Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego procka i najprawdopodobniej będzie to E6850 ( rozważałem jeszcze Q6600 ale ze względu na to jak się grzeje i to że kompa używam głównie do grania i zabawy to tą opcję narazie sobie odpuszczę i poczekam na procki czterordzeniowe 45nm z L2 12MB :) ).

 

Mam jedno podstawowe pytanie:

 

Czy jest możliwośc określenia po pudełku czy jest to stepping G0, lub może ktoś wie gdzie dostanę E6850 G0 ??

 

Może sądzicie że lepiej jednak się narazie wstrzymać i poczekać do końca roku na Wolfsdale'a ??

 

Pozdrawiam

Również w FAQ masz napisane gdzie na pudełku odczytać nr seryjny jak by ten na procesorze (bo procesor w pudełku jest za "szybką") nie był zbyt widoczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedzi.

 

To trzeba będzie się przejść po sklepach i popatrzeć przez okienko na procki aż wypatrzę SLA9U.

 

Obadałem już to kilka godzin temu jak wziąłem pudełko do rąk aby zobaczyć czy widać przez nie procka i zacząłem pisać tego posta, ale byłem tak zmęczony po pracy że zacząłem się krzątać po chacie i nie kliknąłem "dodaj odpowiedź" :?

 

Nie wiem jednak Mardok czy twoja podpowiedź z FAQ jest słuszna ( może w nowej serii procków tak jest ) ale na starym E6600 wydaje mi się że seria procka jest przy "PROD CODE" np. BX80557E6600SL9S8 a nie przy "FPO/BATCH #". ponieważ tam jest L632A447 ( czyli zapewne 32 week 2006r., batch 447 ).

 

Możliwe że kodowanie pudełek z prockami z nowej serii zostało zmienione ( chodzi o naklejkę ), ale jak nie to trzeba by ten opis w FAQ poprawić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedzi.

 

To trzeba będzie się przejść po sklepach i popatrzeć przez okienko na procki aż wypatrzę SLA9U.

 

Obadałem już to kilka godzin temu jak wziąłem pudełko do rąk aby zobaczyć czy widać przez nie procka i zacząłem pisać tego posta, ale byłem tak zmęczony po pracy że zacząłem się krzątać po chacie i nie kliknąłem "dodaj odpowiedź" :?

 

Nie wiem jednak Mardok czy twoja podpowiedź z FAQ jest słuszna ( może w nowej serii procków tak jest ) ale na starym E6600 wydaje mi się że seria procka jest przy "PROD CODE" np. BX80557E6600SL9S8 a nie przy "FPO/BATCH #". ponieważ tam jest L632A447 ( czyli zapewne 32 week 2006r., batch 447 ).

 

Możliwe że kodowanie pudełek z prockami z nowej serii zostało zmienione ( chodzi o naklejkę ), ale jak nie to trzeba by ten opis w FAQ poprawić.

 

Pozdrawiam

Większość ludzi mówiąc serii ma na myśli właśnie datę produkcji oraz batch a nie konkretny numer seryjny dlatego też tak jest w FAQ co nie zmienia faktu iż na tej samej naklejce jest również nazwijmy to prawidłowy numer seryjny i z jego znalezieniem nie powinno być problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi mówiąc serii ma na myśli właśnie datę produkcji oraz batch a nie konkretny numer seryjny dlatego też tak jest w FAQ co nie zmienia faktu iż na tej samej naklejce jest również nazwijmy to prawidłowy numer seryjny i z jego znalezieniem nie powinno być problemów ;)

Male sprostowanie, Intel raczej nie oznacza swoich procesorów numerami seryjnymi, przynajmniej na oakowniu, wklejce, mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 10 proców i wszystkie beda mialy ta sama wlepe, roznica moze jedynei tkwic w oznaczeniach na samym laminacie procesora (czarne okienko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie, Intel raczej nie oznacza swoich procesorów numerami seryjnymi, przynajmniej na oakowniu, wklejce, mozna ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 10 proców i wszystkie beda mialy ta sama wlepe, roznica moze jedynei tkwic w oznaczeniach na samym laminacie procesora (czarne okienko)

