Skocz do zawartości
alepajonki

Płyta Główna S754

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie krótka piłka ;)

 

Potrzebuję tanią płytkę główną na S754 (max. 300 zł - cena z Komputronika), z w miarę dobrymi możliwościami O/C i gniazdem PCI-E.

Najlepsze to:

- DFI nF4X INFINITY

- Epox EP-8NPA7I

 

Wybrałem je z prostej przyczyny - są zbudowane na nF4, czyli szybkość, stabilność, no i PCI-E :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam asusy.

Jedyny jaki udało mi się znaleźć, który spełnia moje wymagania to K8N4-E, nie cieszy się zbyt dobrą opinią... Ale czekam na argumenty.

 

Mój głos pójdzie na... Epoxa ;]

A czy Grzechu_1990 coś może więcej powiedzieć o Epoksie czy taki strzał w ciemno?

 

Mi szczerze mówiąc bardziej pasuje DFI, bo ma nietypowe dzielniki dla RAMu i 3 banki na RAM.

 

PS.

Czy chipset nForce 4-4x obsługuje NCQ?

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Epox bo łatwiejszy w obsłudze (jak miał bym wybierać jak brałem sprzęt miedzy epoxem a dfi brał bym epoxa), mniej wybredna jeśli chodzi o ramy. To imo przeważa na korzyść epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox bo łatwiejszy w obsłudze (jak miał bym wybierać jak brałem sprzęt miedzy epoxem a dfi brał bym epoxa), mniej wybredna jeśli chodzi o ramy. To imo przeważa na korzyść epoxa.

No szczerze powiedziawszy wolę mieć jeden slot więcej na RAM i większe możliwości O/C niż łatwość obsługi (tzn. masz na myśli prosty BIOS?).

Jeśli chodzi o RAM to jeśli coś będzie nie tak mogę go wymienić na inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie bawiłem się tym epoxem ale z tego co widze to zadobry to on nie jest :blink: imo DFI mam i jest zajebista do OC szkoda ze ma taki tragiczny dźwięk i dość słaby LAN <_< Jak chcesz ostre OC to DFI jak tylko lekkie to moze i ten epox ew asus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się tym epoxem ale z tego co widze to zadobry to on nie jest :blink: imo DFI mam i jest zajebista do OC szkoda ze ma taki tragiczny dźwięk i dość słaby LAN <_< Jak chcesz ostre OC to DFI jak tylko lekkie to moze i ten epox ew asus ;)

<_< Jak patrzę na Epoksa to wydaje mi się być jedną z lepszych płyt pod S754 - ale to nieistotne :rolleyes:

O/C to będzie maksymalne na jakie pozwoli tylko procek - ale to już offtopic :rolleyes:

 

Chyba wezmę tą DFI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

a jaki proc?? Jeden z lepszych :blink: ja jak patrze to wydaje mi sie coraz gorszy ;) dźwięk 5.1 lan 100/10 takie rzeczy to ma dfi <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się tym epoxem ale z tego co widze to zadobry to on nie jest :blink: imo DFI mam i jest zajebista do OC szkoda ze ma taki tragiczny dźwięk i dość słaby LAN <_< Jak chcesz ostre OC to DFI jak tylko lekkie to moze i ten epox ew asus ;)

 

a jaki proc?? Jeden z lepszych :blink: ja jak patrze to wydaje mi sie coraz gorszy ;) dźwięk 5.1 lan 100/10 takie rzeczy to ma dfi <_<

 

Ehh..jak ja lubie jak ludzie piszą oo nie nie, tego nie kupuj bo to złe/itp. EPoX nie ustępuje niczym DFI oprócz vcore, które mozna ustawic max 1.55v ale poprzez zadrutowanie socketa mozna dac 1.7v. Vmem 3.2v, Vddq 1.8v, osiągnełem HTT375 na defaultowym napięciu i chłodzeniu, na 2.8ghz wykręciłem procka, czego chcieć wiecej ;] A Asusa do semprona bez C'n'Q nie ma sensu kupowac bo wtedy w ogole nie mamy mozliwosci zmiany vcore, ogolnie lipa. Wiec z PCI-E + 754 zostaje EPoX albo DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI pozwala ustawić wyższe Vcore, epox tylko do 1,55V, dfi wybredniejsze na ramy, za to osiąga statystycznie wyższe HTT. Forumowicz grzesiu osiągnął na epoksie HTT 375, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni, standardem jest 300-320. W dfi 350 masz gwarantowane (o ile procesor pozwoli).

 

Sam sobie to przeanalizuj, do lekkiego oc wystarczy epox, jest tańsza. Jak chcesz dać na procesor wyższe napięcie, to tylko dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi już o to, która płyta osiągnie wyższe napięcie czy htt. Nie kupuję selektowanego proca, więc nie sądzę, żebym przekroczył szynę 300MHz...

 

A DFI to i tak jakbym brał to nie dla możliwości O/C tylko dla trzech slotów na RAM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ehh..jak ja lubie jak ludzie piszą oo nie nie, tego nie kupuj bo to złe/itp. EPoX nie ustępuje niczym DFI oprócz vcore, które mozna ustawic max 1.55v ale poprzez zadrutowanie socketa mozna dac 1.7v. Vmem 3.2v, Vddq 1.8v, osiągnełem HTT375 na defaultowym napięciu i chłodzeniu, na 2.8ghz wykręciłem procka, czego chcieć wiecej ;] A Asusa do semprona bez C'n'Q nie ma sensu kupowac bo wtedy w ogole nie mamy mozliwosci zmiany vcore, ogolnie lipa. Wiec z PCI-E + 754 zostaje EPoX albo DFI.

No to jak niczym nie ustępuje a róznica jest ~40zl a w dfi nie musisz robic vmoda to nad czym sie zastanawiac? a htt 375 to nie tak duzo ;) zreszta skoro proc nie selekt i ma nie przekraczac htt 300 to asus nie wypada tu źle na każdym sempie mozna dojechać do htt 300 bez zmiany vcore :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam asusy.

 

Jedyny jaki udało mi się znaleźć, który spełnia moje wymagania to K8N4-E, nie cieszy się zbyt dobrą opinią... Ale czekam na argumenty.

ekhm, zainstalowanie systemu na tej plycie bez jakis wiekszych kombinacji chyba jest niewykonalne ;] dawno sie tak ne meczylem z zadna plyt ajak wlasnie z tym asusem (rev 1,01... podobno w 1,01a juz nie ma problemow...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dfi i super mobo, jedyne co mnie denerewuje to wiatrak na chipsecie ale to zawsze mozna zminiec na cos innego w moim przypadku nie bardzo bo mam dluga karte z wysokimi kondensatorami i zaden zalman mi sie nie zmiesci a szkoda ew. musialbym gho przycinac

 

 

mam ta plyte od lutego i nie zauwazylem zadnych wiekszych wad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

KABAN dmuchasz czyms na tego zalmana na nb bo moj sie tronke grzeje bez jakiegos smigla obrotnego hehe

 

sory za zejscie z tematu

Wczesniej mialem 80mm 5V teraz jest 120mm na 5V ale jakiś czas chodzil bez i sie trzymal tylko temp o zgrozo pod 50 podchodziła :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...