Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jak tak naprawde będzie sie miał Conroe do 2 rdzeniowych AMD takich jak 2 x 3800+.

Zapowiada sie że będą one znacznie tańsze od Conroe i teraz pytanie na ile gorsze. Wiadomo że ciężko równać 2 rdzeniowca do 1 rdzeniowego procesora ale może są jakieś testy ?? bo w PI Atchlon niewychodzi aż tak bardzo do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać z testami aż wyjdzie wiecej płyt na różnych chipsetach. Wiecej płyt = mniejsza cena. Oby ta teoria sie sprawdziła bo sama cena conroe to jest coś pieknego jak na intela (i w ogole jak na tak dobre cpu ;)) ale cena płyt narazie mnie gasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostali kilka maili z pytaniem kiedy mobo dostepne, zobaczyli ze zainteresowanie jest, to podniesli cene na wszelki wypadek.

BUAHAHAHAHAHAHA, eh dobrze sie czasami usmiac :lol: bna wszelki wypadek, nie moge...

 

P5W DH DELUXE i podkrecanie conroe :D

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=103774

kurde przed chwila bylem z psem i sasiad sie mnie pytal czy wiadomo cos o plytach asusam, glownie p5wdh, a ja mu powiedzialem ze nic nie ma, bo przed chwila bylem na XS...... z tym ze bylem tylko w xtreme oc i gpu......

 

wracajac do asusa, to przydaloby sie max fsb.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji ? zauwaz ze to jest porownanie z innej polki 965 traci do 975 zupelnie neiwiele - jesli GB bedzie wyceniony na nie wiecej jak 700 - 750 zl to bedzie to idealna propozycja napewno lepsza od aususa p5w bo jego cena jest o conajmniej 150 zl za wysoka dla przecietnego zjadacza chleba - a OC jeszcze nikt nie testowal - jesli chodzi o kwestie zasilania GB wypada lepiej niz asus wiec oc moze byc lepsze.

 

tu jest za 160 funtow czyli w polsce bedzie kosztowala 900-1000zl

 

Przesadzasz - pod spodem jest model o 4L tanszy ktory w polsce idzie dostac za 840 zl - moj strzal to taki ze bedzie ok 800 zl

akurat jesli chodzi o GB to popyt na niego w polsce jest duzy i napewno bedzie choc minimalnie tanszy od asusowych wypasow - kwestia o ile :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji ? zauwaz ze to jest porownanie z innej polki 965 traci do 975 zupelnie neiwiele - jesli GB bedzie wyceniony na nie wiecej jak 700 - 750 zl to bedzie to idealna propozycja napewno lepsza od aususa p5w bo jego cena jest o conajmniej 150 zl za wysoka dla przecietnego zjadacza chleba - a OC jeszcze nikt nie testowal - jesli chodzi o kwestie zasilania GB wypada lepiej niz asus wiec oc moze byc lepsze.

Przesadzasz - pod spodem jest model o 4L tanszy ktory w polsce idzie dostac za 840 zl - moj strzal to taki ze bedzie ok 800 zl

akurat jesli chodzi o GB to popyt na niego w polsce jest duzy i napewno bedzie choc minimalnie tanszy od asusowych wypasow - kwestia o ile :)

kupic panu okularki? :D

P5W DH DELUXE i podkrecanie conroe :D

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=103774

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic panu okularki? :D

mowie o OC na gigabyte - widzisz ten asus jest zmodowany na starcie - w GB moze nie byc takiej potrzeby bo zasilanie jest lepsze - pozatym wydawac 900 zl na plyte i dolutowywac do niej mody na starcie to jest lekki absurdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o OC na gigabyte - widzisz ten asus jest zmodowany na starcie - w GB moze nie byc takiej potrzeby bo zasilanie jest lepsze - pozatym wydawac 900 zl na plyte i dolutowywac do niej mody na starcie to jest lekki absurdzik

