Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

3.7-3.8 @1.6V

ele tylko sie cieszyc ceny leca w dol e6420 za 199$ a 6600 juz za 234$ jeszcze taniej bedzie po 22

Ładna sztuka, czy to w pełniu stabilnie jest?

Pewnie nie ma sensu wymieniać E6600 robiącego 3.6GHz na 1.58V real, na e6420 który robi 3.7~3.8, na co zreszta tez pewności nie ma?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka, czy to w pełniu stabilnie jest?

Pewnie nie ma sensu wymieniać E6600 robiącego 3.6GHz na 1.58V real, na e6420 który robi 3.7~3.8, na co zreszta tez pewności nie ma?

 

Warto jesli e6600 mozesz sprzedac za stara wieksza cene i kupic e6420 po 23kwietnia za jakies 150$ cad mniej i cieszyc sie z takiej samej wydajnosci a za oszczedzone pieniadze dokupic np. 1gb ramu wiecej na Viste :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios f8 i kurde nadal to samo z odczytem procka.

w przyszły weekend zrobię formata i wgram nowego windowsa i jak sie okaże że nadal jest kicha to oddam na gwarancje

 

i ponawiam pytanko:

czy jak działał by tylko jeden rdzeń to czas w super pi nie powinien drastycznie wzrosnąć w momencie gdy jeszcze włączę prime95?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios f8 i kurde nadal to samo z odczytem procka.

w przyszły weekend zrobię formata i wgram nowego windowsa i jak sie okaże że nadal jest kicha to oddam na gwarancje

 

i ponawiam pytanko:

czy jak działał by tylko jeden rdzeń to czas w super pi nie powinien drastycznie wzrosnąć w momencie gdy jeszcze włączę prime95?

Windows w zależności od liczby rdzeni stosuje inne jądro systemu tak wiec jak u ciebie jest dla jedno procesorowych/rdzeniowych to nawet jak by nic fizycznie nie było uszkodzone w CPU i te problemy są tylko winą systemu to i tak przy tym układzie włączając SuperPI i Prime95 będziesz obciążał tylko jeden rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to sie dobilem, miesiac temu kupilem slawetnego E6600 na allegro za 780pln ktory przyszedl rabniety, wymienilem go a trwalo to miesiac i jak go dostalem to sie okazuje ze stanial do wlasnie tej kwoty. SUPER

 

Dobrze, ze sie nawet ok zapowiada

 

na Pentagramie 100CU 3.0ghz jak narazie tyle co mialem czasu na 1.25V

 

Az mnie kusi, zeby FC odkurzyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Nie w szafie ino na komodzie :) a BT wlasnie trzymam w raczkach i wieczorem montuje...sprawdze jak sie bedzie bujac cpu i czy jest sens tracic czas na FC

No co ty AC ? Nie no z AC nie da się być elO i prO młodzieżowy ! Wyciągaj FC i odpalaj ;)

 

*powiedział to człowiek z BOX'em na CPU :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty AC ? Nie no z AC nie da się być elO i prO młodzieżowy ! Wyciągaj FC i odpalaj ;)

 

*powiedział to człowiek z BOX'em na CPU :lol2:

 

hahahah

 

Jak chcesz sprawdzic swojego cepa to bier go i naginaj do Opola i sie pobawimy jak rok temu na FC :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah

 

Jak chcesz sprawdzic swojego cepa to bier go i naginaj do Opola i sie pobawimy jak rok temu na FC :))

Propozycja bardzo kusząca ale chwilowo z powodu nawału pracy niemożliwa do wykonania, ale kto wie może za jakiś czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złożyłem nowego kompa, dzisiaj spróbowałem OC... http://img260.imageshack.us/my.php?image=aaxt3.jpg - jak dla mnie szok :P Skoro prawie 3ghz robi na 1.345v to jest jakaś szansa na 3.5ghz przy np 1.45v?

Sprawdzisz to się przekonasz, mój CPU robi 3,2GHz na def (1.35v) na BOX coolerku ale 3,3GHz już na nim nie zrobi :P A dwa screen z CPU-Z nic nie świadczy o stabilności więc póki nie pokażesz przynajmniej 2h w Ortho'sie to nie masz co mówić że robi 3GHz swoją drogą iż na screen'ie jest 2,94GHz a nie 3GHz...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzisz to się przekonasz, mój CPU robi 3,2GHz na def (1.35v) na BOX coolerku ale 3,3GHz już na nim nie zrobi :P A dwa screen z CPU-Z nic nie świadczy o stabilności więc póki nie pokażesz przynajmniej 2h w Ortho'sie to nie masz co mówić że robi 3GHz swoją drogą iż na screen'ie jest 2,94GHz a nie 3GHz...

Napisałem "prawie 3ghz" :)

 

Jedyny test stabilności...2-3 godziny quake 4 :wink: potem zapuszcze mu orto :)

Edytowane przez Vegret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img209.imageshack.us/my.php?image=orthos37sf7.jpg

Nowa zabawka (E6600) Matiza, wybierana moim doswiadczeniem i jego reka :wink:

3700MHz @ 1.36V B-) @ Tuniq Tower 120, czyli ac.

ps. nie na sprzedaz :-P

No,piknie :) możesz podać oznaczenie(no wiesz seria+batch)? :wink: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img209.imageshack.us/my.php?image=orthos37sf7.jpg

Nowa zabawka (E6600) Matiza, wybierana moim doswiadczeniem i jego reka :wink:

3700MHz @ 1.36V B-) @ Tuniq Tower 120, czyli ac.

ps. nie na sprzedaz :-P

Huh fajna zabaweczka, na pewno by się przydała w mojej piaskownicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img209.imageshack.us/my.php?image=orthos37sf7.jpg

Nowa zabawka (E6600) Matiza, wybierana moim doswiadczeniem i jego reka :wink:

3700MHz @ 1.36V B-) @ Tuniq Tower 120, czyli ac.

ps. nie na sprzedaz :-P

piękna sztuka :) :-P i jakie gustowne naklejeczki na monitorze :D

 

a coś więcej na tym ac nie poszedł B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5W DH wiecej nie poleci bez modow, ktore juz sa zdjete, bo mobo sprzedana.

 

EVGA 680i cos nie dziala :blink: A dzialala :angry:

 

Pewnie bedzie w niedlugim czasie bench na P5B Dlx itp, a potem na DFI Infinity @ kaskada oczywiscie a nie ac :-P

 

Chociaz my i DFI - na 939; 4 sztuki w ciagu pol roku :lol2:

 

 

 

btw : jak Jon sie ladnie spisze :wink: to bedzie ciekawa akcja wkrotce, czyli 2.4HT + IC7-G @ kaskada :D Oh stare dobre klimaty 478 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...