Skocz do zawartości
cloudior

Możliwości Apple Power Mac G4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przyznam się szczerze znudziły mi się tradycyjne Pecety. Mam ochotę na coś nowego - myślę o Power Macu G4. Czy można jakoś porównać moc Apple o takich parametrach: Procesor 400MHZ, ATI Rage Pro 16MB, Pamięć 3x128MB do zwykłego blaszaka?? Czy taki komputer sprawdzi się jako urządzenie do surfowania w internecie, redagowania tekstów, oglądania filmów (DVD, DIVX, RMVB)?? Jak wygląda sprawa stabilności apple'owych systemów operacyjnych? I tzw. OS performance (otwieranie aplikacji, wczytawanie grafiki/stron www)??? Czy będzie szybko i bezboleśnie? :-P

 

Z góry dzięki za porady!

 

Pozdrawiam

 

ps. Na Maczka chciałbym wydać max. 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to za 500pln nie kupisz takiego. ja jakis czas temu sprzedalem G4 400mhz 1mb cache, 192mb sdr, rage pro 16mb, 20gb hdd i dvd-rom za niecaly 1k pln. komputerek fajny, os stabilny i aplikacje chodzily dosc szybko. ogolnie jak ktos ma chec to czemu sie nie pobawic. ja sie pobawilem i stwierdzilem, ze jednak wole kase zamiast kolejnego kompa w domu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do surfowania internetu i ogladania filmow w divx bedzie ok jednak bedzie dzialal tylko pod OS 9 :( ... Jednym slowem nie zobaczysz calej pieknosci makintosha dopoki twoj system bedzie w stanie udzwignac OS X 10 (tiger) :D .... Ja bym zaoszczedzil wiecej pieniedzy i poszukal cos na minimum G4 1Ghz i w gore :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnie OS X. Widziałem nawet OSX na G3 233 Mhz... :) Na G4 spokojnie chodzi, niemniej nie lubię tego systemu. Bardzo się na nim zawiodłem. przede wszystkim chodzi mi o sposób obchodzenia się z błędami i zawieszanie. Słyszeliście, że na macu nie ma błędów i system jest super stabilny (żeby nie było, nie mowa tu o mac OS X na wspomnianym G3, tylko na G4 500 Mhz 512 MB RAM) itp etc? No więc ja też o tym słyszałem, po czym przekonałem się, że to niepawda.

-1. korzystałem sobie z Adium, aż pewnego pięknego dnia nie włączyło się... tzn włączyło i wyłączyło natychmiastowo. Żadnego komunkatu o błędzie, nic, po prostu brak reakcji. Jeśli tak ma wyglądać 'bezbłędny system' to ja dziękuje, już wole być poinformowany przez odpowiednie okienko, że wyskoczył błąd i jakoś zareagować, a tu pustka, żadnego info. Bardzo mi się to nie spodobało.

-2. Zawiesił mi sie system... no i mogiła, zanim przywróciłem go do używalności to minęło spoooro czasu. Na słabszych macach system wieszał mi się regularnie i tak, że sam twardy reset pomagał.

-3. System stara się być mądrzejszy ode mnie, a nie jest :P Bardzo tego nie lubię. No i aż mnie coś w środku kroi jak widze całą tą moc zmarnowaną na świecidełka i błyskotki (ale to już sprawa gustu)

-4. Jak coś się nie konfiguruje automatycznie, to konfig tego jest upiorny, znacznie gorszy niż w windowsie.

-5. Instalacja/deinstalacja Zdecydowanie mniej wygodna, spotkałem się z programem (nawet kilkoma), których usunięcie wymagało ręcznego wywalania plików z 3 miejsc (trzech), które trzeba było sobie znaleć za pomocą pliku readme. No i nie podoba mi się pomysł w wyrzucaniem dysków do kosza :P (znów może to być sprawa gustu, ale jka dla mnie to jest ostro nieintuicyjne)

uff...No to tyle moch wypocin, ale po prostu radzę solidnie się zastanowić przed zakupem maca. Nie każdemu spodoba się ten śliczny, słodziutki system pisany dla 'głupich' (bez obrazy, chodzi mi o metodologię działania) użytkowników

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...