Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to allendale nie conroe ;) Cache mimo wszystko troche daje w pi ;]

zde.....

 

niby daje, ale tak czy siak jaki kolwiek wynik lekko powyzej jakies krawedzi pelych minut jest beeee i trzeba go poprawic...

 

 

btw co zes wstawil w avatar :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche lamersko może ale ... coś mi daje włączanie w sp2004 priorytetów ?? np na 9, 10 (max) ?? komp zamula na bank bardziej ale cos wiecej?

po prostu jak ustawisz mniejszy piorytet wtedy bedziesz mógl sobie robić inne rzeczy w tym czasie - np winamp / gg / internet ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu jak ustawisz mniejszy piorytet wtedy bedziesz mógl sobie robić inne rzeczy w tym czasie - np winamp / gg / internet ...

no dobra dobra, napisałem ze to widac :) ale czy jakies wymierne korzyści sa z tego ze mi wolniej komp chodzi czy tylko "bo tak" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze pewnie tez sie domyslam :) ale czy ktos badał to, jakas empiria by sie zdała ;)

kiedys z ciekawosc sprawdzilem. Na 1 wywalil mi ie po 4 godzinac, na 10 po tez po 4 godzianch, ale w zasadzie to pozniej (kilka minut, ale pozniej), wiec widac ze to tylko teoria. Oczywiscie nie wiem jak jest w c2d, ale..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowej płycie zabrałem sie za testy E6600, doszedłem stabilnie Orthos( stres 59 stopni) z procem do 3.4GHz, na 1.550Vcore Fsb 378, mem 473MHz-4-4-4-12--2.2Vdim.

Chciałem zobaczyć jaki jest max proca, ale zastanawiam się czy zaraz nie przegnę, do testów chciałem nawet podjechac z napięciem do 1.625V. W tej chwili testuję proca na 3420MHz napięcie 1.5750Vcpu, wszystko inne napięcia bez zmian, proc sie wywala na 18 minucie w Orthos, temperatura w stresie 63 stopnie.

Jak myslicie podbijac jeszcze napięcie i dojechać jakby co do 1.625V?

Widziałem debesciaków co krecili na takim napięciu i wyższych temperaturach, ale obawy są.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz się żyje zapodałem 1.8750, temperatura z Othos 64 stopnie, zastanawia mnie z everesta coś:

 

Nazwa płyty głównej Asus P5W DH

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

 

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 49 °C (120 °F)-----------------------co to takiego?

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 64 °C (147 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 64 °C (147 °F)

Procesor graficzny 38 °C (100 °F)

 

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 49 °C (120 °F)-----------------------co to takiego?

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 64 °C (147 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 64 °C (147 °F)

Procesor graficzny 38 °C (100 °F)

 

Napięcie rdzenia procesora 1.58 V

a to nie czasem NB albo SB tak się objawia ?? ja tam nie wiem ale może ten everest nie jest przystosowany do obsługi c2d i dlatego tak pokazuje ... dobrze pokazuje inne dwurdzeniówki ale c2d nie :D

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core temp, pokazuje o 2 stopnie wyzsza temperature na prockach.

Tak też myśłałem ze to może własnie być NB, SB, ale wolałem się upewnić. Swoją drogą mogłaby już wyjsc nowsza wersja everesta, która działa poprawnie.

Na 1.5850V proc juz działczy chyba czas podbić zegar. Oczywiście są to wstępne testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do pytania ale troche je modyfikujac: kiedy beda w Polsce?

Z BENCHMARK.PL

"Czy z pierwszymi Core 2 Duo mogą być problemy?

Intel udostępnił na swojej stronie oficjalny dokument PDF, opisujący 67 _znalezionych_ błędów w procesorach Conroe wyprodukowanych w technologii 65 nm, ze steppingiem B2 - E6300, E6400, E6600, E6700 i X6800

Bynajmniej nie ma powodów do paniki, bo każdy nowy CPU ma jakieś błędy, a tworzenie takich list jest rzeczą normalną. Generalnie większość z nich może być naprawiona w procesorach z nowszym steppingiem.

 

Mimo to, jeden z tych błędów, oznaczony przez Intela numerem 39 i dotyczący zapisu w pamięci Cache, wygląda na całkiem poważny i jak sam opisuje to producent, może prowadzić do nieprzewidywalnego zachowania systemu.

 

Jednak w dostępnych na dzień dzisiejszy w sprzedaży Core2 Duo ze steppingiem E, problem ten - oraz część z tej listy (błędy które miałby atrybut Plan Fix ) - ponoć już nie występuje."

 

Wygląda na to, że te które ma w ofercie komputronik już są step E :) Gdyż zdanie Core2 Duo ze steppingiem E było linkiem do sklepu benchmark.pl z prockami C2D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że te które ma w ofercie komputronik już są step E :) Gdyż zdanie Core2 Duo ze steppingiem E było linkiem do sklepu benchmark.pl z prockami C2D...

Hmm... ale ten nowy stepping to mial byc F a nie E :/

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie macie temp plyty glownej ? Domyslam sie ze chodzi o chipset, u mnie dochodzi do 50 stopni.

Dołączona grafika

 

Przed montazem plyty smarowaliscie pasta mostek polnocny i poludniowy ??

ile razy mozna powtarzać że odczyty z płyty głównej można sobie wsadzć ... Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...