Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

jest napisane czym chlodze :]

 

3.6GHz na 1.55v mi sie zabootowal, ale potem zgasl. wstepnie stabilnie (prime'a zapuszcze na noc to zobaczymy) jest na 1.625v.

a z tymi temperaturami to wydaje sie jakas lipa.. :)

1,625 na AC..... Ryzykant jesteś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh a nie lepiej do odczytu temperaturki używać core temp ??

podaje temp dla każdego z rdzeni i jest to odczyt z prca a nie a jakiś "czujników"

nie wiem czy lepiej, bo różnica temperatur miedzy DQ6 a XBX 965 w moim przypadku to ~10 stopni na tym samym CPU E6700ES i chłodzeniu (odczyt coretemp). Teraz zmieniłem CPU na E6400 2.13GHZ i tempearatury mam takie same jak X6800@3.3GHZ na XBX, czyli 68 stopni w stresie. W biosie max 35 stopni, podczas gdy speedfan nie przekracza 53 stopni. Te wszystkie pomiary to można sobie o kant 4 liter potłuc, bo na każdy program mówi co innego, a zmiana płyty dała 10 stopni mniej. Cyrki normalnie. Radiator dobrze założony, letni - tak jak to było w przypadkach innych CPU na róznych płytach. No i wg coretemp jeden rdzeń jest wyraźnie gorętszy od drugiego w idle (50/43*C). Zaiste ciekawe. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem nowy bios 1101, poszedl bez problemu na 1.6v

temperatury core temp: idle 52*C, stres 77*C; speedfan pokazuje 59*C - 10st mniej niz na 1.625v :)

 

sprobuje jeszcze zejsc nizej z v :)

Edytowane przez chr1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio na rdzeniach 77*C to duzo? wydaje mi sie ze nie ma tragedii ;) ile wy macie?

 

zszedlem z napieciem do 1.575v, prime przelecial pol godziny i zostawilem tak w domu, wieczorem sie zobaczy czy jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio na rdzeniach 77*C to duzo? wydaje mi sie ze nie ma tragedii ;) ile wy macie?

 

zszedlem z napieciem do 1.575v, prime przelecial pol godziny i zostawilem tak w domu, wieczorem sie zobaczy czy jest dobrze :)

Pomyśl chwile - domyślne Vcore wynosi 1,325. Dałeś prockowi 1,625V. Chłodzisz toto zwykłym Zalmanem 9500....Ludzie na WC dają 1,55V dają pojawiają sie pytania czy bezpiecznie. Weż chłopie troszkę pocztytaj zanim sie weźmiesz za OC, bo widze, ze w "pokoleniu neostrady" modne teraz OC. Problem taki, że do tego troszu informacji i doswiadczenia trzeba, a nie "huziaaaaa" . Kompa przy OC starcic łatwo jak sie bez pomyslunku podchodzi.... Nie bierz tych słów za barzdo do serca, tylko przemyśl co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

I co kupujesz tego asusa p5b deluxe B-) , ja sie skusilem, na jutro powinna byc, ale jak bedzie kiszka w oc to moge ja oddac z powrotem :wink:

Tak, wchodze w P5B DLX.... :)

 

Aczkolwiek, jest kilka przesłanek co do obaw : http://www.xtremesystems.org/forums/showth...;highlight=p5b.

 

Asus jak zwykle na poczatku ma niedopracowane BIOSy. Ale pomny doświadczeń jestem pozytywnie nastawiony. W końcu na tej mobo spokojnie 500 bez modów da się działac...

 

@zaba26 - bierzesz wersje z wifi czy bez?

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl chwile - domyślne Vcore wynosi 1,325. Dałeś prockowi 1,625V. Chłodzisz toto zwykłym Zalmanem 9500....Ludzie na WC dają 1,55V dają pojawiają sie pytania czy bezpiecznie. Weż chłopie troszkę pocztytaj zanim sie weźmiesz za OC, bo widze, ze w "pokoleniu neostrady" modne teraz OC. Problem taki, że do tego troszu informacji i doswiadczenia trzeba, a nie "huziaaaaa" . Kompa przy OC starcic łatwo jak sie bez pomyslunku podchodzi.... Nie bierz tych słów za barzdo do serca, tylko przemyśl co napisałem.

mozesz sobie odpuscic czerstwawe wszak juz teksty o 'pokoleniu neostrady', bo moze sie okazac ze jestes blizszy definicji, a wiekiem raczej na pewno. rowniez no offence.