E tam absurdzik, to jest tak zwany extreme, jak Ci zależy na wydajnośći i max FSB, i wiesz że taka płyta po modach rozwija skrzydła to czemu nie, nie rozumiem Twojego rozumowania. :? A co do GB już jakiś stary na 775 miał z biosu FSB 600 i podobno super sekcje zasilania ale co z tego jak koło poniżej 300 się kończył :P A po za tym GB jeszcze nie wydało jakiejś super płyty do OC, ale to może być ich 1 wypadek przy pracy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji ? zauwaz ze to jest porownanie z innej polki 965 traci do 975 zupelnie neiwiele - jesli GB bedzie wyceniony na nie wiecej jak 700 - 750 zl to bedzie to idealna propozycja napewno lepsza od aususa p5w bo jego cena jest o conajmniej 150 zl za wysoka dla przecietnego zjadacza chleba - a OC jeszcze nikt nie testowal - jesli chodzi o kwestie zasilania GB wypada lepiej niz asus wiec oc moze byc lepsze.

Przesadzasz - pod spodem jest model o 4L tanszy ktory w polsce idzie dostac za 840 zl - moj strzal to taki ze bedzie ok 800 zl

akurat jesli chodzi o GB to popyt na niego w polsce jest duzy i napewno bedzie choc minimalnie tanszy od asusowych wypasow - kwestia o ile :)

Najrozniejszych Gigabyte (niezaleznie od socketu) przewinelo mi sie przez lapki od groma albo jeszcze wiecej. Na fotkach i w teori zawsze bylo fajnie. Zasilanie dobre (i to juz za czasow GraniteBay), duzo MHz w BIOSie, niezle Volty mozna bylo zapodac.... Ekstra! Ale w praktyce zawsze byl ten sam sredni poziom i rozne, czasami glupie, ale bardzo irytujace problemy. Jakos tak smiem watpic w to, ze nagle ta plyta cos zmieni i bedzie swietna do o/c.

System zasilajacy jest mocny. Fajnie! Ale z tego niewiele wynika. Jak dla mnie fluktuacje sa i tak stanowczo za wysokie w porownaniu z Asusem ktory ma sporo prostszy system. W duzo MHz FSB jakos tez nie wierze... no cena 700PLN tez nie jest zachwycajaca.

Nie wiem z czego to wynika, ale Asus zawsze pod Intela znacznie lepiej, czy do byl i825, i845, czy E7205 albo inne i865/875/925/955... Jedynie Abit IC7 okazal sie przyjemniejszy w o/c od P4C800.

Majac do wyboru Asus P5WD2-E w wersji 1.03 i tego GB wole dolozyc 50zl i brac Asusa.

GB w PL jest popularny tylko z jednego wzgledu. Bo wypuszcza do maxa obciete plytki (mniej obciete od Asusa) oferujac wciaz niezly stosunek pozostawionych elementow do ceny (Asus tnie do przesady). Modele topowe nie maja juz wiele do zaoferowania w stosunku do konkurencji.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma cena do tego kiedy pokaze sie plyta? :lol:

lopatologicznie.

komputronik wystawia niska cene.

widzi zainteresowanie duze.... wszystko im pojdzie.

 

wiec moze sobie pozwolic na "przyciecie" popytu poprzez zwiekszenie ceny. Cena wieksza... i co? i nadal im caly stan z magazynu zejdzie. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

 

 

inny moze byc taki, ze komputronik lubi tania reklame i daje na poczatku ceny niskie, ludzie sie podniecaja haha hihi, po czym dyskretnie podnosza cene.. ale reklama jest, bo kazdy pewnie stad wlazl na strone komputronika, a wiadomo samo wejscie i przeczytanie nawet samego loga to juz jest reklama.

 

wiec jak dla mnie sie nei dziwie ze zwiekszaja cene, chociaz pierwszy wariant jest bardziej prawdopodobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lopatologicznie.

komputronik wystawia niska cene.

widzi zainteresowanie duze.... wszystko im pojdzie.

