Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

3.75GHz to zły wynik? Moim zdaniem całkiem dobry. W twoim przypadku rzeczywicie chyba nie ma sensu zmieniać proca.

Masz takie ustawienia 24/7?

 

Mój na codzień bryka na 3.9GHz.

Wybrałem E6850 że względu na to, że jest chłodniejszy od Q6600 a co za tym idzie bardziej podatny na OC. Więc na dzień dzisiejszy lepszym wyborem jest E6850 - moim zdaniem.

Q6600 jest oczywiście 'bardziej przyszłościowy' jak tutaj ktoś okreslił. Pytanie tylko jak długo chcemy uzywać tego proca.

No ale przecież nadchodzi penryn, któremu pewnie sie nie oprę.

pytanie czy potrzeba nam juz 4 jajek czy 2 szybsze nam wystarcza?

w moim przypadku wole 4jaja@ 3.3ghz nawet - bardziej mi sie to przyda niz nawet 4ghz e6850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby mi procek biegał 24/7, na takim taktowaniu. 3750MHz było tylko do testów, kiedyś się jeszcze za niego wezmę, może cos więcej z niego wyduszę.

Na codzień 3.6GHz biega.

Poczekam na Penryna

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan

co do zastosowań Quada to w tej chwili oprócz projektowania, samplowania muzy i dekodowania mat. filmowych to zakup nie ma większego sensu nie mówiąc o zdziwionych i zrozpaczonych właścicielach którym się wydawało że pokręca sobie procka na BOX-ie i przy 3 GHz łapią 70C.

Widocznie Ty używasz go do pracy ? :rolleyes: i z tąd wynika Twoje podniecenie Quadem co można zrozumieć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan

co do zastosowań Quada to w tej chwili oprócz projektowania, samplowania muzy i dekodowania mat. filmowych to zakup nie ma większego sensu nie mówiąc o zdziwionych i zrozpaczonych właścicielach którym się wydawało że pokręca sobie procka na BOX-ie i przy 3 GHz łapią 70C.

Widocznie Ty używasz go do pracy ? :rolleyes: i z tąd wynika Twoje podniecenie Quadem co można zrozumieć :wink:

Tak samo na C2D jaki jest zysk na co dzień powiedzmy między 3,2GHz a 3,6 albo 3,7GHz ? W większości gier nie zauważy się nawet większego przyrostu wydajności no chyba że sie lubi patrzeć na FPS'y na liczniku, natomiast dodatkowe dwa rdzenie zawsze się mogą przydać zwłaszcza przy obecnej cenie Q66 wynoszącej ~940zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam leżą odłogiem (niewiele softu to obsługuje)

Jeżeli dodatkowo patrzec na to przez pryzmat gier, które ledwo co wykorzystują 2 jajka to Q6600 może jeszcze poczekać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dodatkowo patrzec na to przez pryzmat gier, które ledwo co wykorzystują 2 jajka to Q6600 może jeszcze poczekać :>

Odnoszę dziwne wrażenie iż dla niektórych możliwości PC kończą się tylko i wyłącznie na grach, hym chyba będę musiał jakąś zainstalować i sprawdzić dlaczego tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę dziwne wrażenie iż dla niektórych możliwości PC kończą się tylko i wyłącznie na grach, hym chyba będę musiał jakąś zainstalować i sprawdzić dlaczego tak jest...

No mnie SPI i Seti nie bawi jakoś :> Używam kompa głównie do rozrywki - reszta to edytory txt, ps etc. oceniam więc to pod wzgledem wykorzytsania 4 jaja w grach i tyle. A że akurat Ty nie pogrywasz - twoja sprawa :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Extreme QX6700: Kentsfield - próbna jazda Quadem: http://pclab.pl/art23007.html

 

Wycinanie jąder: czy wielordzeniowe procesory mają sens?: http://pclab.pl/art23839.html

 

 

Czy czterojądrowy procesor wart jest tego, by go kupić, gdy tylko pojawi się na rynku? Dla większości z nas, wymagających użytkowników PC, czy innych komputerów (ukłon w stronę Tych_którzy_siedzą_na_makówkach), na pewno nie! Nie oferuje szczególnych atrakcji graczom, a reszty użytkowników również nie ma nic rewelacyjnego, Z jednym wszakże wyjątkiem - dla profesjonalistów, używających oprogramowania pisanego dla wieloprocesorowych maszyn klasy workstation. jest wręcz ucieleśnieniem marzeń. Zwłaszcza jeśli połączymy go z 64-bitowym systemem operacyjnym, ale to jest temat na zupełnie inną opowieść.

 

Ale i dla przeciętnego gracza czy nawet jedynie wymagającego użytkownika PC stanie się atrakcyjny. Kiedy? Niedługo, za około roku. Wówczas będzie przedstawiał zupełnie nową wartość, a to za sprawą zarówno ceny, która będzie o wiele niższa od obecnej, jak i za sprawą oprogramowania - obecnie widzimy już wyraźny trend dopasowywania programów do struktur wielordzeniowych.

http://pclab.pl/art23007-11.html

Pisane w listopadzie 2006. Jest już ten zalew wielordzeniowego softu? 64-bitowego softu?

