Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

esc ma taniej... esc ma chyba wszystko najtaniej :D nie liczac apollo czasami... :>

oj chyba nie, ESC ma tylko to taniej czego tak naprwde nie ma i miec nie moze, gral ma napewno taniej, jedynie w ESC czasem znajdziesz kilka produktów które sa tansze, ale gdybys przelecial cala oferte to bys sie przekonal ze gral jest tanszy:)

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Tak sobie patrze i w Kompuszrocie E6600 jest dostępny na zamówienie ;) Może już tak było, ale ja teraz zauważyłem. Noi cena się normuje nareszcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrze i w Kompuszrocie E6600 jest dostępny na zamówienie ;) Może już tak było, ale ja teraz zauważyłem. Noi cena się normuje nareszcie :D

Towar czasowo niedostępny, przypuszczalny termin dostawy 2006-08-10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo LPT i COM na nowych płytach do czego są używane:

- oprogramowanie CAD (np. elektronika itp.) potrzebuje kluczy sprzętowych LPT bardzo czesto i naprawde sporo mocy obliczeniowej by np. router czy trailer wykrślił PCB albo synthezer wyliczył rekonfigurację układu FPGA + symulacja tego co obliczył ;) - oj sporo mocy tu trzeba i napewno C2D się przyda ;)

- programatory scalaków i pamięci potrzebują LPT i COM

- programy finansowe i księgowe, które niejednokrotnie potrzebują mocy jak się liczy np. ryzyko finansowe

- skanery i drukarki (jeszcze często wykorzystywane)

- osobiście np. mam własnej kostrukcji sterownik dla domu sterowany z portów COM i LPT ;)

- itp ;)

 

Także dla mnie trend nowych płyt bez portów LPT i COM jest dość głupawy i też będę kierował się wyborem płyty by miała te porty aby nie 'marnować' już i tak małej ilości PCI dla dodatkowego kontrolera ;)

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie, ESC ma tylko to taniej czego tak naprwde nie ma i miec nie moze, gral ma napewno taniej, jedynie w ESC czasem znajdziesz kilka produktów które sa tansze, ale gdybys przelecial cala oferte to bys sie przekonal ze gral jest tanszy:)

gral jest tanszy bo wiekszosc rzeczy macie o zlotowke taniej :P

ESC ostatnio cenowo zaczelo odpuszczac t da sie znalezc kilka produktow o te 10 zl taniej na calym zestawi to jest do 100 zlotych taniej ale :

 

- w esc nigdy nie mialem problemow z gwarancja (nawet pomimo tego ze powinienem) - w gralu raz reklamowalem pamieci 2 razy tego samego dnia za kazdym razem musialem czekac 2h na memtesta - akurat w kwestii pamieci mozna zalawic to dajac nowke od reki - sa wieczyste gwarancje wlasnie od tego... efekt byl taki ze stracilem 4h z dnia + dojazdy.

- sorry bardzo - ale macie tylu klientow jestescie duza firma a wasi sprzedawcy chodza na magazyn "przez ladę" kolejki ciagna sie godzinami, a usiasc nawet nie ma gdzie - nowa siedziba ESC wymiata pod tym wzgledem ;)

- ten koles co siedzi box dalej i sprzedaje laptopy to z kolei ma wieczne wakacje bo wiecej jak 3 klientow w kolejce do niego nie widzialem...

 

jedno co trzeba uczciwie gralowi oddac to to ze chlopaki pracuja do 19 - czasem ta godzina dluzej ratuje - i gdy wszystko inne jest zamkniete idzie sie do grala ;)

Edytowane przez Yacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Towar czasowo niedostępny, przypuszczalny termin dostawy 2006-08-10.

@PITer

Czyli jednak nikt nie zauważył, było, że dostępny na zamówienie, ale chyba tylko przez pare minut :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gral jest tanszy bo wiekszosc rzeczy macie o zlotowke taniej :P

ESC ostatnio cenowo zaczelo odpuszczac t da sie znalezc kilka produktow o te 10 zl taniej na calym zestawi to jest do 100 zlotych taniej ale :

 

- w esc nigdy nie mialem problemow z gwarancja (nawet pomimo tego ze powinienem) - w gralu raz reklamowalem pamieci 2 razy tego samego dnia za kazdym razem musialem czekac 2h na memtesta - akurat w kwestii pamieci mozna zalawic to dajac nowke od reki - sa wieczyste gwarancje wlasnie od tego... efekt byl taki ze stracilem 4h z dnia + dojazdy.

