki wlasnie ze wzgledu na ciagle modernizacje go. Aby zagrac w najnowsze gry czesto trzeba posiadac sprzet o wartosci min. 4000zl.(na dana chwile) lub wiecej. Dzisiaj aby zagrac w FarCryja trzeba miec karte za min. 900zl. inaczej zostaje 800x600 i Low Detale. Nie wspominajac o pamieci. A tak kazdy bedzie posiadal blaszaka na ktorym bedzie pracowal i konsole sluzaca tylko do gier. Teoretycznie wydaje sie takie polaczenie dosc drogie ale w rzeczywistosci jest tanie. Na konsole wydajemy raz na 7lat 1000zl. podczas gdy na blaszaka trzeba 1000zl. wydawac przynajmniej raz do roku aby byc na biezaca ze sprzetem. Torche to absurdalne ale prawdziwe. Do tego wiele switnych tytulow wychodzi tylko na konsole. Na baszakach nigdy ich nie bedzie lub konwersje sa przeporowadzane rok albo pozniej po premierze na konsolach(i wtedy wszyscy podniecaja sie ze grafa na PC wyglada ladniej niz na konsoli-np. Halo). Kiedy byla premiera gry MOHA:Rising Sun na konsolach? A jescze tej gry nie ma na blaszakach. A co za problem skonwertowac ja na blaszaka? Nie ma zadnej a jednak nie ma. Podobnie z wieloma innymi grami.

Wiec wydaje mi sie ze jeszcze pare lat i komnpy beda tylko do pracy, wysylania maili, przegldanai stron i gadki na forach a konsole stana sie domowym koncikiem rozrywki. I nie tylko gier ale takze muzyki i filmu.

Ciekawe na ile bedzie to prawda ale wydaje sie to bardzo realistyczne.

Wydaje mi się , że fani rozbudowanych FPP i strategii raczej nie przerzucą się całkowicie na konsolki , raczej dokupią ją jako dodatkową platformę do grania.

Konsole starczają średnio na 5 lat porządnego grania , po tym czasie już wychodzi dużo mniej gier i są one coraz gorsze , bo developerzy przechodzą na nowsze maszynki. Na obecne konsole jeszcze przez ok. 1.5 roku będą wychodzić dobre gry , a pewniekiem już niektórzy majstrują gry na konsole "następnej generacji".

 

Kiedy byla premiera gry MOHA:Rising Sun na konsolach? A jescze tej gry nie ma na blaszakach. A co za problem skonwertowac ja na blaszaka? Nie ma zadnej a jednak nie ma

Uwierz mi , ta gra na blaszakach , przez swoją "konsolowość" byłaby raczej słabym produktem tak 6/10 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze juz niedlugo piece beda sluzyc do grania. Czesto konsoe maja wyjscia na monitory oraz polaczenie z siecia. Juz dzisiaj mozna kupic takie akcesoria jak klawiatura czy mysz wiec brak tego w standardzie nie jest problemem. Uwazam ze poprostu gracze sami zbojkotuja blaszaki wlasnie ze wzgledu na ciagle modernizacje go. Aby zagrac w najnowsze gry czesto trzeba posiadac sprzet o wartosci min. 4000zl.(na dana chwile) lub wiecej. Dzisiaj aby zagrac w FarCryja trzeba miec karte za min. 900zl. inaczej zostaje 800x600 i Low Detale. Nie wspominajac o pamieci. A tak kazdy bedzie posiadal blaszaka na ktorym bedzie pracowal i konsole sluzaca tylko do gier. Teoretycznie wydaje sie takie polaczenie dosc drogie ale w rzeczywistosci jest tanie. Na konsole wydajemy raz na 7lat 1000zl. podczas gdy na blaszaka trzeba 1000zl. wydawac przynajmniej raz do roku aby byc na biezaca ze sprzetem. Torche to absurdalne ale prawdziwe. Do tego wiele switnych tytulow wychodzi tylko na konsole. Na baszakach nigdy ich nie bedzie lub konwersje sa przeporowadzane rok albo pozniej po premierze na konsolach(i wtedy wszyscy podniecaja sie ze grafa na PC wyglada ladniej niz na konsoli-np. Halo). Kiedy byla premiera gry MOHA:Rising Sun na konsolach? A jescze tej gry nie ma na blaszakach. A co za problem skonwertowac ja na blaszaka? Nie ma zadnej a jednak nie ma. Podobnie z wieloma innymi grami.

Wiec wydaje mi sie ze jeszcze pare lat i komnpy beda tylko do pracy, wysylania maili, przegldanai stron i gadki na forach a konsole stana sie domowym koncikiem rozrywki. I nie tylko gier ale takze muzyki i filmu.

Ciekawe na ile bedzie to prawda ale wydaje sie to bardzo realistyczne.

Opowiem Ci o moim przypadku.

Mam kompa od hoho, a moze jeszcze dluzej.

Opisze te najnowsze dzieje gdzie modernizacja kompa jest niezbedna.

Jeszcze na studia dostalem kompa. Po prostu taka nagroda za dostanie sie na studia oraz sciemnilem, ze bedzie mi potrzebny do projektow - co w calej tej farsie okazalo sie pozniej prawda.

Byl to poczciwy celek 400MHz, najpierw voodoo3 i 32MB ram.

