Jump to content
bryndza4

Jak To Jest Z Zakupami Przez Internet?

Recommended Posts

Witam,

Moze mi ktos wytlumaczyc jak to jest z ewentualnym zwrotem towaru (np. laptopa) zakupionego w sklepie internetowym? Wszyscy mowia, ze w ciagu 10 dni mozna zwrocic towar... Jednak w regulaminach kilku sklepow mozna wyczytac cos takiego: "zwrotowi podlegaja towary jedynie zapakowane w nieuszkodzone (nieotwierane) opakowania". Dodatkowo czesc sklepow pobiera dodatkowe oplaty za zwrot. Czy jest to zgodne z prawem?

Moglibyscie opisac swoje przypadki zwrotow? I ewentualnie w jakim sklepie moglbym tanio kupic HP nx6125, ale zebym nie mial problemow z ewentualnym zwrotem, lub z mozliwoscia wymiany na inny model (na HP nx6110 lub IBM R51e).

Pozdrawiam i licze na Wasza pomoc.

Napewno musisz pokryc koszty transportu.

"zwrotowi podlegaja towary jedynie zapakowane w nieuszkodzone (nieotwierane) opakowania"

Sa takie opakowania co to sie je da tylko raz otowrzyc i potem juz nie zamkniesz,albo sa plomby na kartonie.Wtedy sklep moglby miec problem ze sprzedaniem takiego sprszetu np mnie :D Wiec nie dziwie sie ze chce sie przed tym bronic.

bryndza4,regulamin sklepu nie może stać ponad ustawą o prawie konsumenckim,więc takim zapisem to sklep może sobie buty wytrzeć.Ustawa wyraznie mówi,że jeśli kupujesz towar poza siedzibą sklepu(czyli w ramach wysyłki) to masz 10 dni na jego odesłanie bez podania przyczyny.Zwolnione są z tego tylko nośniki danych (płyty CD,DVD,dyskietki)których opakowanie jest zniszczone(np.otworzyłeś,skopiowałeś i chcesz oddać) Cały inny towar BEZAPELACYJNIE podlega możliwości zwrotu.

Polecam www.uokik.gov.pl

Witam,

też mnie interesuje pseudo ranking sklepów internetowych sprzedających laptopy:

Wiadomo cenowo możemy porównać w Skąpcu lub Ceneo

ale chodzi o porównanie:

- podejście do konsumenta w przypadku zwrotu;

- pomoc w przypadku awarii sprętu;

Proszę o opinie osoby które zakupiły laptopa "korespondencyjnie"

PS: co sądzicie o sklepie KoYto [ http://rodan.net/ ]

interesujący mnie sprzęt posiadają w najlepszej cenie...