- sorry bardzo - ale macie tylu klientow jestescie duza firma a wasi sprzedawcy chodza na magazyn "przez ladę" kolejki ciagna sie godzinami, a usiasc nawet nie ma gdzie - nowa siedziba ESC wymiata pod tym wzgledem ;)

- ten koles co siedzi box dalej i sprzedaje laptopy to z kolei ma wieczne wakacje bo wiecej jak 3 klientow w kolejce do niego nie widzialem...

 

jedno co trzeba uczciwie gralowi oddac to to ze chlopaki pracuja do 19 - czasem ta godzina dluzej ratuje - i gdy wszystko inne jest zamkniete idzie sie do grala ;)

Ta serwis grala to jedna wielka pomyłka...Ja przez ten ich serwis straciłem z półtora miesiąca + kłótnie, kłamstwa, bezczelne odzywki, których ja i moja dziweczyna (nie mająca ze sprawą nic wspólnego) musieliśmy się nasłuchać, tylko po to abym musiał zażądać odesłania pamięci do dystrybutora, który potwierdził, że są wadliwe. Do tego historie moich znajomych dotyczące całych zestawów z grala...

Temu sklepowi dziękujemy. Czy ESC tańszy czy nie to i tak wolę ich. A to do której sklep czynny to w dobie internetu raczej ma małe znaczenie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis troche powalczyłem... moim najwiekszym chyba zmartwioeniem jest RAM, mam teraz 2 x512mb JetRam 533 i dzileniki na RAM - 1:1 to najmnieszy wiec by sobie pokrecic na DS3 trzeba miec dobre memki - powyzej 3GHz to 900Mhz na RAM i wiecej(najlepiej duzo wiecej)

 

SPI robiłem w tle caly czas, FSB jakie osiagnalem (jadac po koleji z FSB, to raczej nie max bo czasu nie mialem a procka wlozylem do kompa kolo 2 w nocy) to spi16m na 470 - ram latach sporo powyzej 900, 2.2vdimm

 

vcore to auto z plyty wiec w stresie to 1.3v

 

sp2004 jakie robilem to:

Dołączona grafika

 

spi teraz zrobione to na 3.2 (dla porownania z prockiem PITera, on tez na 457 latał)

 

(NIE PATRZEC NA WYNIKI, NIE ZWRACALEM NA ICH USTAWIANIE UWAGI)

 

Dołączona grafika

 

Wiecej wieczorem

 

ps musze jakie lepsze memki kupic, jakies sugestie z dobry a tanie to bardzo prosze :)

 

edit:

by nie byc goloslownym:

Dołączona grafika

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis troche powalczyłem... moim najwiekszym chyba zmartwioeniem jest RAM, mam teraz 2 x512mb JetRam 533 i dzileniki na RAM - 1:1 to najmnieszy wiec by sobie pokrecic na DS3 trzeba miec dobre memki - powyzej 3GHz to 900Mhz na RAM i wiecej(najlepiej duzo wiecej)

Czyli dzielniki na DS3 nie działają dobrze ?

Gratulujemy najszybszego E6300 (na razie ...) :)

 

a Kunaak pocisnął DS3 tak:

533 MHz fsb

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzielniki na DS3 nie działają dobrze ?

Gratulujemy najszybszego E6300 (na razie ...) :)

 

a Kunaak pocisnął DS3 tak:

533 MHz fsb

Widzailem dzis rano, ładne "coś" ...

 

heh dzieki ale mysle ze to niedlugo potrwa :) jakies memki trzeba by kupic, nerke sprzedac musze ;)

 

co do dzielnikow to dzialaja ale najnizszy to jak widac na sreeniie czyli 1:1 (mozna go tez 2:1 nazwac :) )... . jest kilka wyzszych - moge sobie 1500 i wiecej ustawiac ale nie mniej niz to co mam - po prostu opcji takich nie ma ... i nie wiem czemu ... jakis 4:5 czy cus by sie przydało ... a sa tylko wlasnie te 2:1 i wieksze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli swiatelko w tunelu :lol: nie bedzie trzeba kupowac DQ6 wystarczy do podkrecania DS3 i pare setek zostaje w kieszeni. a 250 to juz roznica ktora mozn zainwestowac w lepszy ram lub grafe.

a tak swoja droga troche sobie licza na kompuszrocie za DQ6 888 maja marze oklolo 10% bo w hurcie to stoi okolo 790-800 brutto

badyci i zdziercy :wink: cha wykozystac poczatkowy szal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y - piekny wynik... jak juz dopracujesz wszystko to zapraszam na Hwbota SuperPi 1M :) Wspomoz PurePc :rolleyes:

wyniki da rade wyzsze, sysem 3dniowy ale nie optymalizowany, wlaczone wszyskie uslugi, bez priorytetu, firefox, konnekt. Robiłem bardziej dla FSB i wczesnych testów. dopiero 2h mailem go w kapie :D

