Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

chyba jak raz w moim procku to jest ta "czarna dziura" gdzie nie idzie nic zrobic. ustawilem vcore do 1,5v na NB na 1,393v memki 2,17v i procek ruszyl na 3 GHz :) w idle jakos chodzi zas na stres nie mam teraz czasu dosyc pozno juz i trzeba w kime isc bo jutro do pracy. pare minut orthosa przeszlo ale to kropla w morzu :)

oczywiscie vdrop z 1,5 na 1,41 :/

jutro moze sie uda jak bozia pozwoli ze 4h orthosa

 

mimo wszystko jednak i tak nie bede na takich ustawieniach siedzial poki nie zaloze kibelka bo teraz na stockowym mam 94 stopnie w stresie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są objawy, że proc wyżej nie chce stabilnie iść? Udało mi się przejść POSTa i wejść do Windy przy FSB 1800 czyli na 4Ghz. Ale przy próbie odpalenia othosa wywala BDOSa. Na niższych zegarach chodzi stabilnie (>2h orthos priorytet 9) przy: vcore 1.52 BIOS, NB 1.55, SB 1.6, VTT 1,55, HT 1.3, HTx5.

Tempy: rdzenie po 70st, NB 55, SB 51.

 

Mimo ustawienia na chwilę 1.62V na rdzień (BIOS) zachowuje się tak, jak opisałem powyżej. Macie jakieś sugestie czy to jest jego max możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zauważyłem dziwną rzecz w swoim procesorze:

http://img169.imageshack.us/img169/9148/beztytuuhf6.jpg

W CoreTemp jest pokazywana normalna częstotliwość, ale w CPU-Z już inna .. czemu tak sie dzieje ? I jaka powinna być temperatura procka ? podczas gry jest w okolicach 50-55C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś zauważyłem dziwną rzecz w swoim procesorze:

http://img169.imageshack.us/img169/9148/beztytuuhf6.jpg

W CoreTemp jest pokazywana normalna częstotliwość, ale w CPU-Z już inna .. czemu tak sie dzieje ? I jaka powinna być temperatura procka ? podczas gry jest w okolicach 50-55C.

 

bo masz cos takiego jak oszczedzanie energii gdy proc jest nie obciazony plyta zmniejsza mnoznik bo ograniczyc pobor pradu

 

temp ok

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nabyłem niedawno e4600 BOX'a.

 

Pobawiłem sie trochę OC , i doszedłem do 2,94 GHz na napięciu 1,325V ustawionym w BIOS'ie. Realne jak podawał cpu-z w stresie 1,280V. Temperatura ok 58-60 stopni,na Boxie oczywiście tylko przesmarowanym AS 5. Jakiego napięcia nie przekraczać lepiej tak przy pracy 24/7.

 

Aha procek z 2007 roku, z 44 tygodnia. Może ktoś orientuje sie jaka to może być seria ??.

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nabyłem niedawno e4600 BOX'a.

 

Pobawiłem sie trochę OC , i doszedłem do 2,94 GHz na napięciu 1,325V ustawionym w BIOS'ie. Realne jak podawał cpu-z w stresie 1,280V. Temperatura ok 58-60 stopni,na Boxie oczywiście tylko przesmarowanym AS 5. Jakiego napięcia nie przekraczać lepiej tak przy pracy 24/7.

 

Aha procek z 2007 roku, z 44 tygodnia. Może ktoś orientuje sie jaka to może być seria ??.

 

Pozdrawiam .

Teoretycznie takiego jakie podaje producent na pudełku(jest tam gdzies napisane V max) a w praktyce to juz wszystko robisz na własną odpowiedzialność, grunt to temperatura, a na jej wzrost wpływa w mniejszym stopniu OC fsb, w wiekszym stopniu OC Voltage, nie bardzo wiem o E4600, ale na e4400 max V to 1.35V, ja swojego podkreciłem do 3.15 GHz i jest stabilnie na 1.4V, temperatury nie przekraczają w stresie po 75 dla rdzenia i ok 70 dla procka (w Orthosie) bo w grach mam 65 na obu rdzeniach i 49 dla procka, tylko że ja mam rewizję procesora która wytrzymuje do 100 stopni, sprawdz CoreTemp-em jaką masz max temperature dla procesora, bydź może bedzie to 85 stopni, wtedy nie radze przekraczac 1.4V, przy boxowym chłodzeniu, ważne jest aby procesor miał dobre chłodzenie wtedy napiecie ustawiasz takie jak ci potrzeba czyli adekwatne do wymagań jakie sobie postawisz oraz możliwości procesora np, moze twój procesor zrobi 3,4 dopiero na 1.6V (nie polecam nigdy w życiu :lol2: ) podczas gdy 3.2 zrobi na 1.35V, a wiec sam musisz zobaczyc jednak pamiętaj aby procesor po oc miał rezerwe w stosunku do maksymalnej temp jaka wytrzymuje, u mnie ma te 30 stopni luzu do setki ale ty możesz miec tak jak mówiłem max 85 wiec koniecznie sprawdz,