A to fakt, nie trudno spotkac dwa takie same CPU - tydzien/batch identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica moze jedynei tkwic w oznaczeniach na samym laminacie procesora (czarne okienko)

A ja jeszcze dopowiem ze za nici nie można wywnioskować z tego czarnego okienka która sztuka będzie sie lepiej kręciła, a która gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam możliwość wyboru c2d e6400 miedzy B2 i L2 to co brać? Czytalem ze L2 sie mniej grzeje ale czy w B2 jest wieksza szansa na lepsze OC? Czy to i tak loteria?

ee, chyba pisali, że L2 mozna lepiej grzać..do 80`C a B2 tylko 70 czy coś takiego/

stary dobry E6300 na L2 (E6300SL9TA) trochę @

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebd8695d64db7dd4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie bardzo..pewnie dobre chłodzenie bo papu Voltowego sporo dostał :-)

 

standard E6300 tak ładnie nie chce na razie. Pamięci lepiej się @1200 4-4-4-12 2T

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z procesorkiem E4400, puscilem go na 1066Mh dziala stabilnie na standardowym napieciu. I problemem jest to, ze nie chce isc wiecej. Wstaje jeszcze przy 1150Mhz, ale zaraz po zaladowaniu windy wyskakuje jakis dziwny komunikat biosu, ze taktowanie procesora jest nie wlasciwe i komp jest niestabilny. Robilem chyba wszystko zwiekszalem napiecia procesora, nb etc. Nic nie pomaga. Wczesniej mialem Socket A wiec dopiero poznaje C2D. Duzo czytalem o podkrecaniu C2D i mysle, ze powinien spokojnie dziac przynajmniej na szynie 1200Mhz(3Ghz) i to by mi wystarczylo. W biosie poustawialem chyba wszystko tak jak byc powinno. Moze po prostu ten procek nie pujdzie wiecej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem z procesorkiem E4400, puscilem go na 1066Mh dziala stabilnie na standardowym napieciu. I problemem jest to, ze nie chce isc wiecej. Wstaje jeszcze przy 1150Mhz, ale zaraz po zaladowaniu windy wyskakuje jakis dziwny komunikat biosu, ze taktowanie procesora jest nie wlasciwe i komp jest niestabilny. Robilem chyba wszystko zwiekszalem napiecia procesora, nb etc. Nic nie pomaga. Wczesniej mialem Socket A wiec dopiero poznaje C2D. Duzo czytalem o podkrecaniu C2D i mysle, ze powinien spokojnie dziac przynajmniej na szynie 1200Mhz(3Ghz) i to by mi wystarczylo. W biosie poustawialem chyba wszystko tak jak byc powinno. Moze po prostu ten procek nie pujdzie wiecej??

Ta płyta główna i podobne na Nividi potrzebują dobrych pamieci - jakie masz? próbuj ustawiń pamieci i V na pamieciach zwiekszaj..tak myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pamieci sa slabe. To narazie jedna kostka 2Gb Geil 667Mhz(5-5-5-20). Chociaz w sumie wstepnie pracuje na tych timingach na 800Mhz. Jakkolwiek juz jest lepiej ustawilem pamieci na 667Mhz i fsb na 1150 co daje 2875Mhz na napieciu 1.35 po 20min katowania Orthosem temperatura 76 stopni i zwis. Zmiejszylem Vcore na 1.3 i o dziwo dziala po 10 min Orthosem jest ok. Procek z revizji L2 podobno mozna grzac do 80stopni, ale jakiego progu lepiej nie przekraczac na codzien w stresie oczywiscie? I cos strasznie sie grzeje Mam Zalmana CNPS7700-Cu chyba powinien wystarczyc? Chyba, ze to pasta w sumie dobra Antec Formula 5 srebrna, ale lezala rok w szufladzie czy to moze byc powodem? I jeszcze jedno wazne temperature mierze Core Temp, a Everest i inne pokazuja okolo 15-20 stopni mniej dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nowe wersje CoreTemp i Everest? winny podobnie pokazywać. Inne mogą ok.10-15 mniej -norma.Tego Zalmana na proc. masz puszczonego na full? czy zredukowane obroty? Nałożenie pasty u mnie było b.ważne-proc.E6300 był lekko wklęsły i należało dać grubiej pasty..Arctic Silver 5...lub wyszlifować pow.procka. np nr1500 papier ścierny ułożony na równym np na szybie. Bo 75`C to za dużo coś.

