Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

heh , a mialo byc takie pieknie wg zapowiedzi

 

apropo wlasnie tych wszystkich testow na www.purepc.pl ,tymczasem nic ciekawego nie ma i nie bylo do tej pory

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mamy komplet mobo Gigabyte w kompuszrotowym wirtualnym Cenniku.... DQ6 kosztuje 895 zł cena cokolwiek niefajna :/ kuzwa czy zeby dostac porzadna plyte pod Conroe naprawde nie mozna wydac mniej niz pieprzone 900 złotych .... normalnie jak DFI da ciała i bedzie kosztowac 900 to sie zbulwersuje no...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jak chodzi o S939 dual sata cośtam od asrocka to ludzie nie psioczą a nawet twierdzą że jest dość znośna jak na OC ... ja tam nie wiem .. miałem asrocka i mnie wkurzało tylko pływające vcore na niej ... no moze jeszcze zbyt ubogi biosik ale to oni sami załatwili zmianą rewizji przez zmiane kości biosu :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba brać jakiegoś asrocka i przeczekać z miecha-dwa na niższe ceny :)

Płyty pod Intela są i tak drogie, zobacz na cene najlepszej mobo Asusa i najtańszej, za cene najtańszej masz prawie najlepszą pod AMD... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy zamiast pąłcic 900zł za mobo i do tego najtańsze Core 2 Duo lepiej będzie wziaśc Conroe E6600 i do tego tańsze mobo. Tańsze mobo pod Intela cenowow to będze high-end u AMD. Paranoja. A mialo byc tak pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu o płytach a mnie się trafił ładnie zapowiadający się artykuł o teorii, która dała poczatek Core 2 Duo :D ... tyle ze po francusku po tym adresem : http://www.hardware.fr/articles/623-1/doss...core-2-duo.html ... dla nieczytatych we frenczu polecam uzyć translatora stron firmy worldlingo.com : http://www.worldlingo.com/en/websites/url_translator.html ... ja sie jutro zabiorę za lekturkę bo padam na tzw. ryj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art na Tweak.pl to nie fake - płyty jak i procki krążą już trochę po serwisach w Polsce - miał więc Lisek wystarczająco czasu by potestować i napisać arta.

no i co panowie antyT?

 

zawisc po prostu....

i to niezdrowa, bo niepotrzebna.

nieznam calej sprawy, ale takiej wrogosci to ja dawno nigdzie nie widzialem.

 

pewnie jakbyscie redaktora tweak pl spotkali na ulicy to byscie go zadzgali, bo jest z tweaka...

dajcie na luz.

 

jak dla mnie pojedynek tweak vs purepc.pl wypada remisowo.

purepc.pl zdaje sie ma aktywniejsze forum (sic! tweaka forum...)

a tweak.pl ma wiecej newsow i ciekawsze. wiecej artykulow.

 

wiec narazie jak dla mnie jest jeden jeden. co prawda duzo wiecej przesiaduje na purepc.pl bo to tu sie cos dzieje na forum:)

 

ale koniec OT i wy tez skonczcie z tymi oskarzeniami.

 

co do plyty glownej pod conroe, to bez przesady... 200-300zl w ta czy w tamta... a dostaje sie zajebiste mobo.

na mobo nie wolno oszczedzac, wiec nie oszczedzajmy :) 200 zl mnie, pare flaszek, sporo piwa mniej wypijecie a bedziecie mieli spokoj ze zrobiliscie dobry wybor.

 

swoja droga czekam na testy MOBO, bo jak narazie to sa tylko recenzje ich a la kolorowa, wtyczka tu wtyczka tam..a zero testow:) za to wszedzie te testy conroe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art na Tweak.pl to nie fake - płyty jak i procki krążą już trochę po serwisach w Polsce - miał więc Lisek wystarczająco czasu by potestować i napisać arta.

Test przy zastosowaniu plyt ktorych nie mozna kupic lub z nieseryjnym biosem nie wygladaja wiarygodnie bo wynikow

nie mozna zweryfikowac.

 

Dlaczego nie zastosowal dostepnej plyty z seryjnym bios Asus P5W DH Deluxe Intel 975X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test przy zastosowaniu plyt ktorych nie mozna kupic lub z nieseryjnym biosem nie wygladaja wiarygodnie bo wynikow

nie mozna zweryfikowac.