a tak ogólnie to C2D powinny na 1.45 latac spokojnie tylko kontroluj temp. nie moze przekroczyc max bo sie upiecze i bedzie po procku,

acha co do pasty polecam to : http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,29537/

tak więc nietyle tu chodzi o max napiecie przy pracy 24 na dobe ale o temperatury, tak mi sie wydaje jak pisze brednie to prosze niech mnie ktos poprawi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no ja mam rewizje z max temperaturą 85 stopni. Ale już zakupiłem AC Freezer 7 pro , jakoś w środę założe i pobawię się w jakieś wieksze OC ;). A pastę to mam Artic Silver 5 , i po tylu latach jej uzytkowania ( a nakładałem ją już chyba na 10 różnych procków ) jestem z niej bardzo zadowolony. Temperatury są wyraźnie niższe niż na jakimś sylikonowym shicie :P.

 

Na co dzień byłbym zadowolony jakby poszedł na 3GHz przy adekwatnie niskim napięciu, ale napewno powalcze o jak najwieksze OC , z tym żeby temperaturka nie przekraczała powiedzmy tych 65 stopni na obu rdzeniach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie przymierzam do AC Freezer 7 pro u brata z 55 stopni na boxie przy ponad 4000 obrotów, spadło do 35 na 1700 na Freezer-ku i no ta cena, a pewnie produkt porównywalny z drozszymi modelami za ponad 100 zł :razz:

aha mam pytanie, czy sprawdzałeś jak sie kreci procesor na nizszym mnoznik, u mnie np. na x10 procesor wogóle sie nie chciał podkręcic nawet na 220 fsb, natomiast na mnożniku x9 spokojnie lata na 350 fsby co daje ponad 3 GHz, nie wiem jak jest na e4600 ale moze tez procek nie lubi wysokich i na nizszych lepiej sie kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

No ja miałem wcześnie na athlonie X2 Freezerka 64 pro , i tez byłem zadowolony z jego działania, kosztował 60 zł , a czasem przebijał nawet konkurencyjne modele za ok 100 zł, a za freezerka 7 pro dałem 67 zł, bo u mnie nigdzie indziej nie było tylko w jednym sklepie. A na allegro najtaniej to 65 zł z przesyłką wychodzilo.

 

Hmm..., ja nie sprawdzałem jak podkreca sie na nizszym dzielniku, poniewaz pamieci tez nie mam za super rewelacyjnych, to mi pasuje wysoki mnoznik ,bo pamieci synchronicznie leca z fsb, i jak narazie chyba procek nie narzeka na wysoki mnoznik ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie :)

 

właśnie sie bawie E6320 :)

 

wcześniej miałem E2140 1,6 @ 3,2 Ghz Vcore 1,45 V (bios) ta sztuka miała fsb wall'a przy 400Mhz

 

a teraz?

post-158212-1215366210_thumb.jpg

 

E6230 1,86 Ghz @ 3,40 Ghz Vcore 1,45 (bios) powyżej fsb 486 Mhz winda sypie BSOD'ami

 

Powiedzcie mi czy to dobry wynik? na HWBOT.ORG średnie OC tego proca to 71,33 % a moja sztuka juz sie rozkreciła do 80%

 

chłodzenie AC 7 Pro + AS 5

 

idle 35*C

stress 58*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest maksymalne bezpieczne napiecie dla E6300? wymieniam grafe na 4850 i chcialbym CPU troche podgonic...

aktualnie mam FSB na 400mhz - na standardzie 1,325 - plyta i pamiatki w opisie...

 

jak wiadomo gigusie maja duzy VDROP i teraz ustawilem napiecie na 1,40 v, co daje 1,36 (stabilne - stress/idle) - wczesniej probowalem krecic przy max napieciu 1,375 co dawalo 1,344 w idle , 1,328 w stresie - i chyba dlatego wiecej jak 400mhz nie chcialo wogole isc...

 

jak myslicie jakie maks napiecie bedzie w miare bezpieczne dla tego procka? aktualna temp. w stresie 55/56 - rdzen 1/2 - przy 1,40 i FSB 420Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś aplikacja dla Vista64 działająca w trayu do kontroli częstotliwości taktowania procesora chodzi mi przykładowo dla E6750 2,66GHz na 2,00GHz w zależności od potrzeby ?