 

wiec moze sobie pozwolic na "przyciecie" popytu poprzez zwiekszenie ceny. Cena wieksza... i co? i nadal im caly stan z magazynu zejdzie. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

inny moze byc taki, ze komputronik lubi tania reklame i daje na poczatku ceny niskie, ludzie sie podniecaja haha hihi, po czym dyskretnie podnosza cene.. ale reklama jest, bo kazdy pewnie stad wlazl na strone komputronika, a wiadomo samo wejscie i przeczytanie nawet samego loga to juz jest reklama.

 

wiec jak dla mnie sie nei dziwie ze zwiekszaja cene, chociaz pierwszy wariant jest bardziej prawdopodobny

:lol:

 

ja sie w dalszym ciagu pytam co to ma wspolnego z tym kiedy plyta bedzie w sprzedarzy :lol:

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lopatologicznie.

komputronik wystawia niska cene.

widzi zainteresowanie duze.... wszystko im pojdzie.

 

wiec moze sobie pozwolic na "przyciecie" popytu poprzez zwiekszenie ceny. Cena wieksza... i co? i nadal im caly stan z magazynu zejdzie. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

inny moze byc taki, ze komputronik lubi tania reklame i daje na poczatku ceny niskie, ludzie sie podniecaja haha hihi, po czym dyskretnie podnosza cene.. ale reklama jest, bo kazdy pewnie stad wlazl na strone komputronika, a wiadomo samo wejscie i przeczytanie nawet samego loga to juz jest reklama.

 

wiec jak dla mnie sie nei dziwie ze zwiekszaja cene, chociaz pierwszy wariant jest bardziej prawdopodobny

a moze dolar skoczył z 3,00 na 3,20 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

ja sie w dalszym ciagu pytam co to ma wspolnego z tym kiedy plyta bedzie w sprzedarzy :lol:

sprecyzuj pytanie, bo jest malo logiczne i ciezko na nie odpowiedziec. bo pytasz o rzecz oczywista, ale o ktorej tutaj przynajmniej ja nie pisalem i zdaje sie kolega wypowiadajacy sie wczesniej tez nie.

ot wyrwales cos z kontekstu i zadales dziwne pytanie, na ktore nawet nie ma sensu odpowiadac...

 

ale koniec O/T

 

przejrzalem recenzje tego GB i szczerze mowiac nie ma tam nic ciekawego...

juz chyba lepiej zaufac asusowi, dolozyc nawet te 200zl (w koncu co to 200zl jak trzeba dokupic i tak nowe ramy, procesor itd...) i miec plyte z wieksza iloscia bajerow... mi np podoba sie wtym asusie deluxe co bedzie to ze jest sieciowka wifi... nie bede musial kupowac zeby podlaczyc do sieci laptopa..... czyli juz dla mnie oplaca sie zakup asusa...

 

chyba ze zle doczytalem i ten asusik nowy nie bedize mial wifi :/

 

a moze dolar skoczył z 3,00 na 3,20 ?

to by nie robili tego tak az tak czesto... komputronik z wieloma nowosciami tak postepuje. Ale, pewnie trzeba tez brac to pod uwage :)

Dolar ma to do siebie ze raz spada raz rosnie, ale przewaznie spada.... skoro dali cene to znaczy ze juz mieli zamowione chyba... chyba ze to w inny sposob dziala. Czyli juz znali cene. Chyba ze dystrybutor ja podniosl i komputronik nie mial wyjscia, ale watpie zeby tacy amatorzy tam byli i zmieniali cene wraz z kazdym ruchem waluty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar od kilku(nastu, raczej nastu) dni przeważnie umacnia się względem pln, ale to tak na marginesie. I z pewnością (oprócz mechanizmów, które kolega powyżej przypisuje komputronikowi) ma zauważalny wpływ na ceny mobasów pod core 2 duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos musi szybko wydajna plyte pod conroe kupic to powinna

byc za kilka dni Asus P5W DH Deluxe Intel 975X za nieco ponad 900 zl

Tylko po co taka zabawka bez conroe.

