Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe idzie, zbliża sie wielkimi krokami. Nowa rewizja C2D już w lipcu będzie walczyć o nasze uznanie.

Pojawi się w niej takie coś zwane TXT (Trusted Execution Technolgy). Czym się to je? Co o tym sądziicie? Czy będzie działać tylko z chipami Q?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe idzie, zbliża sie wielkimi krokami. Nowa rewizja C2D już w lipcu będzie walczyć o nasze uznanie.

Pojawi się w niej takie coś zwane TXT (Trusted Execution Technolgy). Czym się to je? Co o tym sądziicie? Czy będzie działać tylko z chipami Q?

nowe problemy z FSB wallami <_< <_< :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A microcode reliability update is available that improves the reliability of systems that use Intel processors

hmmmm... Intel <=> wszystkie czy Intel <=> C2D ?? Wie ktoś? Sprawdzane z innymi cepami Intela ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielki człowieku.... jakoś nie trafiłem na nią przedtem.

 

BTW. podałes mi do Vista 64bit a mam XP 32 SP2 :P ale już sobie znalazłem odpowiednią :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6420 @ 3.3Ghz ~ 1.35v

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Nie wiem czemu ale włączając Core Temp w wersji 0.95 mam natychmiastowy reset kompa :blink: to samo było przy SanDiego 3700+ @ 3.1Ghz ... ;F

 

Na Temp mając Noctua NH-U12F imho nie mogę narzekać ;) pasta jest praktycznie świeża ZALMAN stg1

Dołączona grafika

Edytowane przez RogerWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niektórzy mają fajne procusie. Mi się trafił nienajlepszy.

A voltowanie ..... oczywiście dozwolone pod warunkiem, że temperaturka w normie.

Ja swojemu zapodałem 1.66 w biosie - zwodowany, screen.

Stabilnie tzn. orthos się nie wywala działa przy 1.62[bios] na FSB=450 czyli 3.6GHz.

i tak chodzi na codzień. Temp w stresie koło 57-58C. Jak padnie to trudno. Nie będę trzymał darmozjada, który zamiast pracować to się leni :) - jego wybór.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RogerWhite

Zasadniczo preferujemy wszsytkie okienka na jednym screenie....no jakos inaczej jest...

e tam, przecież można się pobawić, poświęcić kilka razy wiecej czasu i powycinać oraz z uploadować każde osobno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, przecież można się pobawić, poświęcić kilka razy wiecej czasu i powycinać oraz z uploadować każde osobno ;)

Jak sie zna tajemny skrot klawiszowy to akurat wycinac nie trzeba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemniczy Alt + PrintScrn ma się nijak do teorii w której okno z CPU-Z wraz z w tym wypadku Orthos'em ma poświadczać o danych MHz, tak się przyjęło i źle nie było więc po co to zmieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś zamienić sie, pożyczyć procka z fsb+500? :) na pare minut dosłownie, bo nie wiem czy mnie płyta czy procek blokuje :) oczywiście zagduje ze mało będzie takich osób ale zapytać warto zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś zamienić sie, pożyczyć procka z fsb+500? :) na pare minut dosłownie, bo nie wiem czy mnie płyta czy procek blokuje :) oczywiście zagduje ze mało będzie takich osób ale zapytać warto zawsze :)

Odezwij się na PW/maila - pomyślimy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierduł się czepiacie ..... lepiej pokażcie co wasze procusie potrafią.

 

A ja czekam na E6850. Wygląda apetycznie :D :D :D

maine 6600 ---> 1,475 z biosa SPI 32M policzy na 4GHz (P5W64 WS Pro) z tego co pamietam .............. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d6420 + 2x1gb xms2 6400 v2.1 (promos) na moim komandosie (24/7 + stabilnie orthos cpu+ram 9):

- 8x400 / 1:1 / 4-4-4-8-6-42-6-10-10-10 / 2,1v

cpu:1,35v + najnizsze mozliwe napiecia z biosu - fsb:1,20v / nb:1,25v / sb:1,05v / io:1,50v

 

da sie spokojnie wiecej, ale jakos nie mam sily, zeby w tym siedziec. jak ktos ma szybka wskazowke, to prosze o pomoc :]

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2670233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Orientuje się ktoś ile może kosztować e6420 po 22lipca? Po tych obniżkach intela? Bo w tabelce nie ma ceny. Ja celuje w jakieś 550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6540/E6550 (2.33 GHz) na fsb 1333 MHz ma kosztować około 540 zł ;)

więc wydaje mi sie ze e6420 moze i raczej powinien spaść ponizej 500 zł

 

licze ze za jakies 250-260 złotych wyrwe e2160 :D chyba ze e4300 a moze i e4400 dosc mocno potanieje i za troszke ponad 300zł bedzie mozna dostac :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czyli warto czekać na obniżki ;] Teraz mnie ciekawi czy e6540 i e6550 dorównają w oc e6420. Myśle że max na procek moge wydać 600zł po tych obniżkach. Ale wiadomo lepiej wydać mniej i zainwestować w karte graficzną jakaś lepsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto czekać na obniżki ;] Teraz mnie ciekawi czy e6540 i e6550 dorównają w oc e6420. Myśle że max na procek moge wydać 600zł po tych obniżkach. Ale wiadomo lepiej wydać mniej i zainwestować w karte graficzną jakaś lepsza..

Czytałem na sieci na temat E6850. ES-y szły 3.8GHz i wyżej.

Poczekamy i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich na tym forum :rolleyes: Jestem tutaj nowym :lol: Sam jestem posiadaczem C2D 6400 2.13 GHz i Asusa P5B E Plus :razz: Procka mam podkręconego na 3.65 GHz przy napięciu w stresie 1.43V :rolleyes: Widziałem ceny nowych procków Intela C2D na szynie 1333 Mhz i szykują się ceny całkiem apetycznie :-P Znalazłem ceny w X-komie i tak C2D 6550 2.33 GHz 580 zł C2D 6750 2.66 GHz 649 zł i najwyższy C2D 6850 3.00 GHz tylko 919 zł jak dla mnie ceny zabijają :wink: Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny lecą "na łeb na szyję" to człowieka cieszy, mnie osobiście kusi Q66 który teraz już jest stosunkowo tani a w tym miesiącu ma jeszcze stanieć, myślę iż okolica 1k zł będzie trafną ceną dla tego procesora. Jako iż dość często zajmuję się wszelakiej maści obróbką video to każde "nowe jajko" to zaoszczędzony czas a jak wszyscy wiemy "czas to pieniądz" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mi tam 4 rdzenie nie potrzebne. Pozostane przy e6420. Ciekawe czy te obniżki będą trwały stopniowo do 22lipca czy od 22lipca będzie taki duży spadek cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...