 

Dlaczego nie zastosowal dostepnej plyty z seryjnym bios Asus P5W DH Deluxe Intel 975X ?

skoro rodzina Core 2 Duo nie miała premiery jeszcze to jak chcesz weryfikować wyniki? A czemu nie testował na Asus'ie - bo pewno me lepsze kontakty z Gigabyte'em B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro rodzina Core 2 Duo nie miała premiery jeszcze to jak chcesz weryfikować wyniki? A czemu nie testował na Asus'ie - bo pewno me lepsze kontakty z Gigabyte'em B)

Zwyczajnie kupujac za miesiac CPU i plyte.

To co bylo testowane nie trafi nigdy do sprzedazy a bios i sterowniki do mobo mozga wiele w OC.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMM, tak - płyty które trafiają do sprzedaży zazwyczaj charakteryzują się lepszym OC niż sample z BIOS'em testowym :P U mnie Gigabyte odpadł dużo szybciej niż przy FSB 400MHz a i problemów trochę sprawiał - także tej płycie już podziękuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hMMMM, tak - płyty które trafiają do sprzedaży zazwyczaj charakteryzują się lepszym OC niż sample z BIOS'em testowym :P U mnie Gigabyte odpadł dużo szybciej niż przy FSB 400MHz a i problemów trochę sprawiał - także tej płycie już podziękuję :P

Producent CPU po to blokuje mnoznik by utrudnic OC.

Producent plyty opartej o chip'a Intela musi przestrzegac umowy z Intelem i z OC moga byc w praktyce nici.

Wspomniany test ma jedna zalete wykazuje ograniczenia OC z core 2 duo.

Pierwsza plyta pozwalala tylko na nominalna prace CPU.

Druga pozwalala na OC do 2800 MHz i nie ma zadnej gwarancji ze przy sklepowej wersji plyty

nie bedzie silniejszej blokady OC. Blokada moze tkwic w bios i sterownikach lub nawet w w seryjnym CPU moze byc

mocniejsza blokada niz blokada mnoznika.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl ... Asrocka Twinsa za 200 zł + procek za reszte ... napewno coś by sie udało podkręcić choćby 10% ale to może być alternatywa dla płyty za 900 zł :o

Akurat odradzalbym na twinsie nawet nie wiadomo jak sie na niej podkreca na procach z fsb wyzszym niz 533 - na forum jest chyba jeden uzytkownik tego cudu czyli ja ;) Drugiego widzialem na hardocp , ale tez mial jakas celinke podkrecona.

 

Jak juz to brac asrocka na 945pl - ma 4 sloty na ddr II, obsluguje dual channel, do tego ma normalna ilosc pci (twins jest m-atx),a do tego dziala na nim crossfire (co prawda podzial slotow x16 i x4)

 

http://www.asrock.com/product/ConRoeXFire-eSATA2.htm

 

btw fajna nazwe ma nowa rewizja :D Za to lubie asrocka przynajmniej u nich wszystko nie nazywa sie P5costamcostam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw fajna nazwe ma nowa rewizja :D Za to lubie asrocka przynajmniej u nich wszystko nie nazywa sie P5costamcostam ;)

A widziałeś nazwy płyt FoxConn?? :lol:

 

(na przykład FoxConn 975X7AA-8EKRS2H ) :lol:

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do plyty glownej pod conroe, to bez przesady... 200-300zl w ta czy w tamta... a dostaje sie zajebiste mobo.

na mobo nie wolno oszczedzac, wiec nie oszczedzajmy :) 200 zl mnie, pare flaszek, sporo piwa mniej wypijecie a bedziecie mieli spokoj ze zrobiliscie dobry wybor.

Widzisz - dla mnie 900 zł to jest kwota ktora jest juz lekkim absurdem jak za plyte glowna bo :

1. nie masz pewnosci ile plyta pozyje

2. nie do konca mi sa potrzebne te wszystkie bajery (aczkolwiek jakbym mial dac 900 zl za DFI z 4x sata to sorki)

3. 2 lata temu kupilem plyte GB na 865PE majaca gigabit karte 4x SATA 4x USB wszystkie potrzebne zlacza za 360 zł... plyta zapewnila mi srednie oc celka - i jestem zadowolony - co do nowej plyty - oczekiwalem ze za dobra plyte bede musial dac najmniej 500-550 zł - poniewaz to nowosc liczylem max 750 zl z ewentualnym zapasem ekstremalnym do 50 zl - jakby co - czyli w sumie 800 zl i uwazam ze do tej kwoty cena topowej plyty jest uzasadniona (nie mowie niska - mowie uzasadniona przez czynniki takie jak nowosc itp)