Szybko rozbudowalem go o 128 MB ram co wtedy wiazalo sie to z kosztem rzedu 80 pln. Pozniej spalila sie fabryka w tajwanie czy gdzies tam i juz nigdy ram nie byl taki tani - ale to tak na marginesie.

Czyli wszyscy ze mna licza.

 

$80

 

Gdzies po 4 latach rozbudowalem kompa o plyte abit ST6 + celek 1.2 i 256 ramu. Koszt wtedy okolo 1k pln. Podkrecilem to do 1.6GHz i tak sobie smigal z 2 lata a moze i wiecej. W miedzy czasie zalatwilem ti4200, wymieniajac za moja gf2mx (voodoo oddalem matce do biura, a wzialem wlasnie tego gf2mx - bo bym zapomnial - koszt $0 ).

Wracajac do ti4200, koszt tego przedsiewziecia wyniosl mnie 100pln bo bez faktury go dostalem, po znajomosci oraz czesciowy prezent od rodziny na urodziny.

 

Czyli $1000 + $80 + $100 = $1180

 

Az do ostatniego konfiga gdzie leb w leb wymienilem celka+ST6+ram za thortona+nf7+ram. Doplata bylo zalatwienie za goscia pewnej rzeczy.

 

Koszt nadal $1180.

 

W miedzyczasie wymiana obudowy dodanie nagrywarki. To wszystko za pieniadze ze sprzedazy rolek. Bez nich gry by chodzily, no ale dolicze.

 

$1180 + $500 = $1680

 

Wiec w moim przypadku uzywanie kompow przez ostatnie 8 lat kosztowalo mnie przed $2000

 

Gram w F-C na max detalach. Plynnosc to pojecie wzgledne jak zauwazylem. Mi 30fps wystarczy do singla (nie mieszajmy w to multi bo nawet 100fps mi nie starcza w q3).

Mam grafe, ktorej nie zobaczysz na zadnej konsoli 2nd gen.

 

Do tego za niedlugo zmniejsze detale w grach i bede mial taka mniej wiecej jak na PS2 dzisiaj i bede smigal kolejny rok conajmniej.

Do tego na kompie przeszedlem przez studia, napisalem na nim prace ile sie filmow naogladalem to nawet w multikinie nie nadazyli wyswietlac.

 

Jakbym dzisiaj mial wyciagnac z portfela 10x wiecej niz na niego wydalem wiedzac, ze to pozwoli mi na zdobycie tego co osiagnalem przez kompa i jeszcze multum zabawy to nie ociagalbym sie i bez mrugniecia okiem siegnalbym do kieszeni.

 

A PS2 ?

 

$1000

 

Nie chce glosno mowic ale zapytam ile kasy poszlo Ci na gry do tego pudla ?

Jezeli kupujesz oryginaly to na podstawowe tytuly, ktore tutaj kraza pojdzie 2x wiecej niz sama konsolka warta.

Nawet sama przerobka pewnie kosztuje kilkaset zl.

Do tego jezeli jeszcze nie siadl to pewnie za niedlugo siadzie laser (mialem stycznosc z dwoma PS2 i w jednym byl wymieniany laser, a w drugim 2x). Przy drugiej naprawie nawet bylem osobiscie i slyszalem jak spec mowil, ze tygodniowo robi takich wymian kilkadziesiat i ma na tym najlepsza kase.

Koszt wymiany lasera minimum $150.

Ja z nieukrywanym wstydem powiem, ze uzywam pirackiego oprogramowaniabo jest ono bardzo latwo dostepne i latwo je wykorzystac. Nie jest to takie proste jak sie okazuje w przypadku konsolki.

Przepraszam tutaj wszystkich, ze tak oficjalnie o tym pisze ale nie sciemniajmy tylko liczmy kase jezeli juz do tego tak podchodzimy.

Moim koledzy nie robia przerobek PS2 bo traca gwarancje.

 

 

Ale sie rozpisalem. Przyznam, ze razem z mysleniem zajelo mi to chyba z godzine :P

Jezeli te ostatnie wersy sa nieodpowiednie na forum prosze modeatorow o ostrzezenie i je usune w mig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres co z tego że ktoś ma wypasionego kompa, jak na pc wychodzi coraz mniej tytułów. :(

 

z padaniem ps 2 to jest tak jak z padaniem dysków twardych. i inncyh elektronicznych rzeczy.

konsola nowa przerobiona kosztuje 900 zl

 

co do tego że gry na ps2 są drogie, to na pc też za tanie nie są :(

 

zawsze można w platynie do ps2 po 70 zł kupic lub kożystać z kopi zapasowej....

 

laser to koszt 150 - 200 zł plus montaż.

 

u mnie na osiedlu cała masa wiary ma ps2 i nikomu nie nie padlo jeden kolo nawet ma już ją 3 lata przerobioną i na nic się nie skarży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na PS2 tracą bardzo mało na wartości. Robimy tak - kupujesz MGS3 za 150zł, przechodzisz całą i sprzedajesz za 140zł, kupujesz następną grę dokładając to 10zł do gry którą sprzedałeś i tak w kółko.

 

To co podałem to tylko przykład. Albo - kupujesz, robisz kopię zapasową ;) i sprzedajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...