 

juz koleś ma 535 screena :)

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=109017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS3 ma tylko jeden kanal ATA (problem z dyskiem ATA lub z dwoma napedami optycznymi jesli rozne predkosci)

mozesz jasniej napisac o co chodzi?

bo mam malo kasy i narazie nie bede kupowal nowego dysku (mam samsung 80GB SP0802N) i nie wiem czy bedzie dzialac z ta plyta http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30020#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki da rade wyzsze, sysem 3dniowy ale nie optymalizowany, wlaczone wszyskie uslugi, bez priorytetu, firefox, konnekt. Robiłem bardziej dla FSB i wczesnych testów. dopiero 2h mailem go w kapie :D

 

juz koleś ma 535 screena :)

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=109017

nieźle 535 :D

na Bad Axe też widziałem 533 dodajże ... tyle, że tak potrafi 1 na 10 mobo - nie radzę traktować tych wyników jako wykładnik możliwości mobo.

W każdym razie nic tylko gratulować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jasniej napisac o co chodzi?

bo mam malo kasy i narazie nie bede kupowal nowego dysku (mam samsung 80GB SP0802N) i nie wiem czy bedzie dzialac z ta plyta http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30020#

Nie wiem czy SP0802N zadziala z ta plyta ale nawet jesli to bedzie to dzialanie kulawe zakladajac ze masz zamiar

podlaczyc jakis wewnetrzny naped optyczny do tej plyty inny niz SATA.

Powinienes poszukac plyty ktora ma dwa gniazda do podlaczenia tasmy PATA.

Najlepiej napisz o wszystkich urzadzeniach jakie masz do podlaczenia do plyty i na ile chcesz podkrecic CPU to cos sie

wybierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie płytę pod E6300?

Asus P5W DH Deluxe o ile nie planujesz uzywac portu LPT. Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie planuję :P

@Devilek, a ta P5W DH nadaje się do kręcenia E6300?

nadaje sie. Devilkowi chodzilo tez o p5w dh delux, bo nie-delux nie ma.

 

na przyszlosc z łaski swojej poszukaj.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie planuję :P

@Devilek, a ta P5W DH nadaje się do kręcenia E6300?

Powinno dac sie podkrecic na tej plycie E6300 do 2800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy SP0802N zadziala z ta plyta ale nawet jesli to bedzie to dzialanie kulawe zakladajac ze masz zamiar

podlaczyc jakis wewnetrzny naped optyczny do tej plyty inny niz SATA.

Powinienes poszukac plyty ktora ma dwa gniazda do podlaczenia tasmy PATA.

Najlepiej napisz o wszystkich urzadzeniach jakie masz do podlaczenia do plyty i na ile chcesz podkrecic CPU to cos sie

wybierze.

zamiezam cos takiego zlozyc:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB

plytaglowna Gigabyte GA-965P-DS3 Intel 965P

RAM DDR2 1GB PC4200 533MHz Goodram GR533D264L4/1G

karta GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman

dysk samsung SP0802N 80GB<-------------------ze starego kompa

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

nagrywarka DVD Benq dw1655<---------------ze starego kompa

nagrywarka CD-RW samsung SW-252F<-----------ze starego kompa

jakas tam stacja dyskietek<--------------ze staego kompa

 

a jesli chodzi o podkrecanie to chcialbym jak najwiecej wycisnac z boxowego chlodzenia z procka jak i karty graficznej.

 

bedzie to funkcjonowalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiezam cos takiego zlozyc:

 

Procesor Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB

plytaglowna Gigabyte GA-965P-DS3 Intel 965P

RAM DDR2 1GB PC4200 533MHz Goodram GR533D264L4/1G

karta GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman

dysk samsung SP0802N 80GB<-------------------ze starego kompa

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

nagrywarka DVD Benq dw1655<---------------ze starego kompa

nagrywarka CD-RW samsung SW-252F<-----------ze starego kompa

jakas tam stacja dyskietek<--------------ze staego kompa

 

a jesli chodzi o podkrecanie to chcialbym jak najwiecej wycisnac z boxowego chlodzenia z procka jak i karty graficznej.

 

bedzie to funkcjonowalo?

Nie wiem czy te dwie nagrywarki moga bekonfliktowo pracowac na jednym kanale ale nawet jesli to HDD juz nie podlaczysz bez

dodatkowego sprzetu (kontroler HDD na PCI przykladowo )bo nie ma do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...