Skocz do zawartości
bryndza4

Jak To Jest Z Zakupami Przez Internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moze mi ktos wytlumaczyc jak to jest z ewentualnym zwrotem towaru (np. laptopa) zakupionego w sklepie internetowym? Wszyscy mowia, ze w ciagu 10 dni mozna zwrocic towar... Jednak w regulaminach kilku sklepow mozna wyczytac cos takiego: "zwrotowi podlegaja towary jedynie zapakowane w nieuszkodzone (nieotwierane) opakowania". Dodatkowo czesc sklepow pobiera dodatkowe oplaty za zwrot. Czy jest to zgodne z prawem?

Moglibyscie opisac swoje przypadki zwrotow? I ewentualnie w jakim sklepie moglbym tanio kupic HP nx6125, ale zebym nie mial problemow z ewentualnym zwrotem, lub z mozliwoscia wymiany na inny model (na HP nx6110 lub IBM R51e).

Pozdrawiam i licze na Wasza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno musisz pokryc koszty transportu.

 

"zwrotowi podlegaja towary jedynie zapakowane w nieuszkodzone (nieotwierane) opakowania"

Sa takie opakowania co to sie je da tylko raz otowrzyc i potem juz nie zamkniesz,albo sa plomby na kartonie.Wtedy sklep moglby miec problem ze sprzedaniem takiego sprszetu np mnie :D Wiec nie dziwie sie ze chce sie przed tym bronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bryndza4,regulamin sklepu nie może stać ponad ustawą o prawie konsumenckim,więc takim zapisem to sklep może sobie buty wytrzeć.Ustawa wyraznie mówi,że jeśli kupujesz towar poza siedzibą sklepu(czyli w ramach wysyłki) to masz 10 dni na jego odesłanie bez podania przyczyny.Zwolnione są z tego tylko nośniki danych (płyty CD,DVD,dyskietki)których opakowanie jest zniszczone(np.otworzyłeś,skopiowałeś i chcesz oddać) Cały inny towar BEZAPELACYJNIE podlega możliwości zwrotu.

Polecam www.uokik.gov.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

też mnie interesuje pseudo ranking sklepów internetowych sprzedających laptopy:

Wiadomo cenowo możemy porównać w Skąpcu lub Ceneo

 

ale chodzi o porównanie:

 

- podejście do konsumenta w przypadku zwrotu;

 

- pomoc w przypadku awarii sprętu;

 

Proszę o opinie osoby które zakupiły laptopa "korespondencyjnie"

 

 

PS: co sądzicie o sklepie KoYto [ http://rodan.net/ ]

 

interesujący mnie sprzęt posiadają w najlepszej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptopa przez neta w firmie Arest żadnych problemów nie było.Zamawiam a później oni dzwonią by uzgodnić szczegóły.Potem kurier i jest.Do 10 dni mozna oddać bez podania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...