4. zaraz ktos powie ze skoro moge dac 800 to i 900 jakos zniose - fakt - ale jakbym mial wybierac asus za 900 czy dfi za 700 + hdd do tego - wybralbym dfi z tego wzgledu ze powyzej pewnej kwoty nie placisz za sprzet, nie placisz za marke, nie placisz nawet za to ze plyty sa ogolnie trudnodostepne, placisz jednej okreslonej instytucji za to ze ma plyte jako pierwsza w ofercie - i moim zdaniem placic kompuszrotowiok 100 zl z tej okazji to jest lekkie przegiecie :/

 

Sorry za big OT :)

 

Ahha... z tego miejsca chcialbym podziekowac polskim dystrybutorom DFI oraz gigabyte polska za to ze jednak odbieraja maile od enduserow i odpowiadaja na pytania ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent CPU po to blokuje mnoznik by utrudnic OC.

Producent plyty opartej o chip'a Intela musi przestrzegac umowy z Intelem i z OC moga byc w praktyce nici.

Wspomniany test ma jedna zalete wykazuje ograniczenia OC z core 2 duo.

Pierwsza plyta pozwalala tylko na nominalna prace CPU.

Druga pozwalala na OC do 2800 MHz i nie ma zadnej gwarancji ze przy sklepowej wersji plyty

nie bedzie silniejszej blokady OC. Blokada moze tkwic w bios i sterownikach lub nawet w w seryjnym CPU moze byc

mocniejsza blokada niz blokada mnoznika.

Te testy na nic takiego nie wskazuja. Nie wiem na jakiej podstawie sie dopatrujesz jakichs ograniczen. Procki coraz czesciej tak maja, ze od pewnego momentu nawet bardzo ostre podnoszenie napiecia przynosi mizerny przyplyw dodatkowych MHz. To efekt obnizania procesu technologicznego i wprowadzania coraz to nowszych wynalazkow majacych podniesc sprawnosc elektryczna ukladow.

Producent blokuje mnoznik by utrudnic przerobki CPU. Swawolka poczatku lat 90 dawno odeszla w zapomnienie wlasnie przez blokade mnoznika i zapisane na stale CPUID pozwlajace na bardzo prosta identyfikacje ukladu.

Intel nie naklada zadnych blokad na o/c procka i nie wymusza niczego na producentach plyt! Probowal wraz w wprowadzeniem i915/925, ale szybko pojawily sie alternatywne PLL`e i producenci zaczeli omijac blokady. Ogranieczenim jest jakosc ukladow sterujacych - trafisz na slabszy mostek i masz slabsze o/c, albo stosowanie komponentow nizszej jakosci w ogolnym procesie produkcyjnym mobo. Ciezko wymagac od i965 aby osiagal 1000MHz FSB. Podniesienie mnoznika/zastosowanie odpowiedniego chlodzenia pozwolilo by na jeszcze wieksze o/c.

W BIOSach tez ciezko cos ukryc, bo ludzie juz dawno zaczeli buszowac po bitach i modyfikowac je przegladajac od podszewki. Do tego sa jeszcze programy pozwalajace ingerowac w rejestrach chipsetu z pominieciem BIOSu. A w sterownikach...? Jakos nie slyszalalem aby komus bez sterownikow proc sie o 20% lepiej krecil niz z nimi...

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego , ze intel bedzie mial wypas proce o te 20-30% lepsze od amd jesli doliczajac drozsza plyte bedzie te 20-30% drozszy. A oszczedzac na mobo mozna czego dowodza takie perelki jak asrock dual sata na 939 czy shuttle na nforce2 ktory kosztowal tyle co ecs a dawal genialne mozliwosci oc).

 

Po prostu potrzebna jest plyta bez hordy portow sata2 (4 w zupelnosc normalnemu uzytkownikowi starcza), bez iee, bez super zintegrowanego dzwieku i dwoch kontrolerow raid , z 1 sieciowka, dobre opcje sterowania napieciem i fsb na poziomie 400 w cenie ponizej 500 zeta i bylby hit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...