Skocz do zawartości
cybernorb

Problem Z Grub Na Fc4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ludziska ponownie

 

Mam taki drobny problem. Otoz mialem 2 sytemy WindowsaXP i Fedora Core 4. Niestety windows jak to windows sie wysypal i musialem go zainstalowac od nowa. Gdy to zrobilem nie uruchamia mi sie GRUB tylko bootloader windowsa.

 

Windowsa mam na pierwszej partcyji Master'a natomiast Linuxa mam na drugim dysku (Slave) na ktory wogole nie moge wejsc. Probowalem edytowac boot.ini w windowsie ale nie ma przekierowania na linuxa. NIE WIEM DLACZEGO.

 

Jesli ktos zna sposob jak to zrobic aby GRUB zaczal znowu dzialac bez koniecznosci ponownej instalacji linuxa to bede wdzieczny za pomoc. Z gory dziekuje i pozdrawiam cybernorb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, bądą go tak ganiać po "sznurkach"

- weź sobie jakieś LiveCD - ja używam do tego Knoppix

- odpal

- konsola i "su"

- #fdisk -l

- zobacz gdzie Twój dysk (hda, hdc, sdb, itd)

- utwórz sobie siakiś catalog, np: #mkdir /mnt/kochanylinux

- podmontuj: #mount /dev/mojapartycja /mnt/mojkochanylinux (ta główna / - jak masz jedną to tyle, jak masz boot osobno to i tę też)

- potem: #chroot /mnt/mojkochanylinux /bin/bash

- a potem: #grub --no-floppy

- pojawi się "okienko grubasa"

- piszemy: root (hd0,0)

- powyższe dla pierwszego dysku i pierwszej partycji, jak masz linux na innej to np "root (hd0,1)

- potem: setup (hd0)

- i jeszcze: quit

- restarcix

- hula ;-)

Edytowane przez bartmarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...