Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem niezly spis wszystkich asrockow obslugujacych conroe wraz ze zdjeciami jak rozpoznac odpowiednia rewizje

http://www.ocwforums.com/bbs/showthread.php?t=53641

 

w sumie z asrockow chyba ta bedzie najlepsza

http://www.asrock.com/product/ConRoeXFire-eSATA2.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

moze tanie to i bedzie ,ale nie wróże wysokiego oc na i945p i conroe, na prescocie to moze i tak, bo ruszamy przewaznie z magistrali 800 a nie jak to z 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ;) Chcesz ? :) Aczkolwiek wolalbym poczekac na ASROCK 775i65PE R 2.0

Jeszcze troszke poczekam na obnizke x2 i na premiere konrołow... wtedy pomyslimy :D

 

nie wiem jak wy ale mnie uCZONO zeby na plytach glownych i zasilaczach nie oszczedzac.

 

a wg mnie cena 200zl za plyte glowna to skrajne oszczedzanie...

Tanie oznacza złe? Do normalnej pracy lub sredniego OC asrock jest genialny, ta firma zrobiła kosmiczny postep i nie jest to taki szmelc jak kiedys. Zreszta wole zaplacic 180zł za taka mobo, niz 900zł za jakiegos Asusa

 

Czy ja wiem czy takie mniam... Widze tam port AGP...

GF 2MX i jest bardzo mniam:D. Do PCI i PCIe takiej karty raczej nie wpakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze to o wiele bardziej mnie interesuje wynik w Q4 czy CSS niz jakies porownania kompilacji na linuxie, a 2 miechy opoznienia tez mnie nie ruszaja bo i tak raczej wersje 4x00 kupie.

A na tweaku nie widziałeś UT ? 45fps więcej niż FX przy tym samym zegarze, więc w CSS można się spodziewać znacznie większego wzrostu FPS bo większość obliczeń robi tam CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

A na tweaku nie widziałeś UT ? 45fps więcej niż FX przy tym samym zegarze, więc w CSS można się spodziewać znacznie większego wzrostu FPS bo większość obliczeń robi tam CPU.

Tyle ze przy jednowatkowych grach dwurdzeniowy E6300 moze byc duzo wolniejszy od jednordzeniowego 3500+ , 3800+ lub

Dothan 2000 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot

jesteśmy za słabi ;) :lol2: trzeba było nam zostać z lisem lub uciekać do piły :lol:

 

Core 2 Duo 2,66 koło 2,5 tys. złotych, a Core 2 Extreme 2,93 pewnie koło 4-4,5 tys... Takich cen się można spodziewać zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko..

o ile wczesniej staralem sie bronic tweak.pl przed waszymi atakami, to ma teraz zapytam.

jakim cudem tweak.pl dostal prawo opublikowania recenzji procka od Intela, a pclab.pl nie ? pclab.pl musi czekac do premiery, a tweakpl ot tak sobie podal wyniki..

do tej pory praktyka chyba zreszta byla taka, ze dopiero po premierze portale maja prawo pokazywac wyniki.. rzadko bylo inaczej.

 

bo na pclabie ledwo pokazali jednego skrina, nie mogli podac danych cyferkowych a jedynie to ze 2.66ghz jest 2 razy szybszy w grach od D830 3.0ghz....

 

zastanawiajacy ten tweak jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko..

o ile wczesniej staralem sie bronic tweak.pl przed waszymi atakami, to ma teraz zapytam.

jakim cudem tweak.pl dostal prawo opublikowania recenzji procka od Intela, a pclab.pl nie ? pclab.pl musi czekac do premiery, a tweakpl ot tak sobie podal wyniki..

do tej pory praktyka chyba zreszta byla taka, ze dopiero po premierze portale maja prawo pokazywac wyniki.. rzadko bylo inaczej.

 

bo na pclabie ledwo pokazali jednego skrina, nie mogli podac danych cyferkowych a jedynie to ze 2.66ghz jest 2 razy szybszy w grach od D830 3.0ghz....

 

zastanawiajacy ten tweak jednak :)

dokładnie

nie wygląda to na oficjalne wsparcie intela ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

dokładnie

nie wygląda to na oficjalne wsparcie intela ...

Moze cos maja szybkiego a moze i nie.

Udowodnia ze maja jak dadza wynik z AiBench bo check kazdy moze sprawdzic.

Przypomne ze "oficjalny WR w AiBench to 31.019765921 sec. zrobiony w kwietniu przez Yotomeczek na Dothan i do dzisiaj

nikt nie udowodnil ze ma jakies szybsze CPU.

Na zlamanie check w AiBench trzeba duuuuuzo czasu i dobrego programisty.

AiBench ma zabezpieczenie przed modami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się ciekawie czyta teraz .... ledwo si pan L. uwinął i wywinął z powaznego bagna oskarżeń, a już mógł sobie jedną recką narobić niezłego bigosu ... zastanawiający ten tweak skądinąd :D ale kończmy OT... popatrzył sobie na mobacze od asrocka i stwierdza co następuje: targi w hannoverze pokazały co asrock wyprawia, mobacze to są kombajny dla tych którzy szukają stopniowego i w miarę bezbolesnego (koszty) przejścia na wydajniejszą platformę, dwa slociki dla DDR i dwa dla DDR2 do tego AGP i kilka inszych bajerków, które będa przyjaźniejsze w fazie wstępnej wymiany :D ... większa oszczędnośc prawda ?? w zasadzie największym wydatkiem bedzie sam procek do tego kombajnu :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się ciekawie czyta teraz .... ledwo si pan L. uwinął i wywinął z powaznego bagna oskarżeń, a już mógł sobie jedną recką narobić niezłego bigosu ... zastanawiający ten tweak skądinąd :D ale kończmy OT... popatrzył sobie na mobacze od asrocka i stwierdza co następuje: targi w hannoverze pokazały co asrock wyprawia, mobacze to są kombajny dla tych którzy szukają stopniowego i w miarę bezbolesnego (koszty) przejścia na wydajniejszą platformę, dwa slociki dla DDR i dwa dla DDR2 do tego AGP i kilka inszych bajerków, które będa przyjaźniejsze w fazie wstępnej wymiany :D ... większa oszczędnośc prawda ?? w zasadzie największym wydatkiem bedzie sam procek do tego kombajnu :D

 

Pozdrawiam

 

ja osobiscie bym poczekal az sie pokaza recenzje uzytkownikow i serwisow....

bo pewnie.. kto by nie chcial niskim kosztem wymienic kompa...

ale czy zostanie przy ddr1, agp karcie nie podetnie skrzydel konrołkowi?

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...