Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew pozorom ja nie zartuje... nie da sie drutmoda zrobic zeby takie E6600 zamienic na E6700 ?

Oczywiste ze sie da, tylko trzeba wywiercic dziurki w podstawce na tego druta ;]

 

http://www.terralab.ru/pubimages/85172.jpg tak wyglada socket, jak ty chcesz go zdrutowac? ;]

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekus wszystko zależy od proca - jeden będzie porzebował więcej voltów inny mniej - coś musiałeś namieszać bo niemożliwe żeby nie zrobił 7x300 na default

no możliwe....mam boxowe chłodzenie , napiecie jest chyba 1.35V wziąłem tylko ustawiłem z 266 na 300 i mnożnik taki jak jest czyli 7x i zachwałem ustawienia i kupa....(z tym ze pamieci poszły auto a 667 na 750...- moze tu jest problem????)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos doswiadczenia w roznicy potencjalu oc conroe na systemach x86 i x64?

z X2 3800+ roznica byla kolosalna: na x86 smigal prime stable 2.6GHz, na x64 udalo mi sie wycisnac 2.2GHz max i ani mhz wiecej.

 

24/7 zostawilem 3.4GHz@1.45v (temp idle/stress: 31/50; coretemp: 44/64), do 3.6 wymagal jakichs kosmicznych napiec i strasznie sie grzal, zastanawiam sie czy w 32bitach nie zrobil by kariery czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos doswiadczenia w roznicy potencjalu oc conroe na systemach x86 i x64?

z X2 3800+ roznica byla kolosalna: na x86 smigal prime stable 2.6GHz, na x64 udalo mi sie wycisnac 2.2GHz max i ani mhz wiecej.

 

24/7 zostawilem 3.4GHz@1.45v (temp idle/stress: 31/50; coretemp: 44/64), do 3.6 wymagal jakichs kosmicznych napiec i strasznie sie grzal, zastanawiam sie czy w 32bitach nie zrobil by kariery czasem :)

Tyle samo leci mi E6400 w 32bit co 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesory z serii E nie mają speed stepa w rewizjach B2... B0 oraz B1 miały ale nie działał on prawidłowo w serii B2 która jest masowo produkowana nie działa... Intel shit robi w balona ludzi.

Na stronie: http://www.intel.com/products/processor/co...cifications.htm link: Enhanced Intel SpeedStep® Technology został dezaktywowany.

Ciekawe czy wobec tego można oddawać do reklamacji procesory z serii E bo na pudełku jest napisane że posiadają Speed Step.

Prawidłowo działa tylko funkcja C1/C1E odpowiadająca za zmniejszanie napięcia rdzeni podczas IDLE TIME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak twój , ale mój 6600 B2 ma :) , ładnie spada na x6 :)

Mój też ma dovrze działające SS, ale tylko na Asusie P5B, bo na gigabyte DQ6 cały czas mnożnik x8 Chyba coś nie teges z biosem. Na XBX też zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry ze sie tak wtrace ale moze mi ktos doradzi. Im wieksza daje magistrale tym wieksze mam arty w 3dmarkach i gry wieszaja mi kompa, na 335mhz jest dobrze, na 360 mhz wlasnie sie to juz dzieje. Wiecie moze o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisze ktos na mego posta plisss....

A moze podczas krecenia zwieksza sie czestotliwosc pci-e ? Wtedy to by mialo sens.

Gdzies widzialem jak ktos napisal ze ustawia bodajze 104Mhz, ja mam na AUTO.

no to ustaw np 104 MHz (czy dowolną liczbę do 110 MHz) i zobacz czy będzie OK. Przecież to tylko chwila.

 

Mam pytanie jaka temperatura jest rozsądna dla E6400?

rozsądna temperatura to taka, rzy której nie włącza się throttling. W sumie i tak nikt nie wie jaką ma temperaturę CPU, bo wszystkie programy podają inne tremperatury w zależności od biosu/płyty/programu. Dotknij radiatora - jak nie jest gorący, to znaczy że jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...