Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ano można

(akurat same quady)

Intel Core 2 Extreme QX6850 3.00Ghz - SLAFN - G0 - 130W / TDP 64.5C - 1.100-1.372V

Intel Core 2 Extreme QX6800 2.93Ghz - SLACP - G0 - 130W / TDP 64.5C - 1.100-1.372V

Intel Core 2 Extreme QX6800 2.93Ghz - SL9UK - B3 - 130W / TDP 54.8C - 1.100-1.372V

Intel Core 2 Extreme QX6700 2.66Ghz - SL9UL - B3 - 130W / TDP 65C - 1.100-1.372V

 

Intel Core 2 Quad line:

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40Ghz - SL9UM - B3 - 105W / TDP 62.2C - 1.100-1.372V

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40Ghz - SLACR - G0 - 95W / TDP 71C - 1.100-1.372V

Intel Core 2 Quad Q6700 2.66Ghz - SL9CQ - G0 - 95W / TDP 71C - 1.100-1.372V

Tutaj są wszystkie. pełna specyfikacja.

 

http://processorfinder.intel.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może tak: uruchom CMD jako administrator i wpisz :

 

bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

potem Enter i restart. Nie mam w tym momencie Visty X64 pod ręką aby samemu sprawdzić.

EDIT:

nie tat dalej sie wywala ale za to juz mozna odpalic normalnie coretemp,chodz u mnie zle pokazuje temp zauwazylem ze przeklamuje o okolo 10-13* w stosunku do etc

zdaje sie to jest wylaczenie podpisywania sterownikow mozna ten wpis tez dodac do jakiegos faq niektorym sie to moze przydac do odpalenia core temp.

Dzieki Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie to jest wylaczenie podpisywania sterownikow mozna ten wpis tez dodac do jakiegos faq niektorym sie to moze przydac do odpalenia core temp.

Dzieki Mardok

Dokładnie ten wpis to robi, wrzuciłem go do tematu o Viście już jakiś czas temu jest tam w FAQ też inna metoda aby to samo zrobić ale ta jest szybsza ;) W zasadzie tu też można do FAQ dodać skoro CoreTemp jest na pewno nie zaszkodzi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest inny sposob wlasnie tamten dziala naciskasz podczas botowania f8 i robisz bez podpisywania ale on dziala tylko raz po nastepnym ladowaniu musisz znowu to samo robic

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest inny sposob wlasnie tamten dziala naciskasz podczas botowania f8 i robisz bez podpisywania ale on dziala tylko raz po nastepnym ladowaniu musisz znowu to samo robic

Dokładnie i dla tego też podałem nazwijmy to "mój sposób" bo szczerze wątpię aby się komuś chciało za każdym razem system włączać przez F8...

 

 

 

Kolejne UpDate FAQ jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co powinno się tam znaleźć lub o czym nie napisałem a powinienem to proszę o informacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli to post nie do teg o tematu .

 

Stoje przed zmiana platformy sprzetowej , i chcialbym was zapytac

o roznice w wydajnosci szczegolnie w grach .

Planuje kupic jakas plyte na bazie chipsetu P35 , C2D ktory pojdzie na WC okolo 3500MHz

np C2D E6750 i 2 GB Ramu 1066 MHz , moje pytanie

jakiego zwiekszenia wydajnosci w grach moge sie spodziewac po zmianie na w/w sprzet

czy 20-30% bedzie realne .?

 

mile widziany jakis link do testow porownawczych

 

dzieki za ewentualna pomoc

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jesli to post nie do teg o tematu .

 

Stoje przed zmiana platformy sprzetowej , i chcialbym was zapytac

o roznice w wydajnosci szczegolnie w grach .

Planuje kupic jakas plyte na bazie chipsetu P35 , C2D ktory pojdzie na WC okolo 3500MHz

np C2D E6750 i 2 GB Ramu 1066 MHz , moje pytanie

jakiego zwiekszenia wydajnosci w grach moge sie spodziewac po zmianie na w/w sprzet

czy 20-30% bedzie realne .?

