Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

MaD_LU może to memy Cię blokują.. Póść je na cl5 bo nie wierze że aż taka padaka.. W dodatku na dość dobrym chłodzeniu..

 

@ Cichy na AC czy WC?

Hmm mi to też wygląda raczej na memy, te Patrioty ostatnio trochę kiepawe są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

KvaNfield nie ma to jak przeczucie xD Taki procek powinnien się konczyć ale na DEF a nie na 1.475v oO MaD_LU daj im 2.2v i cl5 i zobacz czy z procem będzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jest stabilnie i jak uwaga zejde z v na cpu to zaczynaja sie bledy temperatura do 50 w stresie nie dochodzi. Czy jest mozliwe ze jak sproboje zamontowa cpu jeszcze raz w sokecie to cos sie mu odmieni ?? od nowosci nie ruszany nie wiem co robic bo to kiepsko wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil2201

Na cepie siedzi kibelek ;)

Jakbyście widzieli moją mine jak zobaczyłem temperatury przy tych ustwieniach... Na poprzednim cpu(Celek 352@4,8GHz :lol: ) miałem 2 razy wyższe temperaturki w stresie, celek bez obciążenia rozgrzewał tak mocno wode że nagrzewnica była bardzo ciełpa, a teraz nie dość że śmigam na passive, to nagrzewnica podczas liczenia spi32m jest ledwo letnia i wiecej jak 40*C na e6420 nie widziałem :)

 

Zasiłka już zamówiona, w środe c.d.n... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Cichy ładnie.. Ale nie wierze xD 40* to za mało.. Imo to DEF v ale jednak 3.2GHz robi swoje. U mnie stary dedyk też nie potrafi się zagrzać i na A64 na 1.45v a temp mam 38stress.. Ps clp na procku? Sorki za Ota ale to dla mnie ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty z CoreTemp i Everesta mam identyczne...

 

Może to wina czujnika - nie wiem.

 

Na CPU AS5 ;]

 

PS: Też czasem macie restarty jak odpalacie CoreTemp'a? Bo ja juz przestałem go używać, raz sie uruchamiał, raz robił resa... Od teraz tylko everest :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

z Core tempem tak już jest. Także używam everesta i jest wszystko jak najbardziej ok. Cichy Ty się szykuj bo u mnie jak wypali interes to e6420 na wakcje i jakaś fajna mobo. Tylko powiedcie mi jaka? Mówie że nie chce niczego na p965 bo memki 1:1 dla moich no-namów nie wrózy fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KvaNfield nie ma to jak przeczucie xD Taki procek powinnien się konczyć ale na DEF a nie na 1.475v oO MaD_LU daj im 2.2v i cl5 i zobacz czy z procem będzie to samo

Przeczucie niezbyt, bardziej doświadczenie, miałem ostatnio kilka sztuk takich memek w ręce i żadna z par nie była rewelacyjna.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za wyjęcie z socketu to raczej nic mu nie pomorze :wink: Ile ci FSB robi ten giguś?

Wywalil sie w windzie przy fsb 420mhz nie memki 1 do 1 cpu 6x420 ah to napewno proc padaka roku powinien byc ranking najgorszych okazow bylbym wysoko :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanko, procek e6300, wstaje nawet przy magistrali 400, czyli 2.8ghz ale znikają dyski SATA i nie moge potestować ustawień, dysk ata widzi ale jest dodatkowy dysk na smieci, może ktoś doradzi, płyta asus p5ld2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanko, procek e6300, wstaje nawet przy magistrali 400, czyli 2.8ghz ale znikają dyski SATA i nie moge potestować ustawień, dysk ata widzi ale jest dodatkowy dysk na smieci, może ktoś doradzi, płyta asus p5ld2

a blokada włączona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Po długich namysłach wybór padł na Gigabyte P35-DS3R. Jedyny minus: Strap :/

W sumie nie przeszkadza mi to aż tak bardzo ale płytka robi na loozie 500fsb i więcej co w zupełności mi wystarcza. Teraz się zastanawiam nad ver z dopiskiem C gdzie niby obsługuje pamięci DDR2 i DDR3. Musze wymienić swoje pamęci bo p35 nie obsługuje 533MHz. Czy to razem z e6420 i jakimiś 2x1gb Goodram Kingston będzie dobrze grało? Chodzi mi o OC w granicach 4GHz do benchów jeżeli proc pozwoli na WC ale oczywiście w chłodniesze dni :wink: Płytka ma plusa za 6fazowe zasialnie i małą ilość wydalanego ciepła. Czekam na wasze opinnie na ten temat

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mnie meczy. Kupil C2D E6400 ale zaoszczedzil na plycie Asus P5LD2/C, a pamieci to GeIL Dual 2x1GB 667 cl5. Ma ktos doswiadczenia z ta plyta? Czy moze liczyc chociaz na FSB rzedu 333? Wiem, ze nie macie magicznej kuli, ale wierci mi dziure w brzuchu i nie wiem za bardzo co mu odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mnie meczy. Kupil C2D E6400 ale zaoszczedzil na plycie Asus P5LD2/C, a pamieci to GeIL Dual 2x1GB 667 cl5. Ma ktos doswiadczenia z ta plyta? Czy moze liczyc chociaz na FSB rzedu 333? Wiem, ze nie macie magicznej kuli, ale wierci mi dziure w brzuchu i nie wiem za bardzo co mu odpowiedziec.

Powiedz mi że niech sprawdzi to się przekona :P A z fsb na P5LD2 to różne cyrki były z tego co pamiętam.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam C2D E6320 i mam problem. W BIOSie pokazuje mi prawidlowe taktowanie- 1,86GHz jednak w windowsie w roznych programach(np Everest, CPU-Z) pokazuje tylko 1,6GHz. Czy to normalne? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ;)

 

Dołączona grafika

 

Volty czasem spadają do 1.32 ;) Ale to odczyt z programiku :] jak jest naprawdę to nie wiem :] Nie mam miernika.

 

RD600 do ścigania się nie nadaje :] A gorące strasznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Voltarzem z programów się nie kierujemy.. [: A przejdzie 2h orthosa? Abo próbke 32m? I tak gratuluje wspaniałej sztuki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbkę 32MB spróbuję ;) Orhos raczej odpada, temperatura na procku przy pi to około 60*C a nb 74*C :/ A i tak chłodzone dodatkowo 2x120 tylko słabe :) Delta by się przydała ;)

 

EDIT:

 

32M

 

Dołączona grafika[/url]

 

Musiałem dać 1.37, bardziej z winy płyty i spadków napięcia. Ale i tak nie jest źle ;) Orthos potrzebuje około 1.4V ale działał tylko 5minut. Temperatura procka dochodziła do 70*C

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...