Przesmaruj pastą co podałem, tania 3,5g wystarczy na długo a może duzo dać.

Dopiero po tym podkręcać. Na tej płycie nie ma dużo ustawień. Spróbuj może...Pamieci w unlinked, i zmień pamieci na 800 i lekko podnieść im napięcie, auto tymingi, proc. Vcore=1.35

szyna na 1120, co da 2,8GHz. Płyta ma unlinked ale lubi 1:1 ustawienia. Nie wiem ale 900 pamięci i szyna 1260 może być trudno..jak temp. będą niskie to Vcore podnosić wtedy można ..

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem wkurzony na maksa.

Zamiast nowego E6600 z gwarancji wrócił E6550 <_<

Mówię, jakoś przeżyje ten mnożnik x7 :-|

Ale jakby tego było mało okazało się procek ma FSB walla przy 435 MHz :mur: :mur: :mur:

Sprawdzane na Asusie P5W64 WS Pro i na Asusie P5B Deluxe.

Normalnie żal :angry: :angry: :angry:

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go juz odeslal, albo nawet nie odbieral. Nie maja prawa sami zamienic na inny procek

W uzasadnieniu decyzji o takiej zamianie stwierdzili, że E6600 nie jest produkowany i dostaję procesor o zbliżonych parametrach wydajnościowych.

Zresztą podobną sytuację miał chyba jakiś czas temu DEVILEK. Zamiast E6700 dostał E6750

 

Cóż, czas wyciągnąć starego E6400 z szafy i na nim działać :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest minimalne napiecie z jakim bedzie dzialal nie podkrecony C2D E6600? Mam plyte Asus P5K Deluxe i tak sie sklada, ze napiecie ustawione jest na AUTO i gdy podkrecam procka przy 2700 Mhz napiecie ustawia sie w granicy 1,4V i strasznie sie grzeje, przez to nie moge krecic go dalej. Pozatym w biosie mam 4 opcje:

-- CPU Voltage

-- CPU Voltage Reference

-- CPU Voltage Damper

-- Cpu PLL Voltage

Wszystkie sa ustawione na AUTO, ktorym moge manualnie dostosowywac napiecie CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś może jakiś test porównawczy Core 2 Duo z Core 2 Quad w grze Crysis ?? chodzi oto który procesor będzie do niej lepszy i czy poprostu jest jakaś korzyść z 4 rdzeni akurat w tej grze ??

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest minimalne napiecie z jakim bedzie dzialal nie podkrecony C2D E6600? Mam plyte Asus P5K Deluxe i tak sie sklada, ze napiecie ustawione jest na AUTO i gdy podkrecam procka przy 2700 Mhz napiecie ustawia sie w granicy 1,4V i strasznie sie grzeje, przez to nie moge krecic go dalej. Pozatym w biosie mam 4 opcje:

-- CPU Voltage

-- CPU Voltage Reference

-- CPU Voltage Damper

-- Cpu PLL Voltage

Wszystkie sa ustawione na AUTO, ktorym moge manualnie dostosowywac napiecie CPU?

Na 1.1v lekko.

-- CPU Voltage Reference AUTO

-- CPU Voltage Damper ENABLE

-- Cpu PLL Voltage AUTO/najnizsze mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko co do temperatur. procek to e6300 rewizja b2, procek ma fsb 380 przynajmniej narazie :razz: na napięciu 1,28V. chodzi mi o to że jak odpalę kompa to tempy są niskie, pochodzi troche bez zbędnego katowania i w idle mam 50 stopni sprawdzane kilkoma programami, a jak odpale orthosa to po 2 godzinach stresu jest 60 stopni, potem w idlu znowu spada do 50. czy to normalne na box czy może coś źle założyłem? bo różnica tylko 10 stopni pomiędzy idle a stress to chyba trochę mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...