 

mile widziany jakis link do testow porownawczych

 

dzieki za ewentualna pomoc

odpowiedz sobie inaczej ;]

ile robi twoj procek w spi 1mb???

taki c2d @ 3.5ghz zrobi jakies ~15sek

przelicz sobie to na procenty - w grach jest bardzo podobnie jesli nie lepiej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz sobie inaczej ;]

ile robi twoj procek w spi 1mb???

taki c2d @ 3.5ghz zrobi jakies ~15sek

przelicz sobie to na procenty - w grach jest bardzo podobnie jesli nie lepiej :mur:

Na tym A64 będzie miał ok 29s na C2D @ 3,5 tak jak napisałeś 15s zatem TADA jakieś 90% szybciej (tak ostrożnie licząc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem na forum i w necie

wychodzi na to ze w grach spoko mozna liczyc na 30 procentowy przyrost fps

w niektorych CPU zernych grach nawet i 45% .

 

SuperPi ;) jest moze i 90% szybsze

no ale w superPi grac sie nieda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jesli juz byla o tym mowa, ale post ma 86 stron a to troszke duzo zeby kazdy po koleji czytac.. jak wyglada sprawa oc z tymi nowymi E6x50? interesuje mnie glownie E6600 i E6700 oraz ich odpowiedniki z nowej serii... czy warto doplacac ~400zl zeby miec 2.66GHz zamiast 2.4? no i czemu nowe procki, z wyzszym FSB sa dosc znacznie tansze? czytalem testy i nie sa wydajniejsze, ale jak sie kreca? jak w ogole te e6600 i e6700 sie kreca? nie chodzi mi o cos ekstremelnego ale zeby troszke wiecej z niego wyciagnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam jesli juz byla o tym mowa, ale post ma 86 stron a to troszke duzo zeby kazdy po koleji czytac.. jak wyglada sprawa oc z tymi nowymi E6x50? interesuje mnie glownie E6600 i E6700 oraz ich odpowiedniki z nowej serii... czy warto doplacac ~400zl zeby miec 2.66GHz zamiast 2.4? no i czemu nowe procki, z wyzszym FSB sa dosc znacznie tansze? czytalem testy i nie sa wydajniejsze, ale jak sie kreca? jak w ogole te e6600 i e6700 sie kreca? nie chodzi mi o cos ekstremelnego ale zeby troszke wiecej z niego wyciagnac...

Toz nawet jest topic o E6750. Nowe E6x50 w rewizji G0 kreca sie znacznie lepiej niz stare E6x00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich co lubią czasem policzyć sobie MHz na "sucho" ;)

 

C2D/Q Calc v1.1e

 

Dołączona grafika

Menu główne.

 

Po kilku próbach i sugestiach użytkowników mam zaszczyt zaprezentować kolejną wersję mojego Kalkulatora dla naszych procesorów i płyt głównych, zgodnie z sugestiami zostało poprawione kilka rzeczy oraz dodane kilka nowości. Cały opis znajduje się tutaj KLICK ME! włącznie z opisem zmian, można tam również umieszczać sugestie co należy zmienić/poprawić aby nie zaśmiecać innych tematów.

 

Download !

 

Koniec przekazu i dziękuję za uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje najwyższe SuperPI 16M jak na razie (nie patrzcie na wynik :oops: - niezoptymalizowany os).

Vcore 1.55v

 

Dołączona grafika

 

 

 

Orthos 3600 MHz zrobiony przy Vcore 1.30v... :D

 

Dołączona grafika

 

 

 

Orthos 3800 MHz przy Vcore 1.4v

 

Dołączona grafika

 

 

 

Max FSB przy domyślnym Vcore i podniesionych VNB, VTT i VSB wszytko na AC i mobo MSI P35 Neo2-FR :banana:

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, no zaszalał

ktoś pomagał czy fartnęło się :)

no i te temp. masssakra ,nowa rew. robi swoje gratulsy !!

jak poczekasz do jesieni to będziesz KRÓLEM AC@C2D

Właściciel twierdzi iż pierwszy lepszy z brzegu wiec jak tu się nie rzucić na G-jajo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego procka i najprawdopodobniej będzie to E6850 ( rozważałem jeszcze Q6600 ale ze względu na to jak się grzeje i to że kompa używam głównie do grania i zabawy to tą opcję narazie sobie odpuszczę i poczekam na procki czterordzeniowe 45nm z L2 12MB :) ).

 

Mam jedno podstawowe pytanie:

 

Czy jest możliwośc określenia po pudełku czy jest to stepping G0, lub może ktoś wie gdzie dostanę E6850 G0 ??

 

Może sądzicie że lepiej jednak się narazie wstrzymać i poczekać do końca roku na Wolfsdale'a ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...