Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

zlozylem wczoraj grata :D

cisza i spokoj

wspomnienia szuszarki typu P4Prescot zotana zakopane gdzies gęboko

 

potrkrecilem go do 340Mhz max :sad:

 

konfig

E6300, DS3 (bios F4), x1900GT i Gaile 667 4-4-4-12

 

jak przeskoczyc wyzej z fsb , jakich metod uzywacie by znalesc komponet ktory blokuje dalsze kreceni

i co zaczac zminiac by poszlo wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tylko że z DS4 i u mnie blokuje się na fsb 360.

Może warto przeskoczyć na temat o płytach Gigabyte, bo w sumie ten wątek jest na inny temat.

Pozdro

musimy sie ustawic na sprawdzenie tej Twojej płyty ... teraz czasu nie mam, na weekend mnie nie ma, ale po pracy wracając mogłbym wpaść w następnym tyg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm panowie jakie macie temperatury na Boxie ? bo mi CoreTemp pokazuje w idlu 39 na 1 jajku i 37 na drugim - po 15 min SP2004 mam 58 na obu.... to jest norma jak na box ?

pokazywane temperatury zależą od płyty, więc porównania nie bedziesz miał zbytniego. Chyba że podasz model płyty, to wtedy pi razy oko będzie jakiś punkt odniesienia do temperatur innych CPU na tej samej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież 965 to nowsza konstrukcja z ICH8, a nie ICH7 jak w 975 - czyli 10USB w 965 i 8 w 975; 6SATA w 965 i 4 SATA w 975 i tak dalej. Widać więc że 965 jest bardziej wypasioną wersją 975. Gdzie jest szybsza? pierwszy przykład pov-ray. Nie wspomnę już o syntetykach z sandry - tam DQ6 był wyraźnie szybszy od XBX975

Smieszne rzeczy opowiadasz, do wyzszych modeli core2duo nadaje sie tylko (jesli chodzi o ASUSa) P5W DH, ktore jest na 975, nie bez powodu na XS wiekszosc rekordow pada na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On odczytuje temperatury programem CoreTemp chyba wiec temp nie beda sie roznic na roznych mobo.

różnica między Gigabyte DQ6 i XBX975 to prawie 15 stopni, więc przepaść (odczytywane coretemp) - ten sam CPU i to samo chłodzenie

 

Smieszne rzeczy opowiadasz, do wyzszych modeli core2duo nadaje sie tylko (jesli chodzi o ASUSa) P5W DH, ktore jest na 975, nie bez powodu na XS wiekszosc rekordow pada na tej płycie

ja piszę o różnicach konstrukcyjnych, a ty mi z OC wyskakujesz, wiec sie zapytam: co ma piernik do wiatraka? Czytać potrafi, czy nie za bardzo? Jeżeli chodzi o rekordy to raczej XBX975 przoduje w CPU z wyższymi mnożnikami. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne rzeczy opowiadasz, do wyzszych modeli core2duo nadaje sie tylko (jesli chodzi o ASUSa) P5W DH, ktore jest na 975, nie bez powodu na XS wiekszosc rekordow pada na tej płycie

Bo innych sensownych na 975X nie ma poza XBX975....? Większoś przypadków to mocno zmodowane egzemplarze, nijak mające się do "wyjściowych". Sorki, ale FSB w okolicach 420-430 to jakiś śmiech na sali, ze nie wspomnę o tych co mur na 400 mają. IMHO o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup P5B DLX - niby 965, ale możliwosci i wydajność w stosunku do P5WDH ma świetną. I w tym momencie ktoś powie, ze było porównanie 965/975, w którym wystartowały P5WDH i GB DS3, gdzie GB dostał na idento FSB tak po dup..., że ho,ho. Ale wystrarczy popatrzeć na wyniki P5B DLX i GB DS3/4 by jasno zobaczyć, ze GB na wysokim FSB jest wyjątkowo cieniutkie. Coś się panowie z GB nie postarali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo innych sensownych na 975X nie ma poza XBX975....? Większoś przypadków to mocno zmodowane egzemplarze, nijak mające się do "wyjściowych". Sorki, ale FSB w okolicach 420-430 to jakiś śmiech na sali, ze nie wspomnę o tych co mur na 400 mają. IMHO o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup P5B DLX - niby 965, ale możliwosci i wydajność w stosunku do P5WDH ma świetną. I w tym momencie ktoś powie, ze było porównanie 965/975, w którym wystartowały P5WDH i GB DS3, gdzie GB dostał na idento FSB tak po dup..., że ho,ho. Ale wystrarczy popatrzeć na wyniki P5B DLX i GB DS3/4 by jasno zobaczyć, ze GB na wysokim FSB jest wyjątkowo cieniutkie. Coś się panowie z GB nie postarali...

Hanu chodzi ci o ten wynik spi16m KITTa ?? co Gigabyte został duzo w tyle? Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowna jest jeszcze jedna plytka.

Asus p5wdg2 ws pro.

Jest natomiast z nia taki maly problemik... cena...

Najtaniej co widzialem to na ebay bylo 950 zl...

W polskich sklepach niedostepna.

ale 1,8Vmch z biosu

470fsb bez jeczenia i bez modow - Vmch auto....

Malo ludzi ja ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez ta oferte widzialem. dokladnie wychodzi 1930zl z przesylka z Niemiec. Wychodzi ok 250zl drozej niz za zestaw E6400 + P5B DLX/Wi-Fi w Polsce, jak juz sie pokaza te plyty.

 

Swoja droga - zastanawiam sie, czy obecnie jest sens inwestowania w procki ES step-5 B1?

 

Znalazlem plyte w komplecie z E6400 w cenie: ~1900 zl z wsylka, na ebay naturalnie...

Jesli nie wypali z kupnem jakies mobo w .pl, to biore to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się idea żeby to zestawienie:

 

A64/a64 X2-sp2004/prime-full Stable-zestawienie Wyników: 2280906[/snapback]

Oczywiście, jestem jak najbardziej za.
Oczywiście będzie całkiem niezależnie zestawienie, AMD oddzielnie od Conroe

 

A zawsze jakieś info dla innych userów

 

Czy tak jak w przypadku AMD w Conroe są oznaczenia serii procesorów na IHS procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim napieciu osiagacie 3.6GHz na E6600 i jakie macie temperatury?

 

u mnie 1.625v - wstepnie orthos stabilnie, mam wrazenie ze to sporo.

temperatury pokazywane przez speedfan zas wariuja - w stresie mam 68*C; w idle 39*C (chlodzenie: zalman cnps9500 led), ale to dosc dziwne bo heatpipe'y nie sa wcale gorace. z odczytem temperatur na P5W DH Deluxe wszytko ok?

Edytowane przez chr1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to chłodzisz, bo ja w tej chwili najwiecej zapodałem 1.55, ale skoro widze lepszych, to sam chyba podwinduje bo podobne napięcie co Ty, temperatury w stresie 62 stopnie.

Mój na tym napięciu robi w tej chwili 3336MHz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest napisane czym chlodze :]

 

3.6GHz na 1.55v mi sie zabootowal, ale potem zgasl. wstepnie stabilnie (prime'a zapuszcze na noc to zobaczymy) jest na 1.625v.

a z tymi temperaturami to wydaje sie jakas lipa.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...