Skocz do zawartości
nut

Budowa Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem tu nowa to mój 1 post i nie jestem zoriętowana jeszcze gdzie co powinnam wpisywać wiec proszę admina o wyrozumiałość jeśli nie w to miejsce wpisuje. :rolleyes:

 

Mam prośbę pisze "pace" związaną z budową laptopów. <_<

Jeśli ktoś by miał jakieś informacje o stronach z fajnym opisem budowy laptopa nie tylko takiego nowego ale i tych prehistorycznych również to była bym wdzięczna jeżeli by się podzielił informacją ze mną gdzie można to znaleźć.

Myślę, że budowę laptopa mniej więcej każdy powinien znać więc pewnie nie tylko ja skorzystam z tego tematu.

 

Z góry dziękuję nut-ka :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.google.pl

Ot co...

Samodzielnosci troche... to ze jestes kobieta, nie znaczy, ze nie masz nic robic tylko czekac az Ci wszyscy podadza na tacy wyniki z wyszukiwarek...

 

Szukajcie, a znajdziecie!!!

 

:mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W woli wyjaśnienia potrzebuje materiałów które poszerzą to co mam gdyż nie do wszystkich materiałów mogę dotrzeć a zdolność dzielenia się informacjami jest chyba popularna na forum i nie jest zbrodnią.

A to co napisze może pojawi się kiedyś w Internecie ale jak już będę po ocenie tej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeczne pytanie mam...

 

Czy możesz powiedzieć mi / nam co to ma być za praca ( chodzi mi o "kaliber" - czy jest to głupie sprawozdanie czy może raczej poważna praca dyplomowa :blink: )...

 

Pozwoli to nam ustosunkować się do Twoich potrzeb - i w miarę możliwości raczyć informacjami na odpowiednim poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą dygresję...Jeśli już napiszesz to dzieło,to daj na nie spojrzeć koledze/-żance,który/a jest dobry/a z ortografii i interpunkcji...Bo jeśli treść tej pracy będzie obfitowała w "byki" jakie robisz,to myślę,że w internecie prędko jej nie przeczytamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od końca o byki to moje się nie musicie bać :P

Jeśli chodzi o wypowiedz lukas-comp raczej nie jest to taki sam komputer. Różnią się w nim niektóre elementy funkcje a nawet wielkości danych elementów. Dlatego też ma inną nazwę.

A co do pytania focus85 jak najbardziej to ma być poważna praca (a nie jakieś odbębnienie szkolnego zadania) chodź może wielkościowo nie musi mieć ona 100 stron ale chodzi mi o to aby wydobyć z mnóstwa stron samą esencje i to co najbardziej istotne.

Osobą które się z dziewczyn nie nabijają dziękuje. Nie każda baba to blondynka i nie każda idzie na łatwiznę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wypowiedz lukas-comp raczej nie jest to taki sam komputer. Różnią się w nim niektóre elementy funkcje a nawet wielkości danych elementów. Dlatego też ma inną nazwę.

He? Laptop to komputer jak kazdy inny pod wzgledem funkcjonalnym. Jedyne roznice miedzy nim a kompem stacjonarnym polegaja na miniaturyzacji elementow (szczegolnie dysk twardy i naped optyczny), ograniczeniu poboru mocy (co umozliwia prace na baterii w rozsadnym czasie) oraz upchaniu wszystkiego do jednej obudowy. No, moze jeszcze ograniczonymi mozliwosciami rozbudowy.

 

Jak chesz dokladnie zobaczyc jak laptop wyglada w srodku, to sciagnij jakies manuale serwisowe - powinnas tam znalezc jakies ladne przekroje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baxxxio na tych poziomach to ja mogę co najwyżej uczyć

costi jak byś poznał budowę laptopa to jednak trochę się różni nie wszystko co zwykły PC ma można używa się w laptopach. A laptopa już rozbierałam .

 

Ja wolała bym nie gadać z wami na jakim poziomie ja jestem tylko dowiedzieć się od was czegoś czego ja mogę nie wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slucham, coz takiego jest w laptopach, czego nie mozna miec w stacjonarnym PC i vice versa (pomijam rzeczy oczywiste jak karty rozszerzen PCI czy napedy 5.25" ;) )?

 

- PCMCIA: adapter do stacjonarnego kompa gora 150zl

- tuner TV? PCI do stacjonarki, PCMCIA do laptopa, USB do obu

- Bluetooth, IRDA? USB, ew. wbudowane

- WLAN? PCI/PCMCIA, USB, wbudowane

 

Jedyne, co mi przychodzi do glowy to panele do regulacji wentylatorow.