 

czytam caly czas. czytam, pytam, dostaje odpowiedzi i za to dziekuje. informacje kompletuje a doswiadczenia na platformie intela nie mam zadnego wiec moze rzeczywiscie to troche pochopnie i wedle zasady 'wszyscy maja 3.6 to ja tez'.

 

dobre slowa krytyki, na pewno wyciagne wnioski ( jesli nic sie nie spalilo wlasnie ;) ale to juz moj problem i moje pieniadze )

 

sprzet zostawiony na 1.575v z wylaczonym primem. temperatury spadly znacznie, ale pewnie nadal jest groznie..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ chr1st - logicznie patrzac, AMD z napieciem 1.45 nie puszczalbys na 1.7V raczej, prawda? Granica bezpiecznego OC bez WC i nie tylko byla duzo, duzo nizej. Chyba ze w logicznych ukladach jakimi sa procki, nalezy wysuwac nielogiczne wnioski. :mur:

 

@ Hanu - ale to wszystko na razie problemy zwiazane z timingami ramu - z biegiem czasu powinni takie problemy zazegnac, podobnie ma sie sprawa Gigabyte'ow pewnie.

 

Ja sie skusze na wersje wi-fi, akurat potrzebuje :blink:

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malleus: zgoda, ladnie obrazowo, ale moze ciut za bardzo logicznie. pytanie czy ta architektura, technologia, itd ma taka sama czulosc jak rzeczony AMD. nie wiemy tak na prawde ile moze zniesc conroe dopoki pare osob go nie zjara.

 

tak na marginesie ostatnie AMD mialy 1.4 lub 1.35, moj X2 chodzil rok na napieciu 1.595, ale to nic nie zmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gadacie o napieciach, to co powiedzie na 1.85v na boxie, albo ponad 1.9v na kawalku miedzi (a64 3000+)?

 

@zaba

 

Jak bedziesz mial jzu mobo to zrob porownanie spi na tych samych taktach miedzy gb a asusem

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialbym poszukac, ale na XS wspominali, ze nie zalecaja 1.55 do pracy 24/7, a juz tutaj ktos o tym wspomnial nie raz pewnie.

 

Z AMDkami usrednilem - na przelomie roku usprawnili architekture, co nie zmienia faktu, ze tam rowniez nie bylo zalecane napiecie powyzej 1.55V w wiekszosci wypadkow.

Zreszta u Intela napiecie powyzej 1.6V przy poprzedzajacych C2D prockach nie bylo zbyt mile widziane rowniez, o ile dobrze kojarze, a tematem tym interesowalem sie pobieznie w tym okresie, przynajmniej jesli o OC chodzi.

 

Wracajac do dyskusji o Conroe - sam fakt znacznego wzrostu temp przy napieciu zblizajacym sie do 1.6V powinien byc zastanawiajacy dla Ciebie - to z innej 'manki' patrzac. ;)

 

Reasumujac - najprosciej zajrzec TU masz ladnie zobrazowane napiecia + oc poszczegolnych modeli, malo kto porzekracza w sumie 1.5V i to na dzien dzisiejszy najlepiej pewnie uznac za bezpieczna granice przy codziennej pracy takich zestawow. Chyba ze palisz sie (doslownie) do otwarcia tabeli nadmiernie dokarmionych prockow w najblizszym czasie, a przez to obnizeniem mozliwosci OC modelu, ktory posiadasz, w najblizszym czasie.

 

@MaSell - jak ktos lubi takie ekstrema i ma gdzies ewentualne problemy pozniejsze - spoko, jego wybor ;]

Edytowane przez malleus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sobie odpuscic czerstwawe wszak juz teksty o 'pokoleniu neostrady', bo moze sie okazac ze jestes blizszy definicji, a wiekiem raczej na pewno. rowniez no offence.