Takie ceny bez daty to moga sie zmienic nawet o 50% o ile cos

takiego bedzie w sprzedazy w rozsadnym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos musi szybko wydajna plyte pod conroe kupic to powinna

byc za kilka dni Asus P5W DH Deluxe Intel 975X za nieco ponad 900 zl

Tylko po co taka zabawka bez conroe.

Takie ceny bez daty to moga sie zmienic nawet o 50% o ile cos

takiego bedzie w sprzedazy w rozsadnym czasie.

 

ma ktos jakis pare swiezych dobrych recenzji tej plytki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakis pare swiezych dobrych recenzji tej plytki? :)

Jaki jest sens robienia testów płyty jak nie ma ani seryjnych Conroe ani porównania? To jakie płyty okażą się warte zainteresowania będzie wiadomo dopiero po miesiącu, jak zarówno nieprzeciętni overclockerzy pobiją kolejne rekordy, jak i normalni użytkownicy potestują co i jak w kwesti jakość/cena/oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens robienia testów płyty jak nie ma ani seryjnych Conroe ani porównania? To jakie płyty okażą się warte zainteresowania będzie wiadomo dopiero po miesiącu, jak zarówno nieprzeciętni overclockerzy pobiją kolejne rekordy, jak i normalni użytkownicy potestują co i jak w kwesti jakość/cena/oc.

ee np recenzja tego gigabytea jest fajna... i jakos nie szkodzi jej to ze testuja ja na obecnych prockach... a to czy bedzie dobra do OC czy nie, to ofkors poznamy po recenzjach pozniejszych... ale OC nie jest najwazniejsze....

ale np z checia bym poczytal jakie bajery dokladnie ma, opisane, obrazki, animacje, dzwieki itd itp :) jk ofkors :P ale tylko czesciowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ja przypomnie że jeszcze DFI ma coś do powiedzenia - ja osobiście myśle że najlepsze płyty pod Conroe wydajnościowo i OC to będzie DFI vs. Asus, dfi może pokaże co potrafi jeszcze raz ;)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...093#post1449093

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj pytanie, bo jest malo logiczne i ciezko na nie odpowiedziec. bo pytasz o rzecz oczywista, ale o ktorej tutaj przynajmniej ja nie pisalem i zdaje sie kolega wypowiadajacy sie wczesniej tez nie.

ot wyrwales cos z kontekstu i zadales dziwne pytanie, na ktore nawet nie ma sensu odpowiadac...

rozmawialem z kims (z dwaIP?) o premierze tej plyty - czytaj kiedy pojawi sie w sprzedarzy, nie w cenniku.. potem wpsaminalem ze w komputroniku podrozalo, hary to skomentowal "smiesznymi" slowami, ja napisalem ze smieszne, a tou nage dyskusja o podnoszeniu cen i tlumaczenie mi dlaczego komputrnik to robi. wiec pytam sie co to ma wspolnego z dostepnoscia plyty, a Wy dalej swoje o podnoszeniu cen :lol:

 

//

 

gigabyte - tragedia, pewnie znowu bedzie mial problemy z normlanym fsb - darujmy sobie ta plyte ;] jak dla mnie tylko asus, potem cos na chipsecie od nv - zobaczymy co odpowaie asus na dfi, z tym ze asus raczej "woli" intelowskie nb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ci napisalem ze na 99% pierwszy ja bedzie mial na stanie kompuszrot (a jesli nie on) to i tak on moze sobie dyktowac cene bo niebedzie mial konkurencji cenowej, chyba ze wolisz sie bujac po swiecie zeby kupic plyte o 100PLN taniej i miec goowno a nie gw ;P

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ci napisalem ze na 99% pierwszy ja bedzie mial na stanie kompuszrot (a jesli nie on) to i tak on moze sobie dyktowac cene bo niebedzie mial konkurencji cenowej, chyba ze wolisz sie bujac po swiecie zeby kupic plyte o 100PLN taniej i miec goowno a nie gw ;P

no dokladnie a oni mi tlumacza o co chodzi w podnoszeniu cen :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...