 

A jak chcesz sie dowiedziec czegos nowego, to musiz nam powiedziec co juz wiesz, przynajmniej mniej-wiecej. Inaczej dalej bedziemy bawic sie w ciuciubabke.

 

EDIT: napedy 5.25" tez da sie do lapka podlaczyc - od czego sa obudowy zewnetrzne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probojde sie wzniesc ponad poziom mojej wiedzy zeby ci pomoc, ale przyznam ze twoja retoryka jest dla mnie chyba zbyt wygorowana :D

 

z jednej strony piszesz ze rozbieralas juz laptopa, ze posiadlas wiedze ktora pozwala ci nawet na nauke innych (gimnazjum, lo), a z drugiej prosisz o jakies blizej nie sprecyzowane materialy (okreslenie rownie precyzyjne jak budowa domu. dom posiada fundament, sciany i dach) potrzebne do blizej nie sprecyzowanej pracy.

zgodnie z moja wiedza praca (jakakolwiek) budowana jest o schemat ramowy, wyszczegolowij glowne punkty pracy, sprecyzuj zadania szczegolowe jakie cheszcz poruszyc i wtedy bedziemy dyskutowali.

 

bo poki co wpadasz cos tam krzyczysz i nie wiesz w sumie co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretne pytania co laptop miał lub nie miał „prehistoryczny” (może być np jakaś budowa np. zenith pierwszego.)

Baterie, procesory, budowa pamięci RAM i inne ogólne informacje np. literatura jakaś fajna którą byście mi polecili.

A tak dla pana raccmark nie próbuje się wynosić na poziomy wiedzy ale przyznaje się, że nawet przyszły nauczyciel może nie wiedzieć niekiedy banalnych rzeczy. Dlatego pisze ogólnie abyście dali do stron np. odnośniki które pozwoliły wam poznać sekrety laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy po kolei:

- bateie? Poczytaj o budowie i zasadzie dzialania ognim LiIon (litowo-jonowych)

- procesory? www.intel.com i www.amd.com powinny byc dobre na poczatek

- pamieci RAM? obecnie stosuje sie DDR i DDR2 w modulach SODIMM.

 

Dalej google i do boju ;)

 

Nadal czekam tez na odpowiedz na pytanie z mojego poprzedniego posta.

 

I racz pisac normalna czcionka - to, co obecnie stosujesz jest dosc meczace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) że nawet przyszły nauczyciel(...)

Dokąd zmierzasz,Polsko,racząc nas takim ciałem pedagogicznym...?

Każda Twoja wypowiedz wywołuje u mnie rumieniec wstydu... Żenada ? Myślę,że to mało powiedziane...

Aha,i też dołączam się do próśb o zmianę czcionki...Bo czytać to,o co inni proszą,to chyba potrafisz...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...

Jeżeli chodzi o czcionkę - jestem za zmianą koloru na tzw "normalny"...

 

Jeszcze chciałbym dowiedzieć się od Pani nut co za uczelnia zmusza swoich uczniów do pisania "poważnych" :blink: prac na tak wyszukanym poziomie...

 

Ale żeby nie było, że post nic nie wnosi zamieszczam tutaj linka do pierwszej strony jaka wyświetliła mi się w googlarce - http://www.promanski.info/?page_id=71

 

Oczywiście zamieszczam tutaj również link do powszechnie znanej i lubianej googlary - http://www.google.pl

 

Proponjuę również lakturę np tej książki - http://helion.pl/ksiazki/rozlap.htm - skoro to jest "poważna praca" to może warto...

 

P.S - jeżeli dojdzie do opublikowania tej pracy w sieci to proszę - NIE NIEBIESKĄ CZCIONKĄ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umiesz czytac ze zrozumieniem ? :blink:

napisalem: dziala jak zwykly komp (adresowanie, przerywanie, magistrale, multipleksery itp td)

 

to nie znaczy, ze budowa jest taka sama jak komputer! oczywiscie elementy sa minaturyzowane, ostatnio pojawiaja sie grafiki modularne, jest bateria, zintegrowana obsluga wyswietlacza lcd i inne "bajerki", jednak elementarna zasada zawsze jest taka sama!!

 

najpierw radze podszkolic sie z tych elementow, a pozniej brac za opisanie laptopa.... (aby dobrze zrozumiec zasade dzialania, polecam zaczac od 8086 ;) ) aha i rozebranie laptopa jednej jaskolki nie czyni........ :D

 

zdjecia z wnetrza:

Laptop (ale chyba nie potrzebujesz, bo sama wykonalas fotki jak rozbieralas laptopa :D )

 

inne www:

http://www.pctechguide.com/25mobile.htm

http://www.howstuffworks.com/laptop.htm

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...