 

czytam caly czas. czytam, pytam, dostaje odpowiedzi i za to dziekuje. informacje kompletuje a doswiadczenia na platformie intela nie mam zadnego wiec moze rzeczywiscie to troche pochopnie i wedle zasady 'wszyscy maja 3.6 to ja tez'.

 

dobre slowa krytyki, na pewno wyciagne wnioski ( jesli nic sie nie spalilo wlasnie ;) ale to juz moj problem i moje pieniadze )

 

sprzet zostawiony na 1.575v z wylaczonym primem. temperatury spadly znacznie, ale pewnie nadal jest groznie..

 

pozdrawiam

Cóż,pierwszy akapit chyba Ci nie wyszedł :). Trzydziestke przekraczam w przyszłym roku,w branży IT pracuję 9 lat, a obecnie jestem kierownikiem zespołu IT w dużej spółce akcyjnej..... O pokoleniu neostrady wspominając, miałem na mysli raczej mocno zauważalny pęd do OC wsód małolatów, wiążący się z bezmyslnym kręceniem czego się da i stawiania głupawych pytań w co drugim wątku. A widząc 1,625 na AC trudno stwierdzic, że zjadłeś zęby na C2D :)

 

W sumie słusznie wyjść można z założenia, ze 3,6GHz zrobi sensowny C2D. Pytanie właśnie na jakim napieciu i z jakim ryzykiem odesłania procka w zaswiaty.... Czytaj zatem dalej, pytaj, odpowiedzi konstruktywnej zawsze ktos udzieli - a przynajmniej ludzie "wiszący" na tym forum szmat czasu.

 

Zatem moje uwaga - widac nie trafiłeś z prockiem. 1,5 bym na AC alldays nie przekraczał....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reasumujac ;) w owej tabelce mam dwoch pacjentow puszczajacych E6600 na 3.6GHz i maja napiecia 1.55v i 1.575v (jak moje) przy chlodzeniu powietrzem, wiec wychodzi na to ze spokojnie mieszcze sie w standardzie.

 

tak czy inaczej zgoda ze 24/7 to nie jest zdrowe, zamierzam zejsc do 3.2GHz, ktore mam na standardowym napieciu przy pieknych temperaturach - innymi slowy zostalem przekonany :)

 

pozdr :)

Edytowane przez chr1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,pierwszy akapit chyba Ci nie wyszedł :). Trzydziestke przekraczam w przyszłym roku..

ja w zeszlym :)

 

w branży IT pracuję 9 lat, a obecnie jestem kierownikiem zespołu IT w dużej spółce akcyjnej.....

podobnie, nawet bardzo.. :)

 

O pokoleniu neostrady wspominając, miałem na mysli raczej mocno zauważalny pęd do OC wsód małolatów, wiążący się z bezmyslnym kręceniem czego się da i stawiania głupawych pytań w co drugim wątku. A widząc 1,625 na AC trudno stwierdzic, że zjadłeś zęby na C2D :)

zgadzam sie.

a sa juz tacy co zjedli zeby na C2D? ;)

 

...

Zatem moje uwaga - widac nie trafiłeś z prockiem. 1,5 bym na AC alldays nie przekraczał....

tak tez zamierzam :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 3,2- 3,4 Ghz alldays daje tak dużą wydajność, ze do niczego raczej jej nie zabraknie....

 

Tych dwóch pacjentów widać tez nie czytuje lektur :)

a ja ustawiłem 1,60 w biosie (1,61 na mierniku) i tak mi zostało - no ale często Pi puszczam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostalem nastraszony i sprowadzony na ziemie, a tu okaze sie zaraz, ze wszyscy po cichu smigaja na 1.6v :D

raczej nie - dla mnie "rozsądne" napięcie Vcore dla C2D to 1,5-1,55V

A że mojego specjalnie nie szanuję ... no cóż są jak widać lepsze sztuki - więc w razie czego żalu nie będzie :D

WC mam w miarę :) (i nie moge się zebrać żeby zminić blok na CPU i zwodować grafy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...