Ja używam CrystalCPUID: http://crystalmark.info/download/index-e.html#CrystalCPUID - jest też wersja dla Visty 64. Niestety, programik nie siedzi w trayu, ale jest nawet niegłupie rozwiązanie. Wchodząc do Function -> Intel Enhanced SpeedStep Control pojawia się okienko. Tam zmieniasz mnożnik i ew. napięcie. Możesz potem utworzyć... skrót na pulpicie do danego ustawienia. Ja sobie utworzyłem dla 6x i 10x. Klikając na skrót, program jest uruchamiany tylko na chwilę, aby zmienić mnożnik i jest podczas tej operacji niewidoczny. Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie z sygnatury kręcę mojego E4400 (Conroe) na 2880Mhz (8x 360) na Vcore 1.344 (według CPU-Z) i na BOXie mam temperatury 74-75 stopni. Jaka jest bezpieczna granica dla temperatury? Aha dodam że nie wiem czy te temperatury są poprawne bo Core Temp tyle pokazuje a radiator dotykałem i jest tylko lekko ciepły i nie wydaje mi się aby miał aż taką temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie z sygnatury kręcę mojego E4400 (Conroe) na 2880Mhz (8x 360) na Vcore 1.344 (według CPU-Z) i na BOXie mam temperatury 74-75 stopni. Jaka jest bezpieczna granica dla temperatury? Aha dodam że nie wiem czy te temperatury są poprawne bo Core Temp tyle pokazuje a radiator dotykałem i jest tylko lekko ciepły i nie wydaje mi się aby miał aż taką temperaturę.

słabe przewodzenie temperatur przez czapke proca, te modele tak maja , pozostaje szlif lub zdjecie IHS-a. Najbezpieczniej kupic jakies lepsze chłodzenie o wiekszej pojemności cieplnej. Nieprzekraczaj 65-70* na codzień. IMO temperatury przy tym napięciu i taktach masz o wiele za duże jak na Boxa. Maks 62-65* powinienes miec przy odpowiednim przewiewie w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dzwiną akcję,w cpu -z i w core temp pokzuje mi co chwila zmiana taktowania z 2666mhz na 1600 i mnoznik z 10ć na 6,wylaczylem w biosie SpeedStpe,odinstalowalem Asus EPU Engine,ustawilem mnoznik nasztywno x10 i nadal tak się dzieje,o co w tym chodzi?

 

UPDATE:

Nawet jak ustawię na 3000 mhz mam sztywno ustawiony mnoznik i fsb to i tak mi sie taktowanie zmienia w cpu-z-to jest normalne?

Po za tym zauwazylem ze jezeli ręcznie nie wybiore napięć przy o/c to płyta sama je podwyzsza tak jak by "wedle uznania"

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się używac EPU Asusa przy o/C?

Wyłączanie niektórych mniej obciążaonych faz zasilania przy OC?? raczej bym odradzał , ale nie wiem jak takie coś radzi sobie przy kompie na granicy stabilności. Potestuj z ON i OFF, posprawdzaj daj nam znać czy jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w akademiku razem z ziomkiem (Adrian88) z braku zajęcia podkręcaliśmy C2D E6400.

 

post-156111-1232470072_thumb.jpg

 

Wynik widoczny na załączonym obrazku nie jest może imponujący jednak test przeprowadzony był z użyciem takiego chłodzenia:

 

post-156111-1232470240_thumb.jpg

 

Na procku BOX, a na nim zamontowany 8cm wentyl, RAM chłodzony drugim BOXem Intela - więcej BOXów już nie mieliśmy :damage_wall:

Jednak temperatury były wysokie i musieliśmy przenieść przenieść się w inne miejsce:

 

post-156111-1232470333_thumb.jpg

 

Nasze dalsze OCowanie procka zablokowała płyta, której systemy bezpiecznego woltażu nie pozwalały na dalsze zwiększanie napięcia i taktowania procka.

 

Sprzęt użyty w tym teście:

- ASUS Striker II Extreme nForce790i Ultra

- Intel Core 2 Duo E6400

- 2x1GB OCZ DDR3 1066

- PSU OCZ 500W

 

Temperatury po otwarciu okna w stresie 50 stopni.

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos bawil sie w podkrecanie E4500? ile mozna z tego wyciagnac? bo cos mi sie wydaje, ze mam wyjatkowo uparty model procesora jesli chodzi o oc, stabilne 3 ghz na V ponizej 1,5 to masakra, a przy 1,5 grzeje sie w cholere (ok 40 idle, ponad 60 stres), kiepski model mam czy zle sie do tego zabieram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w sigu na 1,4V leci, 1,5V to już trochę sporo na AC

 

no mój chodzi sobie na 1,45V ... przcierz napisałem,że osiągnąłem,a nie pracuję na 3,4ghz.....

 

3,2ghz na 1,45V

 

a tak naprawdę miedzy 3,2ghz a 3,4ghz nie odczujesz różnicy w grach

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...