 

Ale jak ktoś chce mieć większego/dłuższego/szybszego niż kolega z piaskownicy to nic go nie przekona ... "Cztery rdzenie to lepiej niż dwa"

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są te obniżki? e6420 przed 22lipca 595zł po 22 lipca 622zł tak podobnie jest z e6750

Czlowieku te obnizki mialy dotyczyc Q6600 i takowe sie dokonaly ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie SPI i Seti nie bawi jakoś :> Używam kompa głównie do rozrywki - reszta to edytory txt, ps etc. oceniam więc to pod wzgledem wykorzytsania 4 jaja w grach i tyle. A że akurat Ty nie pogrywasz - twoja sprawa :>

No ale świat na SPI, SETI i grach się nie kończy :P Jest jeszcze wiele innych zastosowań gdzie dodatkowe rdzenie bardzo się przydają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale świat na SPI, SETI i grach się nie kończy :P Jest jeszcze wiele innych zastosowań gdzie dodatkowe rdzenie bardzo się przydają.

Jakieś konkrety? W jakich zastosowaniach? Nazwy programów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety? W jakich zastosowaniach? Nazwy programów?

Podejrzewam ze szeroko pojety rendering i zastosowania profesjonalne... Po prostu jesli ktos potrzebuje czterech rdzeni to wie do czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bardzo chetnie bym sie dowiedzial gdzie wcielo te posty? czym sobie biedactwa zaszkodzily zeby do smietnika poleciec? 2 dni tu byly, wiec raczej to nie pad serwa bazy/serwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkrety? W jakich zastosowaniach? Nazwy programów?

No to tak:

 

3D Studio Max

Photoshop

Mathematica

Matlab

Fortran ( w sensie jezyka proramowania, w nim programuje)

MySQL

Programy do archiwizacji oraz obróbki audio/video

 

Oraz wiele innych, a po za tym odpelenie wielu aplikacji jednordzeniowych jednocześnie przy zachowaniu komfortowej pracy w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowe zauroczenie :unsure: Vcore na pale 1.5 w biosie.

 

Mobo tu najlepsze : DS4 na 965P rev 1.0 @ rev 3.3 Rev 1.0 jakos spokojnie smigala z CPU ES E6X50, a z retail w ogole. BSEL mod tez nie dzialal, no to mod 1.0, z pominieciem 2.0 @ 3.3 i dziala :D

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ładnie...

 

Kiedy idzie pod kaskade? :mrgreen:

 

Btw, jak Ty wytrzymujesz z tymi Deltami @ 7v to ja nie wiem... :D

Jutro :D

 

A delty sa fajne, a ja oswojony z nimi :wink:

 

 

edit : jesio Quad od Matiza :blink: B-) na wc

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2ec1eb060f.html

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro :D

 

A delty sa fajne, a ja oswojony z nimi :wink:

edit : jesio Quad od Matiza :blink: B-) na wc

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2ec1eb060f.html

Oł jea... 4 gigsy na wodzie przy czterech jajkach... :blink: O_O Na dodatek to B3... :huh: I tylko ~1.6v...

 

Uhuhu, będziecie mieli zabawe jutro :D Koniecznie obszerną relację prosimy :wink:

 

Pozdro i gratki fajnych prockow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huh, Quad grubo cisnie :D

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=223639 na 1.6V

 

z tania zaczepka w stylu gonisz :-P

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=223640 na 1.5V

:lol2:

 

Fajny taki C2D/Q nie powiem... Coś czuje że nie dacie rybie zrobić tego co zapowiadał :wink:

 

Będzie ostro panowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

 

Fajny taki C2D/Q nie powiem... Coś czuje że nie dacie rybie zrobić tego co zapowiadał :wink:

 

Będzie ostro panowie :D

Nie damy :D

 

Update :oops: Ino 4200MHz @ wc jak w podpisie [delta @ 7v ] @ 1.5V. Podoba mi sie ten cpu.

 

 

ps. co by nie bylo, oba cepy brane w ciemno bez wybierania, po jednej sztuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie damy :D

 

Update :oops: Ino 4200MHz @ wc jak w podpisie [delta @ 7v ] @ 1.5V. Podoba mi sie ten cpu.

ps. co by nie bylo, oba cepy brane w ciemno bez wybierania, po jednej sztuce.

Ta, właśnie miałem spytać czy to nie przypadek że te cepy akurat do Was trafiły... :blink: :lol2:

 

A co do Twojego cpu... To brak mi słów... :blink: On aż się prosi o te -100*C :D

 

Btw, można wiedzieć jakie tempy przy 4.2GHz i 1.5v? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, właśnie miałem spytać czy to nie przypadek że te cepy akurat do Was trafiły... :blink: :lol2:

 

A co do Twojego cpu... To brak mi słów... :blink: On aż się prosi o te -100*C :D

 

Btw, można wiedzieć jakie tempy przy 4.2GHz i 1.5v? :rolleyes:

Load ~70C, idle 37C/40C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Load ~70C, idle 37C/40C.

Coś wysokie tempy jak na 1.5V.

to na wodzie?

 

I jeszcze pytanie ...

Próbowałeś tego proca pusczać 500x coś? Mój nie idzie ...

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wysokie tempy jak na 1.5V.

to na wodzie?

 

I jeszcze pytanie ...

Próbowałeś tego proca pusczać 500x coś? Mój nie idzie ...

Nie wysokie ino normalne, chyba nie myslisz jak wielu, ze te CPU w idle maja po 15C a load 40.

 

Nie bawilem sie w FSB 500 x cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysokie ino normalne, chyba nie myslisz jak wielu, ze te CPU w idle maja po 15C a load 40.

 

Nie bawilem sie w FSB 500 x cos.

dokładnie ;) ostatnio kilka osób się chwaliło ze na AC ma tempy nizsze o 10C nic tem otoczenia :D Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...